Keresés

Részletes keresés

B.GY Creative Commons License 2013.08.27 0 0 15273

Elosalicból nincs oldat amit a hajas fejbőrőn kell alkalmazni?Diprosalicból,Dermovatéból van olyan.Nekem eddig csak ezek voltak.Most kopasz vagyok,az jobban segít :)Gondolom lány vagy és ez nálad nem játszik,ha fiú vagy fésülködj Gilette-el :)

Előzmény: Poo92 (15272)
Poo92 Creative Commons License 2013.08.27 0 0 15272

Sziasztok!

Nálam több mint 10 éve kezdődött ez a folyamat!
Eleinte egy kis seb volt a fejemen (haj között), ami nem múlt el!
Elmentünk bőrgyógyászhoz, aki azt állapította meg, hogy gomba!
Ezzel a tudattal, próbáltuk kezelni sebet, ami az idők során elterjedt!
A kezelések után a betegség nem múlt el, igaz kicsit más állapota lett!
a nedvedzése elmúlt, de lehet, hogy mivel, mert régen történt máshogy emlékszem rá!
Szóval vagy gombás fetőzés válotta ki vagy férekezelték, és mindvégig pikkelysömöröm volt!
Mára az egész fejem pikkelysömörös, "szerencsére" csak a hajam alatt volt eddig,

de ott már alig van olyan hely, ahol egészéges lenne a bőr!
Már a hajam tövénél is megjelent, ami kicsit más jellegű, mert vékonyabb!
Elég sok szert, krémet, bogyót kipróbáltunk, de szinte semmi sem segített!
A nem hajas bőr felületen használtam Elosalicot és csak ez tudta eltüntetni a betegséget,
még ha csak tüneti kezelés és csak idéglenesen, ezért mindig kennem kell, de ez legalább segít,
és nem néz ki mindenki az utcán, és nem sugdonak mögöttem hogy biztos leégett!
Legnagyobb probléma a rettentő mennyiségű korpa amivel semmit nem tudok kezdeni,
és hogy a hajas felületen nem tudom kezelni Elosalic-os krémmel, és oda kéne valami folyadék, olaj!

A Kérdésem annyi lenne, hogy tudnának-e ajánlani valami Elosalic-hoz hasonló folyadékot, olajat, jó lenne alkoholmenteset, mert az kiszárítja az amúgy is rettentően korpás fejemet? Soha nem voltam korpás hálát adtam az égnek hogy nem vagyok, és mióta elterjedt ez a fejemen azóta nagyon!

A Segítségüket előre is köszönöm!

Egy beteg!

ötfelezős Creative Commons License 2013.08.27 0 0 15271

Ugye ezt írtad:

Nyilván nem akarok a te szellemi színvonaladra lesüllyedni, ezért inkább igyekszem a veled való kontaktust  elkerülni

Akkor kerülj.

Előzmény: eukariota (15270)
eukariota Creative Commons License 2013.08.27 0 0 15270

Ha nehézlégzésük van, bizonyára megkönnyebbülnek..

Előzmény: ötfelezős (15267)
eukariota Creative Commons License 2013.08.27 0 0 15269

A cián légzési problémákaqt okoz: először "csak" nehéz légzést, később légzésbénulást..olvastam egy korábbi keltezésű könyvben, h a légzési problémákra homeopathiás gyógyi szerint kálium cianidot kell alkalmazni. Ez nem vicc, kívánságra előkeresem ezt a könyvet, és belinkelem az adatait..nekem másolatban van meg, az eredeti Debrecenben, az Orvostudományi Egyetem könyvtárában megtalálható (onnan másoltam)..tehát az általam közöltek ellenőrízhetők..

babboo Creative Commons License 2013.08.26 0 0 15268

Ez az! erre nem lehet mondani, hogy hit kérdés.:-)

Előzmény: ötfelezős (15267)
ötfelezős Creative Commons License 2013.08.26 0 0 15267

Az a fura, hogy lovaknak is használ. :)

Előzmény: babboo (15262)
babboo Creative Commons License 2013.08.26 0 0 15266

És ez így van...

Előzmény: Ficzek Úr (15265)
Ficzek Úr Creative Commons License 2013.08.26 0 0 15265

Egy volt kolléganőm egy műtéti beavatkozás után lett sömörös de olyan szinten belobbant,hogy a sebészetről a bőrgyógyászatra került.Rajta semmilyen kenőcs,csodaszer nem segített,hanem az a szteroidos gyógyszer amit itt a fórumon ezerszer elátkoztak a mellékhatások miatt.Rajta semmilyen mellékhatás nem jött ki,nem is értette hogy én miért nem vállaltam be.3 hónapig szedte,de a hatás már az első héten jelentkezett rajta.Igaz anyagilag megroppant,állítása szerint a 3 havi gyógyszer több mint 30 ropiba került. 3 éve teljesen tünetmentes. Van akinek a homeo segít,van aki a csodakenőcsökben bízik,és van akin a gyógyszer segít.Nem vagyunk egyformák,és nem mindenkinél ugyan az a kiváltó ok. Az is biztos hogy ennyi sömörös emberrel nem találkoztam mint az utóbbi években,a betegségről meg kb 10 éve hallottam először amikor én is meg lettem tisztelve vele.Ennyi idő után már komoly javulásban nem bízok,a tapasztalataim szerint a külső körülményeken sok múlik,azokat meg kevésbé tudom irányítani.Meggyógyítani meg a fekete föld fogja.És ahogy elnézem ezt a fórumot,nem én vagyok az egyetlen.

mms2 Creative Commons License 2013.08.25 0 0 15264

Mint volt gyógyszergyári dolgozó nem is mondhat mást, a gazdáinak tett igérete miatt, meg azért mert ezt tanították neki!!

 

Előzmény: babboo (15262)
eukariota Creative Commons License 2013.08.25 0 0 15263

Nem sértésnek szántam azt a kijelentésemet, h "ma már csak a laikusok hisznek benne"..ez egy vélemény, és természetesen ezek különbözőek, mint a pofonok..a sulphur (kén) a gyógyítás őskorától kezdődően meghatározó szerepet játszanak a bőrgyógyászatban, én is előszeretettel alkalmaztam anno.. :)

 

Előzmény: babboo (15262)
babboo Creative Commons License 2013.08.25 0 0 15262

Erről alaposan különböznek a vélemények. Rám semilyen hatással nincsenek a homeo szerek. A férjemnek viszont minden baját ezzel gyógyítom, neki hat. A háziorvost nem lehet laikusnak mondani, sőt, annakidején, mikor a lányom gyerek volt, a gyerekorvos is homeopata volt a rendes rendelőben. Sose kapott antibiotikumot, mégis mindenből kigyógyította. Itt a fórumon is többen szedik a sulfurt. Többeknek hat is és én nem gondolom, hogy pusztán a hit miatt. Én hiszek benne, mégse jó nekem. Igazából utálom az orvosokat, a gyógyszertárakat és gyárakat. Annyi szarral tömnének tele. Semmiféle gyógyszert nem szedek be, csak vitamint és néha fájdalomcsillapítót fejfájásra. De, ha lehet, helyette inkább a fejemre teszek egy zacskó fagyasztott zöldbabot. Attól is elmúlik. A homeopátiás szerek legalább nem mérgezőek. Én is tudom, hogy készülnek, olvastam sokat erről. Igen, elég hihetetlen a dolog. Mégis sok-sok emberen segítettek már ezek a hihetetlen szerek.

Előzmény: eukariota (15261)
eukariota Creative Commons License 2013.08.25 0 0 15261

http://hu.wikipedia.org/wiki/Homeop%C3%A1tia

 

A Sulfur homeopathia-s szer..azt hiszem, h ez mindent megmagyaráz..ez a cucc annál "erősebb", minél inkább nincs benne semmi..a homeopathia egy régen keletkezett gyógymód ("hasonló a hasonlóval"), ma már csak a laikusok hisznek benne, ha nagyon hisznek, akkor még talán segíthet is..a hit nagy erő..

Előzmény: babboo (15260)
babboo Creative Commons License 2013.08.25 0 0 15260

Ja, még annyi. Nekem semmiféle alternatív dolog nem vált be. Amit el lehet képzelni, mindent kipróbálam már. Hiába mondják pl. a levendulára, teafaolajra, meg minden másra, hogy jó pikkelysömörre. Nem jó. Kevés. Nulla. Igazából ti se nagyon tudtok beszámolni másról, mert akkor nem lenne ez a fórum. A Sulfur még esetleg bejön néhányunknak. December vége óta szedem a sulfurt megállás nélkül. Nem veszek észre semmi változást. Bár most még tart a nyári kegyelmi állapot, de látom, hogy ott vannak, várnak, hogy mikor jöjjenek elő.

babboo Creative Commons License 2013.08.25 0 0 15259

Már sokszor leírtam, de leírom megint a saját, 30 éves tapasztalatom a szteroidokkal kapcsolatban. Ha folyamatosan kentem magam minden nap, akkor egyáltalán nem hatott egy rövid idő után. Ha havonta 4-5 napig kentem csak és lefóliáztam, akkor teljesen el tudtam tüntetni. Ezzel a módszerrel, mire nyár lett, nem volt rajtam semmi folt. Nyáron a sok napsütés hatására egyáltalán nem kellett használnom semmit. Néha-néha egyszer-egyszer jött csak ki pötty. Azt bekentem és kész. Ősszel kezdődik minden elölről. Viszont nem vékonyodott el a bőröm, nem lett striás, nem lettem rezisztens a szterora.

eukariota Creative Commons License 2013.08.25 0 0 15258

Ficzek Úr!

 

A kenőcsöd tehet róla! EZ EGY ERŐS SZTEROIDOS KÉSZÍTMÉNY, minden előnyével és átkával együtt..

 

http://www.hazipatika.com/gyogyszerkereso/termek/closanasol_kenocs/15799

A Closanasol kenőcs egy helyi kezelésben alkalmazott szintetikus glükokortikoszteroid, melynek erőteljes gyulladáscsökkentő, viszketéscsillapító, allergia elleni és érösszehúzó hatása van.
A Closanasol a glükokortikoszteroid kezelésre reagáló bőrgyulladások kezelésére akkor alkalmazandó, amikor enyhébb hatású glükokortikoszteroidok (szteroid típusú gyulladáscsökkentő) alkalmazása nem hatékony.

A készítmény nem alkalmazható megszakítás nélkül 2 hétnél tovább.

Előzmény: Ficzek Úr (15253)
babboo Creative Commons License 2013.08.25 0 0 15257

Köszi. Aranyos vagy, hogy megkerested. Azért kérdeztem, hogy hová soroljuk a krémet. Mi használ, mi nem. A 10 év tapasztalata alapján, amióta ide írkálunk, az jön le, hogy ami használ: szteroid, sós-kénes fürdő, napfény, sulfur homeopátiás szer, Dr. Michael féle krém (első egy-két kúra, aztán nem). Ezek, még a szteroval is,a kíméletes gyógymódok. A többi, amitől elmúlik elég brutális a szervezetre nézve. neotigason és társai. Semmivel nem vagyunk közelebb a megoldáshoz, mint tíz éve. Ezeket tudtuk akkor is.

Előzmény: Ficzek Úr (15256)
Ficzek Úr Creative Commons License 2013.08.24 0 0 15256

Megtaláltam. Closanol kenőcs 50gr,acidum salicylicum 22gr,ureum(carbamidum)22 gr aqua purificata(destillata) 22gr,cremor refrigerans fono VII 84 gr.

Előzmény: babboo (15254)
Ficzek Úr Creative Commons License 2013.08.24 0 0 15255

Egy bőrgyógyász írta keveréket.Ha lesz időm visszakeresem,bár valaki megtette kb 1 hónapja.

Előzmény: babboo (15254)
babboo Creative Commons License 2013.08.24 0 0 15254

Melyik kenőcsöt használtad? Már nem emlékszem.

 

Előzmény: Ficzek Úr (15253)
Ficzek Úr Creative Commons License 2013.08.24 0 0 15253

Sziasztok! Sajnos rossz irányba fordult a sömöröm, de erről aligha a kenőcs tehet. Másik munkahelyre kellett mennem,és ott sokkal rosszabb körülmények között kell kevesebb pénzért dolgoznom,ezért valószínűleg a stressz elkezdett dolgozni. Az eredmény siralmas lett. A sömör keményen betámadott,a kenőcs jótékony hatása lelassult. Ami sokkal rosszabb hogy új foltok jönnek elő,egyenlőre csak kisebbek. Visszajött a bőrhámlás,ami pedig már a múltté lett.Sajnos be kell látni hogy hiába találok akármilyen szert,ha "belül" probléma van akkor a helyzet reménytelen.A kenőccsel max szinten tarthatom a dolgot,de annak a kedvező folyamatnak amit hozott,már vége van.Így jártam. Üdv: Ficzek.

Pacsker12 Creative Commons License 2013.08.24 0 0 15252

Én nem konkrétan a csukamáj olajra vagyok allergiás, hanem bármilyen májra, az mindegy milyen állattól származik. És ez inkább érzékenység (intolerancia), mert csak a pikkelysömörös terület durran be tőle, más nem. Én erről már legalább egy éve tudok, nem most tapasztaltam először. Azt viszont nem gondoltam volna, hogy magamra kenve is heves reakciót vált ki. De szerencsére már nyoma sincs, viszont azóta plakkosodnak a sebeim, ezelőtt sosem "vedlett" a bőröm...

Előzmény: eukariota (15251)
eukariota Creative Commons License 2013.08.24 0 0 15251

"A tapasztalataimat meg szoktam osztani itt, általában a pozitívakat, de most becsúszott egy negatív is. :)"

 

Sztem ez részedről + tapasztalat volt, hiszen most jutott a tudomásodra, h allergiás vagy a csukamáj olajra.. az allergia mindig egy adott egyénre jellemző, van aki pl. a kamillára allergiás, pedig még a csecsemőket is kezelik vele..

Előzmény: Pacsker12 (15246)
mr.mzsa Creative Commons License 2013.08.23 0 0 15250

Jogos, köszönöm!

Előzmény: eukariota (15249)
eukariota Creative Commons License 2013.08.22 0 0 15249
zoliee81 Creative Commons License 2013.08.22 0 0 15248
Ebből sajnos semmi sem látszik..
Előzmény: mr.mzsa (15247)
mr.mzsa Creative Commons License 2013.08.22 0 0 15247

Pacsker12 Creative Commons License 2013.08.20 0 0 15246

Nem védekezek :) Csak nem akarom, hogy valakinek úgy jöjjön le, hogy én most fikázni akarom a terméket.

A tapasztalataimat meg szoktam osztani itt, általában a pozitívakat, de most becsúszott egy negatív is. :)

Előzmény: ötfelezős (15244)
PFS Creative Commons License 2013.08.19 0 0 15245

2 hete alkalmazom ezt a gyogymodot :egy negyed  liter kut vizbe so t oldok fel kb ugy  4  5 evo kanal  ki ulok a napra es ezzel a vizzel kenegetem magam  fej skalp,arc , hat ,szoval vegig a mint ha furodnek  csak hat takarekosan  mikor meg szarad kenem ujra  .Mar az elso kezeles utan fordultat indult be . Majd eszte vettem az arcom nal foleg bajusz alalatt  ajak kornyekeegy ket nedvesites uttan kicsapodik a bor felszinere a fuggyu mirigy polusokbol ,ez most nem tudom  mi is pontossan  de a kormommel le tudom kaparni  mag tisztitani a bort szoval ez a hamlas sos vizzel lejon . Eloszor kicsit csip de hamar meg szoktam ,....

Nos ket het utan abszult tunet mentes vagyok ,nincs korpa viszketes  piros foltok az arcomon !

 

ötfelezős Creative Commons License 2013.08.19 0 0 15244

Én azért írtam le a tapasztalataimat, mert hátha ezzel segíthetek valakinek.

 

Ez olyan, mintha védekeznél. Csak nem tudom, minek, mikor én előtte azt írtam:

 

A tapasztalatokat meg kell osztani

 

:)

Előzmény: Pacsker12 (15243)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!