Keresés

Részletes keresés

COOP Creative Commons License 2013.08.19 0 0 2423

csomagoltam:)

gondoltam:)

Előzmény: HoriFTC (2412)
pamag Creative Commons License 2013.08.19 0 0 2422

2418:

"...Az imaidőpontokat azért szerettem volna tudni, mert szeretek felkészülni minden adattal, hol mit fogok látni. Meg szoktam tervezni a napi útvonalat - ezért jó tudni ennek az időpontját is, mert ha történetesen valami buszhoz-hajóhoz kell csatlakozást elérni, akkor bosszantó, ha amiatt marad ki valami, mert nem tudtam előre egy adatot, amit pedig lehet tudni. Imaidőpont, vagy nyitvatartási idő, ilyesmi...

De aztán az imaidőpontokat meg is találtam az interneten. ..."

 

2384 hsz. .....

 

Előzmény: showtimes (2421)
showtimes Creative Commons License 2013.08.19 0 0 2421

hajnali ima, déli ima, délutáni ima, naplemente ima, esti ima :)

 

minden muszlim nagyvárosban meghallod :)

 

egyébként meg létezik az imaidő kalkulátor, amit előre, itthon is megnézhetsz :)

Előzmény: pamag (2418)
Borsos Daniel Creative Commons License 2013.08.18 0 0 2420

Pontos címet tudsz adni,h merre van az épület? Fener és a kasimpasa sálat megvesszem a stadionnál, galata Besiktas meg nem tudom.

Most néztem,h valami tagsagi kártyát lehet venni a Fenernél. Speciel most az EL meccsre csak azzal lehet már a meccsre jegyet venni,de ahogy néztem csak Törökbe küldik el a kártyát,külföldre nem. Nem tudod,h lehetne még is beszerezni? 

E-mailcímet nem tudsz adni ahol beszélgethetünk. elégé foci örült vagyok és zavarna ha nem jönne össze a fener-galata meccs.

Előzmény: Feyyaz TR (2353)
pamag Creative Commons License 2013.08.18 0 0 2419

Cukrászdába végül nem mentünk be, csak fényképezgettük itt-ott :)

 

https://picasaweb.google.com/pamag0716/20122IsztambulATortenelemOrszagutjan#5752909195836267218

pamag Creative Commons License 2013.08.18 0 0 2418

Meghallottam :)

https://picasaweb.google.com/pamag0716/20122IsztambulATortenelemOrszagutjan#5752914211946682386

 

A kis videón nem látszanak a Kék Mecset kivilágított minaretjének teteje körül köröző fehér sirályok...  csak a mászkáló macskák :)

 

Isztambul nem egy csendes város :-)

 

Az imaidőpontokat azért szerettem volna tudni, mert szeretek felkészülni minden adattal, hol mit fogok látni. Meg szoktam tervezni a napi útvonalat - ezért jó tudni ennek az időpontját is, mert ha történetesen valami buszhoz-hajóhoz kell csatlakozást elérni, akkor bosszantó, ha amiatt marad ki valami, mert nem tudtam előre egy adatot, amit pedig lehet tudni. Imaidőpont, vagy nyitvatartási idő, ilyesmi...

De aztán az imaidőpontokat meg is találtam az interneten.

Előzmény: HoriFTC (2414)
csak_olvaso_vagyok Creative Commons License 2013.08.18 0 0 2417

Erre a cukrászdára gondoltál?

Ami ott van nem messze a régi bizánci oszloptól, és II. Mahmut szultán türbéjétől, vagy a Gazi antikali dzsámitól?

csak az túlső oldalon, ahol ez a kivilágytott és színváltos épület van?

 

Bocsi, azért így irom körbe, mert nem tudom a cukrászda nevét, és sajnos pont úgy csináltam a fényképeket, hogy nem látszik rajtuk a neve.

Előzmény: COOP (2404)
geodo1 Creative Commons License 2013.08.18 0 0 2416
tehát egyetértettél velem csak én ezt le is írtam, nem csak magamban állapítottam meg, ezért én kötekszem? :)

egyébként azért írtam csak azt a mondatot ( magyarázva a bizimet :) ), mert sztem nem kicsit érzékenykedi túl az olvtárs, nem volt ebben ennyi. annyi tök erdekes dolgot olvas itt az ember tőletek, expertektol, arra gondoltam, talán kár e egymondatos közbevetes következtében 'eltérülni'.
Előzmény: pamag (2408)
BorsónéVica Creative Commons License 2013.08.18 0 0 2415

Jó utat! Sok-sok szépséget lássatok.

Előzmény: COOP (2385)
HoriFTC Creative Commons License 2013.08.18 0 0 2414

"Arról lehet olvasni, hogy imaidőben ne menjen be a turista. Csak azt nem mondják sehol, hogy ez mikor van..."

 

Meg fogod hallani... Napi otszor is. Ha a hoteled ablakai nem hangszigeteltek, es hajnalban mar eberebben alszol, fel is fogsz ebredni... Nem egy nagy orom, de hat ez van.

Előzmény: pamag (2384)
csak_olvaso_vagyok Creative Commons License 2013.08.18 0 0 2413

Lehet, hogy egy kicsit túlreagáltam, de herótom van attól, hogy minden fórumon és blogon belebotlok olyanokba, akik másokat osztanak ki a helyesírás miatt, és közben a tartalomról, az érdemi dolgokról meg elterelik a figyelmet.

Főleg hozzászólások esetében bosszantó ez, mert a kommentelés lényege nem a napokon keresztül való otthoni szerkesztés + utána magyar tanárral való lektoráltatás, hanem a minél gyorsabb válaszadás. Ráadásul a kommenteket az elküldés után már nem lehet szerkeszteni. Éppen ezért a netikett a kommenteknél a helyesírási és gépelési hibákkal szemben sokkal elnézőbb, mint a fizetett újságírók irodáikban megírt cikkei esetében. :)

Előzmény: pamag (2408)
HoriFTC Creative Commons License 2013.08.18 0 0 2412

Hozzal naptejet. :-))

 

Es iszonyu paras a levego, 80-90 %-os.

Előzmény: COOP (2385)
HoriFTC Creative Commons License 2013.08.18 0 0 2411

A kockas abroszos kep a Yoros Cafe-ban keszulhetett, honlapjuk:

 

http://www.yoroscaferestaurant.com/index.html

 

Reggeliztem ott kb egy honapja egy vasarnap reggel, fel 10-re ertunk oda - nagyon finom a kaja, ill. gyonyoru a kilatas. Teljesen atlagos az arszinvonal.

 

Fel 11-re szinte megtelt a hely, pedig nem kicsi...

Előzmény: kirgizke (2374)
csak_olvaso_vagyok Creative Commons License 2013.08.18 0 0 2410

Látom ebben is vétettem helyesírási hibár, mert ezt írtam: "Szó szerint ezt írta (és ő vastagitta ki a szöveget):"

Pedig vastagitta = vastagította.

 

Lassan mehet a dutya, ha a helyesírás szabályait ennyiszer megszegem. Nemsokára a helyesírás kommandó is rám fog szállni :D :D :D

Előzmény: csak_olvaso_vagyok (2409)
csak_olvaso_vagyok Creative Commons License 2013.08.18 0 0 2409

Szerinted, ha valakinek egy topicban az első és egyben egyetlen hozzászólása egy helyesírási hibába való beleszólás, ráadásul azzal a stílussal, hogy olyan elnevezés nincs, hanem mi van helyette, és azt még ki is vastagítja, akkor azt szerinted minek kellene vennem?

Szó szerint ezt írta (és ő vastagitta ki a szöveget):  "Nincs "Kékmecset"! Kék mecset van." Villa Franco 2013.08.18 19:42:21 2399

 

Élő szóban a "Kékmecset" és a Kék mecset között nincs különbség. Helyesírásban van, hogy milyen mecset? Kék mecset. De ugye sokszor szoktunk a magyarban tulajdonneveknél egybeírni szavakat (ne felejtsd el, hogy konkrétan a mecset nevéről van szó, pontosabban a becenevéről, és nem a melléknévi tulajdonságáról!!! - ezért a magyar nyelvtan névképzési szabályai szerint akár egybe is lehetne írni). Ennél konkrétan nem írjuk egybe. Ezért helyesírási hibát vétettem. Majd szólok a volt magyartanáromnak, hogy írjon be nekem ezért egy egyest :D

 

 

visszanéztem a topicban a hozzászólásaidat, és te írtad ezt valaki másnak:

"már meg ne haragudj, de így egy darab hsz-szel sztem ez a stílus nem valami túl barátságos indítás." geodo1 2013.08.07 14:21:58 2174

Szerintem, ha valakit ezzel a szöveggel osztottál ki, akkor más esetben is tartanod kellene magadat ehhez. Még akkor is, ha történetesen a netes szakkifejezéssel élve egy "nyelvnáciról" van szó (http://modoros.blog.hu/2009/11/13/olvasoi_rovat_a_nyelvtannaci).

Én ugyanis nem szeretem azokat, akik tartalmi dolgokról való vitában, helyesírás miatt aláznak másokat, és állítanak be hazugnak!!!

Igen, rosszúl írtam le a magyar helyesírás szabályai szerint a mecset becenevét. De ettől még az a mecset van, létezik, és kiejtésben nincs különbség abban, hogy a nevét egybeírod van sem (ráadásul pont olyan mecsetről van szó, amelynek az eredeti török elnevezése egybeírva és külön írva is egyaránt helyes és használatban van).

Előzmény: geodo1 (2407)
pamag Creative Commons License 2013.08.18 0 0 2408

... szerintem meg az a kötekedés, amit Te itt most műveltél!

Senkihez és semmihez nem kapcsolódva, nulla információval csak a belebeszélés kedvéért belebeszélni, és csak a ledorongolás kedvéért másokat ledorongolni.

 

Amit csak olvaso vagyok topiktárs írt le, az inkább ismeretterjesztés. És amúgy neki se kellett volna az előző hozzászólást kötekedésnek minősíteni...

Előzmény: geodo1 (2407)
geodo1 Creative Commons License 2013.08.18 0 0 2407
..mondjuk szerintem ez volt a kötekedés...
Előzmény: csak_olvaso_vagyok (2406)
csak_olvaso_vagyok Creative Commons License 2013.08.18 0 0 2406

Köszi a pontosítást. Legközelebb jobban figyelek a helyesírásra :)

Viszont a kötekedést nem szeretem, és a kötekedőktől a maximális pontosságot várom el. Ugyanis ha már ennyire a pontosságra törekszel, akkor azt sem ártana közölnöd, hogy a Kék mecset elnevezés nem hivatalos név, hanem csupán becenév. A hivatalos elnevezés ugyanis Sultan Ahmet Camii (néha egybeírva Sultanahmet Camii), vagyis magyarul Ahmet Szultán mecset (vagy angolul Sultan Ahmet mosque). De ha még pontosabbak akarunk lenni, akkor a mecset helyett magyarul a dzsámi szót kellene használnunk. Mivel a dzsámi azt jelenti, hogy a péntek déli imát és szónoklatokat tartják.

(ez olyan mint a keresztényeknél sima templom és a székesegyház közti különbség)

Mondom, engem egyáltalán nem zavar, ha valaki egy épületnek a hivatalos helyett a becenevét használja, vagy a magyaros átírás helyett külföldi átírást használ. Viszont a kötekedőktől a maximális pontosságot elvárom, és a kötekedőktől nem fogadom el a pongyolaságot

(ugyanis kötekedni egyáltalán nem kötelező, de aki kötekedik, az legalább arra ügyeljen, hogy ne lehessen belékötni)

Előzmény: Villa Franco (2399)
COOP Creative Commons License 2013.08.18 0 0 2405

Köszönöm nektek is:)

Előzmény: pamag (2386)
COOP Creative Commons License 2013.08.18 0 0 2404

van Sultanahmetben egy cukrászde, nem jut eszebe a neve, na mi ott szoktunk bűnözni. Szerintem máshol is fogunk most.Télen az volt kényelmes.

az árakat nem tudom, de csodálatos dolgok vannak ott:)

Előzmény: Flower2000 (2391)
COOP Creative Commons License 2013.08.18 0 0 2403

köszönöm, ha megjöttem jelentkezem. Netem lesz, de csak telefonról és a fórumra arról nem tudok belépni közvetlenül. Persze ha sürgős, akkor igen, de ne legyen az:)

most végre remélem jó időnk lesz:)

 

Előzmény: csak_olvaso_vagyok (2390)
COOP Creative Commons License 2013.08.18 0 0 2402

Tudom, voltunk és valóban szép:) köszi!

Előzmény: kirgizke (2401)
kirgizke Creative Commons License 2013.08.18 0 0 2401

Az előbb említettem a Rüsztem Pasa Dzsámit, - ha eddig még nem láttátok- akkor ne hagyjátok ki, gyönyörű.

Előzmény: COOP (2385)
kirgizke Creative Commons License 2013.08.18 0 0 2400

Szólnak, ha esetleg imaidő van. Nekünk a Rüsztem Pasa Dzsáminál szóltak, hogy éppen imaidő lesz, jöjjünk vissza kicsit később. Így is történt.

Előzmény: pamag (2384)
Villa Franco Creative Commons License 2013.08.18 0 0 2399

Nincs "Kékmecset"! Kék mecset van.

Előzmény: csak_olvaso_vagyok (2396)
Flower2000 Creative Commons License 2013.08.18 0 0 2398

Tényleg jól néz ki ez a Kék mecset. Nagyon légies, hogy tele van ablakkal, alig van fal. Voltam már benne, de az rég volt.

Előzmény: csak_olvaso_vagyok (2396)
csak_olvaso_vagyok Creative Commons License 2013.08.18 0 0 2397

Az ilyenre fel is kell hívni a figyelmet, hiszen ennyi pénzért ott már sok jó dolgot lehet kapni, és akitől ennyit kérnek, az ne hagyja magát átverni. :)

Előzmény: Flower2000 (2394)
csak_olvaso_vagyok Creative Commons License 2013.08.18 0 0 2396

A Kékmecseteben az imádkozókkal kapcsolatban nem kell figyelni arra, hogy ne elöttük menjünk el, mert ott el vannak különítve a turisták az imádkozóktól (van egy fa keritíés, és azon belülre csak az imádkozók mehetnek), de más mecsetekben nincs ilyen elkülönítés:

 

így néz ki, amikor a muszlimok a hivatalos imaidőkön kívül imádkoznak a mecsetekben:

Kékmecset:

 

Fátih mecset:

 

Ez Zeytinburnuban az egyik modern mecset:

 

Eyüp Sultan mecset:

 

Előzmény: csak_olvaso_vagyok (2392)
Flower2000 Creative Commons License 2013.08.18 0 0 2395
Előzmény: csak_olvaso_vagyok (2393)
Flower2000 Creative Commons License 2013.08.18 0 0 2394

Pont erről van szó. Normál esetben nem ennyi, de aki beírt az angol fórumra attól 15-öt kértek el ráadásul. Ezért hívom fel erre a figyelmet.

Engem Olaszországban vertek át most májusban, 0.8 euros vízet 8 euronak számoltak egy boltban és nem figyeltem oda csak a hotelben vettem észre.

Előzmény: csak_olvaso_vagyok (2393)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!