Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2013.03.03 0 0 24

Nekem megvan a társasjáték. Még vmikor a 80-as években kaptuk karácsonyra. Meg van vigyázva és hiánytalan. Sztem az egyik legjobb társas. Összetett és sokáig lehet játszani. A sok mai a nyomába sem ér. Aztán megvan a Gazdálkodj okosan, a Takarékoskodj és a Police07 is. Régi klasszikusok. Azért tök jó, h régen gyerekként én játszottam vele, most meg a 4 éves lányommal szoktuk őket játszani.:-)

esztus90 Creative Commons License 2013.03.02 0 0 23

Sziasztok!

Keresem nagyon én is "az ezüst-tó kincse c. társast ( az eredetit )

Ha esetleg valaki betudná nekem scannelni a táblát, az engedélyeket és a pénzt, annak is nagyon örülnék :) Köszi!
Email.: esztus90@freemail.hu

szokoli7 Creative Commons License 2013.01.28 0 0 22

Sziasztok, képzeljétek el gyerekkorom kedvence volt a játék !Átépítések végett elkeveredett de tegnapi napon meglett nagy örömmel fogadtam és azóta már ki is próbáltuk, hatalmas játék !

Horváth Henriett Creative Commons License 2013.01.12 0 0 21
Szia diuc,
Meg adnám az email címem el küldenèl pár engedèlyt ès a játèkszabályt?
Előzmény: djuc (20)
djuc Creative Commons License 2012.01.06 0 0 20

Kedves Edina, nekem megvan az egész társas, scannelve (kártyák, engedélyek, leírás, tábla és pénzek), ha szeretnéd szívesen eljuttatom hozzád valahogy. Válaszolhatsz itt, vagy a dombijuci@citromail.hu-ra is.

Üdv

Jucus

Előzmény: qqriq2 (19)
qqriq2 Creative Commons License 2011.12.26 0 0 19

Kedves Feri!

 

Tudom hogy ez már nem egy mai bejegyzés részedről, de meg szeretném kérdezni, hogy sikerült-e megszerezned valakitől a társast és hogy meg tudad csinálni amit szerettél volna??? Én is nagyon szerettem gyerekkoromban ezt a társast és most nagyon jó lenne ha a gyeremekemmel együtt tudnánk játszani vele... ha netán sikerült megcsinálnod amit szerettél volna akkor én is szívesen átvenném tőled az alapokat hogy mi is meg tudjuk csinálni :)))) jelzésedet előre is nagyon köszönöm!!!! Remélem sikerrel jártál és így nekem is tudsz segíteni. 

 

Köszönöm

Szia 

Edina

Előzmény: elf11 (13)
revel214 Creative Commons License 2011.06.20 0 0 18

Ha még aktuális esetleg :)

 

Előzmény: Brazsik (9)
v_peti Creative Commons License 2009.04.06 0 0 17
Röviden szólva. Kb. az a helyzet, hogy mivel nincs Panasonic videó, ezért veszek Panascanic-ot. Filmet nézni (azaz játszani) ezzel is lehet de azért nem ugyanaz az élmény.
v_peti Creative Commons License 2009.04.06 0 0 16
Na megvettem. Hát...
2500 Ft volt, ahogy a haverom említette. Gondoltam, ennyi pénzből nem lehet igényesen megcsinálni. Hát tényleg nem. Ennyit még megér a nosztalgiázás miatt a cucc, de többet nem. Egy normális sok kártyás társasjáték (Activity, Hotel, Monopoly, LÖIM stb... 5-10 000 forint közötti sávban helyezkedik el.) Lett volna egy kicsikét drágább, de igényesebb. Ha olyan lenne, mint az eredeti, akkor 5-6 000 forintot sem sajnálnék érte. De így... 2500 forint még oké, mert nosztalgiázhat az ember.

Akkor jöjjenek a különbségek:
A címe: Vadnyugati kalandozások - Társasjáték; Keresd az Ezüst tó kincsét!

Figurák: Közönséges bábok, Cowboyok helyett.
Kocka: Kettő helyett csak egy.
Szabály: Hiányzik a halászati-vadászati-bányászati engedélyekre vonatkozó passzus, hogy ha rámegyek idegen területre, akkor ott a bérleti díj befizetése ellenében halászhatok-vadászhatok-bányászhatok (két kockával dobok, és a dobott szám 10-szeresét kapom meg, azaz 20-120 dollárt)

Engedélyek: Egyszerű kartonpapír enyhén cizellálva a régi színes, rajzos, vékonypapíros igényes engedélyek helyett.
Szerencsekártyák: Na ezek legalább hasonlítanak az eredetire (a rajzok megvannak)

Pénzek: Nem az eredetiek, hanem a rendes dollárok kicsinyített másai, de minden címleten Washington portréja látható, és jelezve van, hogy ez játékpénz.

Tábla: Ez a legnagyobb gond. Vastag helyett vékonykartonos, igénytelenebb kivitel, az eredeti kicsinyített mása, így a szerencsekártyák a jelzett helyről (bal alsó sarok) kissé lelóghatnak. Ráadásul el van csúszva egy helyen, ami jól látható. A 3-as bányatelep nem is látszik rendesen.

Aranyrög: Na ez nincsen a csomagban. :(

Összefoglalva, ha a szabályozás (két kockával dobás, területek kiaknázásása (vadászat, halászat, bányászat) korrekt lenne, és a tábla igényesebb lenne, meg az aranyrögök meglennének, akkor azt mondanám, hogy oké, elfogadható. De így kissé csalódott vagyok.

Aki meg akarná venni, mert azért jó kis játék lenne, akkor a WSJ Kft-nél (Kínai áruház) keresse, vagy hívja fel a gyártót, hogy hol forgalmazzák. (Game Global Kft, Debrecen)




v_peti Creative Commons License 2009.04.05 0 0 15
Valahol írják is, hogy kiadták kissé igénytelenebb formában, de az a vicc, hogy ez 2006-os hozzászólás!
v_peti Creative Commons License 2009.04.05 0 0 14
Haver látta egy kínai áruházban! A múlt héten. De az általa mondott árért (amennyiért látta) igényesen nem lehet megcsinálni. Hétfőn utánajárok, és beszámolok. Ha vakriasztás, akkor fizetheti nekem a söröket!
elf11 Creative Commons License 2009.02.01 0 0 13

Sziasztok!

Ha valakinek megvan ez a játéka és megtudnánk egyezni, hogy egy napra kölcsönadja, hogy bedigitalizáljam a táblát ás a kártyákat, nem maradnék "hálátlan". Arról nem is beszélve, hogy az utókor számára is hozzáférhetővé tehetnénk minden idők legjobb társasát.
Az enyémet sajnos a 90-es években "véletlenül" elvitték a távozó albérlők...
Ha valaki tud és akar segíteni kérlek az elf11 kukac freemail pont hu címen jelezze és biztos megállapodunk, hogy mindkettőnknek jó legyen.


Előre is köszönöm:

Feri

csillagvirágszál Creative Commons License 2008.10.18 0 0 12
Ha jó állapotú, én is vevő lennék rá!
Suncika Creative Commons License 2007.08.08 0 0 11
Halihó!
Ha valakinek megvan a társas és megválna tőle, én megvenném ám!
Törölt nick Creative Commons License 2004.01.06 0 0 10
ezen a héten csütörtök? :)))
Előzmény: FOCUS (8)
Brazsik Creative Commons License 2004.01.06 0 0 9
ok! Már rá vagyunk állva...! :)
FOCUS Creative Commons License 2004.01.06 0 0 8
Izéé... khm :) Csütörtök? :)

Előzmény: FOCUS (7)
FOCUS Creative Commons License 2004.01.05 0 0 7
Ááá dehogy...éééén? :)
Tudod a szilveszter meg alkesz meg ilyenek...

Holnapra nekifutok mégeccer :)

Előzmény: Brazsik (5)
eMM Creative Commons License 2004.01.03 0 0 6
NekeMM legalább nincs meg.
Előzmény: numizmata (3)
Brazsik Creative Commons License 2004.01.02 0 0 5
Szia, remélem nem felejtetted el :))
Előzmény: FOCUS (4)
FOCUS Creative Commons License 2003.12.30 0 0 4
Pedig télleg eccerü, csakhát én sem emlékszem :)
Megnézem holnapra ha nem felejtem el!

Előzmény: Brazsik (2)
numizmata Creative Commons License 2003.12.30 0 0 3
Ahoj!

Nekem is megvan, ha kell végszükség esetén én is be tudom pötyögni.

numi

Előzmény: Brazsik (-)
Brazsik Creative Commons License 2003.12.30 0 0 2
Tökéletes...

amúgy sokminden megmaradt, csak arra nem emlékszünk hogy mire nem emlékszünk :) Például az aranyrögökre, a bányák/tavak/etc használatára, bérletére, mit lehet ott keresni, a zálogosítás menetére....ésatöbbi...kezdőpénzre, körönkénti pénzre...

várom!

Előzmény: FOCUS (1)
FOCUS Creative Commons License 2003.12.30 0 0 1
Nagyon egyszerű szabályai vannak, az jó lesz ha holnap bepötyögöm ide?

Előzmény: Brazsik (-)
Well Creative Commons License 2003.12.30 0 0 0
Zer0 ...
Brazsik Creative Commons License 2003.12.29 0 0 topiknyitó
Halihó,

kezembe került mostanában ez a nagyszerű kis társasjáték, de legnagyobb bánatomra a játék leírása, a szabályok elvesztek. Nincs meg valakinek otthon? Biztos jópárunknak ott porosodik ugyanúgy a polcon...ha valaki be tudná szkennelni vagy kölcsön tudná adni, vendégem lenne egy pofa sörre :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!