Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2014.06.11 0 0 61256

Tisztelt Hölgyeim, Uraim!

 

Tudna arra vonatkozólag érdemben mondani valamit valaki, hogy mi az a munkálat az épülő házamban, aminek nekiállhatok magam a két kezemmel legálisan? 

 

Köszönettel: Evonly

Herr X Creative Commons License 2014.06.11 0 0 61255

a múltkor kérdeztem, hogy mivel lehetne a beltéri lépcső felületét síkra és simára megcsinálni.

 

Felhívtam a Mapeit és ők a Planitop Fast 330-at ajánlották.

 

Azóta a lépcső megkapta a "simítást" ezzel és frankó lett. Csak arra kell figyelni, hogy marha keveset szabad egyszerre bekeverni, mert igen gyorsan köt.

Törölt nick Creative Commons License 2014.06.11 0 0 61254

De! AKARSZ kondenzációs kazánt.

 

Ha, már kazánt cserélsz és nem vagy a pénzed ellensége.

Előzmény: szasa6 (61248)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.11 0 0 61253

Tapadóhíd kenése és lehet...

Előzmény: milyen matracot (61249)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.06.11 0 0 61252

"+ 5cm kőzetgyapot a meglevőre"

Tehát a "meglévő" is kőzetgyapot ?

Vagy ha nem, akkor miért kőzetgyapot ??

Előzmény: szasa6 (61248)
Peter atyuska Creative Commons License 2014.06.11 0 0 61251

Fűtés rásegítéses megoldás napkollektorral igaz ez sem filléres móka.

Előzmény: szasa6 (61244)
Peter atyuska Creative Commons License 2014.06.11 0 0 61250

Az a festéktől függ, általában mind víztaszító így rá bármit max a festék anyagához tapadó ragasztó lesz használható.

Előzmény: milyen matracot (61249)
milyen matracot Creative Commons License 2014.06.11 0 0 61249

Megprobalom ujra... Szoval, ha a betont lefestem beton- vagy garazsfestekkel, akkor kesobb lehet ra jarolapozni? Koszi a valaszt.

szasa6 Creative Commons License 2014.06.10 0 0 61248

Nem, épp nem akarunk padlófűtést és kondenzációs kazánt :)

 

Csak esetleg modernebbet, ha megéri... De nem nagyon értek a témához, csak informálódok hogy mire számítsak.

De van egy gyanúm, hogy azon a sorházas környéken csak a kémény bélelés-t engedik, mert sehol nem láttam külön fém kéményt, csak a meglevők tetején kandikál itt-ott ki.

A plussz szigeteléssel már számoltam, + 5cm kőzetgyapot a meglevőre ha lehet persze... Szerencsére 1 oldal kiesik, ott a szomszéd szigetel...

Az ablak üvegcsere tényleg jól hangzik, erre nem is gondoltam. Ahogy rémlik nem is voltak rossz állapotúak...

Előzmény: pavarotti (61247)
pavarotti Creative Commons License 2014.06.10 0 0 61247

Kondenzációshoz majdnem biztosan cserélni/bélelni kell a kéményt - persze attól függ jelenleg miből van.

+Engedélyek.

Ha megveszed, alapvetően 3 választásod van:

 - nem cseréled (nyilván padlófűtésre nem túl jó, max. pufferrel.) Helyette pl. hőszigetelsz.

 - cseréled. Jó sok pénzt félreraksz, idővel készülsz kéményre,készülékre,engedélyekre

 - Cseréled, engedélyek nélkül. Szerintem van rá jó esélyed, hogy ez (most még) nem tűnik fel senkinek, majd 10 év múlva ha gond lesz azt mondod Te így vetted, szerintem elévül..  (Ez a tervekre/engedélyekre vonatkozik, nyilván kéményből mindenképp kell a kondenzációshoz a megfelelő.) De majd KömKel megmondja e forgatókönyv realitását.

 

Az "akkori kor szerinti modernebb" dupla hőszigetelés valószínűleg nem túl jól szigetel mai kor szerint. Viszont új ablak árának töredékéért újra tudod üvegeztetni valószínűleg 1.1 k értékű dupla-üvegre, és felújít(t)a(t)ni új gumikkal, vasalat igazítás szükség szerint csere - elég jó kompromisszumot kapsz.

 

Ha már van beruházási kereted (gondolom abból hogy át akarod alakítani padlófűtésre), inkább a hőszigetelés növelésén gondolkodj első körben. Homlokzati és tető egyaránt.

 

Apróság(nak tűnik) még, hogy a kondenzációs kazánban képződő kondenzátumhoz kell csatorna-kivezetés (vagy bevezetés, vagy hogy mondjam) - csak azért szólok, mert manapság előfordulhat hogy a mesterek akkor szembesítenek ezzel amikor már megvetted és szerelik fel... - ha nincs a közelben, komoly fejvakarás lehet.

 

Előzmény: szasa6 (61244)
milyen matracot Creative Commons License 2014.06.10 0 0 61246

Nekem egy szimpla, 12 kW-os FEG kazanom van. Kerdeztem a szerelot, amikor itt volt karbantartani,  hogy erdemes-e valami modernebbre cserelni. Azt mondta, eszembe ne jusson. Egyszeru es ezert uzembiztos szerkezet, karbantartva meg sokaig fog meg szolgalni. Most olyan 14-15 eves lehet.

Előzmény: szasa6 (61244)
KömKel Creative Commons License 2014.06.10 0 0 61245

Ma már csak zárt égésterűt rakhatsz fel, amihez viszont nem megfelelő a régi kémény.

Tökmindegy, hogy turbós vagy kondenzációs kazán, mindenképpen a kazánhoz kapható rendszerkéményt kell beraknod (vagy a drágább verzió, hogy béleled a kéményt a mai szabványoknak megfelelően).

 

A kazáncseréhez kell:

- gázterv

- kéményhez hő- és áramlástani méretezés

- kéményhez tetőkibúvó (és esetleg kilépő vagy tetőjárda)

- EPH jegyzőkönyv

- szabványnak megfelelő gáztömör vezetékezés

- kémény átvétel

- gázmeo

- stb

 

Ez az adminisztráció kb 2 hónap, és nagyjából 120-150e Ft, valamint a kazán+kémény+tetőkibúvó.

 

Szóval egy ilyen fűtéskorszerűsitésre 6-700e Ft el fog menni. Ha gáztűzhelyet akartok, az még kb 150e Ft, plusz a gáztűzhely és szagelszivó.

Előzmény: szasa6 (61244)
szasa6 Creative Commons License 2014.06.10 0 0 61244

Sziasztok!

 

Most kezdtünk nézelődni eladó házak után, találtunk is egyet ami megfelelő is lenne. Ez egy sorház szélső háza, 80-as évek építése, de már van rajta szigetelés (igaz szerintem csak 5cm, mert szomszéd friss szigetelése vastagabb) valamint a tetőt is leszigetelték üveggyapottal (2 szintes 60+75 nm). Egyedül még a nyílászárók a régiek, de még az akkori kor szerinti modernebb hőszigetelt dupla üvegezésűek.

 

A fűtés az igazi kérdés, régi FÉG (talán C24-es?) gázkazán van, sima radiátorokkal. Ezt vajon lehetne cserélni modernebbre, anélkül hogy a kéményhez hozzá kellene vajon nyúlni? Kondenzációst illetve padlófűtést nem terveztünk... A tulaj csak a 7 évvel ezelőtti fogyasztást tudta megmondani, azóta nem lakják (akkor volt kb 16.000 a téli hónapokban, nem tudom ez a mai árakon mennyi lenne..)

pavarotti Creative Commons License 2014.06.10 0 0 61243

nézz körül alaposan, volt ismerősi körben hogy a percegő hang egy darázsfészket takart:(

Előzmény: Budai Szabolcs (61242)
Budai Szabolcs Creative Commons License 2014.06.10 0 0 61242

Üdv 10 éves tetőszerkezetben egy szoba amit eddig nem használta, most ott aludva egy percegő hangot hallottam ( gondolom valami faevő bogár) gipszkarton, tapéta van fenn. _Valami ötlet hogy találjam meg a kis dögöt, dögöket ha felülről ( tetőtér felől) nem férek hozzá? _Illetve milyen szert javasoltok az elintézésére?

Egyáltalán hogyan lehet megakadályozni  a bejutásukat  a tetőtérbe, azért annyira nem nagy méretűek, szerintem akár hálón keresztül is bejutnak.

 

Üdv

 

Törölt nick Creative Commons License 2014.06.10 0 0 61241

Orbánisztánban élsz, nem tudtad?

Előzmény: hantorish (61237)
KömKel Creative Commons License 2014.06.10 0 0 61240

Van 5 mm-es XPS alátét a laminált alá, azt EGY rétegben lerakhatod alá.

Több rétegben, vagy lépésálló eps alátéttel nagyon nagy a valószinűsége, hogy huppogni fog.

Előzmény: Isti_1 (61239)
Isti_1 Creative Commons License 2014.06.10 0 0 61239

Hogyan tudok, kb.1,5 cm szintkülönbséget áthidalni hideg és melegburkolat között. A burkolatváltó küszöb amit találtam, csak 1cm-re elegendő, még így is marad fél cm rés a küszöb alatt :-(

A melegburkolat még nincs lerakva, ezt esetleg mivel lehet megemelni, lehet-e a habfóliát több rétegben rakni, vagy lépésálló hungarocelt alá tenni?

KömKel Creative Commons License 2014.06.10 0 0 61238

Egy új ház épitése NAGYSÁGRENDEKKEL könnyebb. Ott lehet egy viszonylag tartható ütemtervet felállitani, mig egy felújitásnál mindig jön valami előre nem látható dolog, ami boritja az előzetes dolgokat.

Előzmény: hantorish (61237)
hantorish Creative Commons License 2014.06.10 0 0 61237

Rendben, ez már elég nagy segítsége lenne, köszönöm neked is és Vajknak is a válaszokat.

 

 

Amúgy sajnos azt kell mondjam tényleg elképesztő mennyire nyögvenyelősen működnek ezek a dolgok. És ez még nem is építkezés, csak egy felújítás... Azt érzi az ember, hogy rengetek éhes csinovnyik szájat kell betömnie. És meg kell, hogy mondjam, elég bicskanyitogató összegek mennek el egy átlagos fizetéshez viszonyítva pusztán adminisztratív jellegű tevékenységekre... (Félreértés ne essék, nem nézem én le pl egy kéményseprő munkáját, mindössze a fizetésemhez képesti összegeken és az átfutási időkön vagyok nagyon meglepődve).

 

 

Előzmény: KömKel (61236)
KömKel Creative Commons License 2014.06.10 0 0 61236

Elzáratod a gázt, elviszik a gázórát, leszereled a kazánt, és belekezdhetsz a felújitásba.

A gáztervet készitővel meg lehet beszélni hová lehet rakni a kazánt, tehát nem kell megvárnod a 2-3 hetet mire engedélyezett gázterved lesz, mert közben már lehet gályázni.

Miután a gázterv alapján elkészült minden, szólsz a gázosoknak, akik 2-3 héten belül kitolják a seggüket, és átveszik az egészet, visszapattintják a gázórát.

 

Olyan nincs, hogy a gázóra levétel és a visszarakás között csak pár nap teljen el, mert egyszerűen nem olyan rugalmas a rendszer.

Előzmény: hantorish (61234)
halaloszto Creative Commons License 2014.06.10 0 0 61235

Bizony!

 

Sot, ha januar lenne, es elromlott volna a regi kazanod es nem lenne javithato, akkor is 1-2 honap ugyintezes hogy ujat szereltess a helyere.  A jogszabalyok nem mindig eletszeruek.

 

Vajk

Előzmény: hantorish (61234)
hantorish Creative Commons License 2014.06.10 0 0 61234

Tehát, ha el akarom kezdeni egy lakás felújítását, akkor minimum 2 hónapot kell várnom, hogy egyáltalán elkezdhessem a kazán cseréjét?? Azért ez erősen durván hangzik. Addig jóformán a fürdőszoba felújítását sem tudom elkezdeni, hiszen minden attól függ, hogy ott hova lehet áthelyezni pl a kazánt. Probléma nem lesz az áthelyezéssel, mert minden adott, (felső szomszéd már két éve megcsináltatta), de ez az idő teljesen holtidő lesz.

Előzmény: KömKel (61225)
C20NE Creative Commons License 2014.06.10 0 0 61233

Ha a felső fólia fel van hajtva egy csepp sem jut be!

 

De bejutni persze be fog, mert a vas vége, a talicska, az ember ahogy jár...pár helyen biztosan kiszakad majd.

 

Én a végén powertape-pel, ahol észrevettem kiragasztottam. Pont a nem leragasztott szél fog segíteni abban, hogy ami bejut az idővel ki tudjon szellőzni.

Előzmény: stevemegane (61232)
stevemegane Creative Commons License 2014.06.10 0 0 61232

Akkor nem baj, ha a beton víztartalmából valamennyi bejut az illesztési hézagon?

Előzmény: C20NE (61231)
C20NE Creative Commons License 2014.06.10 0 0 61231

Nem nyomja egymásnak mert a két fólia közé jön a szegélyszigetelés/dilatáció. De teljesen felesleges légmentesen lezárni , egyetértünk.

Előzmény: halaloszto (61230)
halaloszto Creative Commons License 2014.06.10 0 0 61230

szerintem tok felesleges egymassal ezeket megprobalni osszeragasztani. ugyis ugy van csak ertelme, hogy a falra felhajtod oket, ott szepen egymasnak fogja nyomni a beton.

 

Vajk

Előzmény: stevemegane (61228)
C20NE Creative Commons License 2014.06.10 0 0 61229

Ne ragaszd össze, elég ha felhajtod a falra!

 

Ha nagyon biztosra akarsz menni, az alsót simítsd rá a polisztirol tetejére 15-20cm szélességben, a felsőt erre terítsd, majd a felsőt hajtsd a falra. Ragasztani fölösleges.

 

A szegélyszigetelésről viszont ne feledkezz el, a dilatáció miatt is meg a hőszigetelés miatt is...

Előzmény: stevemegane (61228)
stevemegane Creative Commons License 2014.06.10 0 0 61228

Úgy nem jó, ha az alsó fóliát felhajtom és a tetejére is teszek és a kettőt összeragasztom ragasztószalaggal.

 

Így a most száraz polisztirol lap nem fog elázni a betonban lévő víztől.

 

Vagy rosszul gondolom?

Előzmény: Törölt nick (61217)
KömKel Creative Commons License 2014.06.10 0 0 61226

Ha még nincs eldöntve hogy miből lesz a kerités, akkor hogyan akarsz részletes műszaki leirást kérni? :)

 

Különben meg kellenek tervek is a településképi véleményezéshez, háttérben felrajzolva a házzal, rosszabb esetben 2-2 szomszédos épülettel.

Előzmény: Budai Szabolcs (61214)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!