Keresés

Részletes keresés

Nemo Creative Commons License 2015.01.18 0 0 7989

Nagyon is megnéztem, és megállapítottam, hogy rokon lelkek vagyunk:

 

- "Cobranco közli, akárhol nem állunk meg, kell a megfelelő "körítés", díszlet az ebédhez"...

- "Egy hajtűkanyarban, egy sziklapárkányon lélegzetelállító panorámával előttem betúrtam a kajcsit."

:)

Előzmény: cobranco (7988)
cobranco Creative Commons License 2015.01.18 0 1 7988

Egy újabb filmes program Passo remek darabja után,kicsit máshonnan és kicsit más jellegű táj...

Tehát, Adria-küldetés újratöltve,bár az előző epizód olyan régen volt,hogy lehet,írnom kéne egy kis ismertetőt a korábbi részekből…
Szóval a történet úgy kezdődik: nyár van,40 fok,tengerpart…akit érdekel,jó szórakozást!

 

 

Útvonal:
Brist-Gradac-Bacinska jezera-Ploce-Trpanj-Orebic-Peljesac riviera-Viganj-Janjina-Drace-Prapatno-Ston-Neum

 

Van itt még néhány haszontalan link,ami szegről-végről a túrához kapcsolódik,bár valószinűleg senki nem kattint rá,de hátha:

 

Térkép:
http://users.atw.hu/cobranco/terkepek/adria4.2014..html

 

Írásos túrabeszámoló /tengerparti rész: 4-8 nap/:
http://users.atw.hu/cobranco/turabeszamolo_14_adria.html

 

Fotóalbum:

https://plus.google.com/photos/108429527626914127671/albums/6099035352827563537

 

Slideshow:

https://plus.google.com/108429527626914127671/stories/8e4f8630-594e-31f8-b8ab-d257752485ab14aa2eae13c

Passo. Creative Commons License 2015.01.15 0 1 7987

Sziasztok!
Sorozatom következő része.
Ezen a napon igazi fordulópontjához érkezett a túra, elértem a tervezett legnyugatibb pontot. Innen egy nagy kanyart véve visszaindultam keletnek a hegység francia oldalán. De ehhez persze az kellett , hogy utam ezen pontján átkeljek egy hágón, az 1573 méteres Port de Larrau-n Franciaországba. Nem voltak ideálisak a körülmények, sajnos az eső kicsit lerontotta az egyébként nagyon szép hágó megmászásának élményét. Erről szól ez a rész:

 

 

 

üdv:

balázs

nohát! Creative Commons License 2015.01.12 0 0 7986

Köszi!   Nem véletlen,, hogy az írásos beszámoló kihalóban van:nagyon nehéz jól és élvezetesen megírni egy utat ( túrát ) .  Nem is tudja ezt mindenki,, de a kényelem ( lustaság ) is ellene van.

   Nézni is egyszerűbb, mint olvasni........viszont a kettő jól kiegészíti egymást..

 

 Nagyon jó 1 videózás után olvasni a "kulisszatitkokról, részletekről"........

   Vagyis---ha már az emberke nincs ott---így teljes egy túra.

 Gratula!

Előzmény: cobranco (7985)
cobranco Creative Commons License 2015.01.12 0 1 7985

Üdv mindenkinek!

 

Valamikor sokan publikáltak itt irásos beszámolókat, mára ez valahogy ez  háttérbe szorult,egy kezemen meg tudnám számolni,hányan csinálnak még ilyet.Én magam is inkább filmezek,ez főleg a idöhiánynak és lustaságomnak köszönhető.

Bár a honlapomon vannak túraleirások,de azok egytől-egyig a túratársaim szerzeményei,most változtattam egy kicsit ezen,ma délután összedobtam egy rövid zöngeményt,hogy adjak egy kis löketet ennek az „idejét múlt” publikálási formának.

 

A téma része az idei Adriai túránknak,egy kiemelt és sport/bringás/ szempontból is mozgalmas feladat teljesitése volt,ez pedig nem más,mint a Svet Jure megmászása.

 

A szöveg néha suttyó/mondhatni/,de azért talán élvezhető, aki tud, és főleg szeret olvasni,ime:

 

Sveti Jure/Biokovo/ by Cobranco

 

 

Hajnali 5-kor csörög az óra,illetve nem,mert vekkert nem vittünk magunkkal,szóval kipattant a szemem,még szinte nem is pirkadt,de az izgatottságtól pillanatokon belül talpon voltam,mondtam is magamnak,a legfaszább időpont,nincs meleg,irány a hegy.Persze soha nem megy semmi simán,mindig átirja valami a forgatókönyvet,defektszerelés hajnalban,

ráadásul duplán,nem megyek bele a részletekbe,már felidézésétől is a káromkodás gondolata foglalkoztat.

 

Üres bringával, cuccok nélkül ugrottam neki a Biokovónak,persze ennek előnye is van,nincs súly,ellenberger néhány dologra szükség lehet egy ilyen kaliberű hegymászásnál.

A legfontosabb a folyadék,ráadásul több liter,mivel előre figyelmeztettek,hogy vizvételezési lehetőség nincs a hegyen.Szóval,nekivágtam,Podgora kihalt,mindenki a tegnapi buli fáradalmait piheni ki,sehol egy ember, leszámitva azt az egy-két részeget,akik tegnap már nem értek el hazáig és most a fák árnyékában pihenik ki a fáradalmaikat.Élveztem a nyugalmat,jó volt látni,hogy ilyen arca is van a Horvát tengerpartnak.Mivel térképet sem vittem,gondolván, egy út van,eltévedni nem lehet,…hát lehet!!...már rögtön a városban,na mindegy,a benzinkutas útbaigazitása révén már irányba is álltam.Néhány szerpentin kanyar után Podgora távolodott,de nem elfelé,hanem lefelé.Nagyon élveztem,egy futó utólért,vakkantott néhány szót horvátul,majd megelőzött,nem válaszoltam,gondoltam elég annyi, jól beégtem,hogy lefutottak,de az forgott a fejemben,itt nem hajtom meg,kell az erő fentre.Jól döntöttem,mint az később beigazolódott.

Kb.egy óra múlva elértem a Nemzeti Park bejáratát,kisebb alkudozás után kiperkáltam a lóvét,fájó szivvel,egyrészt,mert nem volt kevés,másrészt meg hallottam városi legendákat arról,hogy van akinek sikerült bepotyáznia,hát nekem nem.Szerpentineztem tovább,az út szisztematikusan,de nem vészesen emelkedett,körbe mindenfelé mediterrán fenyők

,persze tudtam, ez Horvátország legnagyobb egybefüggő partmenti fenyvese.Kiérve az erdős körzetből elém tárult a Biokovo munumetális sziklatömbje,elképzeni sem tudtam,hogy a függőleges sziklafalon,hol vezet az út nyomvonala.Kapaszkodtam tovább,innen már egyre lenyűgözőbb volt a kilátás.A kajás zacskó ott fityegett a vázon,egyre jobban idegesített,csapkodta a térdemet,,hamar megszületett a döntés,belátható idön belül reggeli.

Egy hajtűkanyarban,egy sziklapárkányon lélegzetelállító panorámával előttem

betúrtam a kajcsit.Negyed óra elteltével újra nyeregben,ilyenkor a túl sok pihi nem tesz jót az erönlétnek.

Vasárnap lévén nagy tömegre készültem,ehhez képest még egy autó sem jött,igaz még csak fél hetet kongott az óra.Remekül haladtam,szinte el sem akartam hinni,bár  megvolt a magyarázat,mivel délnyugatról másztam,a Biokovó hatalmas sziklafalai útját állták a keletről felkelő nap sugarainak, nem volt hideg,de ahogy mondani szoktam a hőmérséklet PF volt,azaz pont fasza/.Jópár kilométer után,hirtelen elfordult az út, s feltünt néhány ház.Egy két reklámtábla is kint volt,hirdetve ezt-azt,kaja,pia,stb,

persze senki ne várjon tengerpartos körülményeket.Szóval,egy-két fotó és már indultam is tovább.Innentől radikálisan megváltozott a táj.A tengert nem látni,igazi holdbéli körülmények, amerre csak a szem ellát.Mindenhol kövek,sziklák,kietlen,sivár vidék,de volt egy hangulata, be kell,hogy valljam.

Az út továbbra is szerpentinezett,ráadásul végeláthatatlannak is tünt,csak ment fel a fellegekbe.A szintemelkedés nem érte el a 10%-ot,úgyhogy nem volt különösebben megeröltető.Itt már hetedmagával tüzött a nap is,töltöttem magamba a folyadékot,de csak módjával,gondolván,lehet ez még rosszabb is,lett is.

Egy óra elteltével már megint a sziklaperem szélén találtam magam,igaz nem önszántamból,hanem út vitt vissza,persze örültem is,mint majom a farkának,legalább újra van kilátás,persze az önfeledt mámort némiképp árnyalta,hogy úgy emelkedett,hogy majd be sz@rtam.

1228m-on elértem egy Ravna Vlaska nevű kilátópontot,itt volt már néhány autó,a kialakitott teraszról gyönyörködtem egyet/vagy kettőt/a tenger látványában,

ami már igencsak lent volt.Egy sziklába vájt kocsmaszerűség is ott figyelt az út mellett,egy fickó sörös rekeszeket pakolászott,csak elképzelésem volt arról mennyibe kerülhet itt egy üveggel,megkérdezni nem akartam,nehogy elmenjen a kedvem a további feladattól.Húztam tovább,újra kősivatag,a forróság egyre csak nőtt,feltámadt a szél is,ennek most kivételesen örültem,ugyanis a hideg Bora fújt keletről.Egy óra magyányos taposás után,néhány vadló nyeritett bele a síri csöndbe, villanyozott fel,majd újra semmi,de ez a „semmi” is nagyon tetszett.Késöbbiekben annyi változás történt,hogy hirtelen az egyik visszafordító után megpillantottam a végcélt,a csúcsot „Sveti Jure”,úgy tünt,mintha közel lenne,de nagyon is nem volt.

Az út  időközben szépen lassan a Biokovo északi oldalára lavírozott át és egyre inkább nyilt ki a panoráma a Horvátország belső régióira illetve Bosznia felé.Aztán egy nagyon látványos gerincútszerüség következett,lenyügöző kilátással a szakadékba,viszont iszonyat kemény volt,már-már azon gondolkoztam tolni is lehetne,de a büszkeségem nem engedte.Kiálltam a nyeregből és tapostam,mint Mari nénje a hordóskáposztát Brihajröcsögén hajnali félötkor.

Gyorsan nőttek a szintek,mint tinilány arcán a pattanások,és negyedóra elteltével már a kúphegy tövében található parkolóban pásztáztam a szituációt.Volt itt néhány autó,meg egy felnyitott sorompó,egy két elvetemült meg gyalogszerrel vette célba a tornyot.Bemenjek vagy ne menjek be? Hazudnék,ha egy másodpercet is morfondiroztam ezen a kérdésen…persze,hogy bemegyek…minek másztam 4 órát,ha cél előtt néhány méterrel a feladom egy sorompó vagy egy tiltótábla miatt.Itt azért megjegyzem (zárójelben),hogy a Nemzeti Pakot szigorúan felügyelik a „réndzsörök”és osztogatják is büntiket szépszámmal,föleg szezonban.Nekiugrottam a szerpentinnek,ami úgy kanyargott a tűzhányó kúpjára emlékeztető végkifejlet oldalában,minha csak oda lett volna rajzolva.Ha valakinek aznap még nem volt széklete,ajánlom a helyet,20% alá innentől már nem ment a szintemelkedés.Félúton éppen pihenem ki a fáradalmakat,ami szó szerint annyit jelentett,hogy megpróbáltam levegőt venni,erre mit látok,jön fel egy busz,olyan helyen,ahol a kanyarokat bringával is csak ipszilonban lehet abszolveálni.Kiderült,hogy a Nemzeti Parkosok különjárata egy nyuggerbandát kimél meg a hegymászástól azzal,hogy felbuszocskáztatja őket a csúcsra.Mikor elmentek mellettem,az arcokat elnézve,látszott,hogy maradandó élmény lesz nekik is az út,persze éjszaka felriadva rémálmaikból.

10 óra magasságában felértem a csúcsra,le sem merem irni mennyi idő volt,persze a szemfülesek kiszámolhatják,nem nehéz.Fent ott éktelenkedik egy nagy TV-torony,amivel semmi baj nincs,ha csak az nem ,hogy pont a csúcson van,tehát körkilátás, illetve körfotó nem lesz.Sebaj vezet ösvény mindenfelé,majd poziciót fogok itt-ott.Amúgy, van itt még egy három személyes parkoló,egy kis sziklaplatzon,egy jótanács,aki autó fel akar jönni,vegyen néhány órát Mihaelitz Norbitól,ha életben akar maradni.

Szóval a csúcs,ami BIG-challenge is egyben, 1762m-vel nem egy kis feladat és mivel 0-ról indul a szintkülönbség a Bonnette-el vetekszik az Alpokban,ami franciák szerint a „legnagyobb út Európában”.Próbáltam magam lefényképezni ,egyfajta szelfifotót magamutogatásnak a Fészbukra,nem ment,ott lődörgött egy kocatúrista,semmilyen nyelven nem tudott/illetve az anyanyelvén biztosan igen,de azt nem tudtam beazonosirtani/,elmutogattam,hogy semmi mást nem akarok csak benne lenni a táblával,meg bringa is,igy együtt egy csoportkép,végül nem jött össze,jobb hijján csináltam egy fotó magáról a tábláról.

Mindegy videjó van,jó lesz az is.

Gondoltam,körbesétálok már a galérián,a bringát a parkolóban hagytam,remélhetőleg itt nem lovasitja el senki,bár lovak vannak a környéken.Érdemes körbebotorkálni a köveken,ha mástért nem is,de a félelmetes kilátás miatt mindenképpem.Úgy egyébként az ösvény,ami két oldalról kerüli a TV-tornyot ugyanoda fut,mégpedig a csúcson található Szent Gyögy kápolnához,

amúgy nem mellékesen igy egyfajta rögtönzött körutat is tud tenni a látogató,ha fekeveredik ide,a madarak birodalmába.

Gúvasztom a szemem a tenger felé,állitólag tiszta időben az olasz partokig átlátni,most csak a feltúrbózott pára,pedig szivesen vettem volna,ha egy feltöltött-szájjú,szilikon-mellű szőke olasz műmaca visszainteget a Gargano-félszigetről,sajnos ez a felemelő mozzanat most kimaradt.

Néhány fotó a szélrózsa minden irányába,

majd egy kis okostojáskodás a kamerának is,aztán irány lefelé.

Elöbb persze feladat van,össze kellene tákolni az időközben leamortizálódott,és a szétesés szélén egyensúlyozó kerékpárt.

Mivel a szerszámok,lent pihennek Podgorában a túratársam táskájában,csak barkács megoldás jöhetne szóba,de mivel,barkácsolni nem szeretek,és ami a nagyobb gond,nem is tudok,ezért az imádkozást választottam,ha már itt volt a közelben egy templom,hogy bírja ki a gép, amig leérek.Egy kis igazítás sisakkamerán,és irány le.Úgy mentem ,mint a golyó,két kanyar után a visszaforditók figyelmeztettek,hogyha nem akarok megtanulni most repülni,akkor inkább használjam a féket.A gurulás lefelé szinte egy örökké valóságnak tünt,27 km lejtőzés közbeni izmozás fáradalmain persze könnyen túltettem magam,arra gondolván,hogy mennyivel egyszerűbb és persze élvezetesebb is,mintha most másznák felfelé.A hőmérséklet a fenti régiókba egész elviselhető volt,föleg a menetszéllel kombinálva,mert egyébként az időközben delelőre hágott nap már 35 fok fölé tornászta a celsius skálát.

 

20 perc,és már újra Ravna Vlaskáról

pásztáztam az Adriát,az idöközben a viharossá fokozódott keleti szél hihetetlen módon korbácsolta a hullámokat a mélybe.Remek a kilátás az elöttem spontán szétszórt dalmát szigetekre,ebből a magasságból a Google Earth látványvilága köszön vissza,persze százzal megszorozva.

A tenger hivogató szava szinte arra ösztökélt,hogy most azonnal ugorjak egy fejest a habokba,bár van egy olyan gyanúm,hogy 1200 méterről a becsapódás nem lenne zökkenőmentes,ráadásul a bringámat ki hozza le a hegyről,…esetleg a vadlovak?

Újabb vágta,a „Száguldás a hosszú úton” cimű hetvenes évekbeli sláger jutott eszembe,gondoltam ráéneklem a videóra,hadd röhögjön,aki még nem kapcsolta ki,de rájöttem,hagy 2 évvel ezelött Svájcban már előadtam ezt a kis zöngeményt a nézők nagy bánatára.Az útról még nem ejtettem szót,keskeny nyomtáv,gyatra minőség,egyik oldal sziklafal,másik szakadék,a visszafordítók,szinte beláthatatlanok,ha valaki autóval próbálkozik fokozott figyelem,sőt még bringával is jópárszól húztam a padlóféket.

Ahogy közeledtem a tengerszinthez,mintha egy hőtárolós kályha kazánjába futottam volna bele/bár lehet nics kazán a hőtárolós kályhába,sőt biztos,mindegy müszakilag mindig hülye voltam/szóval, mintha feltekerték volna a hőfokszabályzót,lehetett vagy 40 fok árnyékban,igaz ahhoz árnyék is kellett volna.

 

1 óra magasságában értem le Podgorába,addigra bringámon már annyi tartozék fityegett a szélrózsa minden irányába,hogy én lepődtem meg a legjobban,hogy ennyi alkatrészből áll egy kerékpár.Begurultam a benzinkúthoz,a kutas csávó már jó ismerősként üdvözölt,közöltem kéne valaki akinek vannak szerszámai,és gagyog valamit angolul,mutatta,hogy ö nem az az ember,de átirányított a szomszédban lévő tüzoltó állomásra.Hát mit mondjak,az embernek lehet néha szerencséje is,kivágtázott a komplett készenléti egység,az egy dolog,hogy mind perfekt beszélt angolul,de valójában nem is volt rá szükség,egy teljes nagygenerálozást összecsaptak a bringámon a másodperc töredéke alatt,és ami a legfontosabb,mindezt grátisz,egy fillért sem voltak hajlandóak elfogadni abból a pénzből,ami amúgy nem is volt nálam.

 

A végére maradt egy kicsit kinos közjáték,megyek keresem a szállást,egyszer csak a sok egy forma apartman között azon kapom magam,hogy nem tudom melyik az enyém.Ott keringetem,mint gólyafos a levegőben,erre a tűző napon kint ülő „házdilerek” elkezdtek mutogatni,hogy én tulajdonképpen honnan is jöttem ki.Hát igen, árvús szemekkel figyelik egymást,illetve konkurrenciát,úgyhogy ezúttal szerencsém volt.

 

Berontok az apartmanba,egy kis késéssel,valljuk ba,azt gondoltam,már kivágtam minket mint az a bizonyos macskát vécézés céljából,de nem, a túratársam,enyhe túlzással,még akkor kelt,mondtam is neki,lehet, ő választotta tutibbat.

 

Persze, igy utólag az mondom nem,de ha valaki egy ilyen feladatra vállalkozik,legyen vér a „pucájában”,az edzettségen kívül kell motiváció,nem árt ,ha van egy kis kitartás is az emberben,cserébe viszont lenyügöző látványt és egy életre való felejthetetlen élményt kap.

 

Cobranco

Mehmet Karcsika Creative Commons License 2015.01.10 0 0 7984
Előzmény: cobranco (7958)
pobeda Creative Commons License 2015.01.08 0 0 7983

Köszönöm, jót szórakoztam. :)

Előzmény: gabriel8 (7975)
pobeda Creative Commons License 2015.01.08 0 0 7982

A Face oldalad már megelőzött. ;)

Előzmény: cobranco (7974)
cobranco Creative Commons License 2015.01.07 0 0 7981

Balkán egyenlőre parkolópályán,nincs kidolgozott konkrétum,talán a Déli-Kárpátok...

Előzmény: Mehmet Karcsika (7980)
Mehmet Karcsika Creative Commons License 2015.01.07 0 0 7980

 

Csak nehogy országos méretű tiltakozási hullám alakuljon ki félpályás útlezárásokkal. Meg ilyen táblákkal, hogy: "Munkát, kenyeret, cobranco videót!" vagy "Le a trélerekkel, folytatást akarunk!":-)

Azért a jó kis magyarosch mentalitás úgy látom itt a topikban is előjön, mindenki a másiktól várja, hogy töltsön már fel valami anyagot...

Amúgy Svájc mellett mi a másik terv idénre, valami Balkán megint?

Előzmény: cobranco (7979)
cobranco Creative Commons License 2015.01.06 0 0 7979

Hogy az idegeket borzoljam:)

 

Vágni valóban nem szoktam,de utómunka azért van,selejtek,effektek,feliratok stb.sőt most,hogy két kamera van /ami teljesen más/ össze kell dolgozni képet,hangot,és még sorolhatnám...na ez volt a rizsa,a igazság az,hogy egyszerüen csak lusta vagyok,de az viszont aktivan!

Muszály rákapcsolnom,mert a Fbukkon már tüntetni akarnak.:)

 

A túrabeszámolódat viszont várom,mert van egy olyan hátsó érzésem,hogy pont az a rész lesz,ami nekem kell.

Előzmény: Mehmet Karcsika (7978)
Mehmet Karcsika Creative Commons License 2015.01.06 0 0 7978

 

"megint Svájc" - Hát ez az. Nem hiszem, hogy túl sok újat tudnék mondani neked Svájcról a beszámolómmal. De egyébként készülőben van, lehet, hogy előbb kész lesz, mint ahogy te feltöltöd a Adriás sorozatodat ;-)

De tényleg már 1,5 hónap eltelt az előző rész óta és már nem is nagyon emlékszem, hogy mi volt a sztori vége, megint újra kell majd néznem... Ha (saját bevallásod szerint) nem is vágsz ezeken a videókon szinte semmit, akkor miért húzod el ennyire a feltöltést?

Előzmény: cobranco (7977)
cobranco Creative Commons License 2015.01.06 0 0 7977

És te 2014-es túrabeszámolódat melyik évben olvashatjuk majd?

 

Igen érdekelne,mivel az idei tervem megint Svájc.

Előzmény: Mehmet Karcsika (7976)
Mehmet Karcsika Creative Commons License 2015.01.06 0 0 7976

 

És a te citromsárga 'COBRANCO 47' mezedet melyik részben láthatjuk majd? :-))

Előzmény: cobranco (7974)
gabriel8 Creative Commons License 2015.01.05 0 0 7975

pobeda, az előző videót aztán felülmúlta a délután. Legalábbis az én "ízlésem" szerint :)

Ez jön most:

Elkészült a Francia Alpok összes aszfaltos, 2000 m fölött végződő emelkedőiről készült videógyűjteményem utolsó, még hiányzó darabja. Col du Granon (2413 m): Egyik kedvencem. 
Nehéz (a kiinduló falutól 1053 m szintre 9,2%-os átlagmeredekség ! - nehezebb, mint Alpe d'Huez !) de 80%-ban végig panorámaút, minimál forgalommal: mert sokan nem tudják mi a jó.   

Talán 2 járművel találkoztam 2-3 óra alatt, míg a hegyen voltam: ezt imádom ! Jó szórakozást a videóhoz !



Készítek honlapomon egy összeállítást, amiben fotókkal, videókkal mutatom be a Francia Alpok összes (32 db) aszfaltos 2000 m fölött végződő útját. 
Hamarosan következik ... :)

Előzmény: pobeda (7973)
cobranco Creative Commons License 2015.01.05 0 0 7974

Akkor én is linkelek egyet...

 

Biztos sokan unják már az órákig tartó útibeszámolóimat,akkor most itt van egy rövid,szinte nyúlfarknyi,igazándiból ez is csak egy bemutató,persze van vágatlan verzió is,illetve majd csak lesz…valamikor…

 

Bringával a Riviérán 2014.

 

 

Útvonal:

Nizza-Villafranche sur Mer-Cap Ferrat-Beauliau Sur Mer-Eze-Bord de Mer-Cap d'Ail-Monaco-Cap Martin-Menton-Grimaldi-Ventimiglia-Vallecrisia-Bordighera-Ospedaletti-San Remo-San Szefano al Mare-San Lorenzo al Mare-Imperia-Diano Marina-Marina di Andorra-Alassio-Albegna-Borghetto-Loana-Pietra Ligure-Finale Ligure

 

Térkép:

http://users.atw.hu/cobranco/terkepek/rivieratrailer.2014..html

 

Boldog Új Évet!

pobeda Creative Commons License 2015.01.05 0 0 7973

Köszönöm. Nagyon élvezetes volt. Csodás vidék.

Előzmény: gabriel8 (7972)
gabriel8 Creative Commons License 2015.01.05 0 0 7972

Íme: 
Nyári túrám egy kevesek által ismert, de igazán megkapó emelkedője Franciaországban: La Bergerie du Bois Noir (2010 m).
Csodás nap volt; a kaptató kanyonnal, vadregényes kilométereken kezdődött, a vége pedig zubogó patakvölgyben haladt és volt közben egy természeti különlegesség: tán 30 m hosszan a földréteg alól zubogott a víz a patakba. Ilyen szélességben végig folyt a víz a hegyoldalon....?
NOha semmi extra emelkedő nem volt ez, mégis a nyugalmas, és átlagos szépsége ellenére igazán megszerettem. Tudom ajánlani az utat. 

A következő - csodás emelkedő videójával (Col du Granon) pedig végül meglesz a Francia Alpok aszfaltos 2000 m fölé vezető útjaiból álló videógyűjteményem utolsó, hiányzó darabja. :)
Utána valószínűleg az osztrákokkal folytatom a videókat; ott is két hiányzó van csak. :)


Jó szórakozást!

Előzmény: pobeda (7971)
pobeda Creative Commons License 2014.12.29 0 0 7971

Jó lesz. Várom. :)

Előzmény: gabriel8 (7970)
gabriel8 Creative Commons License 2014.12.28 0 0 7970

Így jobban mutat:)

gabriel8 Creative Commons License 2014.12.28 0 0 7969

Sziasztok !

Az év végére és a téli szünetre tekintettel én is eljutottam a videóvágáshoz:

Ezeddig csak nagyobb bringás kihívásokról készítettem best of videót, most az idén, az Alpokban tett túráról is (1828 km + 39441 m szint), mely során tán 23-24-szer tekertem 2000 m fölé.
A videó a legszebb, ill. legemlékezetesebb részekből mutat kedvcsinálót :) Úgy mint : az elején alvás nélkül a Valtellina Extreme Brevet (345 km + 8998 m szint túrabringával): Passo Mortirolo, Gavia, Umbrail, Stelvio, Forcola di Livigno hágókkal, stb, aztán Svájcba át a Splügen pass-on, majd ott pl. OBeralppass, Sustenpass...(esőben, 3 fokban),  Triftalp (havasokkal, gleccserrel szemben) már csodás időben. Emlékezetes volt a Moosalp útja, függőlegesen leszakadó hegyoldalban tekerve, miközben az út végén a korlát fölött 4000-es csúcsok látszottak. Olaszországban a Colle Fauniera, felhők fölött, majd zergékkel találkoztam kis hegyi úton, aztán Franciaországban is akadt még három nagy emelkedő, melyek közül a Col du Granon (2413 m) megint lenyűgözött a csodás fények közepette.


Ahogy eddig is, készülnek napi videók is, köztük olyan, amit eddig még sehol sem szerepelt :)  (nem csoda, hisz világvégi völgy Franciaországban, vagy Olaszországban).

Jó szórakozást!

https://www.youtube.com/watch?v=i4piRlCVv8w


Törölt nick Creative Commons License 2014.12.26 0 0 7968
Előzmény: Passo. (7964)
cobranco Creative Commons License 2014.12.25 0 0 7967

Sziasztok!

 

Sokan kérdezik,hogy annyifelé járunk túrázni külföldre,hogy szinte itthon sem vagyunk,nos a változatosság kedvéért itt egy kis hazai.

Egy jól bejáratott/mondhatni/rutinkör és a hozzá tartozó monumentálisra sikeredett túravideó a Bükkből, idén májusból.
Igaz,nem rövid,cserébe viszont jó hosszú,de talán/legalábbis remélem/nem unalmas.

 

 

Útvonal:
Bányahegy/Répáshuta/-Olaszkapu-Gerennavár-Milleneumi kilátó-Szalajka völgy/Vadaspark-Pisztráng tenyészet-Alsó tó-Szikla forrás-Erdei muzeum-Fátyol vízesés-Gloriette tisztás-Felső tó-Szalajka forrás-Istállós barlang-Kisvasút-Büfésor/-Horotna völgy-Katonasirok-Bélapátfalva-Balaton-Borsodnádasd-Járdánháza-Csernely-Bükkmogyorósd-Szilvásvárad-Tótfalusi völgy-Olaszkapu-Bányahegy

 

Térkép és néhány fotó:
http://users.atw.hu/cobranco/terkepek/szilvas.2014..html

 

Jó szórakozást és egyben Kellemes Karácsonyi Ünnepeket kivánok mindenkinek!

Nemo Creative Commons License 2014.12.21 0 0 7966

Megvan az első szöveg, de nem az időrendi első nap, hanem a 35., mert az volt a legnagyobb hatással rám. Az előbbi linken is elérhető, a közvetlen linkje pedig http://orszagcsavargo.hu/1408BA35.HTM .

Előzmény: Nemo (7965)
Nemo Creative Commons License 2014.12.20 0 0 7965

Kedves emberek!

 

Sikerült feldolgoznom a nyári balti túra képeit, és nyersváltozatban föl is raktam őket a http://orszagcsavargo.hu/1478BALT.HTM címre.

 

Ezután már a szövegek következnek.

Passo. Creative Commons License 2014.12.17 0 0 7964

Sziasztok!

 

Következő rész:

 

 

üdv:

balázs

VodkaTam Creative Commons License 2014.12.15 0 0 7963

Sziasztok!

Szeretnék meghívni minden vállalkozó szellemű jelentkezőt egy szilveszteri Balaton kerülésre. Téli időszakban 2012 szilveszterén vágtam neki először, majd hagyományteremtő céllal tavaly ismét végigcsináltam. Természetesen a program erősen időjárásfüggő, ha netalántán nagy hó lenne, esetleg sár, vagy egyéb természeti csapás (szakadó eső, szél), akkor a túrát pár nappal későbbre teszem.

Terv szerint a kora reggeli órákban (kb. 6:00) indulnánk Veszprémből, de lehetőség van útközben is csatlakozni, majd megbeszélés tárgya, hogy Almádiból Füred felé induljunk, vagy inkább a déli partot hódítsuk meg először. A visszaérkezés valamikor az esti órákban, úgy 8-9 óra körül lenne.

 

Részletek a megkerulom kukac gmail ponty com e-mail címen, de akár itt is.

BOLOND Creative Commons License 2014.12.10 0 0 7962

Lemaradt: :))

BOLOND Creative Commons License 2014.12.09 0 0 7961

Vaazzee... megzoldultem a sarga irigysegtol...

Előzmény: cobranco (7951)
cobranco Creative Commons License 2014.12.09 0 0 7960

Lehet,de én nem pofára válogatom a szereplőket,hanem tehetség alapján.:)

Előzmény: Pali66 (7959)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!