Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2014.03.28 0 0 7284
Jó lehet az ams is, bár sok az olyan ajánlat ott is, ami már betöltetett csak még nem törölték a listáról. Az ujsághirdetések is nagyon jók. Mivel azokért fizetni kell, nincs köztük kamu.
Előzmény: ficere50 (7283)
ficere50 Creative Commons License 2014.03.27 0 0 7283

Én a fiamnak 2 hónap alatt szereztem állást, tőlünk 25 km-re. Ráadásul alkalmazotti státusban. Ingázhat és nagyon jól keres. /elektronikai cég, ő a "MEO"-ban átvevő üzembe helyező: "Inbetriebnahme"/

A keresés a régiós "AMS" honlapokon történt. A mi esetünkben /határ melletti lakóhely/ 3 régió jöhetett számításba: Eisenstadt, Mattersburg és Oberpullendorf. Mindegyiknek van AMS irodája, ahol heti frissítéssel készül az állások listája. Ott találsz email-címet, kapcsolattartó nevet, telefonszámot, kereseti és munkaidő infokat...

Ezen az úton már más barátomat is sikerült munkához juttatnom.

Példa:

 

http://www.ams.at/bgld/sfa/23622.html

 

http://www.ams.at/_docs/100_stellenlisten_eisenstadt.pdf

 

Én erre az útra esküszöm, mert ezek hivatalosan meghirdetett és regisztrált állások.

Előzmény: sanyi1212 (7278)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.27 0 0 7282

10-böl 9 hirdetésnél amit az újságban találtam nincs is emailcím...nyilván nem véletlenül...

Előzmény: Törölt nick (7281)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.27 0 0 7281

Mondjuk a minden mindegy, csak munka legyen emberekből már megtellett a padlás is. Szakemberekre lenne szükség, akik nem kevesebbet tudnak mint amit megígérnek, hanem akár többet is.

A béka segge alá süllyedt a magyar munkavállalók megítélése az EU csatlakozás óta. 

Előzmény: Törölt nick (7280)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.27 0 0 7280

Nem nem cáfoltam rá semmire, ugyanis nem én állítottam, hogy ezekhez a munkákhoz képzettség vagy gyakorlat kell, hanem azt állítom, hogy a sikeres felvétel a kulcsa a hatékony jelentkezés. Sokan és sokszor leírták már, hogy százával írogatják az emaileket és 90%-ban válasz sem jön rá. Ha ebből arra következtetsz, hogy ez a helyes út, hát a lelked rajta. Szerintem meg a helyes út felvenni telefonon és/vagy személyesen a kapcsolatot a munkaadókkal és meggyőzni őket hogy rád van szükségük.

 

Persze ha te jobban tudod, akkor az más....

Előzmény: sanyi1212 (7277)
littbarsky Creative Commons License 2014.03.27 0 0 7279
Az én példám: kimentem két éve haverral, minimális pénzzel, volt,hogy kocsiban aludtunk, mekibe jártunk wc-re, meg wifizni, hülyére szivattak minket a szállodások, meg egyéb hirdetők, mindent végig próbáltunk. Végül a vakszerencse segített:megálltunk egy epres standnál, ahol magyar volt a kishölgy, megadta a főnöke számát -aki nem is hirdetett helye -t, és fölvett eladónak. Idén is visszavár harmadik éve. De ez sajnos csak szezonális. Évest én sem találok az istennek se, 99% -ban kamu a hirdetések, közvetítők,fejvadászok, stb...
Előzmény: sanyi1212 (7278)
sanyi1212 Creative Commons License 2014.03.27 0 0 7278

Meg is van: a szerencsétlen honfitárs telefonos tapasztalata: http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=118961591&t=9165847

 

Félre ne értsetek, nagyon örülnék, ha valaki most azt mondaná: hívd fel őket öcsém, oszt meglátod már le is beszéled velük a dolgot! :)

Csak nagyon erős a gyanúm, hogy ahogyan levélben elküldenek az anyámba, úgy telefonban is ezt tennék.

 

Hiába, nem valami csábító a cv-m sem: se gyakorlat, se folyékony nyelvismeret, de hazudni nem akartam. :(  Ötletek? Hagyjam az egészet, vagy próbálkozzak másként? :)

 

Tudom, ez is örök vita: de ha összegyűjtenék valamennyi lóvét, és foglalnék kint valami szállást (jó nagy város-ban/környékén) akkor lenne esélyem az előzetesen mondjuk összeírt gyárak, stb végigjárásával munkát találnom?

Tehát járható út e, ha előbb szállást nézünk, aztán ott helyben munkát, vagy ennek az lesz a vége, hogy "nyaraltam" egy hónapot aztán jöhetek haza?

Mindenképpen jobb lenne az előző: előbb lebeszélt meló (lehetőleg szállással, aztán kiutazás, de ez az Istennek nem akar összejönni.

Igazából bármilyen munka jó lenne, mezőgazdasági, állatok mellett (ez még jobb), étterembe, szállodába, segédmunkás szóval szaktudást nem igénylő, mert fene megette az nincs :( ,a német már egész jól megy. Valaki valami?

Előzmény: sanyi1212 (7277)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.26 0 0 7276

"mindenkit CSAK ÉS KIZÁRÓLAG GYAKORLATTAL keresnek. Ördögi kör. "

 

Nem ördögi kör ez szerintem, hanem lúzerszűrő :-) Aki kamuzik és emailben, levélben jelentkezik, az lúzer, aki meg elég tökös az felveszi a telefont és megbeszél egy időpontot az illetékes emberrel és ott igyekszik jó benyomást kelteni, na az meg az akit felvesznek  :-)

Előzmény: sanyi1212 (7274)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.26 0 0 7275

Bizony. Meg álláshirdetésekre telefonon kell jelentkezni, emailra nem mindig reagálnak, meg telefonban hamar elválik a nyelvtudás is :-)

Előzmény: defcon (7269)
defcon Creative Commons License 2014.03.26 0 0 7273

Tudom hogy sokan kamuznak... Nálam már sokan ott megbuktak amikor a telefonban elkezdtem németül beszélni velük... De zavartam már haza is párat 1-2 nap után...

Előzmény: littbarsky (7270)
Order of Hermes Creative Commons License 2014.03.26 0 0 7272

Ez az Euban ugy mukodik asszem, hogy ahhoz, hogy egy orszag nyugdijat fizessen neked szukseged van x ledolgozott evre. De ez az x ev az EU egeszet tekintve szamit, tehat kulonbozo tagallamokbol is ossze lehet szedni.

 

Na most ha x megvan, akkor jar a nyugdij, kerdes, hogy mennyi.

 

Pl bemesz a Magyar nyugdijbiztositodhoz, hogy van 30 eved Magyarorszagon, 5 Ausztriaban es mittomen 5 Spanyolorszagban.

 

Ekkor a Magyar allam a 30 evnyi befizetesed alapjan fog adni nyugdijat, az 5-5 eved utan jaro osszeget meg megigenylik az osztrak illetve spnayol biztositodtol, amit az a Magyar TBn keresztul fog kifizetni.

Előzmény: Warnika (7271)
Warnika Creative Commons License 2014.03.26 0 0 7271

szia,

tehát a külföldi munkára is jár rész-nyugdíj? én úgy tudtam, hogy 10 év a minimum, amikortól rész-nyugdíj jár, s a teljeshez 18 ledolgozott év kell...?

Előzmény: ficere50 (7264)
littbarsky Creative Commons License 2014.03.26 0 0 7270
Egyet értek, én is ezek miatt már nem is jelentkezek a fenti állásokra, inkább olyanra, ahol a nyelvtudást igénylik jobban. De hogy sokan kamuznak az önéletrajzokkal, az biztosan tudom!!
Előzmény: defcon (7269)
defcon Creative Commons License 2014.03.26 0 0 7269

Na akkor én leszek a "szemétláda"...

Szerintem nagyon nem érdemes gyakorlatot kamuzni. Tisztában vagy azzal mit jelent egy szállodában mosogatni vagy takarítani? Nagyon nem az mit amit az ember otthon elképzel. Milyen az amikor kb. 5 perc alatt előtted van 2-300 tányér meg pár száz evőeszköz, pohár, csésze stb... aztán uccu neki van negyed órád hogy minden tiszta és ragyogó legyen, de közben azért még lenne ezer más dolgod, meg ide menj vagy oda menj... Nem egy álommeló az biztos, ja és még szarul is fizetik. Egy fél nap alatt kiderül, hogy még sosem csináltál ilyent, és mivel ahogy írtad rengetegen jelentkeznek egy állásra, valószínűleg megköszönik a "munkádat" és búcsút vesznek tőled... És akkor még a mosogatás az egyszerűbb a kettő közül... A szobalányokkal szemben sokszor olyan elvárások vannak, amiket rémálmaidban sem gondolnál. Én egyiket sem vállalnám (persze ez csak a saját véleményem az alapján amit naponta látok...)

Ha van rá lehetőséged keress olyan embereket (akár a neten is találsz blogokat) akik ezt csinálják és beszélgess velük, hogy mi várna rád.

A kétnemű hirdetések az esélyegyenlőségi törvények miatt vannak. Nyugodtan jelentkezhetsz, de azért tisztában kell lenned azzal, hogy általában nők takarítanak és férfiak mosogatnak. Persze ez nem mindenhol van így, szóval nyugodtan jelentkezz, a remény hal meg utoljára...

Előzmény: sanyi1212 (7265)
littbarsky Creative Commons License 2014.03.26 0 0 7268
Üdv!
Teljes mértékben egy cipőben járunk, úgyhogy nagyon is tudom,miről beszélsz, meggyőződésem, hogy rengetegen kamuznak referenciát, még kintit is,nemhogy magyart. Sajnos én nem tudom,megtenni, más ember vagyok. Szerintem csupán lelkiismereti kérdés, nem hinném,hogy bármilyen, -mondjuk büntetőjogi - következménye lenne, ha valaki "lebukik"... Szóval,csak hajrá,ott a net, komplett kis portfóliót össze lehet ollózni...
Előzmény: sanyi1212 (7265)
Order of Hermes Creative Commons License 2014.03.25 0 0 7267

Szerintem nyugodtan.

 

Van egy ismeros aki kijott Tirolba, szobaasszonynak. Az ex szomszedai uzemeltetnek egy panziot valahol a keleti mecsekben, azokat kikerdezte, hogy naluk pontosan mibol all ez a melo, aztan siman beirta a CVjebe, hogy ott dolgozot ket evet a suli mellett.

Előzmény: sanyi1212 (7265)
JAMIE222 Creative Commons License 2014.03.25 0 0 7266

A praxis a gyakorlottságra vonatkozik, ugye mindenki profikat akarna alkalmazni, nem kezdőket.Be lehet magad hazudni bárhová, de esetleg gyorsan kiderülhet az igazság és kérdés mennyire toleráns a főnök.

Én azt javasolnám, hogy ne levélben pályázz, hanem személyesen, hasonló pályán mozgó ismerős tapasztalatai alapján esélyesebb így melót találni.Persze tudom, hogy tőke nélkül ez nehéz.

Előzmény: sanyi1212 (7265)
sanyi1212 Creative Commons License 2014.03.25 0 0 7265

Üdv!

 

Már egy csomó helyre (mosogató/konyhai kisegítő/londíner stb.) írtam, de igen ritkán válaszolnak vissza, és eddig sajnos az is mind elutasító :(

A leveleket mostanra már egész jó németséggel írom, de már többször visszaírták, hogy a probléma az, hogy nincs gyakorlatom. Eszméletlen, hogy minden egyes állásnál ott áll, hogy Praxis. Ezek pedig, amikre jelentkezem kifejezetten szaktudást nem igénylő munkák, nem hiszem, hogy lenne olyan, hogy mosogató képző. Az állásoknál a lényeg, hogy legalább szállást adjanak, ez sajnos már majdnem teljesen leszűkíti a kört a szállodaiparra (ha csak nem tudna még valaki valami tippet).

Szóval arra gondoltam, és ez lenne a legfőbb kérdésem: Mi van, ha bekamuzok valami Moi prakszist magamnak? Utána sztem nem fognak járni (már a nyelvi problémák miatt sem :)) A kérdés tehát: ha beállítanak odakint mosogatni, vagy szobát takarítani, ki fog-e sülni, hogy hazudtam? Jól gondolom, hogy talán nem? Nem ismerhetik a helyi viszonyokat sem 100%-ig, nem? Bevett szokás-e ilyet kamuzni?

Még valami: az összes állás úgy van meghirdetve (ez most mind az ams-re vonatkozik), hogy /In vagy (m. oder w.) stb. azaz nők és férfiak egyaránt jelentkezhetnek. Ez most szimplán udvariasság, vagy tényleg felvesznek bármilyen állásra mindkét nemből? Röviden: feleslegesen jelentkezgetek-e Zimmerbursh állásokra vagy sem? :D

Azt hiszem, hogy rengetegen jelentkeznek ezekre az állásokra, szóval jóformán egy lottó ötös.

Hogy ki vagyok néhány hsz-emmel visszább áll.

Várom a tippeket/tanácsokat!

ficere50 Creative Commons License 2014.03.25 0 0 7264

A helyi "Krankenkassa"-nál egy "Versicherungszeiten-Auszug"-ot kell kérned. Azzal mindenütt igazolhatod az addigi befizetéseket, munkahelyeket, stb.

Sőt, ha majd egyszer eléred a nyugdíjkort, akkor azzal igényelheted az 1 év után járó /rész/ nyugdíjadat is...mert jár!

Előzmény: Order of Hermes (7263)
Order of Hermes Creative Commons License 2014.03.25 0 0 7263

Sziasztok

 

Kene nemi help. Juiusban tavozom ausztriabol, mert uj allast kaptam Zurichben.

Mielott lelepek, kellene szereznem valami igazolast, amivel majd a Magyar nyugdijbiztosito fele igazolhatom az itt eltoltott 1 evemet. Tudja valaki, hogy pontosan mi ennek a modja?

schleier Creative Commons License 2014.03.14 0 0 7262

Akkor csak nekem van balszerencsém kifogni őket :-)

Előzmény: Törölt nick (7261)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.12 0 0 7261

Érdekes, hogy az osztrák fejvadászok nem foglalkoznak olyannal aki nem rendelkezik ausztriai lakcímmel.

 

Nekem nem volt osztrák lakcímem, sőt még Ausztriától is több száz km-re laktam amikor egy osztrák állásközvetítő elhelyezett Ausztriában. Szintén nem szállodai munka.

Előzmény: schleier (7255)
schleier Creative Commons License 2014.03.09 0 0 7260

Ez így van... a cél kinti bejelentés,biztos munkahely, versenyképes jövedelem. 

Előzmény: JAMIE222 (7258)
schleier Creative Commons License 2014.03.09 0 0 7259

Szerintem mindenkinek adódik az életében egy két olyan lehetőség amikor vállasztani kell...így utólag bele gondolva már bánom azokat a lehetőségeket amiket nem ragadtam meg...persze akkor teljeen másképpen gondolkodtam.

Jelenleg gyártás dokumentációt készítek két nyelven,egyéni vállalkozóként.Mivel határozott idejű meg az összeg sem az igazi így orientálódok kifelé.

Eddig minden magyar cég ahol dolgoztam német érdekeltségű volt. Részt vettem vállalat irányítású program kiépítésében,több éves logisztikai tapasztalat /beszerzés-értékesítés/.

A nehezét a családdal történő kiköltözésben látom.

 

JAMIE222 Creative Commons License 2014.03.09 0 0 7258

Az a lényeg, hogy mihez értesz és mennyire.Eladható, versenyképes tudással, versenyszférában gyorsan találsz melót, mert van dögivel.A legtöbb helyen nem számít, hogy külföldi vagy, ha be tudsz illeszkedni.

Előzmény: schleier (7257)
schleier Creative Commons License 2014.03.09 0 0 7257

Én amit tapasztaltam azt írtam le... akkor neked összejött. 

 

Order of Hermes Creative Commons License 2014.03.09 0 0 7256

Na ez így nem igaz. Ausztriában rohadt sok állás van, és külföldiként is simán ki lehet jutni, ha olyan a CVd amilyen.

A fejvadászokra ez detto igaz. Én anno egy fejvadászcég hirdetésére jelentkeztem, két nap múlva már hívtak is, hogy mikor tudunk interjúzni.

 

Ez az első lehetőség aztán végülis nem jött össze (A cég meggondolta magát, és mégse nyitotta meg az új pozit) de egy hónapra rá hívtak megint, hogy lenne egy állás ami passzol a profilomhoz. Na, most ott dolgozom. És még folyékony németem sincs...

Előzmény: schleier (7255)
schleier Creative Commons License 2014.03.09 0 0 7255

Sziasztok!

 

Elég vegyes tapasztalatokat hallottam már ausztriáról. Nyílván aki nyelvismeret nélkül vág neki az számoljon arra,hogy nem úgy bánnak vele, mint a helyiekkel.

Jelenleg nem egyszerű munkát találni se itthon sem Ausztriában.Kint is válogathatnak a munkavállalok közt.Sajnos én is oda kerülök,hogy elkezdjek külföldi munka után nézni,csak ez családosan nem olyan egyszerű. A nyelvvel szerencsére nincs gondom,hála édesanyámnak /Német-Állampolgár/aki németül beszélt gyerek koromban hozzám.Ezt a jó szokást fiamnál is bevezettem.

Érdekes, hogy az osztrák fejvadászok nem foglalkoznak olyannal aki nem rendelkezik ausztriai lakcímmel./hiába tudok tárgyalás szinten németül,van német állampolgárságom/itt nem a hotel munkára gondoltam. Javasolták érdemes ugródeszkának hotel munkát vállalni.

Az biztos,hogy nagy előny az ismeretség. 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2014.03.07 0 0 7254

Pontosan. Megér nekik 100 eurót évente, hogy ne kelljen a fűtéssel foglalkozni, állítgatni, szabályozgatni annak függvényében, hogy milyen kint az idő. (Igaz ezt elvileg automatikusan végzi a fűtésrendszer, de nem jön neki össze, enyhe, napos idő esetén nem kapcsol vissza a kellő mértékben)

Előzmény: -carcass- (7253)
-carcass- Creative Commons License 2014.03.06 0 0 7253

Dehogy nem jellemző. Sajnos nagyon is. 

Nem hittem volna.

Hiába no, a fene nagy jólét...

Előzmény: Törölt nick (7251)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!