Keresés

Részletes keresés

Magdi-1950 Creative Commons License 2015.02.14 0 0 3421

Köszönöm Mackóbogár a biztatást.

Azért remélem nem kell végigcsinálnom az altatóorvos,labor tortúrát?Jővő héten megyek a dokihoz pénteken és akkor mondja meg,mikor veszi ki.

Utána lehet menni haza?

Mi ápr.12-én elutazunk 2 hétre attól félek,hogy akkor lesz a kivétel és nem tudok menni.

Magdus

Előzmény: Mackóbogár (3420)
Mackóbogár Creative Commons License 2015.02.13 0 0 3420

Szia :-)

 

egyáltalán nem fáj a drótkivétel, elérzéstelenítik előtte a lábad lidocain injekcióval. Az picit kellemetlen, de kibírható. Nekem a drótot 3 hónap után, a csavart és a lemezt pedig 8 hónap után vették ki, kis birizgálásszerűt éreztem, semmi egyebet.

Előzmény: Magdi-1950 (3419)
Magdi-1950 Creative Commons License 2015.02.13 0 0 3419

Sziasztok!

Volt már valakinek drót kiszedés?Fájt?

Hogyan zajlik.Nekem még mindig bennt vannak tavaly janár 29-én volt minkét lábamon a Helál,majd májusban 2 műtéttem.

Kérlek benneteket,akinek volt ilyen irjátok meg.Előre is köszönöm.magdi

Magdi-1950 Creative Commons License 2015.02.13 0 0 3418

Kedves Szróz!

Néztem,hogy régebben kérdezted a kezelő cipő  viselési idejét.a műtét után 8 hét a cipő viselési ideje.

Nagyon jó ez a cipő,mert mobil benne az ember.

Ezután vehettem fel normális cipőt,de 1/2 1 számmal nagyobba fért csak a lábam

Én a Deichmann-ba vettem kissé kerek talput és nagyon kényelmes,amikor a a Helal és talpisüllyedés műtétem volt kezelőcipő,majd a régi

szendvicsszerkezetű talpbetéttel az orvos javaslatára/

Azóta csak ilyen betéttel hordok cipőtmeg csak ezzel szabad.

Felfedeztem egy VERLON cipőboltot,igaz drága a cipő,de nagyon kényelmes.

Már nem merek reszkirozni,nagyon féltem a lábaimat.

Tóúl leszel rajta,megáltod sokkal jobb lesz és szép lábaid lesznek.Én is féltem,de már a fájdalmak iatt is vártam a műtétet.

Üdv:Magdi

 

Előzmény: SzRóz (3417)
SzRóz Creative Commons License 2015.02.13 0 0 3417

Kedves Sorstárs

Köszönöm a jelezést.

nagyon jó dolgokat mondasz.

nekem Sárváron március 19-én lenne egy komoly összetett Hohmann-Akin-Schede műtét a kalapács ujjam, a krumplim igen csúnya, s nagyobb cipőt kell hordani, s ami cipő van, az is egy idő után deformálódik.

 

minden jót. várom a további jó tanácsokat.

 

Előzmény: Magdi-1950 (3414)
Magdi-1950 Creative Commons License 2015.02.13 0 0 3416

Szia Sorstárs!

 

Ne izgulj minden rendben lesz,mondom én,aki szintén izgult.

Ha már lehet a lábad varratszedés után fürdetni,utána kend be Bepanthen plusz krémmel,nagyon jó rá.majd a körömvirág krém.

Neked nagyon elferdült a lábujjad?

Én már cipőt is alig tudtam felvenni.A doki nagyon-nagyon rendes volt ez hozzájárult,hogy nagyon bizom benne.

Ha drótszedésre visszamegyek lesz még egy kisebb műtétem,de már nem félek.

A kezelő cipő sokat segít,biztos segít majd a család.Én anyósom járékeretével mentem egy darabig utána bottal.Most kengyelt hordok éjszakára.doki tanácsára.

Most azért kapcsolódj ki,ha lehet.

Gondolok Rád.puszi:Magdi

Kittos83 Creative Commons License 2015.02.12 0 0 3415

Köszönöm Magdi a biztatást! 1 hét múlva ilyenkor mát túl leszek én is rajta! :) Addig meg úgy is megy az agyalásom! 32 éves vagyok és október óta már 2x gennyesen begyulladt a jobb bütyköm  a bal még egész jól bírja, ezért is kell a műtét! Majd beszámolok róla, hogy milyen volt! Mindent köszönök!

Magdi-1950 Creative Commons License 2015.02.12 0 0 3414

Szia!

 

Engem tavaly műtött január 29-én a Tanár úr.

Austin műtét volt,mindkét lábamat műtötte.Utána 2 hét múlva kellett visszamenni.

Voltak ugyan fájdalmaim,de kibírható.Szépek lettek a lábaim,nekem 95%-os volt a műtét előtt.

A doktor úr  műtét előtt vigasztalt és nagyon rendes volt.

Az év májusában volt a második műtétem un.Helal v talpi süllyedés műtét,kalapácsujj és másik ujj műtét.

Én 30-30 ezer ft-ot adtam,de az én lábam nagyon ronda volt. A sebeket Bepanthen plusz-al kentem,majd a mai napig körömvirág krémmel.

Ne izgulj,nagyon szép lesz a lábad.

Én nemazért halasztottam,mert lusta voltam,több haláleset volt a családban egymás után és ápolás mellette.

Csúnya volt műtét előtt a lábam.

Most Verlon cipőbe járok,betéttel,amit a dr.úr javasolt.

Már tettem decemberben egy nagy kirándulást is.

Szépek lesznek a lábaid.Februárban kell mennem megbeszélni a drót kiszedését.

Fel a fejjel.Üdv.Magdus

Előzmény: Kittos83 (3413)
Kittos83 Creative Commons License 2015.02.12 0 0 3413

Nagyon köszi tényleg minden választ! Én is 30 körül gondoltam! Műtét után szokták odaadni, vagy varratszedésnél? Vagy varratszedésnél még külön illik adni? Mikor van varratszedés? 

Zsuzsling Creative Commons License 2015.02.12 0 0 3412
Szia! Nekem is Austin féle műtét volt, gerinc érzéstelenítéssel. Péntek du. átkötötte a lábam és 4 után jöhettem haza. Amikor haza jöttem még kb. 1 hétig inkább csak a fürdőbe mentem ki, ill. ha nem volt aki behozza a kaját akkor a konyhába, a lényeg, hogy pihentetni kell. Utána már alap dolgokat megcsináltam, persze csak fokozatosan. A kezelőcipő 10700Ft a kettő. Egyébként én is a kórházban kérdeztem meg ki mennyit ad kb. 15-30 ezerig adtak. Ha még valamire kiváncsi vagy nyugodtan kérdezz, ha tudok válaszolok.

Előzmény: Kittos83 (3411)
Kittos83 Creative Commons License 2015.02.12 0 0 3411

Még valami: pénteken haza is engedtek? Mennyibe kerül a kezelőcipő? Gerincérzéstelenítés volt neked is? Austin féle műtéted volt? Bocsi, hogy ennyit kérdezek!

Kittos83 Creative Commons License 2015.02.12 0 0 3410

Szia!

köszi a választ! Annyira sokat jelent, hogy végre valaki írt nekem, eddig nagyon bizonytalan voltam, hogy mit döntsek, de így, hogy olvastam neked is egyszerre volt, most már nem félek annyira! Még annyit, hogy egész nap feküdtél otthon, vagy azért tudtál egy kicsit mocorogni? Lábadat fel kell mindig tenni? Azért valami tól-ig összeggel segíthetnél! :) minden köszönök így ismeretlenül is!

Előzmény: Zsuzsling (3409)
Zsuzsling Creative Commons License 2015.02.12 0 0 3409
Szia! Nekem január 15-én műtötte Mádi Tanárúr mindkét lábam. Szerintem jó egyszerre megcsináltatni a 2-t, nem volt semmi probléma. Péntek reggel már rá kellett állni, persze a kezelőcipőbe. A fájdalom minimális, inkább csak amikor ráálltam, de csak az első napokban. Az anyagiakról annyit, hogy ki mennyit tud adni, én úgy vettem észre, hogy nem ez számít nála. Mindenkivel rendes, normális volt. Az nap azt hiszem 5 műtétje volt, én voltam az első, ez így jó volt. Holnap megyek vissza röngenre és már remélem nem kell a kezelőcipőt hordanom! Kitartás! Üdv.
Előzmény: Kittos83 (3408)
Kittos83 Creative Commons License 2015.02.11 0 0 3408

Sziasztok!

Nekem jövő héten csütörtökön lesz bütyök műtétem a SOTE Ortopédiai Klinikáján Dr. Mády Ferenc fogja elvégezni Austin féle műtétet egyszerre a két lábamon! Esetleg ilyen műtéti tapasztalat valakinek? Mennyit illik adni ilyenkor a dokinak? Azt mondta, hogy szerdán kell befeküdni, csütörtökön műtét és pénteken talán mehetek is haza! Kicsit aggódók, hogy biztosan egyszerre kellene megcsináltatni? Még dönthetek úgy, hogy csak 1 lábamat engedem! Várom a véleményeket! Előre is köszi!

SzRóz Creative Commons License 2015.02.11 0 0 3407

igen, 5-6 hét. ennyit mondott korábban a dokim.

én variálni szeretném, a cafeteria miatt, hogy fele szabadság lenne... 

de erre még nem kaptam választ. nem mindegy,hogy mennyi pénzt kap az ember, özvegyként, két főiskolás mellett.

köszönöm a jelentkezést.

sorstársakat üdvözlöm.

Előzmény: Zsuzsling (3406)
Zsuzsling Creative Commons License 2015.02.10 0 0 3406
Szia!
Én úgy számoltam, hogy kb. 6 hét után megyek dolgozni, legalább is remélem az üzemorvos dönti el.
Előzmény: SzRóz (3404)
Mackóbogár Creative Commons License 2015.02.08 0 0 3405

én jövő héten kezdem a bal lábammal a tortúrát, a jobb már készen van :-)))) már csak "csekély" 6-7 hónap és túl vagyok mindenen.

SzRóz Creative Commons License 2015.02.08 0 0 3404

köszönöm a választ

akkor a munkahelyre menetel még várni fog majd, mivel hiába irodai munka, a kábeleket elől hagyták, s botorkálva menni, lehetetlenség.

majd meglátjuk.

izgulok ezerrel, pedig még  egy hónap, mikor lesz a műtétem.

üdvözlet a sorstársaknak.

Előzmény: Zsuzsling (3403)
Zsuzsling Creative Commons License 2015.02.08 0 0 3403
Szia! A kezelőcipőt nekem 4 hétig kell hordanom ill. addig nem állhatok rá, utána lehet próbálkozni cipővel. Eleinte 1 számmal nagyobb javasolt.
SzRóz Creative Commons License 2015.02.08 0 0 3402

Sorstársak.

Jó hogy beszéltek a varratszedés utáni időszakról is.

Igaz, műtét előtt állok, de nagyon jó ötlet.

a speciális gyógy- cipőt a műtött lábon meddig javasolt hordani?

üdv.

 

Előzmény: Zsuzsling (3401)
Zsuzsling Creative Commons License 2015.02.08 0 0 3401
Szia Atucika! Kösz, h válaszoltál holnap veszek olyen krémet. A neten pont ezt néztem ki, jókat olvastam róla. Remélem nekem is jó lesz. Most már több mint 3 hete volt a műtét, de nem valami szép a sebem, és még elég véraláfutásos a lábfejem. A lábam az biztos szép lesz, legalább is a formája.
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.08 0 0 3400

Ha rákeresel a CONTRACTUBEX gélre, találsz egy betegtájékoztatót, olvasd el, és szerintem próbáld ki! A varratszedés utántól ajánlott használni, én napi 3 alkalommal kenem. Régebbi nem kezelt hegekre is ajánlott, vastagabban kell bekenni, és éjszakai fedőkötéssel lehet fokozni a hatását.

Előzmény: Zsuzsling (3399)
Zsuzsling Creative Commons License 2015.02.06 0 0 3399
Sziasztok
Azt szeretném megkérdezni, hogy varratszedés után mivel kentétek a lábatokat? Nekem nagyon megvan keményedve a bőröm. A gyógyszertárba a páromnak körömvirág krémet echinacea kivonattal ajánlottak, meg is vette. Valakinek valami jobb ötlete? Köszönöm.
Pepuci92 Creative Commons License 2015.02.02 0 0 3398

Én március 13.-án megyek a Helal Műtétre, aztán majd utána ki derül, hogy szükséges e a bütyök műtét! Volt már boka műtétem egy izületi szabad testet távolítottak el a bokámból és a szalagom pótolták, ha azt túl éltem remélem ez már csak jobb lehet.

Lincsuka Creative Commons License 2015.02.02 0 0 3397

Sziasztook:) ma kiszedték a varratokat kicsit kellemetlen volt de azota szinte megkönnyebült a lábam:) doktornő ajánlott valami kamillás krémet azzal borogatom:)

SzRóz Creative Commons License 2015.02.01 0 0 3396

Szia

majd március 19-e után bővebbet tudok mondani.

remélem nem hátrálok meg.

összetett műtét lesz, csontátvágás s egyéb dolgok.

Köszönöm a jelzést.

Üdv

Előzmény: Mackóbogár (3395)
Mackóbogár Creative Commons License 2015.02.01 0 0 3395

nekem is volt tűződrót is és csavar is, amit később kivettek :-) nem kell tőle félned.

Előzmény: SzRóz (3394)
SzRóz Creative Commons License 2015.02.01 0 0 3394

Szia.

Nekem is csavart említett a főorvos a nagylábujjnál, de most hogy olvasom, nem félek annyira, de nagyon bennem van a félsz.

Köszönöm a jelzést.

Üdv R

 

Előzmény: Lincsuka (3393)
Lincsuka Creative Commons License 2015.01.31 0 0 3393

Sziasztok!Tegnap volt egy hete hogy megműtötték a bütykös lábam.5x 3mm-es csavarokat raktak bele.Kedden voltam kötözésen igy láttam és nagyon szép lett:) kaptam kezelőcipőt abban tudok csak járni.Hétfőn megyek varratszedésre:)

Zsuzsling Creative Commons License 2015.01.31 0 0 3392
Sziasztok! Látom nem igazán vagyunk fen akik télen csináltatják meg a lábukat. Pedig én azt hiszem most jobb, mint nyáron, elég nehéz ez a 4 hétig tartó szobafogság, de azt hiszem nyárin rosszabb lenne a panelba 30 fokba bezárva, így nyárra már szépek lesznek a lábaim. Pénteken kiszedték a varratokat, 2 hét múlva römgen. Remélem minden renben lesz.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!