Keresés

Részletes keresés

annyi baj legyen Creative Commons License 2013.03.15 0 0 39048

Ennyire nem vészes azért a helyzet, mint a képen.
Igazából most a nagy szél miatt letörő ágak a veszélyesek, na meg a sok nyílt terület miatt nem kellemes a séta, de holnapra szerintem a szél eláll, így ilyen problémák nem lesznek.

Előzmény: devecser75 (39044)
devecser75 Creative Commons License 2013.03.15 0 0 39047

Szia!

 

Köszönöm,ezt már én is néztem de 1 éjszakára 6000 Ft nekem sok.

Tömördön az önkormányzat vendégházában aludtam nagyon kényelmes, meleg helyen 2 hete és

2500 Ft-ot fizettem érte , most sem szeretnék többet , max 3000E.

Előzmény: hörpölin (39046)
hörpölin Creative Commons License 2013.03.15 0 0 39046

Ha még nincs szállásod a Szajki-tavaknál, ezzel talán érdemes megpróbálkozni:

http://www.szajkitavak.hu/apartmanok

Előzmény: devecser75 (39044)
K. Kata Creative Commons License 2013.03.15 0 0 39045

Hát az időjárás a mi terveinket is keresztülhúzta :-(     Fejér megye útjai járhatatlanok, ki sem mozdulhatunk itthonról. A szelestei és tömördi szállásfoglalásokat áttettem húsvétra, szerencsére mindkét szálláson volt hely. Talán holnapra javul a helyzet, és most már inkább Hollókő felé tekingetek, ott lényegesen szebb idő lesz szombat-vasárnap. 

 

devecser75 Creative Commons License 2013.03.15 0 0 39044

Köszönöm szépen a válaszod ,  még alszok rá egyet , hogy holnap elindulok-e .

Igaz kaját nem vettem a túrára , de úgy olvastam több túrabeszámolóból hogy Gércén a Kismackóban

finom ebéd is kapható és az meg pont félúton van.

Hát remélem sikerül szállást találnom a Szajki tavaknál mert a Sárvár -Sümeg távot 3 napi bontásban szeretném

teljesíteni , Sárvár -Káld, Káld -Szajki tavak , Szajki tavak -Sümeg .

Napi max 30 km-t tudok teljesíteni .

Egy kép az Írott-kőről február 16-án:

Életem egyik legfárasztóbb túrája volt

Előzmény: annyi baj legyen (39042)
olahtamas- Creative Commons License 2013.03.15 0 0 39043

Aki vasárnap Pilisszentlászló és Dobgó közt tervezne menni számítson vadászatra! :

http://www.parkerdo.hu/index.php?pg=news_1_695

annyi baj legyen Creative Commons License 2013.03.15 0 0 39042

Szia!
Hó nem esett nagy mennyiségű, viszont a szél alaposan átrendezte azt a keveset. Helyenként csak hepel, de ahol egy kis szélárnyék van, ott felhalmozta.
Szajki szállást sajnos nem ismerek, káldi, és gércei elérhetőséget tudok esetleg emailben küldeni.

Előzmény: devecser75 (39039)
jzp2107 Creative Commons License 2013.03.14 0 0 39041

annyi baj legyen eléggé a környéken lakik :-)

 

Szajki tavaknál nem tudok téli szállást, én két éve Hosszúperesztegen aludtam egyet valami 2e ftért, ttt-s pecsételőhelyes fórumon Hosszúperesztegnél megtalálod Jazzkedvelő hozzászólásában az elérhetőséget, kérdezd meg foglalkoznak-e még vele

 

mi vasárnap egy Hűvösvölgy-Rozáliát tervezünk

nekem ez már megvan de Kisinasnak kell még 10 km a szakaszjelvényhez

mivel már elhagyta a számat egy olyan mondat, hogy "idén már nem akarok hóban túrázni" ezért remélem addigra elolvad :-)

Előzmény: devecser75 (39039)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.14 0 0 39040

"De egy mostanában nem jelentkező topiktársunk polcán biztos ott lesz. :-) ..."
Jól sejtetted, ott van, bár csak pár napja, ugyanis a megrendeléstől számítva  kerek egy hét alatt hozta meg a posta, de nem voltam türelmetlen, a kiadótól megrendelni a legolcsóbb, mint már rajtam kívül más is írta. (Bfulop)
"...Ahhoz képest, hogy a leírás alapján úgy tűnik, ez egy elsőkönyves egyetemista kinyomtatott blogja, valóban igen húzós."
Valóban az, de most mondjam azt  Bfulop és Hörpölin után én is hogy megéri? Akkor mondom...:-)
Diplomamunka volna ez valójában, és egyben egy nagyon jó könyv is lett belőle, annyira életszerűek a beszámolók hogy máris bizsereg a lábad és mennél újra kékezni mikor olvasod. Ráadásul az egészet átszövi egyfajta kellemes, laza humor, ez még könnyedebbé, lendületesebbé teszi a leírásokat. Az illusztrációként betett fotók is szépek, nekem emellett különösen tetszik hogy minden túrabeszámolóhoz oda szkennelték a bélyegzők lenyomatát is, éppen ahogyan ott és akkor nekik sikerült, a szövegeket pedig kis kék jelzések szakaszolják.
Na, szóval ilyen ramaty időben ennél jobb olvasmány nem is kell...:)

Pár kép a könyvből, amolyan ízelítőnek:

bélyegzők és életképek tarkítják az egyébként jó minőségű lapra nyomtatott könyvet.

Nagyjából egy időben jártuk a kéket (mi 2008.-2011.), még egy-két céges bélyegzőnk is hasonló.(egy család:-) ) Azóta ennél a jóembernél van a kéktúrás plecsni is Abaújszolnokon.

 

Előzmény: nagypapi (38769)
devecser75 Creative Commons License 2013.03.14 0 0 39039

Én is terveztem szomatra egy Sárvár-Káld szakaszt , de nem tudom mi lesz belőle.

Szombatra napos idő várható a környéken , de nem tudom mekkora hóátfúvások lesznek.

Ha akkorák mint az Irott-kőn február 16-án akkor inkább kihagynám....

Ha esetleg lakik valaki arra a környéken jelezhetné  mi a helyzet....

Illetve ha tud valaki olcsó szállást a Szajki-tavaknál szintén...

annyi baj legyen Creative Commons License 2013.03.14 0 0 39038

Örök élmény marad :)

(pár hét múlva lenne egy kis gpx készítős-adatbázist öltögetős munka a Nyilvántartóba, ha van kedved megint :D)

Előzmény: _widi_ (39037)
_widi_ Creative Commons License 2013.03.14 0 0 39037

Mi is kéktúráztunk már ilyen szép időben :)

Előzmény: annyi baj legyen (39035)
HEV Creative Commons License 2013.03.14 0 0 39036

Mi felénk is elég durva az időjárás, a péntekre tervezett túrát ezért szombatra, 03.16.-ra tettük át. A hófúvás miatt most éppen megközelíthetetlen Kaposvár felől Somogy É-i része. A túraterepünkön 100 km es a szél és a tömegközlekedés ma megszünt, szombatra már kellemes napos időt ígérnek :-)

Előzmény: HEV (39026)
annyi baj legyen Creative Commons License 2013.03.14 0 0 39035

A kellemes 50-60 kilométeres szél, és szakadó hó ellenére most érkezett meg a káldi iskolához egy kéktúrázó pár. Éppen egy nyomtatót próbáltam életre rugdosni. Ha valakinek esetleg porosodna a sarokban egy működő HP Laserjet 4-ese, amitől megszabadulna, szóljon, és megígérem, hogy az iskolai dolgozók áhitattal fogják kiejteni a nevét :)

Lud Creative Commons License 2013.03.13 0 0 39034

na hogy ez nekem nem jutott eszembe:) öregszem.

három túrát nyomtam végül. egyet a Feldberg környékén, egyet a Belchen csúcsára, majd utolsó nap Bad Krozingen körül sétáltam egyet.

 

https://picasaweb.google.com/102357935740717055892/FeketeErdo?authuser=0&feat=directlink

 

 

Előzmény: asciimo (39031)
Vagdalthús Creative Commons License 2013.03.13 0 0 39033

A 2012 decemberi, zirci zárás után 860 km-nél álltunk az első teljesítéssel. S immár megkezdtük az idei kék varázslatot is. Bár tavaly is nagyjából koncepciózusan haladtunk Nyugatról Keletre, így is voltak "foltozótúrák", teljesítménytúrán bejárt szakaszok, így jutottunk el oda, hogy év végére Írott-kőtől Sirokig értünk.

 

Innen folytattuk március elején, több részletben: Sirok-Szarvaskő-Bélapátfalva, Bükki kilátások teljesítménytúra, körtúra Nagyvisnyóról a hiányzó szakaszok érintésével a Bükk-fennsíkra, Bánkútra, kitérő a kékről Dédes várához, Bánkút-Mályinka-Dédestapolcsány-Lázbérci víztározó... elértünk egy nagy és szép vízhez, folytatás Upponytól. S elértünk egy jeles számhoz is: immár 900 km felett járunk.

 

S az utolsó napra még egy könnyed szilvásváradi séta is belefért, bár március eleje lévén és hétköznap, érdklődő, túrázó volt, de egyelőre semmilyen kiszolgálóegység nem volt nyitva, még a fabódés illemhelyek sem... leszámítva persze a fizető parkolót :-)

 

Nagyvisnyón szálltunk meg a Bekecs Vendégházban, csak ajánlani tudom, remek hangulatú házi, jó tápok: házi disznótoros, házipálinka, aztán Felsőtárkányban vettünk helyi bort is. Lent már a tavasz, fent, a fennsíkon és a 900-as csúcsok környékén a tél az úr. Bánkúton még aktív síélet volt, stabil hóval.

 

A Tar-kő pedig az egyik legszebb pont a kéktúrán...

Güsziológus Creative Commons License 2013.03.13 0 0 39032

Feltételezem, hogy Szelestén lesz az első szállás.

Érdekelnének a tapasztalatok.

Előzmény: K. Kata (39029)
asciimo Creative Commons License 2013.03.12 0 0 39031

ezek szerint van ho. Es meg a rombusz jelzesek is megvannak. Van belöle kiszinezett meg olyan aminek csak a kerete van. Elegge emlekeztet egy bizonyos noi testreszre.

Igy ment normal esetben a terkepolvasas: "jobbra letér kék teli p..a, balrol jön a piros üres p..a" :)

 

Előzmény: Lud (39028)
Güsziológus Creative Commons License 2013.03.12 0 0 39030

OKT

Bakonykúti - Bodajk

 

2013. március 11. (hétfő)

 

Reménykedtem, és nagyon bejött.

Egész nap derült volt az idő, gyakran láttam a Napot, volt egy ki szél is, na és nem volt sár.

 

Pihenten indultam Bakonykúti főterétől, ebbe az irányba most először.

Gond nélkül lehet haladni, a jelzések állapota még mindig kiváló. Kb. 2 évvel ezelőtt újították fel ezen a szakaszon.

Még a fennsíkon is vannak jelek, kényelmesen lehetett navigálni. Kevés sár inkább az országút előtti szekérúton volt.

 

A Vontató-hegy lábánál még nem újul az erdő, egy hatalmas területet mintha felszántottak volna.

A tározóban sok a víz, a friss szél keltette hullámok folyamatos morgása teremtett némi hangulatot a parton.

 

A kocsma zárva, pecsétek a zacskóban. Március 15-én nyit, legalábbis ez van kiírva.

 

Ritka a gáttúra az OKT útvonalán, ez sem hosszú, de nekem tetszik.

A szőlőhegy megmászása nem nagy élmény, az ereszkedés szerencsére esemény-mentes volt. Szép a kilátás a völgyre.

 

A parkoló üres volt, az út kellemesen nedves, nem sáros, de nem is száraz.

Megpihentem a réten, a pavilon még téli álmát alussza, később találkoztam egy kutyással, és hancúrozó ebeivel.

 

A patak morajlik, jó sok vizet szállít, a partján látszik, mekkora lehetett, amikor olvadt a hó. Még most is komoly a vízesés, vannak vadkacsák is.

A völgyben még a tél az úr, de már nem sokáig.

Egyik kedvenc szakaszom, kár, hogy amikor a fák már "beindulnak", akkor nincs elég víz:-(

 

Kemény kapaszkodó az épületnél, de csodás a panoráma. Látszanak a dombok, na és a hatalmas tározó.

Érdemes felmenni a kilátóba!

 

Az ereszkedés gyors, és határozott, a kocsma közelsége hamar elfeledtette, hogy egy 20 kilométeres túrát sikerült abszolválni, alig több, mint 5 óra alatt.

A sör jólesett, a bélyegző kopott, de az őzikés OK.

 

Jött egy busz Székesfehérvár felé, majd egy helyi busszal az állomásra mentem. A gyorsvonat kényelmesebb volt, na és némi harapnivalót is kellett szereznem, hisz Bodajkon nem volt sok időm. Tárnoknál még okoz problémát, hogy csak 1 vágány van, talán megérem, hogy három lesz, kettő Érd alsó felé.

 

Szép kora tavaszi túra volt, lehet, hogy a hét végi lehűlés és a csapadék miatt lesz némi "kiesés", de ha tehetem, megyek.

 

 

K. Kata Creative Commons License 2013.03.12 0 0 39029

15-én indulok az OKT Sárvár-Kőszeg szakaszára. Hát nem gondoltam hogy olyan időjárás lesz mint ami Hörpölinnek és az amerikai párnak kijutott, de egyelőre nagyon úgy néz ki :-) Sebaj, azt mondják túrázáshoz nincs rossz idő, csak rosszul öltözött túrázó :-)

 

Lud Creative Commons License 2013.03.12 0 0 39028

a képek kapcsán pár friss élmény a Fekete-erdőből.

a főbb helyeken a völgyekben kinn vannak a térképek és tudnivalók a környékről, de még a parkokban is és olyan favakban is ahol pár kilométeres körtúrák vannak csak. az útvonaljelzések rendszere kaotikusnak tűnhet, van sétaút, turistaút, babakocsis út, nordic-walking, kerékpárút, MTB út, hótalpas út ezek sokszor egy oszlopra felaggatva.

a jelzés minden esetben tábla mínium vagy faoszlopon, az erdőben kis fa távtartóval a törzsre szögelve. általában csak az elágazóknál van jelezve a további lehetőség, de ez éppen elég. sok a szöveges útbaigazító tábla így erről kell értelmezni, hogy melyik a hosszútávú útvonal és melyik (az azonos színű) leágazás pl. egy várromhoz.

kültéri pecsételőhelyet egyet találtam, ez egy rozsdamentes fémhasáb, amiben belül van az öntintázó stempli, a füzetet csak be kell csúsztatni a résbe és a tetején megnyomni. hütténél láttam utalást bélyegzőre, ill. vendéglátóhelyen is jelezve volt, hogy a tulaj tagja a helyi természetjáróknak.

 

 

Előzmény: hörpölin (39022)
HEV Creative Commons License 2013.03.11 0 0 39026

2013.03.15.-én kezdjük a  Fejérkőtől Tündérvölgyig túramozgalom bejárását, közlekedésileg jól elérhető Bp. felől is, igaz korán kell kelni. Ha valakinek van kedve csatlakozni gyertek! Részletek:

http://www.arkonbokron.hu/events/viewevent/280-fejerkotol-tundervolgyig-1

 

efemm Creative Commons License 2013.03.10 0 0 39025

>>Azt hiszem a cikkben szereplő indok abszolút respektálhatő volna.

Azért ez kicsit túlzás szerintem. Minden esetre éjszakai túrát már nem engedélyeznek a Bözsönyben... A territóriuma 10-100 négyzetkilométer, ha ráfektetsz bárhová a Börzsönre egy ekkora négyzetet, az alatt elég sok turistaút lesz. Annyira rejtőzködő életmódot folytat, hogy az, aki minden nap az erdőt járja, egyszer majdnem látta. :) Szerintem aki nem tér le jelzett turistaútról, az nem, hogy hiúzt, de más vadat sem lát, vagy csak igen ritkán, emiatt elég kevéssé zavarja őket.

Előzmény: Törölt nick (39023)
hörpölin Creative Commons License 2013.03.10 0 0 39024

Igazad van, szerintem is sokkal stabilabb helyen lett volna a bélyegző dobozkája a fasor valamelyik korosabb fáján, mint itt, ezen a félig már szétvert erdőszéli tájékoztató táblán!

 

A másik témával kapcsolatban: én inkább az egzotikusabb vadmacskákat szeretem, de embere válogatja! Link :-D

Előzmény: Törölt nick (39023)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.10 0 0 39023

Hörpölin, ahogy elnézem annak a táblának az állapotát lehet hogy hamarosan ismét új helyet kell keresni a ládikának? Meg egy kis festéket...:)

 

Egy cikk a hiúzokról, idézet belőle:"...kezdeményezhetik az erdészeti és turistaútvonalak esetleges áthelyezését, és nagyobb zárt erdőtömbök érintetlenül hagyását..."

 

www.origo.hu/tudomany/20130306-hiuz-borzsony-rejtozkodve-el-europa-legnagyobb-macskaja.html

 

Azt hiszem a cikkben szereplő indok abszolút respektálhatő volna.

 

Előzmény: hörpölin (39022)
hörpölin Creative Commons License 2013.03.10 0 0 39022

Habár a pecsételőhelyek fórumán már tavaly augusztusban leírták, de itt még tudomásom szerint nem szerepelt, hogy a Virágos-nyeregben a kéktúra bélyegző dobozkáját a volt Boróka büfé bejáratának vasrácsáról áthelyezték a vele szemközti erdőszélre, egy kissé kiherélt tájékoztató tábla tartóoszlopára. További jó hír, hogy megjelent egy lakókocsis büfé is a pecsételőhely mellett (az egyik képen látszik a sarka), az üzemeltetője szerint garantált a hétvégi nyitva tartás!

 

  

 

A tájékoztató tábla és a büfékocsi egyik oldala

A pecsételődoboz közelről 

olahtamas- Creative Commons License 2013.03.09 0 0 39021

A gyadai látogatóközpontban is volt kitéve ezekből a kiadványokból!

Nekem is tetszett.

Előzmény: Törölt nick (39019)
HEV Creative Commons License 2013.03.09 0 0 39020

közelebb hozta egy kicsit az erdészeteket, lehet hogy ez is a céljaik közt volt ezzel a lappal

 

Ez így igaz, és nem is nehéz feladat, hiszen a szerzők között van pld. Detrich Miklós aki a legnagyobb somogyi természetbarát egyesület egyik aktív túravezetője is egyben. (Somogyi famatuzsálemek)

Előzmény: Törölt nick (39019)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.09 0 0 39019

Múlt héten Visegrádon kezünkbe kaptunk egy kiadványt (folyóiratot) amit most volt időm olvasgatni, és mi tagadás meglepődtem mennyire színvonalas és informatív!
A lap címe: A mi erdőnk
Kéthavonta jelenik meg, a saját definíciója szerint 22 magyar állami erdészeti részvénytársaság lapja volna ez a lakosság, a turisták, az erdőjárók megszólítására, tájékoztatására.
Ez szerintem elég jól sikerült is, jó minőségű újságpapíron szép fényképekkel sokféle cikk van benne az Év madarának, vagy az Év fájának bemutatásától kezdve a Kecskeméti Arborétumon keresztül egészen a lovas fakitermelésig sokminden szóba kerül, emellett rejtvények (gyerekeknek) és programajánló is megtalálható a hasábjain.Számomra mint (csak) turista számára, aki csak sétálgat az erdőben, közelebb hozta egy kicsit az erdészeteket, lehet hogy ez is a céljaik közt volt ezzel a lappal, nálam mindenesetre bejött.

a címlap

  állatos cikkek

  egyéb témák

 

emgergo Creative Commons License 2013.03.09 0 0 39018

Előre foglalj asztalt, beesni elég esélytelen volt, amikor arra jártunk :)

Előzmény: nagypapi (38986)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!