Keresés

Részletes keresés

KaQukk 1 Creative Commons License 2013.02.15 0 0 462

Üdv!

 

Ime egy Orosz (Szovjet) szerkezet!

Igen nagy a hasonlóság. Van itt egy pár ujjitás is!

 

 

Az egyedien kialakitott kakukk tartó tengely alsó része!

 

 

Szakitás a hagyományokkal ?

 

Újabb műanyag megoldások.

 

 

És megint ez a kakukktartó szerkezet.

 

 

Előzmény: ksanci (461)
ksanci Creative Commons License 2013.02.15 0 0 461

Köszi!

 

Rájöttem, hogyan is működik a mecha. Az zavart meg, hogy a kép jobb oldalán látható kar belső vége kiugrott a helyéről, de visszatettem plusz visszahajlítottam a helyére, így már frankó. Ez mozgatja a kakukkot.

Ha jó sejtem, ez lenne a fogasíves megoldás, ugye? A másik meg a tapintótárcsás.

Mindig rácsodálkozom, hogyan tudnak ilyeneket kitalálni. Zseniális :D

 

 

 

Előzmény: örihari (460)
örihari Creative Commons License 2013.02.15 0 0 460

Gratulálok,ügyes!

Előzmény: ksanci (458)
Bolbitius Creative Commons License 2013.02.15 0 0 459

Nekem pont olyan kéne, aki szétszedi, kotyvában megfürdeti meg ilyesmi.

Előzmény: ksanci (457)
ksanci Creative Commons License 2013.02.14 0 0 458

Na, bejött a tippem, az előlap jön le, négy kis vékony szög tartja:

 

 

És a mechanika másik oldala:

 

 

Hazudnék, ha azt mondanám, első ránézésre értem, hogyan működik :)

De majd glancolás után kiderül. Ötlet valakinek, kik gyártottak ilyet?

A sípokon a bőr meg ilyen érdekes velúrszerű valami.

 

ksanci Creative Commons License 2013.02.14 0 0 457

Üdv!

 

Én ha nagyon dzsuvás a mechanika akkor átecsetelem, megszárítom, kifúvatom aztán olajozom és kész.

Rozsdás mecha  részemről mehet a hulladékszigetre vagy odaadom, akinek kell.

Nem mintha gyakran foglalkoznék ilyenekkel, de így csinálnám :D

 

De hogy szétszedni alkatrészeire és kiglancolni, csak hogy szép fényes legyen, na azt nem :)

De valaki biztosan elvállalja itt :)

Előzmény: Bolbitius (456)
Bolbitius Creative Commons License 2013.02.14 0 0 456

Üdv!

Van egy pár majak-om.

Keresek valakit, aki vállalja a szerkezetek megtisztítását patyolat fényesre!

ksanci Creative Commons License 2013.02.13 0 0 455

Áh, igen, ez az! Köszi!

 

Legalább látom, hol vannak a felső rögzítő csavarok, mert beszerelve sehogyan sem látni. Az alsó kettőhöz még hozzáférek, de a felsőkhöz teljesen esélytelen a sípok kiszedése nélkül.

Azokat meg nem tudom kiszedni úgy, hogy ne barmoljam szét, a belső oldalon is vastagon érződik a ragasztó, ha benyúlok.

Viszont az előlap a tetőhöz nincs rögzítve, csak az oldal- és alsó laphoz. Azt jó eséllyel le tudom szedni szépen, körben elég jó rés van, nem sok tartja. De még nem most próbálkozom vele :)

Előzmény: örihari (454)
örihari Creative Commons License 2013.02.13 0 0 454

Találtam egy fényképet egy ui szerkezetről,hátha valaki többet tud róla.

Előzmény: ksanci (453)
ksanci Creative Commons License 2013.02.13 0 0 453

Köszi megint!

 

Na itt a problémám, ugyanis kívül semmilyen rögzítés nincs, csak a sima, homogén fa felület. Csak ragasztva van belül, de az rendesen és nem enyvvel sajnos. Szóval ha azokat kell majd  kioperálni.... Mindenesetre egy biztos: ezt az órát a gyártás óta még nem szedték szét :)

Próbáltam ilyen órát keresni, de csak nagyjából hasonlóak vannak. Illetve még reggel találtam egyetlen fotót (ezt keresem félórája, de nincs meg), amin a csapágylemez hátulról pont ugyanígy néz ki, azonban az az óra egy kétajtós-kakukkos és elölröl egyébként sincs köszönőviszonyban ezzel.

Ennek a mutatója is tömör, holott minden hasonló órának lyukas mutatói vannak.

Biztosan valami koppintás szerűség, de érdekelne, hol csinálták.

 

Előzmény: örihari (452)
örihari Creative Commons License 2013.02.13 0 0 452

Hello!

Az előlaphoz nem szabad nyúlni.A sípokat kívülről a ház oldalán szokták biztosítani az orosz és a német órákon is például.A német órákon csavar,vékony szeg,tűzőgépkapocs és még ragasztani is szokták.Az orosz órákban nem ragasztják fel a sípokat csak csavarral rögzítik.Az óra elejét nézve elbizonytalanodtam a származását illetően.Akár német is lehet.

Előzmény: ksanci (451)
ksanci Creative Commons License 2013.02.13 0 0 451

Román? Szóval erdélyi? :)

Akkor majdnem biztos, mert az óra Gyula mellől származik.

Köszi a választ!

 

Ööö, az nem tiszta, hol kéne néznem a szeget/csavart/kapcsot? Az előlapot tudom leszedni így?

 

Ez az eleje:

 

Előzmény: örihari (450)
örihari Creative Commons License 2013.02.13 0 0 450

Jó lenne látni az óra elejét,de mintha egy román óra lenne.

Előzmény: ksanci (448)
örihari Creative Commons License 2013.02.13 0 0 449

Nem egyet szétszedtem már. A pozicionáló szeget,csavart,vagy tűzőgép kapcsot ki kell szedni. Utána egy keskeny pengéjű pl. késsel óvatosan le kell választani.Több helyen alul, felül lassan kell feszegetni és megindul.

Előzmény: ksanci (448)
ksanci Creative Commons License 2013.02.12 0 0 448

Tetvek mindig voltak, vannak és lesznek is. Csak mostanában többen :(

Nem hiszem, hogy sokan "nem merjük" belevágni azt a baltát... Régen előfordult, hogy úgy vágtam földhöz valamit, hogy szétszállt, de leszoktam róla. Előnye volt, hogy legalább tudtam, hogy mitől nem működik onnantól :D. De a hátránya nagyobb volt.

Ha valami nagyon felhúz, arréb teszem és visszatérek rá egy, két, x hét múlva. Vagy viszem a hulladékszigetre....

Na, de hogy kérdezzek is, erről a mechanikáról tud valaki valamit?

 

És arra sem jöttem rá még, hogyan lehet kioperálni. A sípok be vannak ragasztva két oldalra és az előlap is fixnek tűnik...

Előzmény: jó hír (447)
jó hír Creative Commons License 2013.02.11 0 0 447

ééértem ééén kérem szépen tisztelettel... de amikor hónapkig bíbelődöm, szeretgettem, mosom ebben, mosom abban, tizenhetedszer rakom össze, itt ragaszt, ott ragaszt, nem jó az a qrva fújtató, aztán a kalincs ugrik át, nem húzza a súly a kereket, újból szét, azán...na neeem.. elég. mentségemre legyen mondva, majdnem olyan jó érzés volt amikor kidobtam a kukába, mint egy magömlés.. persze csak majdnem.

 

és most nyugodt vagyok...

 

 

bááár... van egy orosz felhúzós ingaórám(is).. már csak egy napig jár az eredeti nyolc helyett egy felhúzással, mert a rugó már valamiért nem viszi...biztos, ami biztos, a szekercét odakészítettem a konyhába... ha a nejem egy kicsit hosszabb időre elmegy, akkor belevégom a számlapba, majd módszeresen felaprítom...

 

 

én azok helyett vágom bele az órába a baltát, akik nem merik, mert régi emlék... nem jár, hogy rohaggyon meg, de olyan jól mutat a falon.    nekem ebből elég...     több millió embertársam, akik ilyennel szenvedtek, megteszem helyettetek azt, amire régóta vágytok titokban.

 

úgy negyven évvel ezelőtt anyám egyedül volt otthon... csöngetett két nő, és vizet kértek, meg ha megengedné leülnének egy kicsinykét ott a fa alá, amíg megisszák azt a jó kis hideg vizet... áldott legyen az a jó szíve naccsasszonynak...jaj, millen szép a kertje, egy szem paradicsomot ha adna, aztán megyünk is...

 

nna... azóta nincs meg az a gyönyörű, ezernyolcszázas évek végéről származó háromsúlyos ingaóra...pontos volt, szép volt, gyönyörű hangja(i) voltak...

 

itt abbahagyom, mert párásodik a szemem...

KaQukk 1 Creative Commons License 2013.02.11 0 0 446

Üdv!

Bocs a szó viccért, de ez egy, nem igazán "jó hir"!

 

Előzmény: jó hír (444)
örihari Creative Commons License 2013.02.11 0 0 445

Az ilyesmit nem szabad kidobni! ALKATRÉSZ

Előzmény: jó hír (444)
jó hír Creative Commons License 2013.02.10 0 0 444

a pofám leszakad! az egyik kakukkos órám leesett, ripityára tört... összeragasztgattam, nem is rosszul, csak a légfúvókat  nem sikerült..     az óra valamiért nem működött rendesen az újabb összerakás óta...

 

na jó, ebből elég, irány a kuka! felül újságok, rajta az óra komplett, és óóó borzalom!.. a hajnali kukaátnézők nem vitték el! Irány Pusztazámor!

 

 

 

 

sic transit gloria mundi!

ksanci Creative Commons License 2013.02.02 0 0 443

Mennyiért vetted ezt az órát? Jó, költői kérdés, tudom :)

5000-ért Neked odaadtam volna a 426-os hozzászólásomban lévőt :)

És az  tuti rendben van :)

Most már két tökéletes bakelites Majakom van :)

Otthon felvetettem, hogy mi lenne, ha felraknám őket egymás mellé szépen...

Rövid, tömör és elutasító volt a válasz :D

Előzmény: nx10521 (440)
jó hír Creative Commons License 2013.02.01 0 0 441

baja nem is lesz, nem rossz az a szer, csak ahogy már valaki írta, szöszösödik...mertugye egy lakásban azért akad...

Előzmény: nx10521 (440)
jó hír Creative Commons License 2013.02.01 0 0 441

baja nem is lesz, nem rossz az a szer, csak ahogy már valaki írta, szöszösödik...mertugye egy lakásban azért akad...

Előzmény: nx10521 (440)
nx10521 Creative Commons License 2013.01.31 0 0 440

 Az enyémnek semmi baja tőle..egyelőre legalábbis.

Előzmény: jó hír (439)
jó hír Creative Commons License 2013.01.31 0 0 439

khm.. a wd40-et fegyvertisztításra találták fel... kipróbáltam, hátha..moshattam újra.(amelyik tök szárazon fut, az még ketyeg)

 

bocs.

nx10521 Creative Commons License 2013.01.31 0 0 438

Nem marad benne sokáig, hétvégén nekiállok rendbetenni. A kerregés egyébként kezd alábbhagyni, annak is csak bejárás kellett

úgy tűnik.

 

Az enyém lehet valami más széria, az előlapja inkább ilyen barnás-vöröses színű a sötétbarna helyett.

Előzmény: ksanci (437)
ksanci Creative Commons License 2013.01.31 0 0 437

Jaja, egy idő után bejáratódik :)

A wd40-et személy szerint nem szeretem, afféle szükségmegoldásnak jó. Finommechanikákhoz legalábbis. Hajlamos a kosszal együtt ilyen tapadós borzalommá összeállni.

 

A kalapács tövében a rugó arra kell, hogy lendületet adjon a kalapácsnak, ne csak a saját súlyától üssön.

Ahhoz, hogy a ka-kukk, vagy a gong van előbb, ahhoz semmi köze.

Érdekes, hogy a saját fa Majakomnál a gong van később, a bakeliteseknél meg előbb. Az előbbi hsz-ekben említett karmos tárcsa helyzete a felelős ezért. Az ütés végén vagy a kalapács, vagy a magasabb hangú síp emeltyűje van fenti pozícióban, tehát a következő ütésnél azt "engedi" el előbb.

Vagy valami ilyesmi :)

Előzmény: nx10521 (436)
nx10521 Creative Commons License 2013.01.29 0 0 436

Mostmár rendesen jár, bemozogta magát gondolom. Inga nélkül elindul a tartó, ingával magától nem, viszont egy kis lökésre megteszi és nem áll le. A kerregést kicsit mérsékeltem némi wd40el a szélkerék és az alatta lévő fogaskerékre, de még most is elég hangos. Kipucolom rendesen amint vége a vizsgáknak, addig el lesz így is.

 

Van mégegy hibája, a gongra ütő kalapács tövében ahogy néztem kell lenni egy rugónak, az nekem el van törve. Annyit csináltam vele, hogy kicsit feljebb hajlítottam a hangspirált, így a kakukkolás után ugyan, de üt. (legalább egyedi:D)

 

Előzmény: ksanci (435)
ksanci Creative Commons License 2013.01.29 0 0 435

Éljen! :)

 

Majd valaki elmondja, mire figyelj, addig is:

Ha nehezen indul, az biztosan nem olyan jó, de megpróbálhatod mozgatni picit jobbra, balra az órát, fülre be lehet állítani a jó pozíciót. Szabályos tik-tak nak kell lennie. Ha ferde, akkor mondjuk olyan tiik-tk, vagy tk-taak a hangja :)

Ha leveszed az ingát és csak a súlyt akasztod rá, jár az ingatartó? Ha mindig leáll, akkor bizony szét kéne szedni és pucolni, olajozni.

A kerregés arra utalhat, hogy val'szeg csak a port kell kifújkálni, mert csontszáraz az egész mechanika.

Olajozásra bármilyen műszerolaj jó szerintem. Én az enyémet mondjuk fegyverolajjal olajoztam, mert csak az volt kéznél :D

 

 

 

Előzmény: nx10521 (434)
nx10521 Creative Commons License 2013.01.29 0 0 434

No, megjött az én példányom is.

Elsőre kicsit nehezen akart indulni, de pár rásegítés után rendesen jár. Ütéskor viszont elég hangosan kerreg, gondolom egy takarítás/olajozás nem ártana neki. Tudtok ebben segíteni?:D Milyen olajat használjak, kell-e valamire figyelnem, egyáltalán hogyan álljak neki?:D Sajnos teljesen képzetlen vagyok ezen a téren..

Előzmény: ksanci (431)
KaQukk 1 Creative Commons License 2013.01.29 0 0 433

Köszönöm a részletes leirást!

De mint irtam lehet hogy az a bizonyos lánckeréken lévő 8 db karom deformációja okozhatja a gondot.

Előzmény: örihari (430)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!