Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

atompyka Creative Commons License 2015.03.05 0 0 46220

"Alapvetően a vadászat és a halászat is egy különös hobbi, így nem kellene kiközösíteni azokat, akik a természetjárást nem úgy képzelik el, hogy közben állatokra lövöldöznek."

Kiköptem a kakaós csigát :-)

Előzmény: pinguru (46204)
Boar... Creative Commons License 2015.03.04 0 0 46219

Szoktam kitenni kamerát amikor gyanús autónyomokat látok ott, ahol nem kellene, de eddig csak pecások vagy tájfutók jöttek be a csőbe. A kefélőket nem filmezem, én is dugtam eleget autóban zsenge ifjú koromban. Engem nem zavarnak, csak a szemetet ne szórnák szét.

Egyszer a facebookon valami nagyonzöld menyecske biztatta a többieket, hogy szúrjanak ki a köcsög vadászokkal, pisiljék le a szórókat. Na neki megírtam, hogy ha a pucér seggével és a dülledt szemeivel akar találkozni a neten, akkor csak egész nyugodtan... :-)

Előzmény: pinguru (46217)
skt15 Creative Commons License 2015.03.04 0 0 46218

Én úgy gondolom (lehet, hogy rosszul), hogy teljesen érthető volt, amire gondoltam. A lehülyézés miatt reagáltam úgy, ahogy.

És szintén vadász, off roados (és még erdész végzettségű is, igaz ~nem közvetlenül a szakmában dolgozó) is vagyok, mint - gondolom - itt oly sokan mások.

Előzmény: pinguru (46204)
pinguru Creative Commons License 2015.03.04 0 0 46217

Rakjál ki webkamerát és mehet fel a netre a sztori élőben, hamar meg fog jelenni a profit a tevékenységben. Most ezt is nekem kell kitalálnom? :)

Előzmény: Boar... (46215)
pinguru Creative Commons License 2015.03.04 0 0 46216

Az egyik németországi kontaktommal beszélgettem a globális felmelegedésről, nyomta folyamatosan a méregzöld dumát, ne autózzunk, szélerőmű, meg ilyenek, én csak annyit mondtam neki, hogy majd ha a németeknek kevesebb lesz az egy főre eső széndioxid kibocsátásuk mint a magyaroké, és nem a duplája, mint jelenleg, akkor majd szívesen meghallgatom a tanácsát :). 

Előzmény: Boar... (46215)
Boar... Creative Commons License 2015.03.04 0 0 46215

A videó szomorú aktualitása, hogy a területünk városmenti részén ha nem is a bozótból ugrasztjuk fel az üzekedő párokat de a leseket rendszeresen használják ilyen célra és esténként a személyautóval megközelíthető nyiladékok is megtelnek diszkréten félreállt gépjárművekkel.

Előzmény: pinguru (46214)
pinguru Creative Commons License 2015.03.04 0 0 46214

:)

 

Előzmény: Boar... (46213)
Boar... Creative Commons License 2015.03.04 0 0 46213

Vagyis megegyezhetünk abban, hogy a vadásznak és az offroadernek ugyanúgy elcseszetten drága hobbija van,

Egyhülye mind a kettő... De lehetne folytatni a sort... :-)

Ami még közös bennünk, a sötétzöldek féktelen gyűlölete amit irántunk éreznek.

Előzmény: pinguru (46212)
pinguru Creative Commons License 2015.03.04 0 0 46212

Vagyis megegyezhetünk abban, hogy a vadásznak és az offroadernek ugyanúgy elcseszetten drága hobbija van, hadakozás helyett inkább jó messziről barátságosan köszönni kéne egymásnak :) Az illetéktelenséget leszűkíthetjük a fatolvajok, orvvadászok, erdőben szemetet elhelyezők táborára. Ugye? 

Előzmény: Boar... (46211)
Boar... Creative Commons License 2015.03.04 0 0 46211

A lesek közelében az "etetés" az csak helyhezkötés.

Mondjuk azt szoktam szorgalmazni, hogy kukoricavetéskor mindenki töltse fel rendszeresen a szóróját és eszébe ne jusson ráülni, mert nem mindegy, hogy két kiló kukoricát a szórón eszik meg vagy vetőmagként túr ki a disznó.

A vadat lőni a túlszaporodás ellen kell, a szórózás meg az eredményességet segíti.

Előzmény: pinguru (46210)
pinguru Creative Commons License 2015.03.04 0 0 46210

Akkor meg miért nem lehet békén hagyni a csóri vadállományt? Tudom, lerágnak mindent, meg túlszaporodnak, de akkor minek kell őket etetni a vadászlesek közelében?

Előzmény: Boar... (46208)
Boar... Creative Commons License 2015.03.04 0 0 46209

Milyen terület, nagyvadas?

Előzmény: vértes (46207)
Boar... Creative Commons License 2015.03.04 0 0 46208

hanem üzleti, vagyis hiába fizet nemtomkinek, abból a végén profitja van, hiszen a kilőtt állat eladásra kerül.

Mivel mindkét oldalról érintett vagyok meg ráadásul igazad is van sokmindenben, nem vitatkozom, eltekintve ettől az egytől. A lőtt vadból származó bevétel semmire nem elég, sokkal több a kiadás. A területbérlet csak a jéghegy csúcsa, legalábbis nagyvadas területeknél. A vadkár az, ami a sok pénzt viszi. Ha valahol lelkiismeretesen csinálják, a szabad területi vadászat nem hoz hanem visz.

Előzmény: pinguru (46204)
vértes Creative Commons License 2015.03.04 0 0 46207

Nálunk pontosan 3500 Ft.

Előzmény: Boar... (46206)
Boar... Creative Commons License 2015.03.04 0 0 46206

A minap egy fórumon valaki 3000HUF/Ha összegről beszélt, ez persze helyenként változik. Érdekes lehet kigazdálkodni, jó adottságú terület lehet.

Előzmény: vértes (46203)
vértes Creative Commons License 2015.03.04 0 0 46205

Biztos a helyi bolond volt.

Előzmény: GMarci 2 (46158)
pinguru Creative Commons License 2015.03.04 0 0 46204

Ezen a fórumon lévő csapatra nem jellemző ez a sztereotípia, amire utalsz. Rengeteget túrázunk mind hazánkban, mind külföldön, a szisztéma az, hogy olyan területre lépünk be, ahol nincs tiltó tábla, illetve ha belefutunk olyan helyre, ahol vélhetően volt, csak valaki mondjuk kiszedte (vagy trehányságból nem rakta ki a terület gazdája, pld természetvédelmi terület), onnét szépen kihátrálunk. Szoktunk vadulni, de az olyan helyen tesszük, ahol a terület tulajdonosa megengedi, vannak olyan erdők, ahol nagyszerű kis offroad pályák vannak kijelölve, gyakorlatilag a természet kárósítása és zavarása nélkül tehetjük tönkre a technikát :)

 

A hobbinknak ugyanúgy része a technika szeretete mint a természetjárás, ezt a kettőt kötjük össze, törekedve arra, hogy a mi különös hobbink másokat ne zavarjon. Egyeztetünk az erdészetekkel, vadászokkal, mikor van a párzási időszak, éjszakai vadászat, stb, sőt nem egyszer előfordult, hogy valamilyen teljesítmény túrát kereszteztünk volna, ahol 2000 gyalogos turista vonult végig, letáboroztunk és megvártuk, hogy elvonuljanak.

 

Alapvetően a vadászat és a halászat is egy különös hobbi, így nem kellene kiközösíteni azokat, akik a természetjárást nem úgy képzelik el, hogy közben állatokra lövöldöznek. Egyébként a mindent széttúró quadosokat, terepmotorosokat ugyanúgy elítéljük, mint a Ti, ebben nincs vita, kiherélt kipufogóval, nyélgázon driftelgetni egy szép mezőn az nagymértékű parasztságra vall.

 

Viszont az a hozzáállás is tahóság számomra, hogy én vagyok a vadász, mindenki más takarodjon ki az erdőből, én kifizettem a részemet, mindenki másnak kuss. Eleve ez nem egy humanitárius tevékenység, hanem üzleti, vagyis hiába fizet nemtomkinek, abból a végén profitja van, hiszen a kilőtt állat eladásra kerül.

 

Lehetne valamilyen normális viszonyt kialakítani, például azokban az időszakokban, amikor nincsen párzás, vadászat, tököm tudja mi, simán lehessen túrázgatni, hiszen gyakorlatilag ilyenkor semmi károkozás nem történik, lehetne korlátokat szabni, hogy az erdők belső részeit, ahol a vadak tanyázni, azt kerüljük, vagy útvonalakat kijelölni, mint ahogy azt több országban is megtették. 

 

Ja, meg ha jól tudom, a tisztelt vadászok is terepjárót használnak, úgyhogy az illetéktelenezés jelzőt ne tegyük mögé, ha lehet. Sőt, az erdészek és a fakitermelők is. Arányaiban sokkal több rendszem nélküli, vagy lejárt műszakis romhalmazokkal vonuló vadászt, erdészt, favágót látok az erdőben, mint hobbi terepjáróst, pedig az utak többsége az ugyanúgy közút, és ott a KRESZ a főnök.

Előzmény: skt15 (46194)
vértes Creative Commons License 2015.03.04 0 0 46203

Egy hónapig van kifüggesztve,de olyan minimális összeget fizetne ,hogy több lenne a papír munka meg az adó,

Előzmény: Boar... (46184)
pinguru Creative Commons License 2015.03.04 0 0 46202

Nem téged céloztalak, hanem a témához csatlakoztam.

Előzmény: Boar... (46180)
Boar... Creative Commons License 2015.03.04 0 0 46201

A köcsög terepjárósok vs. alkoholista rambó vadászok téma pedig unalmas, ugorjunk! Kihagytam valamit?

 

Egy szót se szóltál afganisztánról...mi ez a felületesség?

:-)

Előzmény: spapda (46200)
spapda Creative Commons License 2015.03.04 0 0 46200

Uraim, maradjunk annyiban, hogy http://mecsekpmr.atw.hu/pdf/terepjaroval_a_termeszetben.pdf, és akkor onnét kezdve nincs szükség észosztásra, személyeskedésre, dzsihádra meg hasonlókra. Használjuk a fogalmakat rendesen (ha már egyszer vitatkozunk, ugye), kövessük a fúróuram-féle yoda-buddha-békesség-útját, és akkor nincs gebasz. A köcsög terepjárósok vs. alkoholista rambó vadászok téma pedig unalmas, ugorjunk! Kihagytam valamit?

skt15 Creative Commons License 2015.03.04 0 0 46199

Bohócot nem én csináltam magamból...

Előzmény: Törölt nick (46197)
Tie Creative Commons License 2015.03.04 0 0 46198

A közút, illetve a közforgalom elől el nem zárt magánút tekintetében értelmezhetetlen az "ahova nem mehet be" fogalom, ezért el is tekintettem attól, hogy megpróbáljam értelmezni.

Előzmény: skt15 (46193)
skt15 Creative Commons License 2015.03.04 0 0 46196

Nézz magadba, mielőtt lehülyézel mást. Ennyi...

Előzmény: Tie (46195)
Tie Creative Commons License 2015.03.04 0 0 46195

Hogy te mit tippelsz, az lényegtelen.

Előzmény: skt15 (46194)
skt15 Creative Commons License 2015.03.04 0 0 46194

Amúgy nagyon szívesen bemegyek az udvarodba (ahova ugye nem engednél be csak úgy) és a rendszámos OFF Road autómmal szétrodeózom. Úgy tippelem ezt Te is megteszed másnak a területén. Gondolom neked sem probléma akkor ez.

Előzmény: Tie (46192)
skt15 Creative Commons License 2015.03.04 0 0 46193

"erre való engedély nélkül, illetve olyan helyen ahova nem mehet be"

 

Ezt is olvasd el akkor. Ez is ott volt....

Előzmény: Tie (46192)
Tie Creative Commons License 2015.03.04 0 0 46192

"Az erdőben a turista nem illetéktelen (kivéve, ha figyelmeztetés ellenére is ottvan), de egy Quad-os, terepjárós (erre való engedély nélkül, illetve olyan helyen ahova nem mehet be) stb. az. Az már csak a non-plus ultra, hogy vadászati területen, vadászati időben."

 

Az első mondatodból kiemeltem, ami rám vonatkozik. Erről ez a véleményem: Lófaszt. Közúton közlekedek (az erdőben, és azon kívül). A második mondatodról annyit: A kresz nem ismer ilyet, hogy vadászati terület, vadászati idő. Ennek megfelelően pont leszarom a vadászati területet, a vadászati időt, és nem is kell magamtól utánanéznem ilyesminek, hogy van-e, és ha van, hol, és mikor van.

 

 

Előzmény: skt15 (46191)
skt15 Creative Commons License 2015.03.04 0 0 46191

Akkor ezekszerint nem engem hülyéztél le.

Előzmény: Tie (46190)
Tie Creative Commons License 2015.03.04 0 0 46190

Közúton közlekedek a kresz szabályait betartva (lakott területen kívül pl. 90-nel). Ennyi.

Előzmény: skt15 (46187)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!