Keresés

Részletes keresés

glenbenton7 Creative Commons License 2014.08.12 0 0 73706

Mert csak akkor lehetek benne biztos, hogy nem szellőzteti ki a csövet, ha már elkészült a szigetelés. Ha előtte szólok, akkor azt mondja, hogy ő akkor teteti be a szellőzést, amikor akarja és ebben igaza is van. Tök feleslegesen ugráltatom az eon embereit.

Ha viszont kész a komplett szigetelés és elvonulnak a munkások állványostól, akkor már biztos lehetek benne, hogy nem fog csinálni semmit.

 

Előzmény: joevagyok68 (73704)
halaloszto Creative Commons License 2014.08.12 0 0 73705

1. jozan esz. pl le kellene festeni legalabb elburkolas elott, hogy ne ott bent rozsdasodjon.

 

2. a gazmuvek izlese a cso szigetelesevel kapcsolatban kb evente valtozik mint a divat. semmire nem mesz vele ha most megcsinalod olyanra mint a szobeli tajekoztatasukban mondtak. papirod nem lesz rola hogy ok mondtak hogy ilyen legyen, es barmikor meggondolhatjak magukat es atalakittathatjak masmilyenre.

 

Vajk

Előzmény: glenbenton7 (73703)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.08.12 0 0 73704

"Megvárjuk, hogy elkészüljön a szigetelés és a színezés"

 

Miért kell megvárni, amikor ...

"ezalatt ő engedély nélkül átrakatta a gázcsövemet a szarufái alá, mert nem tetszett neki a nyomvonala. A toldásokat valami rozsdásodó szarból csináltatta"

 

már volt egy ilyen húzása ??

Előzmény: glenbenton7 (73703)
glenbenton7 Creative Commons License 2014.08.12 0 0 73703

Utolértem egy műszakist az eonnál. Vagy ki kell emelni, vagy horonyba kell tenni, vagy van valami műanyag idom, amiben zártan lehet vinni, de a külvilág felé azt is ki kell szellőztetni.

Kiemelni nem fogja, mert a gázterv nem olcsó, műanyag idomban nem fogja vinni, mert azt már előtte fel kellett volna tenni, szerintem vápát sem csinál, mert azt nem utólag szokták kialakítani.

Nagyon úgy tűnik, hogy a legolcsóbb megoldást választja, leszigeteli az egészet.

Ráadásul, amikor megvettem a házamat, akkor fél évig nem laktam ott és ezalatt ő engedély nélkül átrakatta a gázcsövemet a szarufái alá, mert nem tetszett neki a nyomvonala. A toldásokat valami rozsdásodó szarból csináltatta és állandóan emlékeztet arra, hogy az én dolgom lefesteni a gázcsövet.

Egyszóval: idióta.

Hiába kérdeznék rá, hogy mi lesz, olyan dolgokban is hazudik, ami teljesen nyilvánvaló hogy nem úgy van.

Megvárjuk, hogy elkészüljön a szigetelés és a színezés, aztán bejelentjük az eonnak, ezzel együtt a rendőrségnek is, mert kisebb dolgok miatt is fenyegetett már meg több alkalommal.

Annyira nem hiányzik ez az egész nekem!

Még soha életemben nem jelentettem be/fel senkit.

Előzmény: Sárgamacska (73702)
Sárgamacska Creative Commons License 2014.08.12 0 0 73702

 Szólni kell neki, hogy hagyják ki a gázcsövet.

 

 

Írásban !!

 

 

 

 Ha már körbeszigetelték az sem olyan nagy baj, de nem árt tisztázni a szolgáltatóval. van amelyik rugalmas van amelyik nem. Elvileg ki kell szellőztetni a  cső környékét.

Előzmény: glenbenton7 (73701)
glenbenton7 Creative Commons License 2014.08.12 0 0 73701

Kedves fórumozók! Az alábbi témában kérem a hozzáértők segítségét.

A házam gázcsöve a szomszédom falán fut végig, mielőtt elérné a gázórámat. A szomszéd éppen hőszigeteli a házát és mind az ő, mind az én gázcsövem kezd eltűnni a szigetelés alatt. Ezek után az már biztos, hogy a gázcsöveket nem helyezteti előrébb a falsíktól, de úgy tűnik, hogy vápában sem akarja elhelyezni, mert gondolom azt nem utólag vágják bele a szigetelésbe.

Attól tartok, ha e-on ellenőrzés lesz, akkor simán nálam is lekapcsolják a gázt, amíg nem rendezi ezt.

Mit lehet ilyenkor csinálni?

Beszélni nem lehet vele, mert nincsen neki agya. Kérdezni felesleges, mert állandóan hazudik.

 

Előre is köszönöm a segítségeteket.

C20NE Creative Commons License 2014.08.11 0 0 73700

"Olasz Gömbcsap"-ra keress a google-lel. Valójában persze a zöme ennek ellenére kínai :-)

 

Előzmény: fedini (73697)
lala1961 Creative Commons License 2014.08.11 0 0 73699

Van a vízóra aknába más MŰKÖDŐ elzáró csap vagy szelep ,ha van akkor hagyd békén oszt ellesz ott mind a befőtt.

Előzmény: fedini (73697)
C20NE Creative Commons License 2014.08.11 0 0 73698

Nekem annyira bele volt rohadva, hogy beletört a tengely. Ki lett cserélve MOFÉM-re, azóta tökéletes.

Előzmény: fedini (73697)
fedini Creative Commons License 2014.08.11 0 0 73697

Itt, bocs az előzőt hiába töltöttem fel nem jelenítette meg: 

Előzmény: pajaci (73696)
pajaci Creative Commons License 2014.08.11 0 0 73696

Hol a kép?

Előzmény: fedini (73695)
fedini Creative Commons License 2014.08.11 0 0 73695

Sziasztok! Vízóra fölött van egy csap, amin nincs fej, plusz eléggé be van rohadva, így nem tudom elzárni fogóval. Kérlek benneteket segítsetek beazonosítani, hogy a képen látható csap pontosan milyen csap?

Varek1 Creative Commons License 2014.08.11 0 0 73694

 Nos nekem van 20 éves olasz villanybojlerem.

Előzmény: citcat 18-16v (73693)
citcat 18-16v Creative Commons License 2014.08.11 0 0 73693

Pontosan olyan mint egy olasz autó, szép, az első kilómétereknél maga a csoda aztán tolni kell...

Előzmény: Garbi Évi (73676)
Ali-bá Creative Commons License 2014.08.10 0 0 73692

 Sokat segítettetek. Úgy érzem mostmár képben vagyok. A szerelést nem én csinálom (nyugdíjas tanár, jelenleg hobby kertészkedő vagyok), de mostmár nam bámulok a levegőbe, ha a szerlővel megbeszéljük a tennivalókat.

Köszönöm a válaszokat!

PetiCsokvaomány Creative Commons License 2014.08.10 0 0 73691

   Rögtön a kazán előremenőből ágaztass le egy vezetéket. Kapjon egy-egy zónaszelepet a lakás ág, és a melegház ág is. kell még két termosztát és egy zónavezérlő pl: computherm qz4, bár ez utóbbi elhagyható. Arra figyelj, hogy milyen szelepeket veszel, mert ha mondjuk thermomotorosak a szelepek, annak a teljes nyitásideje 3 perc kb. Itt jön képbe a zónavezérlő, mert az hőigényjel után tudja késleltetve indítani a szivattyút. Ugye, ha minden szelep még zárva van (mert lassan nyit ki) de már megy a szivattyú, az nem jó, csak kínlódik. Vagy, nem kell zónavezérlő, de akkor a kazán előre és vissza köze célszerű beépíteni egy túláramszelepet. 

  A zónaszelepek lehetnek az előremenőbe és a visszatérőbe is, telljesen mindegy hova teszed.

Én személy szerint javaslom a zónavezérlőt, szerintem nem drága és korrekt megoldást nyújt.

 

Üdv.

Előzmény: Ali-bá (73687)
buga1 Creative Commons License 2014.08.10 0 0 73690

Az igazat megvallva nem tudom, hogy Mo-n mik a követelmények, de itt nálunk (Felvidék) ha már be van kötve a gázóra, senkit sem érdekel mit "köt" még hozzá az idő múlásával a tulajdonos... Persze nem árt megváltoztatni a tarifát (nem szükséges)-olcsóbb a gáz nagyobb fogyasztás után... De lehet,hogy az az egy vagy két konvektor fogyasztása még a jelenlegi kereten belül lenne- ki kellene számolni.

Előzmény: Ali-bá (73688)
peterch Creative Commons License 2014.08.10 0 0 73689

  Szia !

 

  Valoban zonaszelepekkel is megoldhato a problema. Az en otletem egy picivel dragabb. Mivel a kazan keringetoje csak a hidrovalto es a kazan kozott mozgatna a vizet. Igy a ket futeskornek egyenkent kell egy termosztat egy keringetoszivattyu , plusz ugye a futotestek. A termosztatok parhuzamosan volnanak kotve a kazanra, igy barmelyik termosztat kapcsol, akkor indul a kazankor es az a kor amelyiknek kapcsolt a termosztatja. Valojaban mind a ket futeskor is uzemelhet egyszerre. 

 

  Udv , Peter.

Előzmény: Ali-bá (73687)
Ali-bá Creative Commons License 2014.08.10 0 0 73688

Jó ötlet! Nincs túl messze a gázvezeték úgy kb. 6 m. Nem túl zűrös a gázszolgáltatóval konvektor beépítése is egy kazános rendszer mellé?

Előzmény: buga1 (73679)
Ali-bá Creative Commons License 2014.08.10 0 0 73687

Köszönöm a megoldást. 'Peterch'-nek is! (Kicsit részletesebben, mit hova? A mostani termosztát marad és mégegy megy a melegházba ugye?)

Előzmény: PetiCsokvaomány (73684)
Ali-bá Creative Commons License 2014.08.10 0 0 73686

A kazán teljesítménye elegendő. Nem nagy a ház 6x12 m a legnagyobb hidegben is könnyen befűt.

 

A szilárd tüzelés nem oldható meg mert nincs kémény és nem is nagyon lehet oda rakatni.

Előzmény: PetiCsokvaomány (73680)
Ali-bá Creative Commons License 2014.08.10 0 0 73685

Kazán.

Előzmény: pajaci (73678)
PetiCsokvaomány Creative Commons License 2014.08.10 0 0 73684

Vagy, feltesz két zónaszelepet, és nem kell plussz szivattyú, nem kell hidraulikus válltó se.

Előzmény: peterch (73681)
PetiCsokvaomány Creative Commons License 2014.08.10 0 0 73683

Oké, feltételezzük :)

Előzmény: Varek1 (73682)
Varek1 Creative Commons License 2014.08.10 0 0 73682

 Nincs az a kis teljesítményű kazán ami még  + 15   m2 területet ne tudna fűteni. Habár se a ház se a kazán  adatait nem ismerjük.   m2 és kw.

 

 

 

Feltételezzük, hogy a ház nem kiugróan nagy területű a kazán meg extra pici.

Előzmény: PetiCsokvaomány (73680)
peterch Creative Commons License 2014.08.10 0 0 73681

Szia !

 

Szerintem kiepited a futeskort es azt egy kulon termosztattal vezerled parhuzamosan a lakoterfutokorrel. Termeszetesen a ket kort egy hidrovaltora kotod. Igy lesz egy korod a kazannal es  a hidrovaltoval,  valamint ket futeskorod. Mindket futeskor termosztatja kapcsolja a kazant es azt a kort, amelyik igenyli a meleget.

 

Udv , Peter. 

Előzmény: Ali-bá (73677)
PetiCsokvaomány Creative Commons License 2014.08.09 0 0 73680

Azt kéne végiggondlni, hogy a meglévő gázkazánod telljesítménye elég-e a házhoz plussz a melegházhoz is egyszerre. Ha igen, akkor zónavezérléssel megoldható a fűtés....különböző hőmérsékleti szinteken is. Ha nem elég a kazán, akkor vagy azt kell nagyobbra cserélni, vagy egy telljesen önálló fűtés kell a melegháznak. Tudom, gázfűtést szeretnél ide is, de azért én elgondolkodnék a szilárdtüzelésen is...ott nem kell terveztetni, engedélyezni, stb...

Előzmény: Ali-bá (73677)
buga1 Creative Commons License 2014.08.09 0 0 73679

Ha nem probléma (közelben van a gázvezeték), gázkonvektor volna a legjobb megoldás- szerintem.

A beépített hőszabályzóval beállíthatod a kívánt hőfokot, függetlenül a benti központi fűtéstől ami egy külön rendszer... Így nem kell "belenyúlni" a már működő fűtési rendszerbe, ami nem mindig szokott bejönni (persze nem lehetetlen).

Előzmény: Ali-bá (73677)
pajaci Creative Commons License 2014.08.09 0 0 73678

Kazán van, vagy konvektorok?

Előzmény: Ali-bá (73677)
Ali-bá Creative Commons License 2014.08.09 0 0 73677

Új vagyok nálatok, kérem segítsetek.

 

Házam déli oldalához, egy télikerthez csatlakozva, 3x5 m-es melegházat építettem alul szendvicspanel, feljebb hőszigetelt üvegből. Az őszi-téli-tavaszi fűtés a gondom, mert itt olyankor is 26-27 °C hőmérsékletet szeretnék elérni gázfűtéssel, amikor a többi helyiséget nem, vagy csak 20-22 °C-ra akarom fűteni. A gázfűtést most a lakóelőtérben elhelyezett automata vezérli így az egész házban elfogadható a meleg. Mindenütt lemez radiátorok vannak.

 

Hogyan lehet ezt megoldani?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!