Keresés

Részletes keresés

pekarim Creative Commons License 2014.11.15 0 0 24812

Már nem emlékszek rá, azthiszem a múzeum körúton valamelyik boltban budapesten.

Előzmény: norbee601 (24802)
Mamihla Creative Commons License 2014.11.13 0 0 24811

Start-Minden program-Microsoft Games-Train Simulator-Editor and tools Nekem win 7 ultimate 64 bit van.

Előzmény: mikober88 (24810)
mikober88 Creative Commons License 2014.11.13 0 0 24810

Ok, hogy az MSTS-ben benne van az AE. De nekem 64 bites win8-am van, amin nem indul az MSTS. Indul viszont az OR. Activityt készíteni, szerkeszteni így nem tudok. Azért gondoltam, hogy külön programként elindítani. A Consist szerkesztő az elindul 64-bit program alatt, viszont az msts nem.

 

Talán így érthetőbb a problémám.

De ha tudsz javaslatot adni, hogy 64bites gépen hogyan indítsam el az msts-t nekem az is jó. Az alap dolgok, hogy rendszergazdaként, meg kompatibilis módban az már végig játszva.

Előzmény: norbee601 (24809)
norbee601 Creative Commons License 2014.11.12 0 0 24809
Alapból benne van az Activity editor.
mikober88 Creative Commons License 2014.11.12 0 0 24808

Na akkor a könyvtár lista újra:

 

 

Így már biztosan jó.

mikober88 Creative Commons License 2014.11.12 0 0 24807

Sziasztok!

A következő a problémám:

az activity szerkesztőt keresem, de nem találok ilyen programot, sem könyvtárat. Kerestem már a google-vel. Volt is pár tipp, de egyik hasonló könyvtár sem szerepel nálam.

Beillesztek egy könyvtár jegyzéket, esetleg nekem nem volt világos.

 

 

Ha esetleg le lehet tölteni valahonnan, azt is megköszönöm!

Törölt nick Creative Commons License 2014.11.12 0 0 24806

Na, gyorsan megnéztem, az én verzióm 1.3-as, és találtam 1.4-est is a net bugyraiban.

Ahogy bogarásztam a leírásokat, ami angol nyelven van, ezek a verziószámok többnyire olyan jellegű update-ek, mint pl az Alföld pálya verziói. Kiegészítő textúrákat, pályaelemeket, további járműveket tartalmaz. A mi szempontunkból ez a verziószámozás, mondhatjuk, közömbös, azaz:

A szokásos eljárást kell lefolytatni!

Tehát:

1,Alapjáték telepítése.

2,MSTS train és tools update

3,MSTS Bin patch stable, vagy work relase

4,X-Tracks sínbővítmény 3.20

5, Newroads útbővítmény 4.0

Ha ez nincs így meg, ne is kezdj bele...

Ezt követően jöhetnek a járművek és a pályák. Melyek többnyire pontos leírást tartalmaznak az eljárási módokról.

 

De egyébként itt több lehetőség is van.

Léteznek exe file-os pályák, járművek és játékok (act-ok), és van amit másolgatni kell.

Ezért a használatukhoz kvázi nélkülözhetetlen egy Total Commander.

A feladatokat többnyire másolgatni kell, elrontani nem igazán lehet, mert a  feladatok készítői tkp. lemásolják az MSTS program mapparendszerét, ezért csak követni kell az elérési utakat, és átmásolni a tartalmakat.

Tehát pl: Program Files/Microsoft Games/Train simulator/trains/consists

Jelenleg számos hazai és külföldi oldal foglalkozik az msts és OR játékokkal, javasolt a google kereső használata!

Az sem árt, ha mielőtt belekezdesz, olvasgatsz vissza itt, a fórumon, hiszen számos hasznos tanácsot találhatsz alább is.

 

Üdv!

Előzmény: tompiq (24805)
tompiq Creative Commons License 2014.11.12 0 0 24805

Sziasztok!

Van egy Microsoft Train Simulator v.1.2 programom!
ehhez szeretnék küldetéseket, pályákat, mozdonyokat letölteni!ezt honnan és hogyan tudom megtenni, illetve a telepítésben is kéne egy kis segítség, mert nem tudom, hogyan érhető el, h az adott feladatokkal játszani is tudjak, h megjelenjen a játékban!
köszi a segítséget!
A problémám az lenne, hogy ha letöltök egy adott activity-t, akkor azt hogyan kell a játékba feltelepítenem, hogy tudjak is vele játszani!
a lépések kellenének nekem,, mi a menete?
Köszi szépen a választ és a segítséget!
Tompiq

norbee601 Creative Commons License 2014.11.11 0 0 24804

Ha  a Fraps megy és abban nézed az FPS-t, azt elárulom hogy a Fraps viszont rohadt sokat tud fogyasztani a gép erőforrásaiból. Anélkül hogy fut a játék?

Előzmény: pekarim (24799)
norbee601 Creative Commons License 2014.11.11 0 0 24803

Az hogy mennyi pálya van benne az tényleg csak annyiban módosít, mennyi idő alatt tölt be (mintha lett volna valami launcher progi hozzá régebben, amivel be tudod csak azt tölteni amivel épp játszani akarsz, de nem ugrik be a neve),  de betöltés után már abszolút nem attól függ a futása.

Előzmény: pekarim (24799)
norbee601 Creative Commons License 2014.11.11 0 0 24802

Honnan vetted meg te azt 2010-ben eredetiben?

Előzmény: pekarim (24799)
pekarim Creative Commons License 2014.11.11 0 0 24801

Oké, köszi szépen, hogy ennyit segitettél. Majd írok ha valami nem okés :D

Törölt nick Creative Commons License 2014.11.09 0 0 24800

Vigyázz! A gyári pályák, járművek törlése, nem fogja gyorsítani a játékot, csak a program betöltésének idejét rövidíti meg!

De egyébként célszerű, mert úgysem használjuk és csak a helyet foglalja. Bár kering ilyen infó, hogy emelhet át objektumokat a gyári pályákból egy-egy régebbi pálya, illetve vannak járművek, amik használnak gyári hangokat, én egyikkel sem találkoztam soha.

Előzmény: pekarim (24799)
pekarim Creative Commons License 2014.11.09 0 0 24799

Belenéztem, nem fut igazából semmi olyan, ami miatt laggolnék. Ahogy mondod, minden felvan telepítve, a játék is eredeti, még asszem 2010-be vettem meg. Bár az MSTS Bin Patchnem biztos hogy a stable release, azt megnézem. Amúgy FRAPS-el láttam hogy hány fps-em van, csak kiváncsi voltam, hogy mennyi fpsem van, mivel nagyon szaggatott. Akkor töröljem ki a gyári pályákat, jerműveket?

Előzmény: Törölt nick (24798)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.09 0 0 24798

Valóbban teljesen jó a gépi konfiged.

De kérdezem még 1x, nem lehet, hogy ott neked vmi fut a háttérben?  Belenéztél az eszközkezelőbe?

Tudod mi ütötte meg a szemem?

Hogy írod, hogy a menüben van 7-8 fps-ed. Ezt mitől látod? Mert a TS játékbeli (shift+Y) fps megjelenítője, csak a játékban mutatja az fps számot, lent a jobb sarokban. Vagy ezt a 7-8 fps-t csak gyanítod az egérmozgás alapján? Vagy használsz egy külön "fps mérőt"? Ha igen, azt el kell felejteni.

Korábban írtad, hogy az előírás szerinti összes kiegészítőt feltelepítetted.

Ha valóbban így van, csak arra tudok gondolni, hogy valamelyik szükséges szoftver nem a jó verzió.

Tehát:

1,Alapjáték: Gyári, eredeti. -pipa

2,MSTS train és tools update -pipa

3,MSTS Bin patch stable relase -pipa

4,X-Tracks sínbővítmény 3.20 -pipa

5, Newroads útbővítmény 4.0 -pipa

+ pályák, járművek telepítése (gyári járműpark és pályák törlése a betöltés gyorsítása végett)

Előzmény: pekarim (24797)
pekarim Creative Commons License 2014.11.09 0 0 24797

Ja igen, és a rendszerkövetelményeknél elvártaknál sokkal jobb gépem van. Intel Core 2 Duo 2,40GHz, 2GB RAM, Intel HD Graphics (Integrált, nem a legjobb, de ilyen GTA San Andreas,LOL simán fut rajta.)

pekarim Creative Commons License 2014.11.09 0 0 24796

A rendes menüben 7-8 FPS-em van, amikor már belépek a pályák közé, akkor már 1-2, ami rohadt kevés. Fogalmam sincs mitől lehet ez, az előbb levetettem az összes beállitást a legalacsonyabbra, látótáv,vonatok minősége,objektumok stb. Ha valamit elfelejtettem feltelepíteni, az mi lehet, ami ekkora FPS laggot okoz?

Törölt nick Creative Commons License 2014.11.09 0 0 24795

Hmm- Hmm...

Még azt tudom javasolni, hogy csökkentsd az objektumok mennyiségét... "Játssz" a TS opciók menüjében a beállításokkal...

Ha ez sem segít, két eset lehetséges:

1, Vagy nem sikerült hibátlanul a TS telepítése...

2, Valami fut a háttérben, ami megfogja a géped... (a feladatkezelőbe kukkants bele)

Más ötletem nincs :(

Az alappályáknál is ezt csinálta?

Előzmény: pekarim (24794)
pekarim Creative Commons License 2014.11.09 0 0 24794

Megpróbáltam, nem történt semmi, ugyanúgy 7 fpsem van a menüben mint eddig. A csúcsfeldolgozást alapértelmezettre állitottam, azizotróp szűrést 4x-re. Amúgy kipróbáltam asszem a a tokyo-nemtudommit, ott ilyen 5-10fpsem volt, de amikor kikapcsoltam az F4-et akkor felment 30-ra. Érdekes..

Előzmény: Törölt nick (24793)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.09 0 0 24793

A textúraminőség az jó így. (elvben. Azért elvben, mert egy kicsit ront a megjelenítésen)

Anizotróp szűrés: 4x-es, lehetőleg, ha gáz, akkor 2x-es (de ezt inkább ne)

Csúcsfeldolgozást a gépedhez és ne az alkalmazáshoz igazítsd.

Függőleges szinkronjel: Be (ez 60 Hz-es megjelenítő esetén kb. 30 FPS-re stabilizálja a megjelenítést, ami csak 1-2, max. 5-7 fps-sel csökken, kiépítettebb pályarészek esetén (pl Nyugatiból kijárás))

Sietek leszögezni, hogy ez saját tapasztalatom alapján lett kikísérletezve, és nálam bevált. Bár én NVIDIA Gforce experience-t használok

Előzmény: pekarim (24792)
pekarim Creative Commons License 2014.11.09 0 0 24792

Itt vannak a beállitások. Itt mit-mire állitsak be?

http://kepfeltoltes.hu/view/141109/379233670N_vtelen_www.kepfeltoltes.hu_.png

Előzmény: Törölt nick (24785)
Franky120 Creative Commons License 2014.11.08 0 0 24791

Open Railsbe hogy állítom be hogy a vonat bedőljön a kanyarba? Youtubeon láttam sok videóban hogy a kanyarba bedől a vonat, de nekem nem mit kell rajra beállítani hogy nekem is bedőljön?

pekarim Creative Commons License 2014.11.08 0 0 24790

1 pálya van telepítve, az is az Alföld 6. Köszi a segitettél, megpróbálom azt amit írtál.

Előzmény: Törölt nick (24785)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.08 0 0 24789

A leírásban és a térképen a válasz! :)

Egyébként pedig:

"A pálya az 1.sz. magyarországi fővonal  Budapest-Keleti - Győr közötti szakaszának  MSTS-hez elkészült, realisztikusan kidolgozott BÉTA-verziója.

Tartalmazza ezen kívül

-Győr - Hegyeshalom - Wien Westbahnhof;

-Győr - Sopron

-Sopron - Szombathely vonalak bejárható nyomvonalát,

Szombathely körzetének kivételével mindegyiket valós vágánykapcsolatokkal és

-sematikus összeköttetést Komárno-i (Révkomáromi) nyomvonalakkal

valamint egyelőre inaktív vágányokat Hegyeshalom-Rajka vonalon, és a TS hibája miatt szintén inaktívvá tett Wien-Meidling állomást és környékét.

(Ez utóbbi aktívvá tételére egy külön csomag létezik, amivel, ha felülírjuk a meglevőt, Tatabánya állomáson keletkezik kifagyás)

 

A környezet némileg kiépített Hegyeshalom, Wien-Meidling állomásokon és  jelzésszerű Sopron-Lővérekben, ahol bejárható autóutak találhatók.

Rőfi Ákos Engedélyével Az Alföld 5.0 verziójából a pályához lett csatlakoztatva Kőbánya-Kispest állomás, folyamatos játszhatóság érdekében.

 

A Bp-Győr szakaszon megtalálható a fővonalból kiágazva szinte mindegyik iparvágány, néhol ésszerűen egyszerűsítve, valamint a vonal környezetében húzódó, azt keresztező HÉV, villamosvonalak aktív vágányokkal, tehát forgalom generálható rájuk."

Előzmény: Kilián Péter (24788)
Kilián Péter Creative Commons License 2014.11.07 0 0 24788

Érdeklőnék hogy az 1-es vonal az be lett fejezve és ki lehet menni már Bécsig benne vagy még nem?

Ha igen akkor honnan lehet letölteni a teljeset?

Illetve merre lehet még határt átlépni és azt honnan lehet letölteni?

Törölt nick Creative Commons License 2014.11.07 0 0 24787

Rendben, ezt aláírom, de én arra gondoltam, hogy a Ts van "túlterhelve", ill a grafikai kártya nincs "hozzáhangolva"

Nekem is olyan gépem van, amilyenről 2001-ben nem is álmodtam, és mégis, amikor rátelepítettem a TS-t, szaggattott, gyakran kidobott, de egy kis videokari állítgatás, és láss csodát, megszűnt a problem... :)

Ezért bátorkodtam ezt javasolni. Egyébként meg OR, végül is lassan 2015 van. Azon nálam, néha még 75-90 FPS is van, de a Nyugatiban csak 35-45... Na jó, ne vágjunk fel :)

 

Előzmény: norbee601 (24786)
norbee601 Creative Commons License 2014.11.07 0 0 24786

Egy ma alapnak számító gépen is simán kéne fullon futnia (ami 2001-ben durva gépnek számított, az most alig valami:)

Előzmény: Törölt nick (24785)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.07 0 0 24785

Azt írtad korábban, hogy újrahúztad a gépedet...

Első körben szerintem a grafikai kártyád beállításával játssz egy kicsit. Ki kell kísérletezni.

Anizotróp szűrés állítása (elvben 4x-es a legjobb...)

Függőleges szinkronizálás adaptív beállítása.

Teljesítmény centrikus beállítások engedélyezése...

Ha továbbra is laggol, akkor a TS-nek lehet sok a pálya és küzd, mint malac a jégen.

Ekkor érdemes a TS opciók menüpontjában turkálni kicsit.

De a VGA-val kezd, szvsz, ott van a kutya elásva...

Előzmény: pekarim (24784)
pekarim Creative Commons License 2014.11.07 0 0 24784

Valaki nem tudja mitől laggol az MSTS? Eddig nem laggolt, és ment 30-60fps-el. Driverek fel vannak telepitve.

Franky120 Creative Commons License 2014.11.07 0 0 24783

Sziasztok. Az lenne a kérdésem hogy Open Railsban hogyan lehet beállítani hogy a vonat a kanyarokba bedőljön. 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!