Keresés

Részletes keresés

mosogep-szerelo Creative Commons License 2013.04.26 0 0 5297

Üdv Mesterek!

Mostanában Szentendre környékén lesz kályhaépítő tanfolyam amatőröknek?

Köszönöm! sanyooo

maguborka Creative Commons License 2013.04.25 0 0 5296
Az rtl es a tv2 rendszresen csinal ilyen musorokat. Mikor kit szavaznak be az mas kerdes. Kulonbozo emberek megfordultak mar itt ilyen otlettel, szoval az almod valosagon alapul. Keresd meg nyugodtan privatban az embert.
Előzmény: Fidó mester. (5295)
Fidó mester. Creative Commons License 2013.04.25 0 0 5295

Üdv Mindenkinek !

 

Most hogy vége a fűtési szezonnak ,az ablakok nyithatóak eljött az ideje az építésnek.Én  még nem látok neki ,még a másfél év nem telt el.Lehet nem is kell már annyi idő , ui. fogynak a kérdéseim igaz van még néhány.

 

Addig is amig ez a folyamat tart- elmeséném egyik álmomat...

 

Ez a látomás egy tömegkályha építésre irányított.Igen ám de nem fizikai valóságomban voltam jelen,  hanem az építést a virtuális tér közvetítette. A monitoron láttam online építést...

De ez még mind semmi!

Volt ott valami üzenőfal is ami az építést online követők véleményét közvetítette valós időben.

 

Szerintetek ilyesmi létezhet a való világban is?

 

Üdv Fidó mester

 

 

szemeskályha Creative Commons License 2013.04.24 0 0 5294

Azért köszönöm a törődést! A helyi kályhások megkérdezése jó ötlet - el akartam kerülni a tolakodást, de hát a tudásnak helye van...

Előzmény: maguborka (5290)
maguborka Creative Commons License 2013.04.24 0 0 5293
Az korrekt. S elmondod a kerdezonek a beszerzesi helyet? ;)
Előzmény: Kályháskristóf (5292)
Kályháskristóf Creative Commons License 2013.04.23 0 0 5292

10 ropiért veszek 4m3 agyagot. Egy évig ki szokott tartani.

Előzmény: maguborka (5287)
ptoni Creative Commons License 2013.04.23 0 0 5291

Érdemes érdeklődni a legközelebbi téglagyárban is. Itt mellettünk,a Tapolcafői téglagyárban ajánlották, de sajnos az árra nem emlékszem.

Előzmény: szemeskályha (5286)
maguborka Creative Commons License 2013.04.23 0 0 5290

Megértem én. Kicsi a szórása a fórumnak ehhez szerintem (agyagot ásson s azon a környken)... Nagymarosra ahogy beérsz van a jobb oldalon egy kályhás - kályhaépítő. Telefonszáma is kint van. Ha arra jársz kérdezz rá esetleg. Mást én nem tudok ott  környéken.

Előzmény: szemeskályha (5289)
szemeskályha Creative Commons License 2013.04.23 0 0 5289

Köszönöm szépen, de inkább én szeretném begyűjteni. A téglák közti habarcs helyett is agyagot használnék, így valszeg elég sok kell. Ahol lehet, spórolni akarok.

 

Szóval, van valakinek egy tippje a környékre, vagy ez is olyan, mint a gombák lelőhelye, és ilyesmit nem szoktak megosztani (megértem, gombász vagyok)...

Előzmény: maguborka (5288)
maguborka Creative Commons License 2013.04.23 0 0 5288

http://www.matkeramia.hu/hu/elerhetsegeink/elerhetseguenk.html

 

mivel sokat járok Kismarosra, ha érdekel, tudok segíteni a beszerzésben, s eljuttatom... (ha 1-max. 2 hét belefér)

Előzmény: szemeskályha (5286)
maguborka Creative Commons License 2013.04.23 0 0 5287

egy 50 kilós zsáknyi 2500 ft.

többe kerül míg kimész 2-szer 2 helyre, minthogy bemész a boltba megvenni...

Előzmény: szemeskályha (5286)
szemeskályha Creative Commons License 2013.04.23 0 0 5286

Szervusztok!

 

A következőben szeretném a segítségeteket kérni:

 

Egy falazott takaréktűzhely építését tervezem, és ehhez próbálok agyagot vadászni. Kismaros környékén lakom, így első utam a Naszály agyagbányájához vezetett, de ott azt mondták, hogy az ottani agyag nem alkalmas. Tudna valaki tanácsot adni, hogy a környéken hol tudok pár zsák megfelelő matériát ásni, illetve, honnan ismerem fel, ha megfelelő?

 

Köszönöm szépen!

Ybasc02 Creative Commons License 2013.04.21 0 0 5285

Az 5277 számú hozászólásban szerplő link weboldalán minden infó megtalálható....

Előzmény: xy71 (5284)
xy71 Creative Commons License 2013.04.21 0 0 5284
Szia !
Teljesen megértem a válaszod valami elérhetőséget írnál nekem?
Előzmény: sancibácsi (5283)
sancibácsi Creative Commons License 2013.04.20 0 0 5283

Szia!

Egyrészt valóban nem egyszerű; mivel azt sem tudom, hogy akkor sima kályha 7 kW, (és milyen külsővel, ajtókkal), sütő lesz-e, vagy platnival egybe, és ha ez, akkor önálló tűztere lesz-e, vcagy külön-külön,....és vizes, vagy légfűtéses rész???

 

Másrészt nem is illik gondolom. Ez egy nyílvános fórum, nem a reklám helye.

Előzmény: xy71 (5282)
xy71 Creative Commons License 2013.04.20 0 0 5282
Sancibácsi!
EGY ILYEN VOLUMENÜ KÁLYHA MEGÉPÍTÉSE MENNYI IDŐ, ÉS MENNYI PÉNZBE KERÜLNE
HOZZÁVETŐLEGESEN.
TUDOM, HOGYNEM EGYSZERŰ EZT ÍGY MEGMONDANI DE KB. MENNYI LENNE?
Előzmény: sancibácsi (5279)
sancibácsi Creative Commons License 2013.04.17 0 0 5281

Nincs mit.

Előzmény: xy71 (5280)
xy71 Creative Commons License 2013.04.17 0 0 5280

Üdv Sancibácsi!

 

Ezt a videót már láttam sőt a Szentpéteri Tamást ismerem is.

Köszönöm a válaszod.

 

Üdv:

Előzmény: sancibácsi (5279)
sancibácsi Creative Commons License 2013.04.17 0 0 5279

Több helyiség fűtését levegős/konvekciós járattal, mint itt:

 

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=RCUjzeY-fK4

 

Vagy vizes regiszteres (padló, falfűtéshez,..) megoldással lehet.

Ehhez alaprajz,vagy helyszíni felmérés kell, hogy érdemben nyilatkozni tudjon az ember.

 

A főző hely az lap (platni), a sütő az meg tér/kamra :-)

 

Tehát lehet a kályha tűzterét platni alá is tenni, és innem megfűteni a kályhát, (amiben fekete sütő/kemence tér is van) vagy akár a kályha mellé külön csikótűzhelyet építeni, amit egy kéménybe kötni.

Ha tagolt az épület, akár mehet az egyik helyre a kályha, egy másik helyre a tűzhely, ha 2 kémény van.

Ha 1 kombó épül, akkor lehet a platni rész a konyha részben, és a sütő kamrát elfordítani 90 fokkal jobbra, balra is, vagy 180 fokkal, tehát a szembe lévő helyiségbe (pl. étkező/nappali).

Szóval a képzelet szab határokat csak. Gyakorlatilag bármit meg lehet oldani, (amire kérdeztél), csak 1-et nem! Hogy egy ilyen kályhát 10-15 kg fával fűts :-)

Egy 7 kW-os kályha -15 foknál min. 40-45 kg fát jelent. Ilyen hideg nem szokott lenni, csak ritkábban, de azért egy ilyen kályhánál a 20-25 kg-al kell kalkulálni minimum.

Előzmény: xy71 (5278)
xy71 Creative Commons License 2013.04.16 0 0 5278

Szia Sancibácsi!

 

Köszönöm a gyors válaszod, hogyan lehetne megoldani több helyiség fűtését esetleg melegvizet sütő főző lapot?

 

Előzmény: sancibácsi (5277)
sancibácsi Creative Commons License 2013.04.16 0 0 5277

Szia!

7 Kw elég sok egy kályhnak.

Csináltam méár 120 m2-re kályhát, de az extrém szigetelés volt:

http://www.tuz-mester.hu/gaeriasaloldal.html

Gondolom a tiéd is az lehet, ha 120 m2-re csak 7 kW kell! :-)

Hogy téglával, vagy kővel, (bármi mással) az gyakorlatilag bármivel megoldható (na jó lambériával nem :-)

A külömböző anyagoknak, szerkezeteknek (struktúráknak!!!) viszont más, és más hőleadő kélpessége van. Tehát előre meg kell tervezni a követ/téglát, a kályha méretét, belső felépítését, stb.

Előzmény: xy71 (5276)
xy71 Creative Commons License 2013.04.16 0 0 5276

Üdvözletem mindenkinek!

 

Nagyon szimpatikus nekem ez a tömegkályha nem értek hozzá én házat építek és azért nézegetem a fűtés rendszereket lenne egy két kérdésem ha tudnátok segíteni azt nagyon megköszönném.

7000W az épülendő házam hővesztesége 120m2 be lehetne egy tömegkályhával fűteni az egész házat?

Ha igen akkor hogyan?

Melegvízmegoldható vele?

Fözőlap is kerülhet bele?

Csak téglával lehet burkolni vagy mással is  pl. terméskővel is?

 

Köszönettel:

maguborka Creative Commons License 2013.04.15 0 0 5275

könnyű annak aki egy nyitott "raktár" fölé építette a kályháját :)

Előzmény: kekov (5274)
kekov Creative Commons License 2013.04.15 0 0 5274

... éééves ?

 

max. 4 év múlva ! :)

Előzmény: maguborka (5273)
maguborka Creative Commons License 2013.04.15 0 0 5273

lassan jön az éves karbantartás ideje. hamuzás. sok sikert kívánok eme nemes és megerőltető feladathoz a Tömegkályha használóknak. Aki gyűjtöget s épít ilyet idén, sok szerencsét és sikert kívánok hozzá. 

maguborka Creative Commons License 2013.04.13 0 0 5272
Ird meg nekem privatba. Te kiirod magadbol, en meg tudom, hogy kinek szol ;) tuti nem lesz sertodes ;)
Előzmény: sancibácsi (5271)
sancibácsi Creative Commons License 2013.04.13 0 0 5271

Azért nagyon ki kívánkozna belőlem 1-2 gondolat. Egy pár éve benne vagyok ebben a tömegkályha dologban, és így összegyűlt egy két tapasztalat, benyomás, és a többi. De most nem lenne szerencsés leírni.

Majd egy jó pár hozzászólással később leírom, emlékeztessetek rá.

Akkor már nem lesz semkire sértő, nem gondolja, személyeskedésnek,....

Előzmény: sancibácsi (5270)
sancibácsi Creative Commons License 2013.04.13 0 0 5270

Én a sajátomat egyedül csináltam. ki-be rohangáltam.

Főleg hétvégéken csináltam, akkor is sokszor fél napot.

Vlot, hogy esetleg délután 2 órát, de kipakolással, takarítással, elpakolással több mint 4 óra :-(

Tudom miről beszélek.

Azért 1,5 hónapra hogy költözzön el a család, az sem járható :-) Nem is szabad! :-)

Megértelek, hogy Te sem bontod.

Amúgy aranyos a feleséged: gratulálok hozzá, szerencsés ember vagy! :-)

De látod, az hogy ha mégegyszer építés jön a lakásba, akkor menni akar: az csak jelent valamit :-) Minden nő ilyen egyébként alapból. Meg minden férfi olyan, hogy látja az eredményét, és nem törődik a sarazással, koszolással, mert tudja, hogy mi lesz a végeredmény!

 

Épp ezért mondom, hogy aki arra bíztat valakit, hogy építse csak, kezdjen bele, úgy hogy előtte nem tanulta/látta/mutatták neki; és ha nem sikerül, na bumm! Majd lebontja, és újat épít: az nem tudja miről beszél. Ebben biztos vagyok: én már próbáltam. (Egyedül felépíteni).

Előzmény: ango72 (5262)
Fidó mester. Creative Commons License 2013.04.13 0 0 5269

Üdv Mindenkinek !

 

Aha,akkor nekem szántad !

Értem én...

 

Üdv Fidó mester

Előzmény: bárány b (5267)
maguborka Creative Commons License 2013.04.13 0 0 5268
Nyirsegbe jarok ritkan az is 300 km ;)
Halal komolyan gondoltam, mivel egy ilyen epitesen, tobb szem tobbet lat, mas es mas otletek merulnek fel, ami elgondolkodtato lehet, ergo tanulas is van-lehet benne. Ez a vezerfonal ami miatt irom a tanulasi lehetoseget...
Mindig hagyok egy kerdest az eletben, hogy miert ne lehetne maskepp is csinalni azt ami mar kesz? Ez nem jelenti azt, hogy folyton megkerdojelez az ember mindent, de marad hely az uj gondolatnak-lehetosegnek is. A vak hitben nem hiszek, mert valaki azt mondta...
Voltam en mar sok erdoben ;) tanultam is sok dolgot, de meg messze nem kesz a rendszer ;)
Szoval a szandek komoly volt. Epitest nem tervezed, igy tema lezarva. ;)

Előzmény: ango72 (5266)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!