Keresés

Részletes keresés

ave / timeslip.hu Creative Commons License 2014.04.11 0 0 76115

Nem igazan kovettem mirol van szo, de ha van elado karbon villa, az esetleg erdekelhet.   ave kukac timeslip pont hu

Előzmény: mzoli77 (76109)
Longboat Creative Commons License 2014.04.11 0 0 76114

ave és K.I.K.I.

 

Ti ott álltok neki, amit én el szeretnék érni.

K.I.K.I. Creative Commons License 2014.04.11 0 0 76113

de a csokit szeretem.

Jó, hogy írok egy rakás dolgot, de az alma a legfontosabb..

Előzmény: vau1111 (76112)
vau1111 Creative Commons License 2014.04.11 0 0 76112

"Szerintem az almának elég magas a cukortartalma"

 

Mert a csokinak aztán nem... :)

Előzmény: K.I.K.I. (76111)
K.I.K.I. Creative Commons License 2014.04.11 0 0 76111

Szerintem az almának elég magas a cukortartalma, és az egyetlen dolog amire érzékeny a fogam.

Előzmény: Hobbiciklis (76110)
Hobbiciklis Creative Commons License 2014.04.11 0 0 76110

..."szerintem az alma hizlal és nagyon savas"...

Ha ez igaz lenne, én minimum 1.5 mázsa lennék.

Heti kétszer térek be a közeli piac zöldségeséhez 2-3 kg almáért, amiből 1kilót félóra alatt is képes volnék bezúzni, de beosztom mindennapra, a többit hétvégére veszem haza, ugyanis a gyerek is imádja. Ez már-már rendszeressé vált egészen nyár végéig, mikor a kertben lévő 3 jonatán alma fáim termését (1,5-2 láda) le szedem.

Szerintem az alma a világ egyik legcsodálatosabb, jótékony hatásu gyümölcse. Ez az én véleményem.

Előzmény: K.I.K.I. (76108)
mzoli77 Creative Commons License 2014.04.11 0 0 76109

Eltört alatta a karbon váz, így nem kell a karbon villa.

Előzmény: Friczy (76102)
K.I.K.I. Creative Commons License 2014.04.11 0 0 76108

Fogyás témában a saját tapasztalataim:

2012. legelején ráálltam a mérlegre, az mutatott 98 kg-ot. Ez a 186 cm-hez szerintem már sok, meg közel került a 100-as lélektani határ. Ezért úgy döntöttem, hogy 80 kg-ra visszafogyok. Egyáltalán nem kezdtem eszement diétába, hisz nem bolondultam meg. Valójában addig, napszaktól függetlenül ettem szép nagy adagokat. Először is arra törekedtem, hogy szűküljön valamit a gyomrom, tehát a nagy adagok eltűntek. A gyomor össze is ment. Max. egy hónap alatt elértem, hogy kisebb adagokkal sem voltam már éhes. Nem diétáztam, ettem mindent, az egy tábla milkát ma is és bármikor letolom, van, hogy egy nap kétszer. Arra figyeltem csak, hogy felkelés után egy órán belül csak vizet ittam, nem ettem semmit, reggelire elsősorban rost, szénhidrát, fehérje, ebédre fehérje, zsír (első sorban olajos magvak, főleg dió, mert ez nálam korlátlanul rendelkezésre áll), szénhidrát, vacsorára tök mindegy, hogy mi, de abból nem sokat. Valamint lefekvés előtt 2,5-3 órával már semmit csak vizet. Folyadék bevitelnek első sorban mentes víz, napi 1-2 liter + 2 kávé. Hét közben kevés bringa, mert nincs rá idő, hétvégén intenzívebb. Napi rutin a pár felülés fekvőtámasz, guggolás, kevés súlyzó szuma 40-45 perc, meg 2×15 perc haladós séta, munka iroda. Így egy év alatt lefogytam 85 kg-ra. Közben volt 82 is, de a 85 kg volt a normális. Tablettafüggő vagyok, ezért c-vitamin (200 mg/nap), kalcium (napi szükséglet 2/3-a), magnézium (napi szükséglet fele). Bringás napokon az ásványi adag a napi szükségleten.

Viszont ami érdekes: tavaly nyáron 3 hétre változott az életem. A helyzet miatt elég sokat kellett ennem. Iszonyú mennyiségű cukrot süti formájában, húst, zöldséget, zsírt. Viszont kenyér semennyi, mintha ott nem létezne. A mozgás annyit változott, hogy edzés semmi, viszont nem ülten egész nap. Azt hittem, hogy híztam, de nem, 85 kg-mal jöttem vissza.

Azóta a kenyeret és a pékségben készülő cuccokat hanyagolom, több zöld színű zöldséget eszem. A gyümölcsök közül csak az almát kerülöm, szerintem az alma hizlal és nagyon savas. Az édesség viszont maradt, főleg a csoki.

Az eredmény, hogy a hazajövetelem után 3 hónappal 78 kg voltam, ez azóta sem változott.

Erőnlétileg nem lettem gyengébb, sőt nagyobb súlyokat használok mint előtte.

 

Na ez jó hosszú lett, de remélem, hogy nem teljesen haszontalan.

ave / timeslip.hu Creative Commons License 2014.04.11 0 0 76107

Azert amit pl. Wiggins csinalt 2011-2012-ben az onsanyargatas volt, de nem kis eredmennyel vegzodott.

10% testzsirig szerintem szinte semmit se kell csinalni, csak sokat biciklizni, es kicsit figyelni a kajara.

De ez ala menni...   Nekem nem megy, pedig a 2 evvel ezelotti kajamat ossze se lehet hasonlitani a mostanival.   Es azert estenkent van, hogy ehesnek erzem magam.

 

Előzmény: Longboat (76100)
mzoli77 Creative Commons License 2014.04.11 0 0 76106

Attól már megkérdeztem:) szolók ha értkezett válasz.

Előzmény: Friczy (76102)
Pinyo Creative Commons License 2014.04.11 0 0 76105

Acélra csere? Városi vagy téli biciklit akarnak építeni.

Előzmény: mzoli77 (76101)
_Haszi_ Creative Commons License 2014.04.11 0 0 76104

Én nem értek hozzá, csak azt tapasztaltam, hogy a karbonvillás bringa jobban nyeli a rezgéseket, mint a telós trekkingem:P

Előzmény: Friczy (76102)
_Haszi_ Creative Commons License 2014.04.11 0 0 76103

Ez így lenne, amennyiben mindenki megfelelő mennyiségű mozgást tudna párosítani hozzá, amiből következik, hogy a diéta elég alacsony hatásfokú (a profikat ettől elválasztanám, mert ott még 1kg felesleges is sokat számít és ott tényleg komolyan tervezés van, de ezt egy mezei halandó nem tudja megtenni/többnyire)

Amúgy az ásványi anyag a lényeg, ahogy írod: gyakorlatilag alig van már az élelmiszerekben, ezért is éhes gyakrabban az ember, mert hiába van tömegre darabra megfelelő mennyiségű étel belapátolva, a test éhezni fog, mert az ásványi anyagokra ugyanúgy vágyni fognak a sejtek a normális működéshez. (Környezetemben többen is csináltak mindenféle divatos diétákat, de nem működött, mert nem tartható hosszú távon - pár kiló le, aztán megint jön a "folyamatos éhségérzet", mert ürül az ásványi anyag, az ak evés is, ami volt:P)

 

Plusz ott van még a rossz szokás, hogy sokszor a folyadék bevitel hiánya okoz éhséget, mivel tévesen éhségnek érzékeli a test a szomjúságérzetet. 1-1 pohár víz ilyenkor sokat segít...

 

Ezzel viszont maximálisan egyetértek:

  A minőségi éhezést el lehet kerülni alapos ételismerettel (miben milyen ásványi anyag, vitamin nyomelem van), de kapszula formában is rá lehet segíteni. 

Előzmény: henngergely (76099)
Friczy Creative Commons License 2014.04.11 0 0 76102

Ezt miért nem attól kérdezed, aki meg akar szabadulni a karbon villától? Itt nem tudok ilyenről.

Előzmény: mzoli77 (76101)
mzoli77 Creative Commons License 2014.04.11 0 0 76101

Sziasztok!

Most fogok egy alu vázat venni, villa kérdül. Érdekes: Mindenki (3 fő) a karbon villáját acélra akarja cserélni.

Csak 1pár kérdés: Miért akar megszabadulni a carbon villájától? Az alu miért jobb-igazából miért rosszabb?

Üdv!

Longboat Creative Commons License 2014.04.11 0 0 76100

Tényleg nem szentírás, de jó gondolatok. Az önsanyargatás valóban kontraproduktív hosszú távon, ezt magamon is tapasztaltam.

Előzmény: henngergely (76099)
henngergely Creative Commons License 2014.04.10 0 0 76099

A diéta=tervezett étrend. Nem koplalást jelent! Hatalmasat téved, aki a diétát az eszetlen sanyargatással azonosítja.

 

Fogyáshoz fontos, mennyi időt tud valaki rászánni.

Ha sokat, akkor hosszú alacsony intenzitású aerob edzéssel szoktathatja szervezetét a zsíranyagcsere hatékonyságának javítására. De ez alkalmanként minimum 2 órát jelent! Ekkor edzés előtt, közben minimális energiabevitel, mire eléheznél pont kezdheted tölteni a raktárakat.  

Ha kevés idő van edzeni, akkor az aerob zóna felső részét érdemes forszírozni. Több energia fogy egységnyi idő alatt, de még nincs túlzott savasodás ami zavarná a rendszeres edzést. 

Mit, mikor és mennyit együnk?

Az energiamérleget minimális deficitre állítsuk be. Lassú, de biztos fogyás a cél, elhízni sem 1 hét alatt sikerült. Segít a felesleges kalóriák bevitelében, ha minél kevésbé feldolgozott ételt veszünk magunkhoz (legjobbak a friss zöldségek, gyümölcsök, magvak pl.), és változatosan eszünk. Ha az emésztőrendszerünknek meg kell dolgoznia az ételt, később leszünk éhesek újra.  A minőségi éhezést el lehet kerülni alapos ételismerettel (miben milyen ásványi anyag, vitamin nyomelem van), de kapszula formában is rá lehet segíteni. 

 

Ez nem szentírás.

Előzmény: _Haszi_ (76083)
oleandro Creative Commons License 2014.04.10 0 0 76098

ez remek ötlet (eddig úgy látszott, inkább lovagolni szerettek.... :))

Előzmény: Hobbiciklis (76097)
Hobbiciklis Creative Commons License 2014.04.10 0 0 76097
biciklizzünk.
Előzmény: Frajti (76096)
Frajti Creative Commons License 2014.04.10 0 0 76096

Nem szeretnék tovább offolni, de ugye tudod, hogy mekkora hülyeséget mondtál? Ha nem így lenne, nem létezne a töltött káposzta, meg a szabolcsi töltött káposzta. Sőt, a nyugati országrészben élő nagyanyám máshogy főzi az ételeket, máshogy fűszerezi, mint aki Békésből jön. Pedig egy országról beszélünk. Hagyod, hogy az érzelmeid fűtsenek, és nem a tényeket követed. Részemről lezártam a témát.

Előzmény: Hobbiciklis (76095)
Hobbiciklis Creative Commons License 2014.04.10 0 0 76095

Én konkrétan a "szláv vidék"-en akadtam ki. Nem a többin. A konyhánk ugyan az mint a tiétek. Itt nem kicsi kisebbségről van szó, amelyre képes hatni a "főbérlő" ukrán lakosság. Sőt! Az ide betelepedett ukránok vették át, a mi fűszerezési szokásainkat, stb

A vidék nem szláv, sosem volt az.

De nem harakszok. Télen nincs más választásom, mint a savanyúság, nyáron én is zölden eszem...

Előzmény: Frajti (76091)
kivi Creative Commons License 2014.04.10 0 0 76094

Igen, éreztem hogy kell ez a kis segítség. :-)

Előzmény: ave / timeslip.hu (76092)
Hobbiciklis Creative Commons License 2014.04.10 0 0 76093

Nekem van motiválóm. A környezet ahol nap mint nap elhaladok csodálatosan szép. 50%-ka erdő, a maradékról pedig csak annyit, hogy a keleti kárpátok teljes sora tárul elém, minden pompájával... :) Egyszer lehet le is videózom.

Előzmény: _Haszi_ (76090)
ave / timeslip.hu Creative Commons License 2014.04.10 0 0 76092

Nem volt az, de most eleg volt megneznem az avatarod, es egybol leesett. :)

Előzmény: kivi (76077)
Frajti Creative Commons License 2014.04.10 0 0 76091

Szerintem baromira félreérted a kérdésem, megpróbálom elmagyarázni egy példával, az itt (Mo-n) élő kisebbségek (svábok, etc.) óhatatlanul átvesznek szokásokat tőlünk. És eddig csak szláv területeken találkoztam azzal, hogy a reggelihez mindenféle savanyúságot esznek, míg mi paprika, paradicsom, uborka (nyersen). De nem szeretnék tovább offolni. Remélem most már érted, miért furcsálltam, ennyi.

Előzmény: Hobbiciklis (76086)
_Haszi_ Creative Commons License 2014.04.10 0 0 76090

Tudom, nekem 6km, tele lámpás, zebrás megszakítással, szóval még szaggatott is, de még ez is látványos eredménnyel tud zárulni, ha rendszeres.

Előzmény: Hobbiciklis (76089)
Hobbiciklis Creative Commons License 2014.04.10 0 0 76089

Egyáltalán nem nevezhető edzésnek a 25-28km/h sebességes 9-10km (egy irányú) munkahelyre gurulásom, de mikor odaérek és látom az ajtóban kávézó/cigiző kollégákat, álmosan, fagyoskodó tekintettel rám nézni, büszke vagyok magamra.

Előzmény: _Haszi_ (76088)
_Haszi_ Creative Commons License 2014.04.10 0 0 76088

Általánosságban írtam hozzá plusz infoként.

Az jó, ha épp jól érzed magad, bár az mindig csak egy pillanatnyi állapot ... ;-)

Az viszont respektálandó, hogy végig bringa, nekem most minden össeesküdött ez ellen:(

Előzmény: Hobbiciklis (76085)
Hobbiciklis Creative Commons License 2014.04.10 0 0 76087

Off:

Csak, mert nem értem hozzáállásodat:

ON:

 

 

 

Előzmény: Frajti (76084)
Hobbiciklis Creative Commons License 2014.04.10 0 0 76086

Az ország (már ha lehet annak nevezni) sajnos igen. De a térség, kultúra, lakosság többsége, ahol élek, nem az. Sosem volt, és nem is lesz. Jártál már itt valaha? Nem kötekszem, pusztán érdekel. Beregszász, Nagybereg, Kígyós, Déda, Mezővári. Nagybégány, Beregújfalu, Oroszi, Kaszony... és még sorolhatnám azokat a településeket, ahol a lakosság többsége egyáltalán nem beszéli az ukránt, mert kb 896 óta magyar. Itt élek, Hamarébb tudtam kimondani a töltöttkáposztát, mint a borscsot...

Előzmény: Frajti (76084)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!