Keresés

Részletes keresés

HEV Creative Commons License 2013.03.11 0 0 39026

2013.03.15.-én kezdjük a  Fejérkőtől Tündérvölgyig túramozgalom bejárását, közlekedésileg jól elérhető Bp. felől is, igaz korán kell kelni. Ha valakinek van kedve csatlakozni gyertek! Részletek:

http://www.arkonbokron.hu/events/viewevent/280-fejerkotol-tundervolgyig-1

 

efemm Creative Commons License 2013.03.10 0 0 39025

>>Azt hiszem a cikkben szereplő indok abszolút respektálhatő volna.

Azért ez kicsit túlzás szerintem. Minden esetre éjszakai túrát már nem engedélyeznek a Bözsönyben... A territóriuma 10-100 négyzetkilométer, ha ráfektetsz bárhová a Börzsönre egy ekkora négyzetet, az alatt elég sok turistaút lesz. Annyira rejtőzködő életmódot folytat, hogy az, aki minden nap az erdőt járja, egyszer majdnem látta. :) Szerintem aki nem tér le jelzett turistaútról, az nem, hogy hiúzt, de más vadat sem lát, vagy csak igen ritkán, emiatt elég kevéssé zavarja őket.

Előzmény: Törölt nick (39023)
hörpölin Creative Commons License 2013.03.10 0 0 39024

Igazad van, szerintem is sokkal stabilabb helyen lett volna a bélyegző dobozkája a fasor valamelyik korosabb fáján, mint itt, ezen a félig már szétvert erdőszéli tájékoztató táblán!

 

A másik témával kapcsolatban: én inkább az egzotikusabb vadmacskákat szeretem, de embere válogatja! Link :-D

Előzmény: Törölt nick (39023)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.10 0 0 39023

Hörpölin, ahogy elnézem annak a táblának az állapotát lehet hogy hamarosan ismét új helyet kell keresni a ládikának? Meg egy kis festéket...:)

 

Egy cikk a hiúzokról, idézet belőle:"...kezdeményezhetik az erdészeti és turistaútvonalak esetleges áthelyezését, és nagyobb zárt erdőtömbök érintetlenül hagyását..."

 

www.origo.hu/tudomany/20130306-hiuz-borzsony-rejtozkodve-el-europa-legnagyobb-macskaja.html

 

Azt hiszem a cikkben szereplő indok abszolút respektálhatő volna.

 

Előzmény: hörpölin (39022)
hörpölin Creative Commons License 2013.03.10 0 0 39022

Habár a pecsételőhelyek fórumán már tavaly augusztusban leírták, de itt még tudomásom szerint nem szerepelt, hogy a Virágos-nyeregben a kéktúra bélyegző dobozkáját a volt Boróka büfé bejáratának vasrácsáról áthelyezték a vele szemközti erdőszélre, egy kissé kiherélt tájékoztató tábla tartóoszlopára. További jó hír, hogy megjelent egy lakókocsis büfé is a pecsételőhely mellett (az egyik képen látszik a sarka), az üzemeltetője szerint garantált a hétvégi nyitva tartás!

 

  

 

A tájékoztató tábla és a büfékocsi egyik oldala

A pecsételődoboz közelről 

olahtamas- Creative Commons License 2013.03.09 0 0 39021

A gyadai látogatóközpontban is volt kitéve ezekből a kiadványokból!

Nekem is tetszett.

Előzmény: Törölt nick (39019)
HEV Creative Commons License 2013.03.09 0 0 39020

közelebb hozta egy kicsit az erdészeteket, lehet hogy ez is a céljaik közt volt ezzel a lappal

 

Ez így igaz, és nem is nehéz feladat, hiszen a szerzők között van pld. Detrich Miklós aki a legnagyobb somogyi természetbarát egyesület egyik aktív túravezetője is egyben. (Somogyi famatuzsálemek)

Előzmény: Törölt nick (39019)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.09 0 0 39019

Múlt héten Visegrádon kezünkbe kaptunk egy kiadványt (folyóiratot) amit most volt időm olvasgatni, és mi tagadás meglepődtem mennyire színvonalas és informatív!
A lap címe: A mi erdőnk
Kéthavonta jelenik meg, a saját definíciója szerint 22 magyar állami erdészeti részvénytársaság lapja volna ez a lakosság, a turisták, az erdőjárók megszólítására, tájékoztatására.
Ez szerintem elég jól sikerült is, jó minőségű újságpapíron szép fényképekkel sokféle cikk van benne az Év madarának, vagy az Év fájának bemutatásától kezdve a Kecskeméti Arborétumon keresztül egészen a lovas fakitermelésig sokminden szóba kerül, emellett rejtvények (gyerekeknek) és programajánló is megtalálható a hasábjain.Számomra mint (csak) turista számára, aki csak sétálgat az erdőben, közelebb hozta egy kicsit az erdészeteket, lehet hogy ez is a céljaik közt volt ezzel a lappal, nálam mindenesetre bejött.

a címlap

  állatos cikkek

  egyéb témák

 

emgergo Creative Commons License 2013.03.09 0 0 39018

Előre foglalj asztalt, beesni elég esélytelen volt, amikor arra jártunk :)

Előzmény: nagypapi (38986)
Güsziológus Creative Commons License 2013.03.09 0 0 39017

Jégdugó

 

Különös jelenséget eredményezett a sok hó a Kőkapunál.

A Badacsony északi "kapuja", a felújítást követően jégcsatornaként funkcionál, vastag, jeges hó tölti ki a folyosót. Helyenként, Káptalantóti felé menet jobbra magasabb a hó, mint a csatorna.

A beton "tető", mellyel a kőrakást védik hómentes, de mellette már térdig érő a jeges hó. Hatalmas taposások fagyott nyomában lehet lépkedni, piszkosul csúszik.

 

Van hó a Badacsony tetején is, de inkább csak foltok.

A Balaton felé, a nyugati oldalon tavaszi a hangulat.

 

Nem ígérek részletes beszámolót, de sikeresen eljutottam Káptalantótiig, igaz bélyegzésre nem maradt idő, vettem egy jegyet 250 pénzért.

 

Szentbékkálla lesz tehát a Bakonyt "átszelő" túra kiinduló pontja, innen legalább Zircig szeretnék túrázni, de csak akkor, ha már a fák árnyat adnak, na és nem lesz sár.

Jesper Olsen Creative Commons License 2013.03.08 0 0 39016

Persze ugyanez igaz itt még jó néhány emberre. Ha például valahol ("a klubban") összejönnétek, vége-hossza nem lenne az élményekben gazdag beszélgetésnek.

Előzmény: Jesper Olsen (39014)
pozo Creative Commons License 2013.03.08 0 0 39015

Köszönöm nagypapi, szívemből szóltál:)

Előzmény: nagypapi (39006)
Jesper Olsen Creative Commons License 2013.03.08 0 0 39014

Egyszer Veled is készithetne interjút a Turista Magazin!

Ilyen viszonylag rövid időn belül ennyiszer végigjárni a nagy kék országutat, az szép teljesitmény, emlékeid is vannak bőven.

Előzmény: Güsziológus (39012)
olahtamas- Creative Commons License 2013.03.08 0 0 39013

Én is szoktam nosztalgiázni, amikor a GPS trackeket ráteszem ez ország térképére, és látom, hogy mikor hol voltam.

igaz csak az utóbbi 10 évben archiváltam komolyabban.

Bizony van, amikor beletelik néhány tucat percbe is, mire beugrik, hogy mi célból is voltam az adott helyen és időben :)

Van amikor a fényképeket kell előszednem.

Előzmény: Güsziológus (39012)
Güsziológus Creative Commons License 2013.03.08 0 0 39012

Evezzünk békésebb vizekre!

 

Teljes gőzzel rendezgetem az emlékeket, és egy eldugott helyen igazi kincset találtam.

2001. január 12.

Egy buszjegy, piros tintával, 2 főre, Bakonycsernye, Kisgyón - Csókakő vmh. 300 forint.

A két főnek volt ennyi.

 

A lényeg persze nem az ár, hanem az, hogy a csellengő buszjegy még olvasható, és dokumentálja, hogy arra jártam.

A számítógépes nyilvántartás alapján be is azonosítottam a napot, ez bizony az első OKT első duntántúli túrája volt.

Jól emlékszem, havas, hideg idő volt, Tésről ereszkedtünk, csak úgy.

Csúszkáltunk rendesen!

Akkoriban még bot nélkül.

Mivel Kisgyón egyik házában turisták voltak, és bélyegző is volt náluk, bepecsételtem a füzetbe.

A füzet is megvan természetesen:-)))

Güsziológus Creative Commons License 2013.03.08 0 0 39011

A választ időközben belinkelték.

Ez egyébként régi vita.

Ha a szervezett turistákat megkérdezed, akkor az a csillagtúra, hogy különböző az indulási hely, de egy ponton találkoznak.

Klasszikus csillagtúrákat szerveztek a Pilisnyereg - be, na és ilyen pont volt Kevély-nyereg is.

 

Aztán jöttek az autósok, és bevezették az "új" fogalmat, csillagtúra. Ez úgy látszik gyorsabban terjedt el, hisz volt médiavisszhang is.

Egy pontból indulnak, ide érkeznek vissza. Ez is olyan, mint a csillag, de előbb volt a turisták által használt elnevezés.

 

 

A lényeg a lényeg, az első Szent István Vándorlás csillagtúra volt, hisz a túrák célja Dobogókő volt.

A kettő épp elég, több, mint az egy:-)))

 

Amúgy nem kötözködési céllal írtam, valóban zavar, a legoptimálisabb.

Előzmény: nagypapi (39005)
Jesper Olsen Creative Commons License 2013.03.08 0 0 39010
Jesper Olsen Creative Commons License 2013.03.08 0 0 39009

A kedvezőbb itt valóban jobban illene. (Ez talán az első nyelvészeti hozzászólásom.)

Előzmény: Güsziológus (39004)
Jesper Olsen Creative Commons License 2013.03.08 0 0 39008

Kétágú csillag??? :-)

Előzmény: nagypapi (39005)
olahtamas- Creative Commons License 2013.03.08 0 0 39007

séta, gyalogtúra, vándorlás, zarándoklat, lehet itten fokozi a lehetőségeket :)

Így mindenki megtalálhatja a maga útját.

Mind tempóban, mind létszámban megvannak azok a korlátok, amik egyénre szabottak.

Én örülök, hogy nyílik a kéktúrát járók tábora.

Mondjuk zarándoklatnak már inkább nem nevezném, mert úgy inkább szent helyeket felkereső útvonalon haladók menetét nevezném.

Igaz a túrázók számára egy hegytető vagy egy turistaház is lehet "szent hely" :)

 

Előzmény: Güsziológus (39004)
nagypapi Creative Commons License 2013.03.08 0 0 39006

Tök felesleges mentegetőzni.

Annak kell örülni, hogy vannak még, akik veszik a fáradságot, időt, pénzt, és szerveznek ilyen túrát.

Úgyis lesznek olyanok, akiknek vmi miatt nem lesz jó (miért hétvégén, miért tavasszal, miért nappal mennek stb.).

Mások viszont, akiknek ez megfelelő, csatlakozni fognak, ha résztávokra is.

Előzmény: pozo (39002)
nagypapi Creative Commons License 2013.03.08 0 0 39005

"A 75 évvel ezelőtti Szent István Vándorlás csillagtúra volt, az akkori "kék" útvonal két "végéről" indultak, és nevezzük néven, a "csonka Mo. turizmusának bölcsőjénél", Dobogókőn találkoztak."

 

Ha Te is kötekedsz a megfogalmazáson, megteszem én is. :)

Számomra a csillagtúra egészen mást jelent.

Előzmény: Güsziológus (39004)
Güsziológus Creative Commons License 2013.03.08 0 0 39004

"minél optimálisabb legyen..."

 

Tisztelt tollforgató túratársam!

Talán ha Neked címzem mondandóm, lesz minimális foganatja.

Évek óta terjed a pongyolaság, most van időm szóvá tenni.

Na és kapóra jött a hozzászólásod:-)))

 

Az a helyzet, hogy az optimálisnál nincs optimálisabb, az a jelző ui., hogy optimális, azt jelenti, hogy az adott körülmények között ez a maximális.

Nincs maximálisabb se, nincs tehát optimálisabb se.

Vagy optimális, vagy nem.

 

Más.

Megértem, hogy abból a szempontból, hogy a tanuló ifjúság is részt vehessen a vándorláson, jó megoldás a hétvégékre szervezett túrázás.

Nekem azonban van némi hiányérzetem.

Rendszeresen szóvá tettem, amikor keverték az OKT-t és a vándorlást. Most, hogy Petákot "idézzem", már lehet vándorlásnak nevezni, sőt lehet vándorlást is szervezni (25 évvel ezelőtt ez már-már politikai tett volt), vajon mi az oka, hogy a 75 éves jubileum nem arra emlékeztet, ami 75 évvel ezelőtt történt.

Akkor megfogadták, hogy 5 évente végigjárják.

A háború miatt az első elmaradt, a második meg már politikai okok miatt "nem volt aktuális".

Én azt gondoltam, hogy most, amikor már nem tilos, szerveznek egy jubileumi túrát.

 

Nem foglalkoztatnak a részletek, de ha valaki leírja, miért döntöttek úgy, hogy most egy felemás megoldást neveznek Szent István Vándorlásnak, azt elolvasom.

 

Azoknak, akik nem ismerik a részleteket.

A 75 évvel ezelőtti Szent István Vándorlás csillagtúra volt, az akkori "kék" útvonal két "végéről" indultak, és nevezzük néven, a "csonka Mo. turizmusának bölcsőjénél", Dobogókőn találkoztak. Ott voltak a megemlékezések.

Előzmény: pozo (39002)
jzp2107 Creative Commons License 2013.03.08 0 0 39003

alaposan tanulmányoztam, de vastagon láttam benne péntekeket és hétfőket is

 

nem ezt kell nézni?

http://www.lokomotiv.hu/images/stories/IMartin/2013/SzIstvanvt/sz%20i%20vt%20program.pdf

Előzmény: pozo (39002)
pozo Creative Commons License 2013.03.08 0 0 39002

Az eddigi túrák valóban (legutóbb az OKT50) nyáron kerültek megrendezésre.

Ha alaposan tanulmányoztad a kiírást, akkor láthatod, hogy két hét múlva indul a Szent István vándorlás (valószínűleg még nem lesz kánikula:)

 

Úgy gondolom, hogy a mostani kiírás nagyon átgondolt, mivel lehetőség van a túra jórészének teljesítésére nem kánikulában. Tudomásul kell venni, hogy a túrán részt vevők jelentős hányada közép- vagy felsőoktatásban részt vevő diák, aki nem hiányozhat az iskolából. Akkor hogyan lehet azt megoldani, hogy ne a kánikulában legyen a túra egésze megtartva (ekkor van iskola szünet) és ne is hiányozzanak az iskola órákról?

 

Úgy, hogy a március végén induló túrák hétvégeken lesznek, tehát a tanulók is részt tudnak venni rajta. A nyári időszakra így csak egy hónap marad, amikor sátrazni lehet. Hidd el, nagyon sokat gondolkozott és sok energiát fektetett a szervezésbe a Főrendező, hogy minél optimálisabb legyen a megvalósítás (jelen pillanatban is a "végeket" járja). Azt persze tudomásul kell venni, hogy nincs olyan megoldás, ami mindenkinek egyformán jó, ilyen esetben a többség érdeke a meghatározó.

 

Törölt nick Creative Commons License 2013.03.07 0 0 39001

Érdekes véletlen...éppen ma vettem egy pesti antikváriumban egy 1961-es kéktúrás füzetet, amelynek a gazdája 1962-ben kezdett kéktúrázni, Badacsonytördemictől Csókakőig folyamatos a bejárása, végig van pecsételve a füzet.Dorogtól Piliscsabáig is megvan egy túra neki, 1963 június 12.-ei a Dorogi vasúti bélyegzője.Még az is lehet hogy ismertétek egymást! (Csak hát nevet nem szeretnék kiírni.)

Előzmény: E.Piroska (39000)
E.Piroska Creative Commons License 2013.03.07 0 0 39000

Ha ezer évig élek, akkor sem tudom megérteni, miért a legnagyobb kánikulában kell rendezni MINDIG ezt a túrát.

Az reális, hogy az iskolák tornatermei üresek ilyenkor és sátorozni is jobban lehet, de miért lehetetlen egy áprilisi indulás????

Tavaly terveztem áprilisban végigjárni a kéket, de akivel mentem kidőlt Tapolcánál. Az idő gyönyörű volt, a természet éppen nyiladozott. Medvehagymát ettünk minden nap. Az idén már nem tervezek, megvárom míg akad pár őrült nyugdíjas ismerős (még nem érettek a túratársak).

 

A régi kéktúra könyvhöz: Ha megtalálom, akkor van egy megkezdett 1963-asom, teljesített úttörő távval.

Előzmény: pozo (38997)
vvittore Creative Commons License 2013.03.07 0 0 38999

Nekem anno (igaz egyéb okból és egyéb időben) volt szerencsém végigsétálni a Nagymaros és Visegrád közötti közműalagúton, tehát én végigsétáltam a kéket :-)

Előzmény: Törölt nick (38995)
Kornél14 Creative Commons License 2013.03.07 0 0 38998

Jelenleg itt található bővebb infó a 2013-as Szent István Vándortúráról:

 

http://www.lokomotiv.hu/index.php?option=com_content&task=view&id=130&Itemid=1

 

Illetve, a márciusi Magyar Turistában jelent meg egy két oldalas cikk az eseményről.

Előzmény: pozo (38997)
pozo Creative Commons License 2013.03.07 0 0 38997

Amint bizonyára tudjátok, március 23.-án Írottkőtől illetve március 29.-én Hollóházától indul a Szent István Vándortúra 2013. Az Írottkőtől induló hétvégi túra május 26.-án érkezik Zircre, illetve a Hollóházától induló hétvégi túra június 2.-án érkezik Kékestetőre.

 

A folyamatos túra július 6.-án indul Kékestetőről és július 28.-án érkezik Zircre. 

 

A Szent István Vándortúrával kapcsolatosan túra előtti megbeszélést és eligazító értekezletet tartanak március 11.-én (hétfő) 17 órakor a Budapesti Atlétikai Szövetségben (1053 Curia u. 3)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!