Keresés

Részletes keresés

atish29 Creative Commons License 2013.12.17 0 0 429

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy létrehoztam egy videót After Effects-ben (megvan hozzá a mentett project is). Azt szeretném beimportálni a Pinnacle Studio 16-ba egy másik videóra. Van rá esélyem, vagy felejtős? :)

Előre is köszi a válaszokat

Pityus53 Creative Commons License 2013.12.16 0 0 428

Sziasztok!.
PinnacleStudio 16-os programot használok a filmjeim szerkesztéséhez. Eddig a saját 3D-és filmjeimet szerkesztettem vele gond nélkül. Most a régebben a számítógépemre "capturölt" filmjeimet betöltve a programba, a hang lassítva hallható, és a videó pedig normál sebességgel megy. Ezek hagyományos DV video, és PCM audio formátumú video jelenetek. Az operációs rendszerem: Win7, 64 bites. Tudtok valamilyen megoldást?

victoryne Creative Commons License 2013.11.11 0 0 427

Sziasztok!

Abban szeretnék segítséget kérni, hogy win7 alá kellene telepítenem egy studio9-et. Sikerül telepíteni, általam ismert utolsó patch 9.4.3 fent van. Az a baj, hogy az előnézeti ablakben nem jelenik meg a video. Megy a lejátszás, de fekete marad az ablak. Ha kiteszem teljes méretre, akkor ahol épp tart, képkocka megjelenik, de így sem látható a lejátszás. Meg lehetne ezt valahogy oldani? Vagy tudtok olyan verziót mondani, ami megy win7 alatt és a videókról le lehet vele szedni a tv csatorna logót? A 9-eshez van ilyen logó leszedő, de valami külső, nem alapból a studióban volt.

 

GPter Creative Commons License 2013.11.09 0 0 426

Szia!

 

A renderelésnél milyen paramétereket adtál meg a két esetben, és milyen videóformátumok (milyen paraméterekkel) szolgálnak a különböző fejezetek nyersanyagául? Jól sejtem, hogy rendesen különböznek egymástól?

 

Üdv.:

Péter

Előzmény: inquizitor (424)
frm15 Creative Commons License 2013.11.09 0 0 425

Köszönöm, bár nekem nem kéne HD, de megnézem

Előzmény: GPter (422)
inquizitor Creative Commons License 2013.11.08 0 0 424

hello!

 

van egy eredeti pinnacle studio 12 ultimate szoftverem.
video-t szerkesztek, de amikor a renderelés elkészül (hogy DVD legyen belőle), akkor a renderelési beállításoktól függően vagy az egyik fejezet video anyaga villog vagy a másiké.
látni és hallani az eseményt, de a video idegesítően villog: fekete sávok jelennek meg egy pillanatra 1,5 másodpercenként.

ötlet?

előre is köszönöm a segítséget.

 

piadex2

syrius Creative Commons License 2013.11.07 0 0 423

Vagy merem ajánlani a 16-ot (17-et) Ezek egy hónapig korlátozás nélkül használhatók, én annyira megkedveltem, hogy meg is vettem.

GPter Creative Commons License 2013.11.06 0 0 422

Szia!

 A Studio 9 sajnos olyan régi, hogy nem tudja mit jelent az MP4, és a HD felbontás. Nem Codec frissítés a megoldás, hanem uppgrade kb 14-15-ös verzióra.

 

Üdv.:

Péter

Előzmény: frm15 (420)
syrius Creative Commons License 2013.11.04 0 0 421

Alig melegedett meg a Studio16, már is itt a 17. Egyelőre nem tudom érdemes-e upgrade-elni, van valakinek tapasztalata?

frm15 Creative Commons License 2013.11.03 0 0 420

Sziasztok! Az alábbi témában kérném a segítségeteket:

  • Studio 9 programot használtam eddig, DV kamerával tökéletesen működött. Most egy Panasonic Lumix TZ 35-tel vettem fel HD minőségben, MP4 fájlokat csinált a gép, a Studio 9 nem akarja felismerni a fájlokat. Valamilyen codec-et le kéne töltenem? Ha igen milyet? Vagy kukázhatom a Studio 9-et? (Tudom, hogy nem a legfrissebb verzió, de ezt becsületesen megvásároltam, nem szeretnék az évi 2-3 családi videóért évente tízezreket fizetni)
  • Ha kukázni kell: a Windows Live Movie Maker (Win7 van) használható? A videokártyára 2 GB-ot ír a gép azzal, hogy 512 MB a dedikált.

Előre is köszönöm.

eloati Creative Commons License 2013.09.18 0 0 419

Pinnacle S 12 nem tud jól müködni Windows 7 alatt.

Előzmény: WeghAA (399)
eloati Creative Commons License 2013.09.18 0 0 418

PS12 vel vágok két éve AVCHD-t kevés problémával.

Előzmény: csalazolee (403)
eloati Creative Commons License 2013.09.18 0 0 417

Én úgy oldottam meg hogy feldaraboltam a felvételt , ahol sok extra volt ( effekt usztatás lassitás kép a képben stb. )

ott rövidebre ( 30 min ) rendereltem mpeg fájlba utána  ezekből csináltam dvd-t.

Olyan is volt hogy egy egy szerkesztett klipet ( 10-20mp)külön meg kellett csinálnom mert mindig ott elakadt.

Az exportálási hibánál kiírja hogy hol áll meg.

Előzmény: kétkutya (413)
syrius Creative Commons License 2013.08.31 0 0 416

Bár gondolom azóta rájöttél, vagy megtaláltad a megoldást, de hátha másnak is jól jön a degítség. Szóval a sebességbeállítás nem az effektek közt van, hanem jobbegérrel a klipre kattintva nyílik meg egy menü, ahol fönt látható a speed. Lehet lassítani/gyorsítani, visszafelé játszani, vagy egy "lyukba" beilleszteni a kívánt hosszra/sebességre állítva - strech.

Én egy hétig nagyon szenvedtem vele, de lassan egy hónapja használom a letölthető változatot és tuti, hogy megveszem, mert nagyon megkedveltem. A korábbi (9-14) meg mehet a kukába, már látni se akarom :-) Ez gyors, nem (na jó alig) fagy le, és jól kezelhető, csak fél óránként káromkodok nagyokat, de többnyire megoldom. 

Előzmény: rahi64 (414)
Sborisz Creative Commons License 2013.05.10 0 0 415

Szia!

Nekem régebben a RAM beállítása miatt szarakodott a progi(1333 volt ráírva a RAM-ra de csak ez alatt volt hajlandó menni rendesen) Próbáld meg lejjebb venni, hátha segít!

:)

Előzmény: kétkutya (413)
rahi64 Creative Commons License 2013.05.09 0 0 414

Sziasztok!

 

Tud valaki Pinnacle Studio 16-ban alkalmazásban segíteni?

Egy film bevágott jelenetének lejátszási sebességét - lassítás-gyorsítás - hogyan tudom beállítani?

Ha esetleg van valakinek magyar nyelvű felhasználói kézikönyve pdf-ben, akkor azt is megköszönném!

(Eddig 12 Hu-t használtam, de ezzel az újjal szenvedek nagyon... :(  )

 

Hali: rahi

kétkutya Creative Commons License 2013.05.01 0 0 413

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, sos!!! :)

Éévek óta használom a P. Studio 14-et - mindig is sok bajom volt vele -, de most egy újabb horrort produkál! Mikor kiírnám a megszerkesztett projektet - akár lemezre, akár bármilyen fájl formába -, közli, hogy "sikertelen exportálás (kiszámítási hiba)"!!!

Láttam, hogy pár éve valaki itt hasonló gondokkal küzdött, de a megoldásra nem találtam választ.

Próbálkoztam a program újratelepítésével, a gép kitakarításával, stb.,de semmi .... illetve annyi, hogy most már rögtön közli, nem csak néhány perc múlva, mint ezek előtt! (legalább nem kell időt pazarolni a reménykedésre!) :)

Van valakinek hasonló gondja, és rá megoldása is??? Nagyon hálás lennék, ha tudnátok tanácsot adni, mert már a gutaütés határán vagyok!!! :)

BX-60-72 Creative Commons License 2013.03.26 0 0 412

Még annyit, hogy importáláskor az előnézet helyén ez a hibaüzenet áll: "nem sikerült a videó beolvasása az eszközről" (eközben látja és kezeli a kamerát a program). Op. rendszer: Win7 32bit

Előzmény: BX-60-72 (411)
BX-60-72 Creative Commons License 2013.03.26 0 0 411

Sziasztok!

 

A segítségeteket szeretném kérni! Telepítettem a Pinnacle Studio 14-et, amivel korábban egy Panasonic NV GS 75 EP kamerával Mini dv kazettára felvett felvételeimet szeretném digitalizálni. A Pinnacle-t minden probléma nélkül tudtam telepíteni, annak minden tartozékával együtt. A gépemen (dell inspiron 9400) van IEEE 1394 csatlakozó, kábelem is van hozzá, így a kamerát tudtam csatlakoztatni. A gépem, és a Pinnacle is felismerte gond nélkül. Az importálás felületen ki is tudtam választani az eszközök közül, a kamerát lejátszás üzemmódba állítottam, de előnézeti kép nem jelent meg. Ezzel együtt a kamerát tudom kezelni a Pinnacle-ből (lejátszás, tekerés stb.), vagyis látja és kezeli azt, mégsincs előnézeti kép, és így nem tudok importálni se. Fogalmam sincs, mi lehet a probléma, kérem segítsen, akinek van ötlete! (Esetleg a videokártya? ATI Mobility Radeon X1400-as van benne).

Köszönöm!

firefighter122 Creative Commons License 2013.03.23 0 0 410

Köszi az infót!

Előzmény: GPter (409)
GPter Creative Commons License 2013.03.21 0 0 409

Szia firefighter122!

 

A 14 tud magyarul is (multilingual), ismeri a HD DVD, Blue Ray Disc formátumot, tudja az 1440x1080 és 1920x1080 felbontásokat. Fel tudja dolgozni az AVCHD formátumot, igaz, hogy nehézkesen.

A 15-ről nem nagyon tudok mit mondani, de az ha jól tévedek nem tud magyarul. Talán lesz aki ír majd róla valamit.

 

Üdv.:

Péter

Előzmény: firefighter122 (408)
firefighter122 Creative Commons License 2013.03.19 0 0 408

Sziasztok!

 

Korábban a 9-es verziót használtam windows xp-n, gépet cseréltem és most win7 64 rendszerem van, érdeklődöm, hogy melyik pinnacle studio alkalmas erre, ..... lényeges hogy magyar nyelvű legyen.

Elsősorban a régi miniDV kamerámról szeretnék DVD lemezt készíteni.....van egy fullhd-s kamerám is ami m2ts-ben rögzít, előbb-utóbb azt is jó lenne szerkesztgetni.

Segítségeteket előre is köszönöm.

Sborisz Creative Commons License 2013.02.23 0 0 407

Sziasztok!

Kis segítség a progihoz, magyarul:

http://pinnaclestudio.helpmax.net/hu/a-studio-hasznalata/

GPter Creative Commons License 2012.12.27 0 0 406

Szia Kalesz!

 

 

Attól függ, hogy milyen eszközön szeretnéd lejátszani. Ha van BD lejátszód, és fontos, hogy legyen valamilyen menüje is,akkor BD25 vagy BD50.

Ha médialejátszón, vagy TV (USB eszközről), és mondjuk a menü sem szükséges, akkor olyan fájlformátumot kell választanod, amit a lejátszó eszközöd ismer, támogat, és tartds meg az 1920 x 1080 felbontást. (természetesen ügyelj arra, hogy a projekted formátuma is 1920 X 1080i legyen, mivel az AVCHD forrásanyagod is ez, és mpeg2 codec alapú)

 

A mai modern TV-k progresszív képmegjelenítést alkalmaznak, ha a TV-vel szeretnéd lejátszatni, akkor a folm készítésénél pipáld be a "progresszív kódolás" jelölő négyzetet. Bár valószínűleg van beépített deinterlaced funkciója. Ha médialejátszón játszod le, akkor ezt nem fontos megtenned, mivel azok úgyis "deinterlészelik", azaz átalakítják a kép megjelenítési módját lejátszás közben progresszívre. (Ha jól tévedek)

 

 

Üdv.:

Péter

Előzmény: Kalesz! (405)
Kalesz! Creative Commons License 2012.12.25 0 0 405

Sziasztok!

 

Van egy Sony HDR-CX190E (http://www.220volt.hu/Sony+HDR-CX190E+fekete) kamerám. Családi videok felvételére,

készítésére vettem. 

Évekkel ezelőtt dolgoztam a Pinnacle Studio 12-vel, így nem teljesen ismeretlen a dolog.

Viszont, az AVCHD videok konvertálása, készítése igen.

 

Most a 16-os Pinnacle Studiot telepítettem fel. A memóriakártyáról átmásoltam az m2ts videokat, melyeket a kamerával lehető legjobb minőségben vettem fel (1920x1080i highest quality). Ezt követően importáltam a videokat stb. 

 

Az a legfontosabb kérdésem, hogy vágás után milyen formátumot készítsek ami a legjobb minőségű videot eredményezi majd HD TV-n? Ez legyen BD25, vagy MPEG2? Vagy egyéb más? MKV-t tud készíteni a Pinnacle?

 

Köszönöm a segítséget!

 

 

GPter Creative Commons License 2012.12.16 0 0 404

Szia csalazolee!

 

Bár legtöbbször nekem is AVCHD a forrás anyagom, de mégsem ezt viszem be az idővonalra az általad említett probléma miatt. Sajnos nem képes megbírkózni a Pinnacle ezzel a feladattal. Mindig átkonvertálom HDV formátumra. Azt szereti, és gyorsan is megy vele az editálás. Arra azonban számíts, hogy az átkonvertált anyag mérete nagyobb lesz, mivel az AVCHD kétszer tömörített mpeg, és azt így szépen "kicsomagolod". A Canopusnak van egy jó konvertere beépítve az Edius telepítő lemezébe. A régebbi változat viszont nem tud 1920 x 1080-ba konvertálni, csak 1440 x 1080-ba. De ha a végeredménynek DVD kell, akkor ez is jó. Hogy a legfrissebb tudja-e, azt nem tudom.

 

Üdv.:

Péter

 

 

Előzmény: csalazolee (403)
csalazolee Creative Commons License 2012.12.15 0 0 403

Az lehet, hogy a Pinnacle semelyik verziója sem alkalmas normálisan AVCHD filmek vágására?

 

Már van SSD-m, 7850-es 2 GB-s kártyám, i5-ös pricim, 16GM memóriám.

És még így is egy rakász sz@r a vágás vele. Mire megtöltök egy 67perces DVD-nyi anyagot diavetítőssé válik az egész, ha bármit szerkesztenék.

 

Ajánlatokat kérek,mert utálom már ezt a béna programot!

GPter Creative Commons License 2012.12.06 0 0 402

Szia!

 

Sajnos nekem nincs meg a "Boris Graffiti" csomag, így nem ismerem, nem tudok segíteni.

 

Üdv.:

Péter

 

Előzmény: kalozoltan (401)
kalozoltan Creative Commons License 2012.12.06 0 0 401

A Studio 12 videoszerkesztővel szerkesztett klipben alkalmaztam a "Boris Graffiti" effektuscsomagból az "animated type on examples/typeOn Letter" effektet, de szeretném megváltoztatni a betűtipust, színt stb, de nem boldogulok vele. Gyanítom, hogy az "Advabced Mode"-ban ezt meg lehet tenni, de fogalmam sincs, hogyan. Nagyon megköszönném, ha valaki tudna segíteni!

KZ

GPter Creative Commons License 2012.12.02 0 0 400

Szia!

 

Ugyanazon eszközökön keresztül viszed be most is a PC-re? Gondolok itt capture kártya firewire port... és konkrétan milyen eszközzel, milyen módon vitted be XP alatt a PC-re?

 

Mi változott az operációs rendszeren kívül?

 

Üdv.:

Péter

Előzmény: WeghAA (399)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!