Keresés

Részletes keresés

The_Rible Creative Commons License 2014.08.15 0 0 3362

Boszniában kb. 50 km hosszú az autópálya és fizetőskapuk vannak.

 

Azt előbb neked kell kitalálnod, hogy merre akarsz menni, aztán meg tudod nézni hogy ez mennyibe fog kerülni. Ha azt sem tudod, hol mész át a határon, akkor senki nem fog tudni segíteni.

 

Dubrovnikba mindenképpen vagy csak Bosznián keresztül, és/vagy Szerbián keresztül mennék Gyuláról. A szerbiai szakaszt nem ismerem, arról nem tudok tanácsot adni. Az biztos, hogy nem mennék végig horvát autópályán.

Előzmény: Törölt nick (3361)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.14 0 0 3361

Köszi a választ! :-) És ha Dubrovnikba szeretnénk kezdeni a nyaralást,akkor is Bosznián keresztül menjünk Gyula felől?Így kb.mennyibe fog kerülni az útdíj?Gyula-Dubrovnik-Makarska szakaszon?Láttam a táblázatot,amit feltett valaki,de nem nagyon tudok kiigazodni rajta.Azt se tudom melyik magyar határátkelőnél megyünk át. :-D Boszniába is fizetős kapuk vannak vagy ott autópálya matricát kell venni?

Előzmény: The_Rible (3360)
The_Rible Creative Commons License 2014.08.14 0 0 3360

Nincs gond az úttal Boszniában. Az áradások, földcsuszamlások nyomait lehet látni, de akadály nincs jelenleg. Az elmúlt három napban jártam végig Boszniát.

Előzmény: Törölt nick (3359)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.12 0 0 3359

Sziasztok!Köszönöm mindenkinek a segítséget,infókat!Van valakinek friss információja a Boszniai útviszonyokról?Érdemes arra menni Makarskára,vagy inkébb nézzek más útvonalat?

The_Rible Creative Commons License 2014.08.10 0 0 3358

Én holnap indulok bosznián keresztül, most néztem meg az ottani útkezelő honlapját és a Doboj-Szarajevó közötti szakaszon már nem jelez lezárást és földcsuszamlást, csak két helyen úton folyó munkát. Persze akár ma éjjel is lehet újabb földcsuszamlás, de majd még ránézek reggel is.

 

Tuzla környékén valami kis helyi úton, valamit Szarajevó éls Foca között még mindig van földcsuszamlás, de gondolom arra úgy sem mennél.

 

Szerintem sem lehet Mosztárt és Dubrovnikot egy nap alatt megnézni. Megjárni meg lehet, de csak akkor, ha kisebb határátkelőt választasz és nem Metkkovicnál akarsz a határon átmenni, mert ott akár 3 órát is kell várni.

Előzmény: monguznimrud (3355)
hul Creative Commons License 2014.08.09 0 0 3357

Bocsánat, nem tudom mennyire kipróbált számodra a Makarska-Dubrovnik útvonal, plusz Mostar, óvatosan megjegyzem, hogy sokkal több is lehet a számítottadnál... ha meg odajutsz, így is csak képeslapokra jut időd. Ráadásul manapság vagy esik vagy istentelen augusztusi meleg van... szoros, sietős és azt gondolom egy nem élvezetes kirándulás ez így. Persze kettesben, gyerekek nélkül és jól kiképzetten persze, mégis azt hiszem Dubrovnik egy teljes nap, lehetőleg korai érkezéssel. Jómagam xx-szer voltam,  csuda egy hely, bármikor hajlandó vagyok elindulni oda... 

Mostarról nem nyilatkozom, mert meglincselnek :-)

Előzmény: monguznimrud (3355)
monguznimrud Creative Commons License 2014.08.09 0 0 3356

minnél korábban indulsz annál kisebb az forgalom-igy azért 4-5ora között azért indulnék már....

Előzmény: dpev (3354)
monguznimrud Creative Commons License 2014.08.09 0 0 3355

valoban jo tanács gyulárol bosznyákokon keresztül menni makarskára-én is ugy terveztem hétföi indulással de nézve katasztrofális hireket-hatalmas esök,árvizek---nézzél át bosnyák topikba--igy kihagyom s inkább biztos horváth autopályát választom-mostart pedig megnézem makarskárol indulva makarska-dubrovnyuk-155km---mostar 133km--s onnan makarska 125km---utitávok ugy bö kétorásak igy 2orám lenne mostarra s 4 ora duvronyikra-----persze azért az is meglehet hogy hajo kirándulás keretében megyek duvronyikba....

Előzmény: Törölt nick (3351)
dpev Creative Commons License 2014.08.09 0 0 3354

Holnap indulunk haza Zadarból, autópályákon és Szlovénián keresztül. Mikor induljunk, hogy elkerüljük a dugókat?

The_Rible Creative Commons License 2014.08.08 0 0 3353

Gyuláról csak Bosznián keresztül.

 

Előzmény: Törölt nick (3351)
dalmatinac Creative Commons License 2014.08.08 0 0 3352

Itt egy link a viamisihez, ezen mindent megtalálsz:

 

http://goo.gl/jB3UQc

 

A számításai reálisak, tiszta menetidőhöz még adjatok 1,5-2 órát (pihenő, határátlépés stb.)

 

Jó utat!

Előzmény: Törölt nick (3351)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.07 0 0 3351

Kedves Fórumozók!

Biztosan lerágott csont már,amit kérdezni fogok de azért teszek egy próbát,hátha valaki válaszol! :-)

Augusztus 23.-án indulnánk ketten párommal Makarskára Gyuláról.Érdeklődnék,hogy melyik útvonal lenne Makarskára a legjobb választás,és hogy mennyibe kerülnek az útdíjak Makarskáig?(Horror összegeket hallottam 15 ezer ft kb oda és vissza is 15 ezer ft. ez igaz?) Érdemes kikerülni az autópályákat?Ha igen,merre menjünk,melyik útvonalon?Előre is nagyon köszönöm a válaszotokat! :-) Szép estét!Üdv:Timcsi

Pierr_Kardán Creative Commons License 2014.08.05 0 0 3350

Gondoltam megspórolnánk egy keveset,ha itthonról visszük az élelmiszerek nagy részét,de sajnos eddig még senki sem válaszolt.

 

Igazából csak akkor tudsz az élelmiszeren érdemben spórolni, ha itthon Erzsébet utalványra veszel élelmiszert. Ha normál, adózott jövedelemből veszed meg, akkor nem sokat spórolsz...

 

10 liter tejen spórolsz 300-500 Ft-ot, a kiló fagyasztott húson meg ismét 500 Ft-ot.

 

Ezért cserébe viszont úgy utaztok, hogy a füled mögött is hűtőtáskák vannak felpakolva, állandóan azt kell nézned, hogy rendben le vannak-e csukva. Ráadásul ezek a hűtőtáskák visszafelé is foglalják ám a helyet :-((

Előzmény: Hargitainé K.Zsuzsanna (3343)
hul Creative Commons License 2014.08.05 0 0 3349

ok. Úgy értendő, hogy az unió más országaiban sem. 

Nem akartad érteni:-)

Előzmény: Degeczi (3348)
Degeczi Creative Commons License 2014.08.05 0 0 3348

Miért "unióban sem"?

Már több, mint egy éve tag Horvátország is...

Előzmény: hul (3346)
Hargitainé K.Zsuzsanna Creative Commons License 2014.08.05 0 0 3347

Nagyon köszönöm,kedves vagy!!

 

Üdv:Zsu

Előzmény: hul (3346)
hul Creative Commons License 2014.08.05 0 0 3346

Minden itt.

http://konzuliszolgalat.kormany.hu/europa-utazasi-tanacsok?horvatorszag

 

Szerintem karton tejet butaság vinni, mert sokkal finomabb a náluk kapható és frissen veheted.

A nyers (akár fagyasztott) hús tudtommal nem vihető az unioban sem. Feldolgozott húsfélét magán célra igen, de azért figyelni kell, mennyi az. De már nem kötnek beléd egy kolbászért, szalámiért. 

Kicsit drágábban, de csoda jó dolgok kaphatóak bármelyik élelmiszerből és isteniek a piacok. 

Néhány dolgot érdemes vinni, útra, első nap, tarcsiba stb. Viszont javaslom kipróbálni a helyi dolgokat, meglátjátok nagyon jók! 

 

Előzmény: Hargitainé K.Zsuzsanna (3345)
Hargitainé K.Zsuzsanna Creative Commons License 2014.08.05 0 0 3345

Köszönöm!!

 

Ezek szerint vihetek akár egy karton tejet,fagyasztott nyers húst,kolbászt,bármit amit szeretnénk??

Köszi:Kozmazsu

Előzmény: hul (3344)
hul Creative Commons License 2014.08.05 0 0 3344

EU tagállam, vámellenőrzés nincs. Vihetsz kaját is. 

Korábban voltak atrocitások, szendvics kidobatás ilyesmi, de akkoriban is a nyers hús és a kereskedelmi mennyiség volt a problémás.

Előzmény: Hargitainé K.Zsuzsanna (3343)
Hargitainé K.Zsuzsanna Creative Commons License 2014.08.05 0 0 3343

Sziasztok!!

 

Továbbra is szeretném a segítségeteket kérni abban,hogy milyen élelmiszereket lehet átvinni a horvát határon?Gondolok itt tejtermékre,szalámira,kolbászra üdítőre,esetleg nyers fagyasztott húsra stb.

Önellátásra megyünk két kisgyermekkel,fontos lenne tudni,mi az amit egyáltalán nem vihetünk.Gondoltam megspórolnánk egy keveset,ha itthonról visszük az élelmiszerek nagy részét,de sajnos eddig még senki sem válaszolt.

 

Köszönöm:

Kozmazsu

mpeti1985 Creative Commons License 2014.07.26 0 0 3342

Sziasztok! Mi Obrovacba megyünk(Zadar közelében) Szegedről. Valaki valami jó útvonaltervben tud segíteni. Eddig azt javasolták, hogy Udvar-Eszék-autópálya... Szombaton mikor érdemes indulni a határ miatt??

 

Gladiátor49 Creative Commons License 2014.07.09 0 0 3341

Tavaly oda-vissza a szerbeknél, és a macedonoknál teljesen rendben korrektül lehetett bankkártyával fizetni. Jobb is így, mert gyors, és középárfolyamon számolták. 

lborli Creative Commons License 2014.07.07 0 0 3340

MCD pláne. :-)

Előzmény: lborli (3339)
lborli Creative Commons License 2014.07.07 0 0 3339

Igaz ugyan, hogy nem tudom a SRB/MNE miként fizettet.

Előzmény: lborli (3338)
lborli Creative Commons License 2014.07.07 0 0 3338

Lehet.

Előzmény: Gladiátor49 (3337)
Gladiátor49 Creative Commons License 2014.07.07 0 0 3337

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék. A horvát autópálya-kapukon lehet-e bankkártyával fizetni, úgy mint a szerbeknél, vagy a macedonoknál? 

Köszönöm. 

vargamarcs Creative Commons License 2014.07.04 0 0 3336

2011. augusztus 19-én 9 órakor ez járt és ennyire volt tele :)

 

 

Akkor mi másfél órával előbb mentünk ki a komphoz és utánunk/mellénk - most számoltam meg a képen - már csak 10 autó fért fel!

Lehet, hogy mi épp kifogtuk, de ha fél órával később megyünk, lehet lemaradunk. 

Szerintem érdemes korábban kimenni inkább, el lehet ott tölteni az időt! :)

 

 

/isteni a csevapjuk :) /

 

 

Előzmény: kolgét (3326)
The_Rible Creative Commons License 2014.07.03 0 0 3335

Élő állat, növény szállíátásánál van probléma, mert az EU-ba csak nagyon szigorú feltételekkel lehet kívülről behozni ilyen árut. Márpedig aki Boszniából vissza akar jönni az EU-ba a másik oldalon, annak ez komoly gondot jelenthet, pláne, ha nincsenek is neki rendben a papírjai :)

 

Ilyenkor egyszerűbb egy kicsit kompozni és kanyarogni. 

Előzmény: hul (3332)
hul Creative Commons License 2014.07.03 0 0 3334

Személyid csak van...

Előzmény: kolgét (3333)
kolgét Creative Commons License 2014.07.03 0 0 3333

A körbemenetel nem lenne gond, de sajnos lejárt az útlevelem és úgy tudom azt kérik a bosnyákok.

Előzmény: The_Rible (3331)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!