Keresés

Részletes keresés

zkovaxxx Creative Commons License 2014.11.17 0 0 4187

Örömmel töltene el, ha mint leendő betegünk nem a zsebünkben turkálna:)))

Dr, Gurabli mint gazdasági igazgató számos neten ( Harvard, Yale) szerezhető online diplomával bír és teljes mértékben eligazodik az offshore világában.

Köszönjük az aggódást:)))

Előzmény: Nikke (4184)
zkovaxxx Creative Commons License 2014.11.17 0 0 4186

Hallottam ezzel a sráccal egy beszélgetést. Akit érdekel nézze meg.

Arseen itt láthatod merre jár és mi a jövő az orvoslásban.  Nekem nagyon tetszik.

 

 

Amit írtál az napi gyakorlat a világban és már itthon is elég jól alakul.

Előzmény: gurabli (4182)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.11.17 0 0 4185

értem

akkor a fogadási rendszer.. olyan még nincs, azt talán be tudjuk vezetni

le vagyok maradva, ezt a tájékozatlanságot.. szégyen.

Előzmény: gurabli (4182)
Nikke Creative Commons License 2014.11.17 0 0 4184

1-2 tonna gesztenye egy kis mozaikplasztikáért? Akkor Önök nem hívei sűrű fillér elvének, ugye? Túl gyors lesz így a meggazdagodás. Aztán meg az áfával mi lesz, feláldozzák érte az USA-vízumot? :-)))

 

 

 

Előzmény: gurabli (4177)
zkovaxxx Creative Commons License 2014.11.17 0 0 4183

Kolléga! Az EU-s gesztenye pályázatunkhoz a gesztenye csak elméleti gesztenyeként szükséges valójában elég a fotó is, ezért preferáljuk továbbra is a készpénzt mert az elméletben nem elég:))

Előzmény: gurabli (4177)
gurabli Creative Commons License 2014.11.17 0 0 4182

Amit írsz a kamerázásról az már kis hazánkban is működő dolog, igaz még gyerekcipőben. Pl. ahol a sérvműtétemet végezték laparoscopiával, az az osztály a magyar laparoscopiás sebészet fellegvárának számít és valamilyen furcsa véletlen folytán nem Pesten van (és nem is Budán), hanem jó messze onnan:)))

Ellenben számos műtétet közvetítenek az orvosi egyetemekre, ahol végig lehet (végig kell) nézni, tanulni, stb. Legtöbb esetben maga az órát tartó tanár is tanul:)))

Előzmény: Arzeen03 (4179)
Nikke Creative Commons License 2014.11.17 0 0 4181

:-D   :-D

 

És tessék mondani, a kedv előrejelzést hol találom? Ott ahol az időjárást, vagy netán tt ahol a tenger hőmérsékletét?

 

Előzmény: zkovaxxx (4176)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.11.17 0 0 4180

természetesen a fogadásokból befolyt összegek 99 százalékával a magánéletünket tennénk szinesebbé, 1%-ából meg a kórház környezetét fejlesztenénk, fűk, fák, bokrok ültetése, egyéb.

a belső dolgok nem olyan lényeg, ugyis a jó hangulat a fontos, akinek meg nem tetszik valami, azt elaltatjuk

Arzeen03 Creative Commons License 2014.11.17 0 0 4179

én tuti nem fogok várakozni a műtő előtt altatásban, mert ha sokáig váratnak, akkor felkelek és egyszerűen hazamegyek

 

az új kórházunkba azt találtam ki, hogy a műtőt online bekameráznánk, ami követhető lenne a neten

a neten és egyéb helyeken amit majd később kiépitünk és bővitünk, fogadásokat lehetne kötni, hogy pl sikerül e a műtét, vagy sem, bekövetkezik e váratlan esemény, műtét utáni komplikáció, leejti e a sebész /ki is a fősebészünk?/ a szikét vagy sem, leesik e a beteg a műtőasztalról...stb, az események tárháza tulajdonképpen nehezen kimerithető

pl zkovaxxx Főorvos fogyasztott e alkoholt a műtét előtt, ha igen, miből és mennyit fogyasztott, csak sört, röviditalokat, van e elég jég a kórházban, mekkora a nővérke mellmérete akármi

 

na de ezt komolyra is át lehetne tenni, adott kórházakban műtőket bekamerázni, a neten az orvos, vagy a hallgató a pecsétszámával, vagy az azonositó kódjával belépve a neten keresztül otthonról online nyomon tudná követni az adott műtétet, amit kiválaszt, vagy azon belül ami a választott gyógyászati területéhez tartozik

ezt országok közötti kapcsolatrendszerrel ki lehetne épiteni, és kép a képben lehetne nézni otthonról egy indiai és mondjuk egy svájci meniscus műtétet párhuzamosan

persze kellene ehhez a beteg hozzájárulása mindenképpen

ez az alap ötlet, erre is sok mindent rá lehetne épiteni

Előzmény: zkovaxxx (4174)
gurabli Creative Commons License 2014.11.17 0 0 4178

Jól van, csiszolnunk kell még a belső kommunikáción:)

Előzmény: zkovaxxx (4176)
gurabli Creative Commons License 2014.11.17 0 0 4177

Olyat még nem csináltunk, de szeretjük a kihívásokat, ugye Dr Zkovaxxx?

A kért feltételeket azonban csak úgy tudjuk teljesíteni, ha a beavatkozás kizárólag altatásból vagy érzéstelenítésből áll, esetleg egy külső shaverezés megoldható:))) Ha így is megfelel:)

 

Cserébe most elsősorban 1-2 tonna gesztenye kellene:)

Előzmény: Nikke (4173)
zkovaxxx Creative Commons License 2014.11.17 0 0 4176

Köszönettel vettük megkeresését mozaikplasztika ügyében:) Természetesen az, hogy milyen műtétet végzünk valójában az attól függ Dr Gurablival  milyen kedvünk van aznap. Természetesen akceptáljuk, hogy Ön mozaikplasztikát szeretne, de kérem fogadja el, hogy mi is emberek vagyunk hullámzó kedélyállapottal.

Azt ígérhetjük, hogy a műtét emlékezetes lesz az Ön számára:)

A cserekereskedelem szót nem ismerem viszont a szabad szemmel is jól látható készpénz összeget igen, de ebben a tárgyban a végső döntést a gazdasági igazgató Dr. Gurabli hozza meg.

Az ágytál kérését nem tudjuk értelmezni, mert nálunk ez az eszköz nincs rendszeresítve. Cégünk hitvallása a "kemény szeretet", ezzel is ösztökéljünk betegeinket arra, hogy minél előbb a maguk lábára álljanak.

Szakképzett rehabilitációs szakembereink kedvenc mondatai Madách után szabadon: "az élet küzdés maga" és a "Tajgetosz a természetes kiválasztódás része"

Bízom benne, hogy minden kérdését megválaszoltam. Találkozunk a műtőben:)))

 

Előzmény: Nikke (4173)
gurabli Creative Commons License 2014.11.17 0 0 4175

Kedves Kolléga! Természetesen a 30 perc csak ideális esetben 30 perc, ez általában a gyakorlatban 1,5-2 óra:))) De a nem ideális esetekről mindig csak személyesen vagy úgy sem. Különben is, a 87 oldal apró betűs rész 12 oldalon keresztül érthetően és világosan (sic) tájékoztatja a kedves beteget, hogy mi miért és hogyan történik(het).

Előzmény: zkovaxxx (4170)
zkovaxxx Creative Commons License 2014.11.17 0 0 4174

A műtő előtt parkoló betegeknél a várakozás rossz élmény okozott ezért egy kérdőíves  kutatás után változások szükségeltettek:)))

Egyébként a lábadon az a rajz az új műtő alaprajza:)) Az egyik doki értetlen volt és a másik megmutatta neki rajzban:)))

Előzmény: _chillout_ (4172)
Nikke Creative Commons License 2014.11.17 0 0 4173

1 db mozaikplasztika rendel. Kizárólag 1 napos sebészet keretében. Ágytálazás nékül!!!!  Azonnali lábraállítással (na, jó: max. 2-3 óra belefér).

Cserekereskedelem lehetséges? (Azt még nem tudom, hogy mit ajánlanék). :-)

 

 

Előzmény: zkovaxxx (4170)
_chillout_ Creative Commons License 2014.11.17 0 0 4172

Ez remélem, vicc, az altatás ehhez azért veszélyes, ráadásul nagyonis ismerem az otthoni állapotokat, műtő elé leparkolnak, aztán várj, míg sorra kerülsz ;-)

Itt én viccesen rá is kérdeztem, hogy nem lehetne-e, h gyorsan elaltatnak, hogy ne izguljak, de azt mindták, nem lehet :-) Meg a dokimmal is beszéltem a műtét előtt, mondta, h én jövök, ők pedig addig előkészülnek.

Előzmény: zkovaxxx (4168)
zkovaxxx Creative Commons License 2014.11.17 0 0 4171

Pfffffffff ha még a nővérrel azt megérteném, de kinek a pap kinek a papné:))))

Előzmény: Arzeen03 (4151)
zkovaxxx Creative Commons License 2014.11.17 0 0 4170

Dr. Gurabli légy szíves ne áruld el a leendő betegeknek, hogy egy műtét amiért két órai munkadíjat számolunk fel megoldjuk 30 perc alatt:) Minél nagyobb a varázslat annál nagyobb a számla:)

Előzmény: gurabli (4165)
zkovaxxx Creative Commons License 2014.11.17 0 0 4169

A zöldborsó profi cucc, jól hajlik, gyorsan visszafagy és pont ezt használtuk már akkor is amikor jégzselét csak az amerikai filmeken láttunk:)

Előzmény: Arzeen03 (4167)
zkovaxxx Creative Commons License 2014.11.17 0 0 4168

Van amikor összetorlódnak a betegek és altatásban várakoznak:) Nálunk is előfordul naponta:))

Az alvó beteg nem kérdez, nem nyugtalan:)

 

Megint találtunk két különbséget a svájci és magyar protokoll között. Itthon nem rajzolnak

ilyen akkurátus rajzokat, és egy meniscus műtét után sincs két óra őrző. :)

 

Előzmény: _chillout_ (4166)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.11.17 0 0 4167

miért nem veszel a gyógyszertárban egy jégzselét addig, az sokkal jobb mint a zöldborsó

Előzmény: _chillout_ (4166)
_chillout_ Creative Commons License 2014.11.17 0 0 4166

Igen, 12 előtt 10 perccel mondták, hogy most jön az altató és pont kettőkor toltak ki a műtőből. Ezután, ahogy előre mondták is, pontosan két órát voltam az őrzőben, szóval nem voltam időbenneltájolva. Lehet ám, h jót röhögtek a térdem összerajzolásán ésbez tartott ennyi ideig :-)

Jegelő még szombatig nem érkezett meg, követési szám nincs, mert amazonon kívülről lett feladva. Addig jegelem zöldborsóval :-))

Előzmény: gurabli (4165)
gurabli Creative Commons License 2014.11.17 0 0 4165

Arra én is kíváncsi vagyok, hogy mit dolgoztak rajtad 2 órát (ha jól emlékszem ennyit írtál)? Nekem ennyi alatt (érzéstelenítéssel 2,5 óra) megvolt az ACL-pótlás.

 

Mi ezt Dr. Zkovaxxx-al kb. 20-30 perc alatt megoldjuk (illetve még amennyi idő alatt hat a Napalm).

 

Az ám, megjött az Aircast? Nem küldtek követési számot?

 

Előzmény: _chillout_ (4164)
_chillout_ Creative Commons License 2014.11.17 0 0 4164

Szerintem nem vagdaltak semmit, nekem van egy teóriám, mégpedig hogy a térdem "emlékezett", hogy a júliusi traumára hogy reagált és most, hogy újabb trauma érte, ugyanígy védi magát. Ez egy létező jelenség, nem sci fi. A térdem stabil, a vágások helye már egyáltalán nem fáj, csak belül, illetve dagadt és merev. De a múltkor rekord-gyorsasággal reagált a fizikóra, szerintem most is úgy fog. Ügyes térd ez, pikk-pakk rendbe vágják.

Előzmény: L0riana (4163)
L0riana Creative Commons License 2014.11.17 0 0 4163

Na, szerintem most jött el az idő, hogy TA figyelmét felhívjuk ismét a pörgő topikra, ha szeretne magának néhány kellemes percet :))).

 

Másrészt nekem tudtommal sokszor borotváltak meniszkuszt vagy simítottak porcot, de ettől még nem volt túl hosszú műtét sosem. És 1 hét mankózás után vígan használhattam, 3 hét múlva futottam, és nem volt mozgásterjedelem-beszűkülésem. Szóval érdekes, hogy mit vagdalhattak nálad odabent...

Előzmény: _chillout_ (4161)
Nikke Creative Commons License 2014.11.16 0 0 4162

Bónuszként, hogy őket választottad. :-)))

 

Előzmény: _chillout_ (4161)
_chillout_ Creative Commons License 2014.11.16 0 0 4161

Ennyi ido alatt szerintem mar lezeres szortelenitest, sot egy rancfelvarrast is eszkozoltek :-D

Előzmény: Nikke (4160)
Nikke Creative Commons License 2014.11.16 0 0 4160

Ja, meg a műtéted időtartama is erre utal. A sima meniszkuszműtét kb. 20 perc. Ha jól emlékszem, a tiéd ennél lényegesen több volt. Epiláltak ott! :-)

 

Előzmény: _chillout_ (4158)
Nikke Creative Commons License 2014.11.16 0 0 4159

:-)

A mankózás szükségessége mindenképp erre utal.

Nekem - ugye - megszabták a kollagénes, rostos porcgyűrűmet (hogy ilyen nagyon szépen leírjam a meniscust), és volt/van egy II-III. típusú porclágyulásom, amivel nem csináltak semmit. Úgy látszik, akkor nem volt még elég "szőrös". Nem kellett mankóznom.

A betegtársamnak nem volt baj a meniscusával, viszont a III-IV. típusú porclágyulását megborotválták, át is öblítették (le is szaladt a víz a lábszárába, nagy fájdalmai voltak, de erről ír majd ő, ha akar). Neki mankóznia kellett.

 

 

 

Előzmény: _chillout_ (4158)
_chillout_ Creative Commons License 2014.11.16 0 0 4158

En is igy gondolnam, hogy meniszkuszt mindig borotvalnak, ezek szerint ha nekem kulon emlitve van, akkor porcot is borotvaltak? A franc tudja, mindenesetre mostmar szormentes a terdizuletem ezek szerint :-)

Előzmény: Nikke (4153)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!