Keresés

Részletes keresés

wadkender Creative Commons License 2013.04.19 0 0 181

Hali

kis segitseget szeretnek kerni a Szakiktol 

van egy riaszto rendszer segiteni kellene beazonositani milyen tipusu pontosan, nagyon reszletes leiras kellene hozza ki kellene sutni mert nincs meg a mesterkod es ujra hasznalatba kellene venni mert az alberlő elköltözött es van egy lakas,üzlet helyseg lekodolva

peti.olah Creative Commons License 2013.04.13 0 0 180

Sziasztok!

Segítség kellene egy régebbi riasztóhoz.

Adott egy Solution Solnet 104 kisközpont. Ehhez vettem egy WE800 távirányító modult.

A kérdés: Hogyan lehet felismertetni a központtal a távirányítót? A nagyobb (8-16 zónás) központoknál van memóriacím a rádiós egységek engedélyezéséhez, de ennél nem találtam.

gul7 Creative Commons License 2013.04.10 0 0 179

Köszönöm a válaszokat, ezeknek az ismeretében valószínüleg megrelézem a kimenetet. 1K nélkül már zavaró a sziréna ezért is raktam bele.

Központból csak 6000-est szerettem volna venni, de hát mit tegyek ha ezt adták helyette. A sziréna pedig a garázsba fog kerülni, nem gondoltam volna hogy nem mindegy a típusa.

_kip_ Creative Commons License 2013.04.10 0 0 178

Családi ház méretben :-D

 

Rkahatott volna 4000-t is :-D

Előzmény: bcslaci (177)
bcslaci Creative Commons License 2013.04.09 0 0 177

"Ha már vettél egy nagy riasztó központot,"

 

A nagy központ itt kezdődik: http://www.security.honeywell.com/me/intrusion/products/co/gx/pa/132815.html

:D :D :D :D :P :D :D :D :D :P :D :D :D :D :P :D :D :D :D :P

Előzmény: _kip_ (175)
bcslaci Creative Commons License 2013.04.09 0 0 176

Ha kiveszi az 1K-t valószínűleg még hangosabban fog szólni (halkan).

 

 

gul7:

Próbáld meg egy soros diódával bekötni a szirénát, általában segít (0,6V esik a diódán így a szirénára nálad az 1,3-ból csak 0,7V körül jut majd) riasztásnál nincs jelentősége annak a kis feszültségesésnek.

Előzmény: _kip_ (174)
_kip_ Creative Commons License 2013.04.09 0 0 175

http://www.powerbizt.hu/index.php?pid=12&nav=&product=484

 

Én ezt használom és nincs vele gond, jobban is néz ki mint az a szutyok.

Ha már vettél egy nagy riasztó központot, akkor a többin miért spóroltál?

Előzmény: gul7 (173)
_kip_ Creative Commons License 2013.04.09 0 0 174

A sziréna kimeneten van egy "figyelő feszültség" ezzel tudják a sziréna hibát jelezni, ha azt a rossz betörőbácsi levágja :-)

1K minek? Ha nincs sziréna vagy állandóan szól csak akkor kell bele.

Azt szerintem kiveheted.

Ha gagyi beltéri szirénátteszel fel, az zúghat, búghat, kattoghat, azon csak az segít, ha megrelézed.

 

Előzmény: gul7 (173)
gul7 Creative Commons License 2013.04.08 0 0 173

Sziasztok

 

Beruháztam egy Paradox SP7000 vezérlőre két kezelővel és a hozzá szükséges érzékelőkre. Most zajlik a telepítése. Jelenleg szoktatom a családot hozza, főleg az idősebb korosztájt, ezért jelenleg csak egy belső sziréna van rákötve a BELL kimenetekre egy 1K-os ellenálással.

A kérdésem az lenne hogy a kimeneten mért mérek 1,3V-ot akkor ha nincs riasztás. A szirénához ( TS-668 beltéri ) közel hajolva hallatszik, hogy halkan szól. 

Ez normális jelenség?

 

Segítséget előre is köszönöm.

 

 

_istvan_ Creative Commons License 2013.04.02 0 0 172

Az IP100-al az a gond, hogy nem küld üzenetet a riasztásról, csak ha a telefonon fut az iParadox. (az pedig nem fut mindig...)

Online állapotlekérésre jó, de a jelzésre egy telefonhívás biztosabb.

A külső modullal a státusz lekérés nem fog menni, csak az "ingyen GSM" be/ki kapcsolás. (kulcskapcsolónak programozva az egyik zónát, arra pedig a modul relé kimenetét.)

 

Mi lenne a jó megoldás? A két "gyári" modul nem hiszem hogy tudna egyszerre működni, nem?

Előzmény: bcslaci (171)
bcslaci Creative Commons License 2013.04.01 0 0 171

Az IP100-at mire használod ha élesítésre és riasztásjelzésre külön modult keresel?

 

Külső modullal honnan tudod majd, hogy bekapcsolt-kikapcsolt?

Előzmény: _istvan_ (170)
_istvan_ Creative Commons License 2013.04.01 0 0 170

Hello!

 

Köszi a választ! Az a gond, hogy a központ serial csatlakozójára egy IP100-as modul van dugva. A gyári modult néztem én is először, de így szerintem nem lehet rácsatlakoztatni...

Előzmény: bcslaci (169)
bcslaci Creative Commons License 2013.03.31 0 0 169

Paradox PCS250, minden más csak kókány házibarkács

Előzmény: _istvan_ (168)
_istvan_ Creative Commons License 2013.03.31 0 0 168

Sziasztok!

 

Paradox digiplex evo központhoz keresek GSM modult, aminek tudnia kellene természetesen a riasztás jelzést hívással, vagy sms-ben, a ki be kapcsolást adott számról hívva (ne kelljen kódokat beütni, fel se vegye a telefont a modul), és ha sms-t tud továbbítani, az sem baj...

 

Találtam is egy olyat, ami elvileg ezeket tudja: Tell COMPACT GSM modul II. 

Kérdés, hogy az élesítést hogy tudom megoldani ezzel? Az átjelzés nem gond, annak egyértelmű a bekötése. Van a központon egy olyan bemenet, amit a modul reléjével tudok vezérelni? (esetleg a kulcskapcsoló erre jó?)

 

Köszi a segítséget!

xtl Creative Commons License 2013.03.23 0 0 167

64 zónás DSC rendszerem van, és két PC5500 kezelőm. Lehet valahogy olyan riasztási programokat kialakítani, hogy egy gombnyomásra több partíciót is élesítsen? Van erre akár valami célhardver, hogy ne kelljen partíciót váltani a kezelőkön, és külön-külön élesíteni őket? Négy partícióm van, alsó szint, felső szint, tetőtér, kert. Rendszeresen előfordul a teljes távozó program, egy otthon maradó alvós, amikor csak a felső szinten mozoghatunk, meg egy otthon maradó mászkálós, amikor az egész házban lehet tevékenykedni, de a héjvédelem, a kert, meg a padlás élesítve van. Akár valami célhardver is jó lenne, hogy a család műszakilag kevésbé érzékeny tagjai is kezelhessék az otthon maradó programokat.

_kip_ Creative Commons License 2013.03.22 0 0 166

Paradox Spectra vagy Magellán széria

Előzmény: Spigi73 (162)
_kip_ Creative Commons License 2013.03.22 0 0 165

-Igen K10LED és K32LED kell vagy K32 helyett LCD, vagy érintőképernyős is mehet

 

-Egyet sem, mert BUSZ-on van Max 32 kezelőt tehetsz egy rendszerre

Előzmény: gul7 (163)
_istvan_ Creative Commons License 2013.03.21 0 0 164

Hello!

 

Egy T.E.L.L. Gsm Pager3 gsm kommunikátor szoftverét honnan lehetne megszerezni? Egy lecserélt riasztóban ilyen volt és szeretnék belenézni, hogy esetleg tudom e valamire használni. (Nem vagyok telepítő, a gyártótól csak ők tölthetik le.)

Nincs meg véletlenül valakinek?

gul7 Creative Commons License 2013.03.16 0 0 163

Sziasztok

 

Most tervezem a házat beriasztózni, ezzel kapcsolatban kérném a segítségeteket. A rendszert Paradox SP eszközökből szeretném megcsinálni. 7 mozgásérzékelő és 5 nyitásérzékelő lenne és 2 partíció. Az épületbe ás a garázsba is szertnék egy-egy kezelőt.

A kérdéseim:

  • A garázsba fel lhetne tenni egy 10 zónás kezelőt?(A házba egy 32 zónás kerülne) Ott csak ki illetve bekapcsolni kellene a rendszert.
  • Hány zónát foglal el egy kezelő?

 

Spigi73 Creative Commons License 2013.03.16 0 0 162

Sziasztok!

 

Házfelújításom során elérkeztem a biztonsági rendszer kiépítéséhez. Tanácsot szeretnék kérni, melyik lakásriasztó csomagot válasszam? Elég sok a kínálat, de nem ismerem a márkákat, melyek a megbízhatóak és ár-érték arányban a legjobbak. Visszaolvasottak alapján a Paradox és a DSC-ről láttam a legtöbb beírást, ezeket használják legtöbben.

Ezekből melyik lehet számomra megfelelő?

Kocka a ház (10x10), 5 ablaknyitás érz. + 1 bejárat nyitás érz., 3 mozg.érz. figyelt helyiséggel + pince nyit.mozg. + garázs nyit. mozg. +udvar mozg.elöl-hátul. Tehát legalább 14-15 zónát szeretnék létrehozni, amit külön kéne tudnia kezelni a rendszernek +GSM

-re jelzés, ha mozgás, ill. riasztás történik.

A válaszokat előre is köszönöm!

bcslaci Creative Commons License 2013.03.11 0 0 161

Igen.

 

Ajtó helyett írhattam volna szabotázskapcsolót is, ami ugye 24 órás védelem, és ugye előfordulhat vezetékelfúrás, egérrágás stb., és akkor javításig van egy állandóan nyitott zónánk.

Előzmény: siculus973 (160)
siculus973 Creative Commons License 2013.03.11 0 0 160

Köszönöm szépen!

Vagyis ha a sziréna elhallgatása után valamelyik mozgásérzékelő aktiválódik (csak mozgásérzékelőim vannak, a bejárati részt kivéve mind azonnali zónaként definiálva), akkor ismét 2 percig riaszt és ezt ismétli mindaddig, amíg hatástalanítják vagy megszűnik a mozgás?

Előzmény: bcslaci (159)
bcslaci Creative Commons License 2013.03.11 0 0 159

Ha az érzékelő nem áll vissza egy pillanatra sem (pl. nyitott ajtó) akkor a beállított ideig riaszt, ha egy pillanatra is visszaáll (pl mozgásérzékelő) akkor a következő eseménynél (mozgás, ajtónyitás) újra indul a beállított idő.

 

Azonban van még egy időzítő a szirénában is. Ez kb 7-10 percig engedi szólni a szirénát maximum, ha a vezérlőjel állandóan jelen van. Ha a vezérlőjel megszűnik majd újra megjelenik akkor újra indul a 7-10 perc is.

 

Ha a sziréna elveszti a töltőfeszültségét és jó benne az akku  (Solo-t pont a múlt héten próbáltam itthon, 2 V feszültség még elég neki, hogy induljon el) pl. kábelszakadás, központ akkuhiba esetén áramszünet, akkor max 7-10 percig szól, utána abbahagyja.

Előzmény: siculus973 (158)
siculus973 Creative Commons License 2013.03.11 0 0 158

Köszönöm szépen a tanácsokat, átkötöttem és minden működik.

 

Még egy kérdésem lenne, ami nem teljesen egyértelmű számomra a leírásból. A risaztás időzítését 2 perce állította, hogy azért a szomszédokat ne haragítsam magamra teljesen... De mi történik ezután, ha nem lett hatástalanítva és továbbra is fennáll a riasztás oka? Ismételni fogja a 2 perces vinnyogást? Mennyi idő múlva? 

Előzmény: siculus973 (157)
siculus973 Creative Commons License 2013.03.07 0 0 157

Solo 127A, ha jól emlékszem, és igen, egy indítóbemenet van rajta, meg egy jumper, amivel a + vagy - indítójelet konfigurálom. Most már teljesen tiszta, mit kutyultam el: a Solo bekötési rajzát követtem, nem pedig a Paradox leírásban szereplő kis ábrát. Hétvégén átkötözöm, mert addig csak sötétben érek haza és remélem menni fog.

Mindenkinek köszönöm a támogatást!

 

Előzmény: bcslaci (153)
cityba Creative Commons License 2013.03.06 0 0 156

Akkor a bell+ kiköti a központból, de az 1k ellenállás maradjon bent. Így bell - ra indul akkor.

Előzmény: bcslaci (155)
bcslaci Creative Commons License 2013.03.06 0 0 155

Ez amit írsz az SP4000 bekötése, de neki SP5500 van!!!

Előzmény: cityba (148)
bcslaci Creative Commons License 2013.03.06 0 0 154

Igen, a peradox kínálata ennyi 2 partíció vagy 8, közte nincs más.

 

Használat szempontjából a 2 partícióssal is lehet többféle bekapcsolási módot használni. pl: 1. partíció garázs, 2. partíció lakás és pince, a garázs ekkor teljeen külön használható, a lakás és a pince - attól függetlenül, hogy egy partícióban vannnak - 3 féle variációban használható: 1. csak pince éles, 2. csak a lakás éles, 3. mindkettő éles

 

Ez programozás kérdése, bármelyik Paradox SP, MG, Evo központ tudja alapból.

 

Az SP és az EVO RTX3 modullal, az MG önállóan is tudja REM3 távirányítóval is.

Előzmény: _istvan_ (147)
bcslaci Creative Commons License 2013.03.06 0 0 153

Milyen SOLO-d van? Az újaknál csak egy indítóbemenet van és jumperrel lehet kiválasztani, hogy + vagy - indítás legyen.

Előzmény: siculus973 (146)
bcslaci Creative Commons License 2013.03.06 0 0 152

http://www.hobbielektronika.hu/forum/getfile.php?id=179000

 

63. oldalon ott a bekötés, "Különálló csengő/sziréna" címszó alatt. Elvileg te is ezt kaptad a központhoz, ebben minden világosan le van írva.

Előzmény: siculus973 (146)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!