Keresés

Részletes keresés

Cilikécske Creative Commons License 2014.11.02 0 0 7071

Szia Rebkaa!

Látom egy nagymama is megy veletek. Ha gondolod, keress rá a hozzászólásaim között a beszámolómra, mi két mamával voltunk (80 és 70 évesek voltak akkor), ha jól emlékszem írtam róla hogy mire figyeltünk velük (csúszós lépcsők, hamam ne,  stb..).

 

Előzmény: rebkaa (7069)
zsírúj 1 Creative Commons License 2014.11.02 0 0 7070

Karakőly igazi halas vacsis hely,leülök az Aranyszarv öböl partjára és eszem a szencit,iszom a teát,mindenkinek csak ajánlom.

Előzmény: rebkaa (7069)
rebkaa Creative Commons License 2014.11.02 0 0 7069

"Isztambulban mindenhol jó :)" egyetértek:))

 A Dolmabachce palotához hogy jutok? Tényleg, a multkor is írtad a Rüstem pasa dzsámi-t is , azt megnézem, nekem egyenlőre a Szulajmán a kedvencem(na és a klasszikus fotó a kertjéből:))

Azt hiszem most felmegyek a Piere Lottihoz is. Ha minden igaz, megy hajó is, de az idulását megkérdeztem vagy 5 embertől(a buszállomáson a buszsofőröktől, kikötős emberkéktől, mindenki mondta, hogy balra, de sehol nem találtuk. Szerintem busz lesz belőle, de elfelejtettem a számát.

A Galata híd alatt amikor átsétáltunk a túloldalra, persze néztük a sok éttermet, de nekem egy kicsit erőszakosan invitáltak, állandóan elénk ugrottak innen is onnan is, így végül azokat kihagytuk. A túloldalon elsétáltunk balra a hal piac és sütödék előtt és a végén befelé volt egy kerthelyiséggel kombinált nagy  halas étterem, ott kajáltunk.

 

Előzmény: COOP (7068)
COOP Creative Commons License 2014.11.02 0 0 7068

a Galata-híd alatt vannak ilyen éttermek, színes nagy párnákban és az Eminönü.:)

Amúgy enni a hajókról lehet, de ott nincsenek éttermek. Eminönüben másról nem tudok.

 

Nekem a Rüsztem pasha dzsámi (mecset) a kedvencem, vagy a Suleymaniye Mecset.

Üsküdarban a Mimar Sinan Mecset .

 

Most csak gyorsan írtam ahol most jártunk.

Dolmabachce szerintem csodaszép és hatalmas, nem lehet kihagyni, vagy Ortaköy a Mecsettel, ami már lehet, hogy készen van? A híd lábánál. Ott jókat lehet enni és hangulatos is!

 

Isztambulban mindenhol jó :)

 

Arasta Bazár a Kék Mecset mögött ott van vacsis hely dervistánccal.

 

Előzmény: rebkaa (7067)
rebkaa Creative Commons License 2014.11.01 0 0 7067

Miért lettek volna köcsögök, ha előre tudod a  megengedett pogyász méretet és a tiéd 3.5 cm-el magasabb volt?

Az enyém is volt már 3,5cm-el magasabb a 38 körüli Wizz útam valamelyikén, de hátizsákkal járok és csak nyomok rajta egy kicsit.

 

Én pedig"titkos" ötleteket várnék egy 2 napos látogatáshoz, azaz Kék mecset, Szulejmán, bazilika Ciszterna ,Topkapi  stb... már nem, mert bár gyönyörűek voltak, de szerintem van még jó pár dolog amit nem láttam:))

 

Előzőleg nem találtuk Eminömü környékén azokat a törökös(vagy lehet, hogy épp a túristák kedvéért van?) éttermeket, ahol zenés vacsora van, ha jól láttam egy képen nagy párnákon üllve a földön falatoznak hosszú-hosszú asztaloknál.

Voltatok már ilyenben, hol találom?

 

 

 

 

 

Előzmény: jacksly (7063)
zsizsikke Creative Commons License 2014.11.01 0 0 7066

Az mindegy, hogy melyik irányba nagyobb, ha nem fér bele a megadott mérethatárba, akkor pótdíjazzák. Ha nem figyelik, akkor mázlid van. De ha megbüntetnek, akkor betartatták a szabályokat, amiket tudtál (mert fenn van a honlapjukon). nem érdemes ezen bosszankodni.

Előzmény: jacksly (7065)
jacksly Creative Commons License 2014.11.01 0 0 7065

Bele, de 3,5 centivel magasabbak voltak, mint 42 centi. Ettől függetlenül csak a jóindulatukon múlt volna, hogy felengedik. És mivel ilyenjük nem volt, a

 14.500 Ft-os pótdíj / db pedig abszolút irreális, így otthagytuk a 3,14csába a 2 kisbőröndöt, feleannyiért veszünk majd itt kint kettőt, már persze csak, ha hazafelé nem ilyen vaskalaposak.

 

(Egyébként pont a kerekek méretével voltak magasabbak, kérdeztem, hogy: - És, ha leveszem a kerekeket? Azt mondta a gyerek, hogy: - Akkor fölvihetjük.

 

Persze pont nem volt nálam se csavarhúzó, se pajszer, így nem tudtam leszerelni a kerekeket... történt mindez már a beszállás előtt, az utolsó ellenőrzésnél.)

Előzmény: Törölt nick (7064)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.01 0 0 7064

Miért szívatás, ha betartatják a szabályokat? Belefért vagy nem?

Előzmény: jacksly (7063)
jacksly Creative Commons License 2014.11.01 0 0 7063

Szintén a jártasabbaktól kérdezném, hogy a SAW reptéren is úgy fogja majd méricskélni a Wizz Air a kis kézipoggyászt hazafelé, mint idefelé a Ferihegyen? 

Nem szeretnénk azt a 3,5 centi miatti szívatást még egyszer átélni, mint délelőtt idefelé... köcsögök voltak, nem kicsit. 😣😟😩

COOP Creative Commons License 2014.10.31 0 0 7062

hú de nem jó, hogy rossz időtök volt :(

Örülök, hogy sikerült!

Előzmény: szjutek (7061)
szjutek Creative Commons License 2014.10.31 0 0 7061

Nagyon köszönöm a sok segítséget, a rengeteg hasznos információt, amit erről a fórumról kaptam. Barátaink szerint úgy navigáltam a " csapatot", mintha már jártam volna Isztambulban. Sajnos az időjárás miatt nem minden a tervek szerint sikerült, több külsős programot ki kellett hagynunk. Azt hiszem sikerült az ősz legesősebb hetét kifognunk. :(

Majd lassan összeszedem magam és ígérem írok egy kis összefoglalót.

szjutek Creative Commons License 2014.10.31 0 0 7060

Mi most jöttünk haza, friss info: 2,70 és 2,83 között váltották. Nekünk a bazárban sikerült a legjobban váltani. Sultanahmetben a legrosszabb az árfolyam.

Előzmény: jacksly (7057)
jacksly Creative Commons License 2014.10.31 0 0 7057

Igen, gondoltam, de nem ezt kérdeztem... :-)

Hol érdemes, azaz hol váltják az Eurót jobb árfolyamon?

 

Köszi, üdv.: jacksly

 

 

Előzmény: COOP (7056)
COOP Creative Commons License 2014.10.31 0 0 7056

Váltani tudsz a reptéren is és Sultanahmetben is.

 

Előzmény: jacksly (7055)
jacksly Creative Commons License 2014.10.31 0 0 7055

Sziasztok,

 

Holnap megyünk a feleségemmel Isztambulba 5 nap / 4 éjszakára.

Kérdezném a tapasztaltabbaktól, hogy hol érdemes Eurót Török Lírára váltani? A reptéren, vagy Sultanahmetben valahol? (itt lesz a szállásunk.)

 

Köszi előre is a segítséget!

 

Üdv.:  jacksly

COOP Creative Commons License 2014.10.30 0 0 7054

van az Istanbulkart, felszállás után odtartjátok és csippanik. Gondolom ezt nem akarod. Csak ezzel 2,15 líra a jegy, ha meg a sofőrtől veszed, akkor 4 líra/fő.

Felszálláskor odaadod a pénzt és elteszi.

Előzmény: koteczki (7053)
koteczki Creative Commons License 2014.10.30 0 0 7053

Sziasztok! Tud nekem abban valaki segíteni, hogy mostanság hogyan van a buszozás Isztambulban? Mármint a jegy. Pár éve felszálltam a buszra, ott ült a kalauz és vettem nála jegyet. Tudom, hogy most van ez a token-féleség, de azt nem szeretném, csak egy egy alkalomra szóló sima jegyet. Az most hogyan van? Köszi.

 

nagy_kata89 Creative Commons License 2014.10.24 0 0 7052

Nem, semmi ilyen sincs az okok kozott, 4en mentunk volna ket par de az ismerosok szakitottak.

 

De azert koszi.

Es koszonom a tobbieknek is. 

Előzmény: aNUBI19 (7051)
aNUBI19 Creative Commons License 2014.10.23 0 0 7051

Szia! Nem írtad, hogy a 4. fő miért nem megy? betegség? Ha igen, akkor arra a napra kérjetek orvosi igazolást,  és panaszba meg lehet írni, és kérni a jegy árát kreditben.

Előzmény: nagy_kata89 (7048)
neomedia Creative Commons License 2014.10.23 0 0 7050

en mindig becsekkolom magam az eldobott jegyekre is

semmit nem vesztesz, viszont nyerhetsz, ha torlik, sokat kesik

nincsenek erkolcsi aggalyaim a legitarsasagokkal szemben

Előzmény: nagy_kata89 (7048)
COOP Creative Commons License 2014.10.23 0 0 7049

-bal oldal jó, bár sok mindent nem látni, leszállás előtt röviddel a tengert, meg a Herceg szigeteket, bár most azt sem láttuk, valahogy messzebbről szállt be...

 

-szerintem a 4. utassal nem kell foglalkozni

 

- nincsen SAW-on netes utasfelvétel, több mint 2 órával a gép indulás előtt nyit a c/in pult az indulási oldalon. Szerintem azért szüntették meg, mert ellenőrzik a kézipoggyászokat és matricáznak is. Meg fogod találni ki van írva hová kell menni, általában 3 pult van és sorok fognak már 3,5 órával előbb állni, mert a táblák is ki vannak téve...

Előzmény: nagy_kata89 (7048)
nagy_kata89 Creative Commons License 2014.10.23 0 0 7048

Sziasztok!

 

Meg ket kerdesem lenne. 

 

Az egyik hogy odafele a repulo melyik oldalan erdemesebb ulni, talan mintha az remlene, hogy a bal. Valaki meg tudna ezt erositeni?

 

A masik, hogy visszafele ne engedelyezett az internetes utasfelvetel. Meg sosem repultem maskent es nem is tudom mi a menete. Valaki segitene ebben? Merre keressek mit a SAWon?

 

Plussz egy olyan problemam lenne, hogy 4 fore vettem jegyet de csak 3an megyunk. A harom embert becsekkoltam meg i van a beszallokartya a negyediket nem. Kell vele valamit csinalnom, vagy jo lesz ez igy?

 

Koszonom a segitseget

zsizsikke Creative Commons License 2014.10.18 0 0 7047

A Népszínház utcai török boltban pl.elég jót lehet kapni.

Előzmény: ildikol (7046)
ildikol Creative Commons License 2014.10.18 0 0 7046

Persze, írtátok, de aki először megy oda, annak gőze sincs( nekem legalábbis nem volt ),h ezek utcanevek, városrészek, vagy mifenék:) Mindenesetre legközelebb tudni fogom.

Szóval köszi még egyszer:)

 

Bpen ( vagy környékén ) nem tudtok jó balkavást?

Előzmény: COOP (7044)
COOP Creative Commons License 2014.10.18 0 0 7045

Vásárolni még Eyüpben is jó és érdemes. Helyiek járnak oda, így értelemszerűen szép és minőségi dolgaik vannak, turistás dolgok nélkül.

Van ott egy csomó nagyon szép minőségi cipőbolt-is.

Előzmény: COOP (7044)
COOP Creative Commons License 2014.10.18 0 0 7044

Vásárolni szép dolgokat nem a bazárban kell, hanem Laleliben keresődni, de ezt is írtam már korábban.

 Sőt a Boszporusz-hidat is írtuk, hogy gyalog tilos rajta  a közlekedés, kivéve évente egyszer a maratonfutás alkalmával. :)

Előzmény: ildikol (7042)
llaci10 Creative Commons License 2014.10.18 0 0 7043

Át lehet futni a Boszporuszon évente egyszer az isztambuli maratonon. Ha jól tudom, novemberben lesz.

http://isztambul.info/blog/?s=maraton

 

Előzmény: ildikol (7042)
ildikol Creative Commons License 2014.10.18 0 0 7042

Sziasztok,

 

megjöttünk Isztambulból, köszi még egyszer a sok segítséget. Az útmutatásokkal simán beértünk a Galata hídig. A tranfszer E10/E11 busz, ill Kadiköytől Eminönüig hajó kb másfél-két óra volt.

A hotelünk ( Sireci Emek Hotel ) szuper volt, minden közel, rendes kis szoba, napi takarítás, kedves személyzet, stb ), csak ajánlani tudom.

Végül nem találtuk meg a Sulejmani Hamamot, hanem a Cembelitába mentünk, ez autentikusabb talán, külön női és ffi hamam volt, nem páros/családos, de nagyon élveztük, maximálisan elégedettek voltunk.

Gyönyörű bőr férfi cipőt, ingeket vettünk nagyon olcsón, de ugyanezt nőknek sehol nem találtam. Hol lehet venni szép női ruhát, cipőt armani és hasonló irreális márkajelzések nélkül jó áron? Egy szép cipőt láttam a grand bazarban, 30 líráról indultunk, neki se álltam alkudozni. Ha ebben még tudtok segíteni, akkor azt elraktározom a következő túrára. Ilyesmit keressek az ázsiai oldalon?

Megnéztük a topkapit háremmel, a grand bazart, a fűszerbazárt, a hagia sofiát, a kék mecsetet és az új mecsetet is. Át akartunk futni a bosphorus hídon, de kiderült, hogy az egy gyorsforgalmi út, nincs gyalogos forgalom. Azért futottunk egy jót a bosphorus mentén, bár úgy néztek ránk, mint az ufókra:) Ennél több nagyon bele sem fér két napba, legközelebb hosszabbra tervezzük.

Pénz felvenni automatából ( talán ez a váltásnál olcsóbb ), ill pénz váltani kb mindenhol tudtunk. az emberek kedvesek, segítőkészek voltak mindenhol.

Nekem egy dolog volt csak, ami árnyékolta az utat, de ez sajnos minden ilyen nagyvárosban "normális": a sok koldus. Gyerekek cipő nélkül az utcán kucorogva, szörnyű..

Ettől eltekintve Isztambul szuper hely!!!

 

 

 

nagy_kata89 Creative Commons License 2014.10.17 0 0 7041

Köszönöm mindenkinek a segítséget!

 

Nodle Creative Commons License 2014.10.17 0 0 7040

Sziasztok!

November elején megyek Isztambulba Wizz Airrel és szeretnék eljutni Yenikapi kikötőig, mert ott van mellette a szállás. Mindenhol kerestem már eddig sikertelenül, hogy Kadiköyből megy-e ferryboat közvetlenül Yenikapiba.
Kitudnátok segíteni egy linkel, vagy pár jó tanáccsal? :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!