Keresés

Részletes keresés

Farkas Károly Creative Commons License 2014.12.28 0 0 24842

Üdv 

Ha valakinek megvan a MÁV EC Pack az a siemenstaurus009@gmail.com címre el tudná küldeni? 

 Válaszokat köszönöm 

Tisztelettel Farkas Károly 

csgabesz27 Creative Commons License 2014.12.28 0 0 24841

üdv mindenkinek,az egyik pálya a railpool 185-716-ot hiányolja.tud erről valaki valamit mert sehol nem találom.előre is köszönöm

doitsweet Creative Commons License 2014.12.27 0 0 24840

Sziasztok!

 

Vettem egy TS 2015 programot a fiamnak karira.  Telepítettem a stream -et, de utána elakadok a további telepítésben. Kér egy regisztrációt, de a jelszó megadásánál elakodok, nem lép tovább. Nem fogadja el a megadott jelszót. Hogyan kell ott regisztrálni, illetve folytatni a telepítést?

 

Előre is köszönöm a segítséget!

 

 

 

norbee601 Creative Commons License 2014.12.18 0 0 24839

rs1.sze.hu/KO/download/f1f2/f1.pdf

 

Ezt olvasgasd.

Előzmény: ropee44 (24838)
ropee44 Creative Commons License 2014.12.18 0 0 24838

Üdv. Kezdőként egy kis segítséget szeretnék kérni. Nem vagyok tisztában a fényjelzők jelentéseivel. Szeretnék úgy játszani, hogy nem használom a HUD-okat. Tehát szabad szemmel szeretnék vezetni. Érdekelne hogy a sebesség korlátozásokat milyen fényekkel jelölik a játékban illetve a fékút kezdete stb. Tehát a nagyon alapok. Van nekem egy MÁV-os könyvem de pl a megállóhely tábla stb ezek nem stimmelnek a játékban akárhogy kerestem. Szal megyek 80km/h-val ahogy kell és hopp ott az állomás :S Előre is köszönöm a segítségeteket

aby111 Creative Commons License 2014.12.15 0 0 24837

Szia.   Nagyonszépen köszönöm a segítséget.

Előzmény: Mamihla (24836)
Mamihla Creative Commons License 2014.12.14 0 0 24836

Jelszó:almáspite.ha nem megy akkor almaspite ékezet nélkül.

Előzmény: aby111 (24835)
aby111 Creative Commons License 2014.12.14 0 0 24835

Sziasztok.

SEGÍTSETEK legyetek szivesek:

A BpHh pályát letöltöttem innen:

http://www.mstsbphh.eoldal.hu/

 

de sajnos NEM TUDOM kicsomagolni,mert nem találom a Rarpast.

Előzmény: Kilián Péter (24831)
mrqb Creative Commons License 2014.12.13 0 0 24834

Sziasztok! Tud valaki működő letöltési lehetőséget a LÁEV pályához? Előre is köszi!

Acsádi György Creative Commons License 2014.12.09 0 0 24833

Helló!!! MSTS ben a magyar pályákkal nem kompatibilisek a román pályák????? PL. Sanislau-Jibou vagy a CFR Route, minden elindításnál azt írja a vasút inicializálása sikertelen illetve a tiszántúl pályánál is ugyanez a gondom. A többi pálya fut

Mamihla Creative Commons License 2014.12.08 0 0 24832

Szia !Ezek szerint bent van a pálya a ROUTES mappában ?.Akkor próbáld meg a MSTS Bin patchot letörölni majd újra feltelepíteni.

Előzmény: Kilián Péter (24831)
Kilián Péter Creative Commons License 2014.12.08 0 0 24831

Hello!

SEGÍTSETEK légyszi:

A BpHh pályát letöltöttem innen:

http://www.mstsbphh.eoldal.hu/

Hiba:

-Ha csak az alap pályát teszem fel

-Ha felrakom hozzá a javítócsomag 2-öt

-Ha felrakom hozzá a javítócsomag 3-at

-Ha felrakom a TramTrack-et

Minden egyes rész telepítése után elindítottam a játékot hátha sikerül, de nem.

Minden esetben azt írja ki, hogy a vasút inicializálása sikertelen.

Feladatot nem is raktam bele, tehát az kizárt, hogy a rosszul telepített feladat okozná a hibát.

Conbuilderrel ellenőrizve a játék: NINCS hiba!!! 

Többi pálya megy hibátlanul :)

Nem értem mi lehet a hiba.

Válaszokat előre is köszönöm....

ZdanKing Creative Commons License 2014.12.07 0 0 24830

nekem is jöhet a pályáról e-mail:

 

zdankingvasut@gmail.com

előre is köszi!

Kilián Péter Creative Commons License 2014.12.05 0 0 24829

Sziasztok!

Engem is érdekelne a Sopron-Szombathely pálya :)

Illetve a teljes Nyugat Magyarországi rész.

Ha valakinek meg van akkor küldje el legyen szíves a privát címemre:

kpetya21@gmail.com

Előre is köszönöm.

Üdv.

Kilián Péter Creative Commons License 2014.12.05 0 0 24828

Sziasztok!

Szükségem lenne egy cseh kocsira a játékhoz:

CD Bmz 013

Az activity-hez tartozó ec274.txt fájlban megadott címen nincs fenn.

A link jó csak törölték a fájlt.

Valakinek nincs meg véletlenül...

Acsádi György Creative Commons License 2014.12.03 0 0 24827

helló, sziasztok, nagy szükségem lenne a SOUND-PKP-Osobowe.exe az egész netet átnéztem, de sehol nem találom, ha valakinek esetleg megvan, légyszíves küldje el nekem a mano86ka@gmail.com címre.Nagy segítség lenne, előre is köszönöm , sziasztok :)

ZdanKing Creative Commons License 2014.11.29 0 0 24826

Sziasztok!

A Sopron-Szombathely pályát vagy valami GYSEV vonalat hol találok?

Segítséget előre is köszi!!!

atka01 Creative Commons License 2014.11.27 -1 0 24825

norbee601 Creative Commons License 2014.11.19 0 0 24824
Pályafüggő, van ahol megfelelő kellően rövid path-al, ahol nincs ott néha szerkesztek kellően rövidet.
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.19 0 0 24823

"Én tovább megyek, csak az előző lehetséges indulóállomástól a következőig járatom az ai vonatokat (megjegyzem mai gépeknél már nem szempont de azért nem kevés erőforrást is spórolsz ha mondjuk az Alföldön Bp-ről indulva nem futnak a fél ország vonatai a háttérben.)"

 

Ezt én is kipróbáltam korábban, de voltak sajna negatív tapasztalataim, meglehet, valamit nem  jól csináltam.

Nálam, az ilyen esetekben előfordult az, hogy az AI vonat utolsó állomásán a TS nem "vezette ki" a játékból a szerelvényt, hanem várakoztatta.*

Ez problémás lehet egy ingavonati feladat kapcsán.

Ugyanakkor azt is észrevettem, hogy jobban megakasztja a TS-t (fps csökkenés), ha mindig a nyomvonalat és az AI vonatot is be kell töltenie, különösen, ha már az aktuális Tile-on belül van**

Ilyenkor rövidített nyomvonala(ka)t is használsz (minden AI vonathoz másik), vagy a teljeset, amit csak szakaszosan működtetsz?

 

*Ezt akkor is megteszi, ha végigfut a nyomvonal, de abszolút nem értem, mert mikor, milyen "kedve" volt/van a TS-nek, vagy "eltűnt" az AI vonat az utolsó állomáson, vagy nem...

 

**Erre nyilván az a megoldás, hogy megfelelő tervezéssel a Tile-on kívülről kell indítani a szakaszt...

Előzmény: norbee601 (24821)
HÉVmániás Creative Commons License 2014.11.19 0 0 24822

Úgy szoktam csinálni, hogy az induló állomásról indulást adom csak meg, és a végállomásra érkezési időpontot. Lusta vagyok ahhoz hogy mondjuk a záhonyi személy összes megállóját megírkáljam érkezési-indulási időpontokkal együtt. Annyi a lényeg, hogy jöjjön szembe a vonat. De a te ötleted is jó, valóban nincs értelme, hogy feleslegesen fussanak.

Előzmény: norbee601 (24821)
norbee601 Creative Commons License 2014.11.19 0 0 24821
Abszolút így kell csinálni, nem bepötyögni a fél Máv menetrendet mert hú valósmenetrend legyen (az bőven elég a te vonatodnak)

Én tovább megyek, csak az előző lehetséges indulóállomástól a következőig járatom az ai vonatokat (megjegyzem mai gépeknél már nem szempont de azért nem kevés erőforrást is spórolsz ha mondjuk az Alföldön Bp-ről indulva nem futnak a fél ország vonatai a háttérben.)
HÉVmániás Creative Commons License 2014.11.19 0 0 24820

Köszönöm, kipróbálom.

Előzmény: Törölt nick (24819)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.19 0 0 24819

Igen, ennek elvben az lehet (szokott lenni) az oka, hogy az AE-ben, amikor a feladaton belül elhelyezed az AI vonatot, és a menetrendjét (mondjuk MÁV menetrend alapján :) ) megadod, a TS nem tudja követni a megadott menetrendet. Ilyenkor ált. hibaüzeneteket is dobál, hogy "az elvárt időpontok nem teljesíthetőek"

Én azt szoktam csinálni, hogy:

1, Csak a kezdési időt adom meg, majd többnyire engedem a TS-nek a menetidő kiszámítását, majd az elvárt teljesítmény állítgatásával, beszabályzom az AI vonat közlekedését, és ha ez megvan, rögtön mentek is, mert képes elszállni a már beállított érték :(  Szerintem ez megfelelő, mert egy ellenőr sem fog stopperrel a hátam mögött állni, hogy a találkozási pont előtt, vagy után az AI vonat mit csinál. Számunkra a találkozás pont elérésének pontossága, valósághűsége a lényeg, az, hogy az AI vonat előtte, utána mit csinál, szvsz közömbös.

Senkit nem érdekel, hogy egy általam nem látott állomáson, megállóhelyen nem, vagy csak éppen hogy (másodpercekre) áll meg az AI vonat.

2, Ha azt szeretném, hogy egy adott állomáson, adott időben legyen az AI vonat, találkozás miatt, akkor igyekszem úgy hangolni, és úgy eltolni a kezdés idejét, akár extrém módon is figyelmen kívül hagyva a menetrendet, hogy az elvárt érkezés pontos legyen.

Tehát célszerű mindig a találkozási pontra hangolni az AE segítségével az AI vonatokat.

Egyes vélemények szerint ez nem jó módszer, de nekem (nagyon jól) bevált.

Előzmény: HÉVmániás (24818)
HÉVmániás Creative Commons License 2014.11.18 0 0 24818

Bocs, nem írtam: nem alap activity, hanem egy saját készítésű, egy kör-ic act lenne, aminek csak nagyon kis részen van egyvágányú szakasza. Azóta rájöttem, hogy valami indulási időpontot számolt hülyén a TS, de nem tudom, hogy miért van az, hogy ha egy vonatnak x időpontban kell megérkeznie y állomásra, akkor miért fél órával később ér oda? Nem akadályozza elméletileg semmi, tehát nem vágányút hibára tippelek.

-M62-144- Creative Commons License 2014.11.18 0 0 24817

Így van, az alföld hivatalos honlapján is felvan tüntetve hogy az alap aktivitik a 6.31-hez készültek,így nagy részük nem,vagy csak részben müködik.
Én is belefutottam az egyik feladatnál egy vörös jelzőbe(Szajol bejárat,Debrecen-Szeged esti sebes),onnan sehova tovább,a párja ugyan ezt produkálja,csak ott visszafelé szoboszlótól nem enged tovább.

Előzmény: Törölt nick (24816)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.18 0 0 24816

Hmm, érdekes a kérdésed...

Ha együgyű választ akarnék adni, akkor:

Az a jó activity, amiben nincs szembeforgalom, az ugyanis a feladat játszhatatlanságát eredményezné, hiszen az azonos vágányon (nyomvonalon) a szembe jövő AI vonat, előbb-utóbb elzárná előled az utat, így kénytelen lennél egy általad indokolatlanul hosszúnak vélt (konkrétan örökké tartó) vörös jelzésnél ácsorogni. Ez nem túl célravezető, hacsak nem ez lenne maga a cél, de lássuk be, a fenti eredmény nem túl izgalmas.

Na, de beszéljünk komolyan:

AI forgalom hiányáról van szó.

-Melyik activityben?

Amúgy pedig több oka is lehet:

1,AI forgalom nincs (megfelelően) telepítve.

2,AI forgalom nyomvonalai hiányoznak.

3,A feladat stabilitása járműcsere, szerelvénycsere, AE-ben történt avatatlan beletúrás, "önhatalmú"  "újraszámítás és mentés" opció alkalmazása miatt odalett.

4,Hibás feladat, ahol (bizonyos szakaszon) közös nyomvonala van a vezetett szerelvénynek és az AI vonatoknak, a TS azonban abszolút elsőbbséget ad, nyomvonal foglalással a játékos vonatának, ebből kifolyólag az AI vonatot egy adott helyen (többnyire kijárati jelzőnél) várakoztatja.

5, Korábbi Alföld verzióra készült activity kompatibilitás hibája (megváltoztak a nyomvonalak).

6, OR-es feladat TS-ben történő alkalmazása, és fordítva.

Hát, így nagyjából ennyi oka lehet a szembejövő AI forgalom hiányának.

Előzmény: HÉVmániás (24814)
norbee601 Creative Commons License 2014.11.17 0 0 24815
Sztem már nyugodtan letöltheted, rég kifutott....

Nekem is megvolt még eredetiben, de már rég nem olvassa a gép azt a CD-t, fel volt telepítve már egy pár gépemre, win7 előtt meg a windowst is sűrűn újratettem, akkor mindig ment az msts is:D

Így leszedtem én is netről.

abszolút hibamentes a tört verzió.
HÉVmániás Creative Commons License 2014.11.17 0 0 24814

Sziasztok.

 

Activityben miért nincs szembeforgalom? Alföld 6.5 a pálya.

pekarim Creative Commons License 2014.11.15 0 0 24813

Szerintem letöltöm törten, ha jól emlékszem úgy jól futott.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!