Keresés

Részletes keresés

JGab Creative Commons License 2013.11.20 0 0 37050

Na, köszönöm, megérkeztünk.

Nem azt mondtam, hogy nincsenek ilyen jövedelmek. Azt mondtam, hogy ez a csúcson csücsülő néhány embernek adatik meg, és nem reális cél egy új belépőnek. Pláne nem 1-2 éves munkával.

 

Kb, mintha egy normál cégnél azzal vakítanád a pályakezdőt, hogy ha jól csinálja a dolgát, egy év múlva ő lesz a vezérigazgató.

Előzmény: inversion (37049)
inversion Creative Commons License 2013.11.20 0 0 37049

Én azt mondtam, hogy mi számolunk úgy, hogy  x bevételből x/2 profit marad.

Ha tényleg érdekel, ott a zöld szám, megérdeklődöd. Vagy eljössz ahhoz, akihez tartozik a kelet eu forgalmának a negyede, úgy 4MD forint éves szintű forgalom és tőle kérdezd meg.

Előzmény: JGab (37036)
kellyboy2006 Creative Commons License 2013.11.20 0 0 37048

Én kérek elnézést...

 

a 30%-os kereskedelmi arány egy 2005-ös tanulányból volt való.

Azóta nyilván változtak az idők és a kereskedelm gdp aránya is :-)))

 

10 év alatt 1 yacht nem sok úgy gondolom.

Mert ugye ennyi erővel mondhatnád,hogy vásárolj ennél az xy hipernél, mert autót adnak.

Pedig csak 1 autót sorsolnak ki a vásárlók között, de azt legalább évente akr többször is promócióban :-))

 

Előzmény: kellyboy2006 (37046)
JGab Creative Commons License 2013.11.20 0 0 37047

Még annyit a 100 milliomoshoz, hogy ha 100*30MFt havi forgalmat feltételezünk, az 8-10-szerese a teljes magyar forgalomnak.

Ez olyan dolgokat jelent, hogy:

 - A magyar sikeres hálózatépítők forgalmának 90%-a külföldről származik. Hihető? És akkor még nem számoltam bele azt az arányt, amit a külföldi sikeres hálózatépítők visznek el a magyar forgalomból.

 - Ha ők uralják a magyar piac 10-szeresét, az azt jelenti, hogy kb. uralják Közép-Kelet Európát. Ami nagyon jó hír nekik, csak nagyon rossz hír K-K Európa hálózatépítőinek, akik elől ők elhozzák a pénzt. Vagy a szlovák új belépőt meg azzal vakítják, hogy el kell jönni Mo-ra hálózatot építeni? De hát itt már itt vannak a régió ászai, itt nem lehet labdába rúgni.

 

Szóval szerintem szerényebben, ez esetben is igaz, hogy a kevesebb több.

Előzmény: inversion (37035)
kellyboy2006 Creative Commons License 2013.11.20 0 0 37046

"A magyar GDP 30%-aát minimum az MLM üzlet adja. Ha nem lenne MLM a magyar gazdaság már meghalt volna..."

 

Erre van valamilyen ksh-s, vagy gki-s adatod is? Vagy csak úgy megint ellőttél valami jól hangzó szöveget, ami a GDPre vetített teljes kereskedelemre vonatkozik? És amin belül a közvetlen értékesítés aránya, elég elenyésző és ebbe nem csak az mlm hanem pl. az internetes kereskedelem és az őstermelői értékesítés is beletartozik. A maga 3%-val 2012-ben. Vagyis az amit mondtál, annak csupán 10%-a, a teljes kereskedelmre vetítve pedig mindössze 3% az általad vizionált 33%helyett....

 

Nekem nincs ilyen bontásban a kereskedelmen belül az mlm/GDP arányáról infó, de elnézve a legnagyob mlm cégek éves visszaeséseit, nehezen hinném, hogy a kiskereskedelem állítólagos harmadát (valójában 33-adát sem elérő) meghatározó értékesítési forma, csak ilyen kis arányban húzta volna vissza a hazai kereskedelmet, ami egyébként tavaly 2,1%-al esett vissza a KSH adatai alapján,míg a legnagyobb mlm cégek 10-20%-os mínuszt produkáltak, ha jól emlékszem.

 

Sajnos a fránya amatek megint ellened van :-))

újmóni Creative Commons License 2013.11.20 0 0 37045

GDP: Nem akarlak elkeseríteni, de aki Neked ezt mondta, az becsapott. Mo-n a teljes kereskedelem adja a GDP kevesebb, mint 9%-át. Teszkóstúl, mindenestűl. Az MLM a kerekítési különbözetben is elveszik.

 

 

Az első pillanattól fogva lejött, hogy csak szajkózza a szponzoroktól hallott hurráoptimista bullshiteket. :-DDD

 

Még a kereskedelmen - a 9%-on - belül is töredék % az MLM aránya. Ezt párszor már alátámasztottam itt kféle grafikonokkal. Nem SK, hanem KSH és egyéb hivatalos oldalakról ollózva.

 

Egy nagy ROTFL.

 

 

Előzmény: JGab (37044)
JGab Creative Commons License 2013.11.20 0 0 37044

Nem a levezetést néztem (azt is), hanem a sok oldalas szabályzatot.

Amiből az pl. nem derül ki, hogy egy PV érték hány Ft. Láttam itt-ott prezentációkban USD-t, USD+ÁFA-t, EUR-t, USD jel mellett EUR feliratot, de hát ez csak 25-30% különbség, gondolom nem jelent problémát, ha dübörög a bolt és potyognak a yachtok az égből.

 

Ki tudnám számolni, de mivel azt mondtad, hogy álmodban is tudod, gondoltam nem ügy leírni. De ezek szerint nem tudod.

 

 

GDP: Nem akarlak elkeseríteni, de aki Neked ezt mondta, az becsapott. Mo-n a teljes kereskedelem adja a GDP kevesebb, mint 9%-át. Teszkóstúl, mindenestűl. Az MLM a kerekítési különbözetben is elveszik.

Tessék, tájékozódj, kilencedik oldal:

http://www.ksh.hu/docs/hun/xftp/idoszaki/gdpev/gdpevelo11.pdf

(persze tudom, a ksh a média bérence és hazudik, hogy titeket lenyomjon).

 

Komolytalan figura vagy.

Előzmény: nemkacsa (37037)
nemkacsa Creative Commons License 2013.11.20 0 0 37043

Gyorsba reagálok még erre :

 

"Csak egy kérdés. A 10év alatt hány yachtot adtak át itthon a nagyra becsülés jeléül?"

 

A csatolt youtibe videoban nézd meg a videó alatti szöveget :) Magyar állampolgár kapta a yachtot, az autó után természetesen. :)
A videó címe: "Tiens Jacht ajándék Kijevben" 

 

A szöveg pedig így hangzik:

 

"A Tiens cég elnöke, Li Jinyuan elnök úr személyesen gratulált nekem. Ez egy nagyon jó érzés, amikor egy milliárdos üzletember elismeri a munkámat." A hölgy neve pedig Papp Gulnara :)

 

Ezek tények. De azért köszönöm, hogy itt lehettem :) Sok Sikert kívánok mindenkinek :)

Előzmény: kellyboy2006 (37041)
újmóni Creative Commons License 2013.11.20 0 0 37042

A magyar GDP 30%-aát minimum az MLM üzlet adja.

 

 

Gondolom, ezt is HAjdú Péter műsorában hallhattad..... :-DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

 

Vagy a GDP-t samponban-tápkiegben-mosogatószerben - kvázi természetben - fizetik be a NAV-hoz? :-DDD

 

 

LOOOOL

 

 

Előzmény: nemkacsa (37040)
kellyboy2006 Creative Commons License 2013.11.20 0 0 37041

Hát ez kész....

 

Komolyan olyan vagy mint egy összegzés az elmúlt néhány év eseményeiből :-))

 

Sztereotíp szövegek, parasztvakító dumák,közben meg a háttérben gvh és egyéb számszerűsített "apróságok", de  a legfőbb érved, hogy "nem láttad a kompenzációs tervet".

 

Ez a tipikus, "sokat beszélek,amivel ellentmondok magamnak" ügynök, akinél sehogy sem jön ki a matek, ha elhisszük a szavait.

 

Ráadásul pont a napokban szóltak a "gazdag papáról" is, hogy mennyire adaptálhatók itthon az általa vázoltak.

 

Válaszolva a kérdésedre, azért vannak enyire ellene az emberek egy része, mert azon felül,ahogy írtad sok a nyomulós,- amit senki nem szűr, mindenki csak beszél róla-, tele van a renszer olyan "hiteles" emberrel mint a hozzád hasonlók.

 

A másik felét be lehet húzni, ők majd később zömében rájönnek, hogy mégse akkora biznisz,mint aminek elmondtad.:-)))

 

Csak egy kérdés. A 10év alatt hány yachtot adtak át itthon a nagyra becsülés jeléül?

 

Mert ugye ez is egy elég erős érv a cég mellett.

Előzmény: nemkacsa (37040)
nemkacsa Creative Commons License 2013.11.20 0 0 37040

Egyébként komolyan nem értem, hogy aki ennyire az mlm ellen van, hogy miért? A magyar GDP 30%-aát minimum az MLM üzlet adja. Ha nem lenne MLM a magyar gazdaság már meghalt volna. Igen persze vannak csalók és agresszív, nyomulós értékesítők, de ezeket ki kell szűrni.

 

Egy videóval zárok :)

 

újmóni Creative Commons License 2013.11.20 0 0 37039

Ha ez igaz, akkor (10+15+20)*2=90MFt-ot visz el ez a három ember a havi 125-ből (amit a cég összesen fizet). Mennyi jut a többieknek?

 

 

Attól tartok, beletenyereltél valamibe, amibe nem kellett volna... ;-)))))

 

 

Előzmény: JGab (37036)
újmóni Creative Commons License 2013.11.20 0 0 37038

Ugye-ugye? Ez ám a hiteles forrás, nem holmi pubmed, vagy egyéb szakmai háttér....!

Előzmény: paljoc (37018)
nemkacsa Creative Commons License 2013.11.20 0 0 37037

Ha láttad a marketing tervet, akkor te magad is kitudod számoni. Bár nem hiszem, hogy azt láttad amit kell. Te csak a levezetést láttad hogyan épül fel egy hálózat, azt a karikást. De abba nincs benne minden :) Egyébként, a 1.500.000 Milliós fizetés attól függ, mekkora a közvetlen alsó vonalad és mekkora mély a hálózatod :) Mert lehet 3 emberből is építkezni és lehet 10-ből is. Mind a kettővel eléred a szintet amit akarsz, de ha valaki komolyan mlm hálózatból él az tudja, hogy minél szélesebb, annál jobban termel :)

Előzmény: JGab (37024)
JGab Creative Commons License 2013.11.20 0 0 37036

Igen, és nyílván a magyar ügynökök jelentős része beszél anyanyelvi szinten angolul és vannak kapcsolatai, hogy ott építsen hálózatot.

 

De miért kell külföldre menni? Itthon már telitődött a piac? Miért nem itthon terjeszkedtek?

 

A jutalékot viszont mindenképpen itthon fizetik, azt írtad. Meg azt, hogy vannak 10, 15, 20MFt-os nettó profitosok itthon. Meg azt is, hogy az kb. 2x annyi jutalékot jelent. Ha ez igaz, akkor (10+15+20)*2=90MFt-ot visz el ez a három ember a havi 125-ből (amit a cég összesen fizet). Mennyi jut a többieknek?

 

Amint az elején mondtam, ez ellentmondásosos adatok, nem hihetőek.

Továbbra is tartom, hogy nagyjából két kezemen megszámolható, hogy hány ember kaphat rendszeres milliós nagyságrendű jutalékot Magyarországon.

 

Előzmény: inversion (37035)
inversion Creative Commons License 2013.11.20 0 0 37035

"Akkor ne dobálózzunk 30 meg 60MFt-os értékesítésekkel szerintem."

Mint mondtam, az adott országban vásárlás az adott ország központjának jelent bevételt (pl. az angol vásárlásaim nem a magyar központba folynak be, nyilván). Hogy ezeket utána hogyan rakja össze magán belül a cég, ott a zöld telszám, kérdezd meg. :)

Előzmény: JGab (37032)
JGab Creative Commons License 2013.11.20 0 0 37034

Holnap folyt köv :) Illetve ma :)

A magyar cég forgalmát és a kifizetett jutalékot illetően nem találgattam, meg számolgattam, megnéztem az éves beszámolótokat. A magyart, mert most az számít.

Előzmény: inversion (37033)
inversion Creative Commons License 2013.11.20 0 0 37033

Nincs "tucatnyi 10-20 milliós". Ott még nem tartunk. Egyébként a cég teljes éves forgalma idén kb 2,9MD dollár lesz, ennek csaknem a fele jutalékban megy ki nekünk.

Hogy a hu, sk, stb. országok között egy hogyan oszlik meg, nem számolgatom. Egymás küszöbforgalmait(nyilván nem a pontosat) viszont publikáljuk egymás között.
Hogy mi érhető el, meg mi nem, ebben az úgynevezett vélemények semmit se számítanak. Én tényekről és konkrét számokról beszéltem. Fogod magad, elmész egy havi rendezvényre, odamész a dobogóhoz, felírod a lejövő összes exec nevét, aztán minden hónapban ott vagy 2 évig és nézed, ki marad meg közülük és milyen forgalmi szintre kerül. Ezekkel szemben a vélemények, okoskodások semmit se érnek.

És igen, nagyon kevesen teszik bele az 1500-2000 órát. 2-3%. És nem azért, mert megcsinálhatatlan, hanem mert nem bírják a nyomást. Ez az üzlet ára.

Előzmény: JGab (37032)
JGab Creative Commons License 2013.11.20 0 0 37032

A magyar cég havi jutalék kifizetése kb. 125MFt (ÁFA nélkül). Ebből nekem nem jön ki a 100db milliós (nettó!), meg a tucatnyi 10-20milliós, meg a rengeteg kicsi, aki alájuk tartozik.

A magyar cég teljes havi árbevétele kb. 350Mft. Akkor ne dobálózzunk 30 meg 60MFt-os értékesítésekkel szerintem.

A csúcson lehet ennyi, de egy új belépőnek ezt elérni 1-2 év alatt, szerintem nem reális. Pláne nem a minimumokat hozva, ahogy fogalmaztál.

A magyar cég árbevétele 2011-ről 2012-re havi 45MFt-tal nőtt. Nem volt 1 ember sem az országban, aki bele tudta volna rakni azt az 1500-2000 órát? Ugyan már!

 

Előzmény: inversion (37031)
inversion Creative Commons License 2013.11.20 0 0 37031

Engem az ns hu fizet ki.

Előzmény: JGab (37029)
inversion Creative Commons License 2013.11.20 0 0 37030

Amit nagyon meg kell érteni, hogy minden vásárló az adott országban lévő központtól vesz mindent, a tagokat csak a regisztrációs számok kötik össze, köztük pénz és termékforgalom nincs. Megvan, hogy ki mit, mennyit vásárol, ki kihez van kötve, megvan az összforgalom és mindenkit a cég is fizet ki, a saját országában (nyilván az adott ország rendelkezéseinek megfelelően).

Ha nekünk kéne adni-venni, meg dropshippelni meg akármiket csinálni, pont a lényeg veszne el: a passzív jövedelem.

Előzmény: JGab (37027)
JGab Creative Commons License 2013.11.20 0 0 37029

Késő van már, nem értem :)

 

Szlovákiában van egy vevőd. NS SK-tól, vagy NS HU-tól kapod utána a jutalékot?

Előzmény: inversion (37028)
inversion Creative Commons License 2013.11.20 0 0 37028

A vásárlók a maguk országában vásárolnak és minden üzletépítőt az az ország fizeti ki, amelyiknél regisztrálták magukat.

Előzmény: JGab (37027)
JGab Creative Commons License 2013.11.20 0 0 37027

Több országból kapod a jövedelmed = több országba számlázol v. összesítik és a magyar cégtől kapod meg?

Előzmény: inversion (37025)
inversion Creative Commons License 2013.11.20 0 0 37026

A mi csoportunkban úgy számolunk, hogy amennyit akar keresni az illető, egyszerűen megszorozzuk kettővel (ez lesz a sima bevétel, amiből lejön a áfa, köfa, tahó, ésatöbbi járulékok, képzések, rendezvények, rezsi, stb.), és akkora bevételre számoljuk ki, hány executive és mekkora forgalom kell hozzá - azt pedig ő dönti el, mennyi idő alatt, milyen tempóban csinálja meg. Az egyetlen, amit kérek, hogy amit közösen megbeszélünk, tartsa be, vagy ha nem is éri el, lássam rajta, hogy dolgozik rajta keményen. Nyilván közben konzultál is (finomítunk a stratégián a helyzetnek megfelelően).

ˇ Számoljunk akkor 3 millás bevétellel.

ˇ Ez 60.000.000 összforgalmat jelent durván havonta.

ˇ Ehhez kell kb. 75 executive. Ezt úgy kell kiépíteni, hogy max 6 mélységig meglegyen mind a 75.

ˇ Osszuk fel 12 vonalra, így átlagosan egy vonalon 6-7 exec legyen. Ha ő tartják a kvalifikációs szintjüket (fejenként 800.000 forgalmat összeraknak/hó), megvan a megfelelő forgalom.

ˇ Ehhez a (3M) szinthez átlagosan 1500-2000 óra munkát kell befektetni (és azt csinálni, amit kell és semmit, amit nem kell).

 

Előzmény: JGab (37024)
inversion Creative Commons License 2013.11.19 0 0 37025

A havi legalább 1 millás profitúak közül közvetlen ismerősöm úgy 20(egyikük kettő utcára lakik tőlem) és ismerek még úgy 30-at (és legalább 100-an vannak csak itthon). Köztük van olyan, aki havonta 10, 15, 20 milla tiszta profittal rendelkezik (közülük egyikük pár utcára lakik tőlem(lakunk páran egymás közelében :)). Emlékeztetlek, ez az üzlet minden országban működik, ahol ott a cég. Van, akinek minden országban van már fogyasztója és jó párban vezetői. Én sem egy országból kapom a jövedelmem.
Melyikükkel akarsz találkozni?

Előzmény: JGab (37023)
JGab Creative Commons License 2013.11.19 0 0 37024

Ok. Leírnád nekem, hogy mit kell teljesíts a havi 1,5MFt-ért?

Ne másolj be ide tervet, megnéztem magam. Saját szavaiddal, légy szíves.

Hány szintű, hány fős hálózat, milyen havi forgalom (Forintban), milyen jutalék.

Köszi!

 

1PV-nek mennyi a Ft értéke?

Előzmény: nemkacsa (37014)
JGab Creative Commons License 2013.11.19 0 0 37023

Igen, a ti cégeteknél lehet max ennyi. És akkor felettük már nem nagyon vannak, max 1-2 ember.

Előzmény: inversion (37022)
inversion Creative Commons License 2013.11.19 0 0 37022

Úgy érted, hogy a mi cégünknél van 10-15 az országban, aki 1M profitot ér el havonta passzívan?

Előzmény: JGab (37021)
JGab Creative Commons License 2013.11.19 0 0 37021

Igen.

Illetve nem, ennél sokkal kisebb számokra gondoltam.

Tekintve, hogy az országban max 10-15 olyan 1M-s hálózatépítő lehet jelenleg, akit Te itt 2 éves, minimális elvárásokat teljesítő tagnak jellemeztél. Nekem ez ellentmondásos.

Előzmény: inversion (37020)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!