Keresés

Részletes keresés

Boszorka Creative Commons License 2014.07.30 0 0 115728

Jóéjszakát gyerekek, aludjatok szépen!

Boszorka Creative Commons License 2014.07.30 0 0 115727

Nocsak, már te is behódoltál Herdának?:-))

Előzmény: gepesz (115726)
gepesz Creative Commons License 2014.07.30 0 0 115726

Azért a hajózás nálam nem első sorban pénzről szól. Ha hívnak, igen megkérem az áram. :-) Azért el fogom tudni herdálni Ibizán.

Előzmény: Boszorka (115725)
Boszorka Creative Commons License 2014.07.30 0 0 115725

Gyere a Dunára sétahajózni, megyünk utasnak, mert nagyon szeretem.:-)

Nem kell annyira hajszolna a pénzt, engedd meg magadnak a szép nyugis nyugdíjas kort. Végy példát rólunk meg Kerubról. Olyan vagy mint Anyád, az is csak a pénzt hajszolja örökké, hogy legyen mivel etetnie Herdát.:-)))

Előzmény: gepesz (115724)
gepesz Creative Commons License 2014.07.30 0 0 115724

Akkor hagynom kell a pénzt is. :-(((

De pénteken megyek haza, mert szombat, vasárnap menetrendi hajón ügyködök. Utána szünet. Nem vállalok mást, csak az előbb említett hétvégéset. (ma még így gondolom, de ha hívnának a Dunára, másítanék)

Előzmény: kerub (115723)
kerub Creative Commons License 2014.07.30 0 0 115723

Jó reggelt!
Gratulálok a fiatalos lendülettel helyreállított rendhez.
A komód tetején végzett akrobatikus mutatványokról készült videófelvételt a youtube-on közzé tehetnéd, hadd tanuljunk mi is valamit.:-))

Fabi!

Gyere már haza hagyd azt a hajót.

Előzmény: Boszorka (115722)
Boszorka Creative Commons License 2014.07.29 0 0 115722

Szemlátomást félreérthető voltam. Az üveglap a fűtőtest fölött kb. 10 cm.-re val elhelyezve. Ezáltal nem megy felfele a meleg levegő és nem lesz poros a fal. Ha normális házban normálisan az ablakok alá teszik a fűtőtesteket, akkor ez nem probléma.

 

Ma délben levonultak a mesterek, totál ki vagyok készülve. Pedig jöttek a segéderők. Először SOS telefonomra Évike otthagyta a kertjét és idejött padlót tisztogatni, szönyeget porszívózni stb. Délurán aztán megérkezett második számu haderő, egy ifju (74 éves) majdnem rokon személyében. Ő rakta fel az összes függönyöket, amik már tegnap őta előáztak a kádban, hogy ma a mosógépben végezzék, röpke szabadságukat.

Mindezek közben én hordtam vissza a különböző tárgyakat, amik a szobábmban vészelték át az ostromot. Nem csak tárgyak voltak, hanem kisebb butordarabok is.

Sajnos gyorsan rádöbbentem képességeim egyre fogyó voltára. Felpattantam, na ez egy kis tulzás, egy kommodra, hogy felakasszam a felette lógó szönyeget. Festők igen kiméletesen benthagyták az összes szöget, ami nagyban megkönnyítette a visszarendeződést. Szóval szőnyeg fel én meg ott álltam a kommodon és azon gondolkoztam, hogy is kellene lekászmálódni róla. Közben a "fiuk" függönyöztek, így nagy csendben levakarózam a komódról. Nem lehettem egy nagy látvány.:-(((

 

Lakás tiszta, de ki tudja miért egyik tv sem működik, aminek hiánya arra ösztönöz, hogy pakolásszak még egy kicsit. Főleg a zuhanyfülkéből kell kipakolni, ha nem óhajtok porcelánok közt zuhanyozni. Szóval így élünk mi, ha nem is a végeken, hanem csak itt Budán.

Előzmény: gepesz (115720)
gepesz Creative Commons License 2014.07.29 0 0 115721

-1 n Most ilyenem van? Besokalok.

gepesz Creative Commons License 2014.07.29 0 0 115720

Nem lemosott, hanem benntartott. Olyan sár van a parton, hogy nem lehet kimenni. Vagyis lehetne, de...

Tokajban vagyok a Dianna nevű hajón.

Az üveglap az milyen magasra, vagy ahogy az előbb értelmeztem a mennyezet sarkába van? De ott azt takarítani kell? Nem?

Nem jelentkezem, mert kifogy a laptopom ereje. Nem tudom tölteni (most), invertert sem használhatok.

 

Előzmény: Boszorka (115718)
Boszorka Creative Commons License 2014.07.29 0 0 115719

Nálam fokozódik a helyzet. Az előbb bemerészkedtem és mit látok? Leszedtek a falról polcot, üvegpolcot stb. Kimenekültem. Mondtam Lényemnek, hogy az ő felelősége, majd szóljon ha fizetni kell, de nézzen  alaposan körül, ne utána halljam, hogy ez meg az nem jól van megcsinálva. Erre ugyanis óriási hajlama van a dárgámnak.

Boszorka Creative Commons License 2014.07.29 0 0 115718

A sok zápor, zivatar, lemosott a hajóról, vagy hol vagy???

Előzmény: Boszorka (115717)
Boszorka Creative Commons License 2014.07.29 0 0 115717

A fűtőtest fölé kell üveglap, hogy a felfele szálló hővel keveredő porszemek nem koszolják a falat.

Előzmény: gepesz (115714)
kerub Creative Commons License 2014.07.29 0 0 115716

Persze, ha egy építkezés utolsó fázisát jelentő festés, mázolás ellenértékét kell kifizetni, amikor már erősen kiürült a zseb, akkor már ez nem örömteli dolog akármilyen szép munkát kap az ember az utoló pénzéért.

Előzmény: Boszorka (115713)
gepesz Creative Commons License 2014.07.29 0 0 115715

-1kérdőjel.

Előzmény: gepesz (115714)
gepesz Creative Commons License 2014.07.29 0 0 115714

Ezt az üveglapot nem értem?

Hová? Mi célból?

Előzmény: Boszorka (115711)
Boszorka Creative Commons License 2014.07.28 0 0 115713

A munka minőségével itt se lesz baj, az árat tudom, fix árajánlat alapján rendeltem meg a mukát. Pasi a fiával dolgozik, feltehetően nem akar milliomos lenni, szereti a nyugalmat. Másik fia Floridában nyilván erőltetettebb tempóban keresi a pénzt. Itt a házban már mindenkinek dolgoztak és a legháklisabb szomszédasszonyom lelt rá. A rácsaimat festette tavaly.

Előzmény: kerub (115712)
kerub Creative Commons License 2014.07.28 0 0 115712

Nálunk az építkezést követően Csík úr emberei dolgoztak.
Csik úr felmért mindent, ajánlatot tett, majd másnap megérkezett egy Mercedes kisbusszal hozva az embereit és az anyagot, no meg az eszközöket.
Délután 5-6 óra között jött megnézte mit végeztek az emberek.
Egyúttal azt is megmondta melyik fal nem tetszik neki és azt csinálják meg újból.
Nem volt túl népszerű az emberei körében.
Amikor fizetnem kellett akkor nálam is vesztett a népszerűségéből!
Minőségi kifogás nem merült fel a végzett munkájuk kapcsán.

Előzmény: Boszorka (115711)
Boszorka Creative Commons License 2014.07.28 0 0 115711

Részemről a nappalit akartam már tavaly is megcsináltatni, mert az egyik sarka csúnya fekete lett az évek folyamán. Majd most kerül oda is üveglap, az talán majd használ. Ezek után szólt Lényem, hogy szerinte a másik szoba legalább olyan ronda, mert ott volt egy beázás. Azt én ugye soha nem látom, mert mindig háttal ülök annak a szobának.

 

Mesterek már elvonultak. Félnyolckor kezdtek, 11-12 ebédeltek a balkonon és ujságot is olvastak, most pedig már el. Engem a guta kerülget, mert legalább az egyik szobát készre csinálhatták volna.

Most totális szálloda feeling van itt. Csak az én szobám használható, ahol van az ágy, egy fotel és egy szék. Ez a berendezés a szállodai szobákra jellemző. De azért majd csak túléljük.

Előzmény: kerub (115710)
kerub Creative Commons License 2014.07.28 0 0 115710

Nem Lényed volt a kifundálója ennek a harci eseménynek.
Aki kitalálta az csak pakolásszon és szenvedjen! :-))

Előzmény: Boszorka (115709)
Boszorka Creative Commons License 2014.07.28 0 0 115709

Én is azt mondtam, hogy átmegyek Lényem lakásába, de végül csak nem volt szivem itthagyni őt az egész melóval.:-(

Előzmény: kerub (115708)
kerub Creative Commons License 2014.07.28 0 0 115708

A lakás festés, mázolás ügyeket egyedül csak Emil barátom tudta a helyén kezelni.
Ha Kati ilyen munkálatokat szervezett az otthonukban Emilnek azonnal két hetes tolmácsolni valója volt egy konferencián külföldön.

Előzmény: Boszorka (115707)
Boszorka Creative Commons License 2014.07.28 0 0 115707

Lóg, hogy az ördög vinné el. Balkonra pakolás nuku. Hajnali kelés + ez az álmos idő. Itt fogok gornyadozni egész nap.:-(((

Előzmény: kerub (115706)
kerub Creative Commons License 2014.07.28 0 0 115706

Jó reggelt!
Lóg az eső lába.

Boszorka Creative Commons License 2014.07.27 0 0 115705

Kutyát vidd psychologushoz. Ha egy kutya macskával barátkozik, annak valami elmebaja van.:-)))

Különben a valódi dakik a nagyon rövid lábaikkal remekül tudnak ülni, üldögélni és ha valamit nagyon akarnak akkor a hátsó két lábukon is huzamosabban képesek ülni. A mienk egész vacsorákat képes volt végigülni ilyen módon és kinézte a vendégek szájából a falatot. A mienkből nem, mert a harmadiknál komoly elv volt, hogy nem kap az asztalnál semmit. Tudta jól, csak a vendégeknél koldult.

Van Tücsi szittered????

Előzmény: NagyonI (115703)
kerub Creative Commons License 2014.07.27 0 0 115704

Cegléden ez bizony a gölödin leves néven ismeretes.
Tejföl nem árt ha van hozzá.

Előzmény: Boszorka (115702)
NagyonI Creative Commons License 2014.07.27 0 0 115703

Jónak tűnik ez  a leves...El is fogom unokáknak készíteni. Majd csak megeszem::)9

 

Boszi! Neked esti mese.. Meg nyulinak is lenne, de hát ő már ritka vendég...

Hol voltam, hol nem, szokás szerint elindultam kutyasétálni. Kicsit újabban kerülnöm kell, hogy hátul nem tudok kimenni. De már hozzászoktunk. A kerülőutam egy kertészkedő (kertből ismert) hölgy mellett vezetett el, s megálltam locsogni kicsinyég vele, de Tücsimnek rángathatnékja volt, s nem szerette a locsifecsimet. Én voltam az erősebb, s  locsogtam kertészkedővel vagy 5 percet,.. Egyébként is Kisittek info tanárja, hát ezért is illik vele olykor beszélgetni. 5 perc múltán- nem volt több, eskü!!- elindultunk a szokásos útra.

 

Gondoltam én.

 

Pedig dehogy.

 

Egy farkincája kivételével hófehér 4-5 hónapos cicus ült a fűben, ülve szundikálva. Tücsi odavonszolt a cicushoz, s elbűvölten csóválta a farkát. Nem kicsit!!Nagyon! Cicus elébb fújt egy nagyot, de aztán tetszett neki a lovag, s kellette magát. Lovag leült mellé- általában nem ül, mert szerintem nem is tud a rövid lába miatt, de most ült, mint a cövek:::))Cicus hol ült, hol feküdt. Egymástól semmi centire. Gyerünk már! - nógattam a lovagot, de marha erős ám!! Nem tudtam elvonszolni, egyébként is kíváncsi voltam a folytatásra.. Tücsi kerülgette a cicát, én simogattam, és vagy 15 percet szarakodtunk a nagy semmittevéssel. Aztán megelégeltem, s elrángattam. Nagy erő kellett hozzá. Mikor már végre elege lett a hátranézegetésből. a réten elengedtem. Ahogy elengedtem, illaberek!! Visszaszaladt!! Cicus akkor már egy csomó farakás tetején ült, lovagja a farakás aljában nézte szerelmes pillantásokkal. Egy hangos vau nem volt!! Csak nézés. Én ott hagytam, mert a szerelem a legfontosabb a világon::)), s elmentem kertészkedő nőnek beszámolni az eseményről.  Újabb 5 perc múlva aztán megjelent az én hűtlen kutyám, s immár hajlandó volt velem sétálni. 

 

Boszorka Creative Commons License 2014.07.27 0 0 115702

Magyarul krumlisgombóc leves, avagy knedli leves.

Előzmény: kerub (115701)
kerub Creative Commons License 2014.07.27 0 0 115701
Előzmény: Boszorka (115700)
Boszorka Creative Commons License 2014.07.27 0 0 115700

Az meg mi? Mármint a gölödin.

Előzmény: kerub (115699)
kerub Creative Commons License 2014.07.27 0 0 115699

Töltött paprika volt és elötte meg gölödin leves!

Előzmény: Boszorka (115697)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!