Keresés

Részletes keresés

redmiller Creative Commons License 2015.02.27 0 1 343899

Kupadöntő nála az eSKáCé zúgott az elején, nem a Kecskemét... 

Pakson meg állítólag azt mondta, nincsenek Kecskemétiek... Pedig még a Capris drapi mellett a Kecskemét zászló is kint volt a vendégszektorban! Ja és közben állítólag engem mutattak... Akkor eset le neki, hogy mégis ott vagyunk, mikor büntetőnél doboltam...

Kecskemét szurkolók azon kevés szurkolók egyike, amelyik MINDEN idegenbeli meccsen megjelenik! Függetlenül attól, hogy milyen napon játszik a csapat! A 21 eddig lejátszott meccsünkön azért a dobunk rendesen szólt!

 

Zelenyánszky minden szempontból egy BAROM!

Előzmény: Törölt nick (343892)
káBell Creative Commons License 2015.02.27 0 0 343898

Nem érzem annyira nagyképűnek és sportszerűtlennek, hogy ezen kéne lovagolni.

 

Déri Csaba, a Körmend edzője: Végig mi irányítottuk a mérkőzést, sikerült tíz ponttal nyernünk, de ez akár több is lehetett volna. Két dolgon múlott. Túl sok ki nem kényszerített eladott labdánk volt, valamint a talaj nem tette lehetővé a csapatok számára az igazi kemény védekezést, csúszkált a játékosok lába. Annak viszont nagyon örülök, hogy hamarosan fel fogják újítani ezt is a csarnokban. Gratulálok a MAFC-nak, mert nagyon szimpatikus csapatuk van. Mindenképpen elismerendő, hogy három légióssal ilyen teljesítményre képesek.

Előzmény: A Sporttárs (343897)
A Sporttárs Creative Commons License 2015.02.27 0 0 343897

Déri Gumi? Amikor kikaptak Kaposváron, lenyilatkozta, hogy a Körmend a jobb csapat. Az egy dolog, hogy nem ibolya volt a jele az oviba, a szerénységet szótárban keresi, de még sportszerűtlen is ezekkel a nyilatkozatokkal.

Előzmény: Winters_ (343893)
vargalacika Creative Commons License 2015.02.27 0 1 343896

Teljesen egyetértek veled,nagyon gáz amit művel.Olyan érzésem van,hogy Boros meg Németh arra "vesztegeti" a szakértelmét,hogy finomkodva kijavítsa ezt a félcédulást...Pedig szerintem mind2en élvezetesen és szakmailag is helyénvalóan közvetítenek.

A meccsről meg annyit,hogy olvasom a körmendiek nem túl elégedettek az eredménnyel és a játékkal.Jó,hogy nem látták mi hogyan nyomtuk itt Pesten.

Előzmény: Törölt nick (343892)
káBell Creative Commons License 2015.02.26 0 0 343895

Mondjuk, ha a szünetben nem megy fel a parkettre a teljes szurkolótábor, lehet, nem csúszott volna annyira.

 

A MAFC-nak van amúgy a legnagyobb aktív tábora, amelyik az eredménytől függetlenül végig nyomja. Ma cirka 150-en voltak.

Előzmény: Winters_ (343893)
meneghin Creative Commons License 2015.02.26 0 0 343894

Csak azt nem mondtad,  azzal kezdte a mondandóját, hogy gratulált a Mafc-nak.

Előzmény: Winters_ (343893)
Winters_ Creative Commons License 2015.02.26 0 0 343893

Déri megint kitett magáért.

Miután elmondta, hogy tulajdonképpen csak rajtuk, illetve a sok eladott labdájukon múlott, hogy nem lett 25 pont körüli a különbség (mindezt akkora mellénnyel, mintha félidőben még nem totál kiegyenlített lett volna a meccs), fogta és tövig alázta a MAFC pályáját, mivel szerinte az annyira csúszik, hogy nem tudnak a játékosok rendes lábmunkát végezni rajta.

 

Amúgy jó kis meccs volt.

Jó kis hangulatot csinált a MAFC szurkolótábora ezen a meccsen is.

Törölt nick Creative Commons License 2015.02.26 0 0 343892

Mindig is botrányos volt Zelenyánszky közvetítése, de az hogy a mellette ülő szakértő az esetek kis részében tud befejezni akár egy mondatot is, mert folyamatosan belepofázik az hihetetlen. Orrhangon csak túlordítani képes... Mindig is ezt csinálta, már a kupán is idegesítő volt.

szavard Creative Commons License 2015.02.26 0 0 343891

http://index.hu/belfold/2015/02/26/szolnok_fc_stadler_nyerges_zsolt_szponzoracio_orban_simicska/

 

 

 Érdekes lesz. Mióta kirobbant a kulturális csevely szobatársak között, az ütésváltások közepette mi lesz Nyerges ügyvéd útépítő támogatási rendszerével.

 

Törölt nick Creative Commons License 2015.02.25 0 0 343890

Legtöbbször valóban 6 kiemelt van, de nem mindig 3-3 arányban.

Előzmény: vampeare (343888)
Winters_ Creative Commons License 2015.02.25 0 0 343889

Örülök a JKSE szponzori hírének. Szurkolok nekik, hogy bent tudjanak maradni, szimpatikus csapat.

vampeare Creative Commons License 2015.02.25 0 2 343888

pontosan ennyi a helyzet, a BB1-en a kiemelések minden egyes meccsen kivétel nélkül úgy történnek, hogy a 3 legmagasabb VAL lesz kiemelve. egy 120-50-re nyert meccsen is 3 innen 3 onnan, tökmindegy, mekkora VAl-lal.

 

hogy a két 13 VAL-os közül miért a több percet játszó és amúgy kevesebb pontot dobót emelte ki a program, az kérdés, de 2 ponttal is simán lehet valaki kiemelt

Előzmény: nForce (343885)
Artúr Doki Creative Commons License 2015.02.25 0 0 343887

Mondjuk a story ismerős,mert anno párszor Ase mezben Czigler Lackót is emelték ki 2 dobott ponttal a tarsolyban...nyilván a védekezés mutatói domborodtak ki,ellensúlyozván a támadásbéli  hiányosságokat.

Ez kézilabdában még oké is,de szerintem kosárlabdában(még ha alap is a védekezés) kevés.

 

És még egy adalék Majsztorovicshoz(és esküszöm,téma lezárva!),megnéztem az átlagait.

23 perc körül,11.3 pont-6.9 pattanó-1.2 gp-0.8 blokk.

Tegnap többet volt pályán,jóval kevesebb pont,kevesebb pattanó,viszont több assziszt és blokk.

De persze ettől még játszhatott jól.

Ennyi.

K.K. Creative Commons License 2015.02.25 0 0 343886

(én a netcasting-ból néztem, ott 9 volt, biztosan nem fogunk ezen összeveszni :-)

Előzmény: nForce (343885)
nForce Creative Commons License 2015.02.25 0 0 343885

13 VAL, ez a 3. legmagasabb a csapatban. Ez sem extra, azt aláírom, de ahogy mondtam, nem is 2 blokkja volt, az holt biztos.

 

http://kosarsport.hu/game/hun/x1415/hun_138

 

A többi szubjektív.

 

 

Előzmény: K.K. (343883)
K.K. Creative Commons License 2015.02.25 0 1 343884

25 perc alatt leszedett 4 lepattanót, center ellenfele Poscic 28 perc alatt 14 pont, 19(!) lepattanó

(statisztikát nézve ez nem embertelen védekezés)

K.K. Creative Commons License 2015.02.25 0 1 343883

25 perc alatt 9 Val a leírt mutatókkal. Ez csapatában az 5. legmagasabb érték. (kizárólag a statisztikát nézve, azért ez egy légióstól nem egy egetrengető érték)

Előzmény: nForce (343882)
nForce Creative Commons License 2015.02.25 0 0 343882

Embertelent védekezett a pali, a statisztikába 2 blokk került talán a neve mellé, nekem ez inkább 4-5nek rémlik. Emellett ha jól emlékszem, a 2. vagy 3. legtöbb VAL-t termelte a csapatban. 2 pont, ide vagy oda, egyértelműen a meccs embere volt Covington mellett

Előzmény: Artúr Doki (343876)
Artúr Doki Creative Commons License 2015.02.25 0 0 343881

Rendben.

Ha Ti úgy érzitek,hogy egy légiós 25 perc játék alatt összehoz 2 pontot(2 jó büntető)+3 sikertelen mezőnykísérlet,szed 4 pattanót centerként,emellett van 5 gólpassz és 2 blokk a neve mellett és megérdemli a vastag betűt,akkor oké.

Valóban nem láttam a meccset,lehet hogy felszedte a parkettát is-én kérek elnézést.

 

Sir Francis Drake!

Én semmi ilyet nem mondtam...nem is gondolom így.

Márta Gockler Creative Commons License 2015.02.25 -2 0 343880

 

Ismerje meg SOPPEC francia, környezetbarát jelölőfestékeinket!

http://redghost.unas.hu/shop_search.php?search=soppec

 

Munkaterületi jelölők (többnyire lefelé fújhatók):

PROMARKER matt színű, hatóideje 9-10 hónap

FLUO MARKER neon színű, hatóideje 1 év

IDEAL neon színű, 360 fokban fújható, hatóideje 9-10 hónap

TEMPO MARKER neon színű, hatóideje 5-10 nap

TEMPO TP neon színű, hatóideje 2-8 hét

 

Fajelölő festékek (oldalirányban fújható):

STANDARD MARKER  matt színű, hatóideje 6-10 hónap

FLUO MARKER neon színű, hatóideje 6-12 hónap

FLASH MARKER neon színű, hatóideje 2-4 év, viasz alapú hab

STRONG MARKER matt színű, hatóideje 2-4 év

HYDROMARK neon színű, 25% víztartalom

 

Nyomvonaljelölő festékek (lefelé fújható):

TRACING kifejezetten útburkolati jelölésekre fejlesztve

 

Biztonsági jelölőfestékek (oldalirányban fújható):

REFLECT LIGHT  fényvisszaverő festék

PHOTO LIGHT    világító festék

 

Kiegészítők:

A festékekhez festékszóró kocsi, pisztoly és mozgássérült sablon kapható!

 

Nagyobb mennyiségre kérjen egyedi ajánlatot!

Iratkozzon fel hírlevelünkre weboldalunk jobb oldalának közelén a „HIRLEVÉL” menüpontban, hogy mindig elsőként értesülj akcióinkról!

Facebook oldalunk kedvelésével szintén folyamatosan híreket kaphat újdonságokról, árkedvezményekről és szakmai eseményekről! https://www.facebook.com/redghosttrading?fref=ts

 

Köszöntjük ügyfeleink között!

RedGhost Building Trade Kft

2051 Biatorbágy, Ybl Miklós sétány 10.

06-30-2126697, 06-23-310-416

www.redghost.hu

info@redghost.hu

i perseguitati_ Creative Commons License 2015.02.25 -1 0 343879

Ez is egy érdekes felvetés, és van benne (rész) igazság, de úgy gondolom a város mérete önmagában nem determinálja azt, hogy ott életképes lehet a minőségi kosárlabda. Említhetném azt hogy Cantú és Varese együttvéve  sem nagyobb mint Székesfehérvár, mégis 17(!!!) európai kupát nyertek ketten együtt, persze ezek extrém példák, mint ahogy az is hogy a 13 ezer lakosú Capo d'Orlandónak is  első osztályú csapata van, és akkor még nem beszéltünk a 2. vagy 3. vonalról.

 

Sokkal fontosabbnak tartom a lokálpatriotizmus kérdését, egyrészt a helyi és regionális cégek esetében. Itt van óriási deficitünk. Persze ez részben gazdasági kérdés is, + nálunk ezen források egy részét az állam TAO-n keresztül centralizálja, és részben saját "ízlése" szerint is osztja újra, talán hasznosabb lehetne ha hasonló kedvezményekkel ezt meghagynák helyi szinten. Nem mernék abban jóslásokba bocsájtkozni egy kis-, közepes helyi vagy regionális vállalkozás ma Magyarországon mondjuk egy másodosztályú klub esetében mennyire engedhetné meg magának azt, hogy akárcsak 1 millió forintot is költsön sport-szponzorációra, de talán ez sem pusztán gazdasági kérdés.

 

Ugyanígy lokálpatriotizmus kérdése is a közönség, említetted az oroszlányi (pozitív) példát, hogy ott mennyire imádják a kosárlabdát, hát nem tudom... Azért az hogy egy 20 ezres városban van 300 néző, nem feltétlenül erről tanúskodik, itt inkább az az elgondolkodtató hogy ennyivel már ők az egyik pozitív példa. Megint lehetne egy sor külföldi példát említeni, ahol mondjuk egy ekkora városban akár 2-3 ezer néző is kimegy 2. vagy 3. vonalbeli meccsre, de inkább nem sorolom, mert elküldtök melegebb éghajlatra... :)

Szóval itt is van restanciák rendesen, jóval nagyobb érdeklődést érdemelne a kosárlabda még alacsonyabb szinten is, ez is részben lokálpatriotizmus kérdése. Úgy gondolom ebben a helyi sajtó rengeteget tehetne, de ha az ember kezébe vesz egy megyei napilapot (bármilyen meglepő - őket még sokan olvassák, nem egy megyei újság eladott példányszáma, a bulvárt kivéve bármelyik nagy hagyományú országos napilappal felveszi a versenyt), sokszor megdöbben, mennyire sivár, és főleg milyen elképesztően csekély terjedelemben foglalkoznak a helyi sporttal. Itt van az említett oroszlányi klub (OSE), amely ma tulajdonképpen a tatabányai kézilabda, és a dági röplabda után a megye 3. legmagasabb szinten játszó egyesülete, mégis maximum pár soros meccstudosításokat, és kb. kéthavonta egy nyúlfarknyi cikket érdemel meg az Nb1 B-s szereplésük a megyei 24 Órában...

Előzmény: Demetrius#8 (343870)
Francis_Drake Creative Commons License 2015.02.25 -1 0 343878

Szerinted a dobott pontok száma ítél meg egy játékost? Tehát ha valaki 30 pontot dob, de kapnak róla 25-öt és mondjuk van 15 eladott labdája, akkor azt ki kell emelni? Azért ez is mókás :)

Előzmény: Artúr Doki (343876)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.25 0 0 343877

Bár valóban szokatlan 2 dobott ponttal kiemelni valakit, de ez esetben akkor követtek volna el hibát, ha ezt nem tették volna meg. De hát ezt úgyis tudod, mert gondolom láttad a meccset.:)

Előzmény: Artúr Doki (343876)
Artúr Doki Creative Commons License 2015.02.25 0 2 343876

Mókás kis tudósítást hoztak össze ismét bébé"-n...

Kiemelik 2 dobott ponttal Majsztorovicsot,valamint Takács triplájáról is írnak,igaz hogy a szummában csak 2 pont szerepel a neve mellett...

Nem is olvastam tovább.

A lényeg amúgy is maga az eredmény.

A Sporttárs Creative Commons License 2015.02.24 0 0 343875

Fordulatos kis meccs volt, a Falcónak mindig hazai pályán kellene játszania.

Előzmény: Artúr Doki (343874)
Artúr Doki Creative Commons License 2015.02.24 0 0 343874

Mindeközben féltávnál Falco-Sopron 51-36

Sülnek a hazai hárompontosok,szám szerint 10 db sikeres az első játékrészben.

Willie_3 Creative Commons License 2015.02.24 0 1 343873

Csak arra gondoltam, hogy az Olajnak 2010-ben es 11-ben  az Ech-ban is selejteznie kellett, de a Kormendnek 2012-ben mar nem, hanem egybol fotablara kerult. 2013-ota mar toroltek a kvalifikaciot, de akar 4 csapatunk is lehetne a 32-es mezonyben. Ha az olaj elhullik 2010-ben vagy 2011-ben a selejtezoben akkor ma valoszinuleg nem is almodhatna egyik magyar csapat sem EC-rol es az Ech-ban is max kaphatnank 1 helyet mint a bulgarok

Előzmény: A Sporttárs (343871)
albamama Creative Commons License 2015.02.24 0 0 343872

Szerintem elbeszélünk egymás mellett, én nem a magyarok, hanem a fiatal magyarok pályára juttatásáról írtam. Nem tudom, hogy milyen torzulásról beszélsz, annyi történne, hogy a játszó játékosok (és ezáltal a válogatott) átlagéletkora csökkenne. Fiatal tehetségekről beszélek, akik most nem játszanak, mert szinte csak légiósok+honosítottak+"öregek" vannak a pályán, de Vojvodáék nem hiszem, hogy 40 évesen is majd a válogatottba vágynának. (kábé ötödszörre írom le, és már nagyon unom :-)

Bocs, de amit a németekről írsz, azt már el se olvasom. Nem érdekel.  Ott bármennyivel mehetsz az autópályán, itt meg nem. Náluk az a jó, nálunk megy így is meghal kétnaponta egy ember balesetben. Szóval hagyjuk ezt a példálózást, értelmetlen!

Nekünk a hazai viszonyokhoz, lehetőségekhez, jövedelmekhez kell kosárbajnokságot tervezni, nem a némethez vagy az olaszhoz.

Előzmény: Willie_3 (343866)
A Sporttárs Creative Commons License 2015.02.24 0 0 343871

A Szolnok érdeme a magyar csapatok nemzetközi kupaindulása? Mi által?

A klubcsapataink korábban is indulhattak volna nemzetközi kupákban, örömteli, hogy mostanában vállalják is. A Szolnokot meg biztos többen ismerik most a délszláv régióban, mint régebben, de hogy a magyar kosárlabdának általa sokkal komolyabb nemzetközi súlya és érdekérvényesítő képessége lenne... Hát, ezt nem gondolnám.

 

Ugyanez lenne a véleményem, ha másik magyar csapat tartana ott, ahol most ők.

Előzmény: Willie_3 (343852)
Demetrius#8 Creative Commons License 2015.02.24 0 1 343870

Többször említitek a második-harmadik vonal kérdését és jönnek nagyobb országok példái. Szerintem azért ez erősen sántít: míg egy német, olasz, spanyol százezres városban adott esetben nincs semmilyen élvonalbeli csapat, addig nálunk egészen más a lépték. Persze, több helyen előfordul, hogy az igazán nagyvárosok sportja a foci, a közepes és kisebb településeken pedig mondjuk kézilabda vagy kosárlabda megy, de...

Nem állok neki statisztikát készíteni, viszont mondjuk ha vesszük az összes első osztályú foci, kézi- és kosárlabda csapat székhelyét, akkor nem sok olyan méretű település marad, ami érdemben tud finanszírozni önkormányzati vagy helyi vállalkozói forrásokból olyan másodosztályú kosárcsapatot, amely mondjuk tud légióst igazolni és 2-3 Supola-Ruják szintű játékost. Van némi kivétel, hiszen pont ma olvashattunk Oroszlányról, ahol van 2-3 volt NB1-es játékos és most még egy légiós is, dehát az egy komoly hagyományokkal bíró település, ahol pár száz néző simán összejön egy-egy mérkőzésen. Ez viszont tényleg kivétel.

Előzmény: Willie_3 (343866)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!