Keresés

Részletes keresés

similis Creative Commons License 2015.02.26 0 0 11727

Nem egy injekciót, hanem végigszurkálja az adott helyett és mondom én nem számoltam, de van akinek 30 helyre is szúrt az adott területen belül, azt ő ítéli meg hogy hova kell az mr, a tünetek, meg tapintás útján. Egyébként röntgen alatt csinálja, hogy pontosan lássa hova megy a szuri.

 

Azt ő mondja meg mikor van vége, de mondom nekem volt olyan h mikor már vége volt egyébként és felhívtam h fáj megint akkor mondta h menjek be és megszúr megint. De mondjuk én elég speciális eset vagyok :)

 

Nekem a Péterffyben csinálta, de a honlap alapján, lehet hogy most már a Bimbó úton is csinálja teljesen privátba, de ezt nem tudom.

 

De szerintem jelentkezz be hozzá, és akkor mindent elmond, meg hogy Neked mit lehet/érdemes csinálni, mert nem is mindenkinek szokta javasolni ezt a kezelést.

Előzmény: zlota (11726)
zlota Creative Commons License 2015.02.26 0 0 11726

Ma hátúszás közben elkezdett fájni a vállam.Kattogni minden átfordításnál.A végén fél karral kellett leúsznom az utolsó 100 métert.

Na az lesz szép, ha ezt is abba kell hagynom.Ezt meg valami más ízületi dolog miatt.

Mivel a topik címe "Porc-Gerinc-EÜ" kérdezem hogy ez valami porc dolog lehet, vagy valami húzódás?

A kattogás miatt aggódom.Most már lassan mindentől parázok... több mint fél éve rendszeresen hátúszom eddig hasonló gondom nem volt.

Törölt nick Creative Commons License 2015.02.26 0 0 11725
Ha jól értem, a 4-6 hetes intervallumokban csak egy injekciót ad, de azt szórtan az adott területen (pl. nyak), és 4-6 hét elteltével megint egy injekció szórva. És így lesz az injekciók száma kb.6-7 db.

Legalábbis a guna terápia így müködik, de sajnos az nem használt nekem.

Ezt az eljárást a Péterfyben vagy a Bimbó u.-ban csinálja?

És mitöl függ a terápia hossza? Te jelzed, hogy már jól vagy, vagy a Doktornö ellenörzi, vizsgálja a szöveti regenerációt valamilyen módszerrel?

Bocs a sok kérdésért!
Előzmény: similis (11722)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.26 0 0 11724
Szia!

Ennek a leszázalékolásnak van egy külön fóruma, ök ott biztos otthon vannak a témában.
Illetve jó néhány oldallal odébb van egy fórumozó (Sziporka66), aki nagyon járatos ez ügyben is. Emailen eléred.

Üdv.
Előzmény: Gyuszimók (11723)
Gyuszimók Creative Commons License 2015.02.26 0 0 11723

Sziasztok !

 

Nagy szükségem lenne a segítségetekre. Lassan egy hónapja  vagyok táppénzen mert el kezdett fájni a jobb lágyékom annyira, hogy  alig tudtam megemelni a lábam és lehajolni. A röntgen az L.V.-ös csigolya 8 mm-es csúszását (spondylolysthesis) , és ugyanazon a csigolyán 3mm-es spodylosyst állapított meg. A medence felvételen a csípőízületek mérsékelt beszűkülése is látszik (coxarthrosis).Az MR vizsgálat mindezt visszaigazolta L.V. gyöki kompresszió mellett !

Betegségeim :

-M4310 Spondylolisthesis

-M4300 Pondylosis

-M1590 Polyarthrosis

Mondjátok meg légyszi mit tegyek , van esélyem leszázalékoltatni magam úgy , hogy pénzt vagy adókedvezményt kaphassak ?Hogy csináljam a táppénz dolgot , mert a főnököm alig várja , hogy felvegyem a munkát és azonnal kirúghasson. Ki tudja ennek az egész dolognak a helyes menetét leíri?

Remélem lesz olyan köztetek aki végigolvassa  bár tény . hogy hosszúra sikerült.

Segítsetek kérlek ! Köszönöm !

similis Creative Commons License 2015.02.26 0 0 11722

Igen, megtaláltam már, sztem nem lehet túl régi az oldal. Valóban kicsit fájdalmasabbnak jön le belőle mint amilyen valójában, emiatt ne aggódj. Maga a kezelés 100x rosszabb, de az meg nem tar annyira sokáig. Mondjuk az se egyforma mindenkinek, mert voltak akik még azt is képesek voltak közben számolni hogy hány szúrást kaptak. Én csak az egyenletes légzésre figyeltem hogy kibírjam :P

 

De azt is túl lehet élni, én kaptam kb 6-7 x derekamnál, ugyanennyit a nyakamnál, és 1x még a térdemet is kezelte hasonló módszerrel, na az sokkal jobban fájt utána tényleg, jópár napig alig bírtam menni. De az sem rögtön lett jobb utána, hanem a hónapok múltával észrevettem, hogy az olyan dolgoktól amiktől előtte fájt, már nem, vagy csak sokkal nagyobb terhelés után.

 

Előzmény: Törölt nick (11721)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.26 0 0 11721
Köszönöm, hogy leírtad a tapasztalatod.
A honlap: fajdalomklinika.hu

A honlapot olvasva úgy éreztem, sokkal jelentösebb a fájdalom, amit a direkt gyulladás okoz.
Előzmény: similis (11720)
similis Creative Commons License 2015.02.25 0 0 11720

Igen jól emlékszel a műtéti infokra, és utána jöttek a drnő kezelései.

 

Ez a gyulladás amit a szurik kiváltanak, nekem nem volt gáz, olyan "kellemes" fájdalomnak tudnám nevezni, mint egy erős izomláz, ami azért javul napról-napra. Kb 4-6 hetente van 5-6 alkalommal a kezelés, és 1-1 kezelés után pár napig van a fájdalom nem végig az egész kezelés alatt. A kezelés maga az már más tészta, az nem valami kellemes :( De valamit valamiért.

 

Gyulladás csökkentőt végig az egész alatt nem lehet szedni, legfeljebb ha nagyon muszáj, paracetamol hatóanyagú fájdalomcsillapítót. De a kezeléstől nem lesz olyan fájdalmad hogy kéne, ha egyébként nincs.

 

A honlapot nem ismerem, akkoriban nem volt erről, de majd megkeresem.

Előzmény: Törölt nick (11710)
1323333 Creative Commons License 2015.02.25 0 0 11719

Köszi, akkor azért nyomta a lábfejem , meg a bokám:) férjem ráállítom a témára.

Köszi a tanácsot, egyébként én is elégedett vagyok vele.

 

 

Előzmény: Törölt nick (11717)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.25 0 0 11718
Hát akkor ma szinte semmit nem tudtál elintézni.

A denevérpadommal elégedett vagyok, csak mint már olvashattad, ezek az okosok fordítva teszik rá a lábtartót.

A csak nyújtás az nem sok. Valamit kéne azért mozogni.

Üdv.
Előzmény: ex-petike23 (11716)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.25 0 0 11717
Megfordítottam a lábtartót, hátra tettem a hengert elöre a bokafogót. Akkor jeleztem a gyártónak, hogy rosszul van felrakva.
Köszönte, hogy szóltam. Persze továbbra is úgy forgalmazzák.
De pillanatok alatt át lehet rakni. Le kell húzni a rúdról a hengert és a bokafogót, majd megcserélni.
Előzmény: 1323333 (11715)
ex-petike23 Creative Commons License 2015.02.25 0 0 11716

Szia Brigi !

 

Megjártam az sztk-t.

A neurológus nem volt ma, a jövő héten lesz, csütörtök délutánra tudtak időpontot adni.

A gyógytornász szabin van, délután kell hívni őket időpont-ügyben.

Bementem a gyógy. segédeszköz boltba, szendvics szerkezetű talpbetétért, valgus állásra.

Igen ám, de az ortopéd doki magas sarokrészűt mondott, itt meg azt állítják, hogy olyan nem létezik, csak mélyített sarkú.. persze a doki csak péntek délután lesz, akkor majd felhívom, és megkérdezem tőle.

 

Egy ülő párnát (felfújható, egyensúlyozóst) sikerült azért vennem.

 

Azon gondolkodom, hogy inkább csak nyújtó gyakorlatokat csinálok, homorítást most egy darabig nem, hátha attól szurkál a lábfejem.

A csak nyújtásnak is van értelme ?

 

A wellimpexes géppel elégedett vagy ?

 

Köszi!

Előzmény: Törölt nick (11714)
1323333 Creative Commons License 2015.02.25 0 0 11715

én is  a fittet használom..mit csináltál vele, hogy nem szorítja  a bokád, 7 perc után már érzem...

Előzmény: Törölt nick (11714)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.25 0 0 11714
Kiváncsi leazek mit mond a doki.

Most a wellimpexnél akció van a debevérpadokra. Én a fttet használom, annak jó a lábtartója. Ez most 29.000.forint, én még negyvenért vettem. Ha mégis meggondolnád magad.

Üdv.
Előzmény: ex-petike23 (11713)
ex-petike23 Creative Commons License 2015.02.25 0 0 11713

Szia Brigi!

Nem fáj! 

A lábam zsibbad, és csipked időnként, de nem tudom, hogy ez az ideggyulladás utóhatása, vagy amiatt van, hogy a kiboltosulás most is nyomja az ideget/durazsákot, vagy a homorításos gyakorlatok miatt.

A labdán homorítást éreztem egy kicsit kellemetlennek, de lehet, hogy csak az izom nem szokta még ezt.. mindenesetre azt abbahagytam.

Ma mehyek a neurológushoz, kérek tőle beutalót az OGyK-ba, ott meg kérek időpontot.

Előzmény: Törölt nick (11712)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.24 0 0 11712
Szia!

Semmi olyat ne csinálj, ami fájdalmat provokál.
Ha fáj a homorítás, ne csináld.

Az én ágyéki szakaszom gondja hasonló, mint a tied.
Kiegyenesedett lordózis, enyhe jobbra konvex torsiós scoliózis,protrúsió. Nekem kifejezetten jót tesz a homorítás.
Ha fájdalmat éreznék, nem csinálnám.

Ez olyan, mint a fejenállás. A gyakorlat maga nagyon jó, de az én nyakamat tacsra vágná.

Érezz rá, hogy mi tesz jót neked. Ennek egyik módszere a próba.

Üdv.
Előzmény: ex-petike23 (11699)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.24 0 0 11711
Én nyáron csesztem el.Be akartam ülni fél lótuszba, roppant a szalag, sajnos meghúztam.Elmentem dokihoz, mert nem tudtam behajlítani a térdem. Folyadék volt benne. Azóta érzek szúrásokat.

Vigyázni kell mit, hogyan csinâlunk.
Előzmény: 1323333 (11702)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.24 0 0 11710
Szia!

Utána néztem a Doktornö honlapján az említett terápiának,mert nem tudtam róla semmit, így, hogy prolo.
Viszonylag részletesen leírja, hogy mi ez. Ott van egy kis zavar, hogy meddig tart
2-6 hetes intervallumokban kell az injekció a szövet megerösítéséhez. De ez pedig tart? Vagy hány injekciót jelent?
Mennyire bírható az injekció által okozott gyulladásos fájdalom?
Mert gyógyszert nem lehet szedni érthetö okokból.
És kb.az utolsó injekciótól számítva mikor enyhülnek a tünetek?

Mert kétségtelen, hogy érdekes a módszer, de egy kicsit riasztónak tünik ez a gyulladásos folyamat okozta fájdalom.

Ha jól emlékszem E.A.mütött minimál inv.eljárással és hegesedtél?

Köszi az infót!


Előzmény: similis (11706)
1323333 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 11709

Szia! adj időt még a tornának,nekem kb.3 honap utan kezdett eredmeny,lenni,pedig sérvem sincs,allitolag a zsibbadas mulik el utoljara,mivel a végen mar csak ilyen reflexes zsibbadas van,nem biztos hogy az ideggyöki nyomas miatt van.

Előzmény: armisz72 (11704)
1323333 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 11708

Köszi,én is abban bízok,hogy mivel még mindig rosszul terhelem( még megvan rövidülve az izmom) azért nyom..

Előzmény: zlota (11703)
similis Creative Commons License 2015.02.24 0 0 11707

Bocsánat Dr. Rácz Edit

Előzmény: similis (11706)
similis Creative Commons License 2015.02.24 0 0 11706

Szia,

 

Nekem Dr. Rács Edit csinált proloterápiát a derekamnál és a nyakamnál is, nem azonnali gyógyulást kell várni, nekem 2 éve ért véget kb mindkettő, és azóta naagyjából tünetmentes vagyok (kopp-kopp), a nyakamban sérv van, nem volt műtve, de sokat fájt, sokszor beállt, a derekam műtve volt (l5-s1 sérv), de nem sikerült túl jól a műtét, utána volt a 3 napos bent fekfős kanülös kezelés, és utána a prolo.

 

Szval én melegen ajánlom a drnőt és a kezelést is. A másik két orvoshoz nem volt szerencsém.

Előzmény: Neil_ (11689)
armisz72 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 11705

Én reggel meg sem bírok mozdulni, nem hogy tornázni, 1-2 óra mire tudok, gyógytornász is azt mondta, reggel csak nyújtózzak az ágyban picit.

Előzmény: MBman (11696)
armisz72 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 11704

Én december óta járok gyógytornára, L4, és L5 porkorongsérv, és egyáltalán nem jó a homorítás, sokat próbáltuk a gyógytornásszal, csak minimálisan tudok felkönyökölni.

 

Ha magasabbra támaszkodok, az már nem jó, ha csinálom a nyújtásokat az jó, de pl. az erősítésben nem jó a medence emelgetés sem. Tegnap voltam az idegsebésznél, műtét is felmerült , bal lábam zsibbad, kicsit gyengébb is az ereje, és az achillesre irta azt, hogy areflexiós,  szerinte határeset még,  de azt mondta, döntsem el én.  Nem akarok műtétet, így még várunk 2-3 hónapot, hogy hátha javul. Volt most kb. 2 hét amíg nem zsibbadt, de tegnap újra kezdődött. Hát ez egy hosszú türelemjáték úgy látom.

Előzmény: ex-petike23 (11699)
zlota Creative Commons License 2015.02.24 0 0 11703

Csak nincs gondod a gerinc miatt a térdeddel.... Pár napig kímélném, és ha nem múlik a tünet akkor kezdenék aggódni.

Előzmény: 1323333 (11702)
1323333 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 11702

Sziasztok! Képzeljetek tegnap este ota a terdkalacsom alatt ket ponton van egy feszito erzes,nem tudom miert,vadlira nyujtottam többet,meghuzhattam,vagy gerinc miatt,picit aggodok..

MBman Creative Commons License 2015.02.24 0 0 11701

Nemtudom, mert nem próbáltam mást. Viszont azt ne feledd, hogy nem biztos, hogy megér x Ft-ot az, hogyha utánna szenvedni kell a géppel, mert nem olyan, amilyennek lennie kellene.

Előzmény: ex-petike23 (11699)
ex-petike23 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 11700

(Bocsi, most látom, hogy a Kiromedből a 45 ezres az ajánlott.)

Előzmény: ex-petike23 (11699)
ex-petike23 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 11699

Szervusztok !

 

"Kiromedesek házhoz szállítják neked, ha megrendeled."

 

Köszi a tippet, most megnéztem; a Kiromednél vannak olcsóbbak, 25-28 ezer Forint; azok is jók ?

 

"Nekem ha bármilyen homorítást pláne kobrát csinálok már esek is vissza.Előjön a lábzsibbadás is, ha szorgalmasabb vagyok."

 

Huh. Én azért csinálnám, hogy a kiboltosulás visszamenjen a helyére, tehát a tünetek ne jöjjenek újra elő. Nagyon félek attól, hogy újra lesz ilyen 4 hetem, mint amilyen volt. ;-(

Most akkor lehet, hogy pont azért zsibbad a lábam, mert csinálom a gyakorlatokat ? Nem is kellene homorítás, elég lehet a nyújtás ?

 

Brigi, köszi a gyakorlatot ? Természetesen nem csinálok felülést. :)

 

Még egy kérdés; nyújtáskor roppant valami a derekamban. Nem fájt, hanem jól esett.

Ilyenkor mi történik ?

Előzmény: MBman (11698)
MBman Creative Commons License 2015.02.24 0 0 11698

"Denevérpadot nem tudtam szerezni. :-("

 

Kiromedesek házhoz szállítják neked, ha megrendeled.

A Rheosolont- szerintem próbáld meg minél előbb abbahagyni, mert ez tünetkezelő gyógyszer. 

Előzmény: ex-petike23 (11687)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!