Keresés

Részletes keresés

sancibácsi Creative Commons License 2013.01.22 0 0 4617

Akinek neminge nem öltötte volna magára.

De felöltötte! És felébredt csipkerózsika álmából :-)

Mindenkinek további jó szórakozást, és száj tépést, valamint billentyűzet verést kívánok!

Előzmény: sancibácsi (4602)
sancibácsi Creative Commons License 2013.01.22 0 0 4613

Veled ellentétben én nem járok kocsmába.

Előzmény: Törölt nick (4608)
vberko Creative Commons License 2013.01.22 0 0 4611

"Így könnyen el lehet játszadozni a matekkal, és ki fog jönni hogy egy átlag tömegkályha teljesítményét nagyon háttérbe szorítja egy teljesen (tűztér is) zsírkőből épült kályha."

Ez a téma többször előkerült, de nem birod felfogni: Mindez méretezés kérdése.

 

Amire zavaros gondolataid közpette magad is utalsz:

"Ennek előnye a desig megjelenésen kívül a sokkal kissebb térfogat (70% al is kevesebb lehet mint egy hasonló teljesítményű téglakályha), tehát nem szakad le a plafon tőle."

Ebben lehet némi igazad. Vagyis eltérő anyagokat felhasználva eltérő méretű/tömegű kályhát lehet építeni. UGYANOLYAN hatásfokkal. Utóbbi mondatot viszont nem birod hová tenni/felfogni.

 

"Tehát a Tulikivi nem esik kétségbe ha tömegkályhával kell versenyeznie. Simán győz. Csak fizesd ki"

Mint annyi állításod, ez sem igaz. Nem olyan rég volt itt már szó egy összetákolt rakéta/harang kályháról, aminek a hatásfoka 82% volt. Bár igazán akkor sem tudtad hová tenni, mivel nem illett bele a mantrádba.

Előzmény: Törölt nick (4600)
KalásziM Creative Commons License 2013.01.22 0 0 4607

 Tulajdonképen milyen anyag ez a zsirkő ??

 Nyilván valamilyen közet , de azon belül ??

Előzmény: Törölt nick (4606)
sancibácsi Creative Commons License 2013.01.22 0 0 4604

Nos hogy is van ez?????

 

Egyszer szidjuk a primitív kályhást, aki mint a tudatlan fizikát, élet törvényeit nem ismerő barom a mag, meg a külső hély közé kerámia szálas anyagot tesz!

Kicsivel utánna meg belinkelünk egy multit, akit példaképpen állítunk (na nem én; mert Magyarországon nincs aki kifizetne ennyit egy kályháért): és láss csodát: Ő pontosan így készíti:

http://mha-net.org/docs/v8n2/wildac09e.htm

A tudatlan fizikából ki nem oktatott (bár 5-6 fejlesztő mérnökkel rendelkező) finn parasztja: (a Nokia nemrég még gumicsizmát is gyártott): hát nem beleteszi Ő is???

 

Namost akkor hogy is van ez????

 

Ha valaki engem kérdezne (bár innen nem kérdez senki, de a civil szférából hál!Istennek jó sokan): hagyjuk a kályhaépítést a kályhásokra.

Ha meg Te/Ti zsírkővel példálóztok, akkor legalább olyan képeket kéne feltenni, amiben nincs kerámiaszálas paplan, amit előtte buta, gondolkodásra képtelen, fizikát nem ismerő kályások butaságának állítatok be.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (4598)
KalásziM Creative Commons License 2013.01.22 0 0 4603

  " hőtárolási képessége, ami minimum háromszoros de lehet 4-5 szörös is szintén."

 

 

 Ez komoly ?? 

 A hőleadást lehet fokozni, de a hőtárolást ?

 Lehet hogy igazad van.

 Q ( hőtároló képesség)   = hőmérséklet  x tömeg X fajhő

 Tévedek ???

Előzmény: Törölt nick (4600)
sancibácsi Creative Commons License 2013.01.22 0 0 4602

A 2*2 jelen esetben nem 4!

CSAK 2!

Mivel mindkét fizikai tulajdonság ugyanannak az értéknek/mértékegységnek fügvénye (tömörség/sűrűség).

Tehát kétszer annyi a tömege, ezért kétszer annyi hőt tud tárolni, és 2* jobb a hővezető képessége.

Feltéve, ha fel tudja venni!

És itt újra a nemrég boncolt témához érkezünk: vagyis az égés alatt (a 3 T-ből 1-ik) fel tud-e annyi hőt venni?

Ezért ezekben a kályhákban az üzemeltetés is kicsit már a kandallók felé hajaz.

Nem szabad bömböltetni a tüzet=>kiszalad a kéményen, mert rövid a füstgáz útja.

A körtét meg ne hasonlítsuk az almához, bár a magja nagyon hasoló.

Namármost, ha nekem nem lenne igazam: akkor mi a francnak csinál a Tulkiviki ugyanakkora méretű

http://www.doradosoapstone.com/index.cfm/id/75/lang/english/photogallery

kályhákat?

Ki hallott már teljesen ellentétes fizikai elvekről/elméletekről????

Én igen.

Mert egy másik elv, képlet, .... mást mond, vagy kiegészíti!

Tehát kétszer annyit képes tárolni, de kétszer olyan gyorsan adja le!

 

Akkor most mi az egyenlet végeredménye?

 

Korrekt lenne, ha az ára is egyforma lenne.

 

De van aki "keresni akar, és nem ökörködni".

 

Van egy szemlélet, ami szerint marketinggel, egyéb színes széles vásznú filmek vetítésével be lehet szedni a maximális profitot: aminek semmi köze a beletett anyagnak, munkaóráknak=> hanem a piac álltal elérhető maximumot kéri el.

Van ugye a másik (az ökrök járnak ezen): mennyi a hozott anyag+ mennyi a ráfordított munkaóra; szorozva tisztességes haszonnal = elkért haszon.

 

Aki maximális hasznot (beletett érték nélkül) akar elérni; az bizonyára felháborodik ezen, és litániát ír!

Akinek meg nem inge, az meg úgyse ölti magára!

Előzmény: Törölt nick (4601)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2013.01.22 0 0 4598

"Itt zsírkő burkolat esetén kb. 0,7kW/h/m2 hőleadó képességet írnak.

Tégla esetén gondolom ez kisebb lehet."

 

Nem furcsa, hogy

habár egy kályha külső felületének hőmérséklete egy rakás dologtól függ (pl. a belső mag éppen aktuális hőmérséklete, mag-köpeny hőátadás jósága, stb),

mégis azt gondolják az emberek, hogy ha egy kályha külső felülete zsírkőből van, akkor az a kályha valami miatt jobban fog fűteni?

Előzmény: Törölt nick (4596)
sancibácsi Creative Commons License 2013.01.22 0 0 4597

Igen. 0,7-et (igazából 0,65) a középnehéz csempekályha tud m2-ként.

Előzmény: Törölt nick (4596)
ab69 Creative Commons License 2013.01.21 0 0 4595

A harang egyik szerepe a holeado felulet novelese, tehat ha nem eleg egy dan kalyha, akkor ha ugyes vagy es elbirja a kemeny melleepithetsz egy harangot, vagy padkat. Mondjuk elmeletileg barmekkora harangot epithetsz, csak kerdes, hogy be tudod-e inditani, meg mit csinalsz ha nem. az eges tisztasaghoz csak az elso harangnak es csak az orosz tuzternel van koze, de harangkalyhaba gyakorlatilag barmilyen tuzteret epithetsz. Ha egy dan kalyhanal osszenyitom hatul a ket jaratot, mar eleve ezzel meretet tudtam novelni, de most ezt minek hivjuk? Harangnak, vagy contraflownak?  Na meg meretet es teljesitmenyt noveltem? Csak mert nincs mit meretezni rajta, es ha fel meterrel magasabbra epitem? Masreszt gondolod, hogy dan kalyhanal ugyanakkora  tuzteret epithetsz 14-es kemenyre, mint egy huszasra? Vagy gondolod, hogy nem befolyasolja az egest, hogy mekkora, milyen kialakitasu lyukakon ereszted ki oket a tuzterbol?

Előzmény: eeiizzoo (4592)
sancibácsi Creative Commons License 2013.01.21 0 0 4594

" Viszont ez a harangozás nagy divat lett. Csak azt nem értem miért van szükség rá ha egyszer építek egy olyan tűzteret, ami elégeti a gázokat -mondjuk tökéletesen, és viszonylag homogén füstöt kapok -minek a harang? Az nem arra való hogy a füst különböző összetevői más utat bejárva minél jobban hasznosuljanak?"

 

Az, hogy a fából kilépő gázokat mondjuk tökéletesen elégeti, az nem elég. Az az éremnek csak az egyik fele. A hő felszabadító rész, (mondjuk ennél egy kicsit bonyolultabb, de ebben a vonatkozásban a többi nem érdekes). Ehez kell egy hőelnyelő rész (mint pl. a cserépkályhánál a járatok). Ez az érem másik oldala.

Mit is érnénk a legszuperebb tűztérrel, ha a leges-leges legmagasabb :-) szuperül tökéletesen kiégetett (minden éghető anyagot kiégetve belőle)=> ha egyből, vagy rövid úton  a kéménybe vezetjük?

Libik ezt hívja hőtároló résznek. 3 legelterjedtebb megoldás erre:

-a járatos,

-az ellenáramú,

-a harang.

Előzmény: eeiizzoo (4592)
eeiizzoo Creative Commons License 2013.01.21 0 0 4592

Az egyszerű mezei dán kályháról van szó - ezen szerintem nincs mit méretezni. Vagy elég a házba vagy nem.

 

Viszont ez a harangozás nagy divat lett. Csak azt nem értem miért van szükség rá ha egyszer építek egy olyan tűzteret, ami elégeti a gázokat -mondjuk tökéletesen, és viszonylag homogén füstöt kapok -minek a harang? Az nem arra való hogy a füst különböző összetevői más utat bejárva minél jobban hasznosuljanak?

 

 

 

ab69 Creative Commons License 2013.01.21 0 0 4591

Felreertesz, nem szemellenzos automatika gyulolo vagyok, egyszeruen szeretnem, ha bizonyos szo ujra ertelmet nyerne, megpedig az hogy eleg. Ami kell az viszont kell. A lo masik oldalara sem szeretnek atesni.

 

Jelen esetben nincs sok merni es zarnivalo, ha nagyon merni akarok, homerot a kemenybe oszt majd ranezek neha, ha meg elfelejtem akkor sem tortenik tragedia, legkozelebb mar nem feljtem el, vagy megis...Ezt meg megoldom bizgentyuk nelkul is olcsobban es nem romlik el es remelhetoleg nem szabvanyositjak:D.

 

Jo lenne ha nagy cegek valoban realis igenyeket teljesitenek nem pedig irrealisakat gerjesztenenek illetve atvereseken illetve direkt a vackok gyartasan gazdagodnanak. Vagy legalabb beken hagynak azokat akik nem kernek beloluk. Ez persze egyelore rozsaszin alom.

 

A konyv cimere pedig, igen szeretek penzt keresni, de nem minden aron, es annyit hogy eleg legyen.Bugatti es fel szobanyi plazmatv nelkul is boldog tudok lenni. Gondolom ezt okorkodesnek tartod.

 

Lars nem tudom mit szeretne vagy tudna levédeni ha akarna. Fogalmam sincs. De ha lenne benne olyan amit fel tudnak használni azt meg is tették az tuti.

 

A baj nem az ha felhasznaljak, hanem az ha szerzoi jogra hivatkozva masoknak megtiltjak ezt,buntetnek, illetve olyan eloskodok tollasodnak meg rajta, akik nem jobba hanem epphogy kellemetlenebbe teszik az eletet.

Előzmény: Törölt nick (4590)
ab69 Creative Commons License 2013.01.21 0 0 4589

Leegyszerusitve, a teljesitmeny a futofelulet nagysagatol es annak holeado kepessegetol fugg, ezt konnyen kiszamolhatod, a tuzter meretnek a kemeny szab hatart leginkabb, illetve annak is, hogy mekkora padkat bir el, vagy harangot, ezek is futofeluletek, ha mellenyulsz esetleg befullad a kalyhad, de lehet itt-ott trukkozni is.

Előzmény: eeiizzoo (4586)
ab69 Creative Commons License 2013.01.21 0 0 4588

Hiaba van tokeletes tuztered, ha mondjuk csak 0,5 vagy legyen 0,8 kw amit le tud adni a kalyha egy negyzetmeteren, a felulet adott. Ezt aztan automatizalhatod kedvedre, gondolom nem fogod percenkent valtoztatni a holeado felulet meretet. Ha szerencsed van fedezi a hoveszteseget, ha nem akkor meg ugy jartal, a tobbi megy ki a kemenyen akarmennyit is pakolsz ra. Ne legyenek illuzioid, meg egy Tulikivi sem fog kifuteni egy istallot. Egyebkent az o tuzterukben sincs semmi olyan extra, hogy azt a hatast ne lehetne elerni egy samottbol szaki altal kiszabott tuzterrel, fokozottan igaz ez a masik cegre. Es it jon hogy eloregyartott meg szabvany, a multikon kivul mindenkinek kuss, a szaki meg jo esetben menjen betanitott munkasnak,de nehogy sokat tudjon mert atmegy a konkurenciahoz, vagy meg rosszab ha sajat maga kezd tenykedni es keresztbetesz az ellettartam tervezonek. Azert nem mondom hogy mernoknek, mert ma mar inkabb a marketinges aki tervez. Majd meglatjuk meddig tart meg ez, megbuktak mar nagyobb birodalmak is.

 

Ha minimalis is a koromkepzodes, de van pl. amikor begyujtasz es nem erte el az uzemi homersekletet, vagy a nagytudasu tulajdonos inkabb parazsoltatni akar tomegkalyhaban vagy folytogatja a tuzet hogy tovabb tartson, vagy mert ahhoz szottyant kedve es lovese nincs rola mit is csinal stb..., ez ellen persze nincs orvossag, de  jo esetben ez kesobb leeg. Kondenzacio meg akkor is van amikor tokeletes az eges, az a kerdes, hogy hol?.

 

Lehet ezt persze automatizalni,  csak semmit nem fogsz elerni vele.

 

Nem kell ide szabadalom, kepzeld szabadalom nelkul is ki talaltak okossagokat. Ez csak egy elv, az a bizonyos 3T, amit minden tuzternek tudnia kell hogy tokeletes legyen, megint a legalapabb dolgoknal tartunk, 5 eve volt rola szo itt eloszor. Azt hogy ezt hogy lehet elerni arra tobb modszer is van, Lars azert nem vedte le az otletet, nehogy valami multi ra tudjon ulni, inkabb tanitja, igaz nem ingyen. Amugy a termeszetben is vannak meglehetosen egyszeru es primitiv onszbalyozo mechanizmusok, viszont megbizhatoak es hatekonyak, Lars kalyhainal is van valami ilyesmi.

 

Amit te automatizalasnak nevezel az viszont jelene esetben minimalis, vagy nulla haszonnal jarna, ellenben plusz koltsegekkel hibalehetosegekkel es egyeb maceraval. Tudom, hogy neked esetleg hihetetlen de az egyszeru megoldasok idonkent sokal hatekonyabbak, ja es altalaban nincs rajuk szabadalom. (Mielott valaki megint felreertene, ha megtanulod egyszeru, ha nem akkor meg kinai)

 

Tegyuk fel magunknak a kerdest, pl. egy atlagembernek valoban kell-e, letszukseglet-e szeloztetoautomatika a hazaba, plusz energia fogyasztassal, karbantartassal egyeb koltsegekkel, vagy egyszeruen felallok es kedvem szerint kinyitom es becsukom az ablakot. Persze az ugyes marketingesek ugy megvezetik a laikusokat, hogy a minuszrol is azt hiszik hogy plusz, vagy autoba, taviranyito a sofornek a CDhez, nehogy mar meg kelljen mozditani a kezet a szerencsetlennek, lehetne meg sorolni ilyen eszetlensegeket, de tudom lesznek akik azt mondjak, hogy ezek milyen qrvq jo dolgok. Ha kevesen is vannak de azert mar szaporodnak akiknek ketsegeik tamadnak efelol. 

 

Egyszeru vonulat? Raketakalyha. De neked persze a bonyolult kell,meg automatizalas, meg szabadalom, meg szabalyok, de meg az elvet is dobjuk ki, tul egyszeru... Es igen meg Pista bacsi is meg tudna csinalni, ha tudna meg gondolkodni,megtanulna es nem a tv reklamok elott zsibbadna, hogy neki az uj automatizalt sz@r kell.

 

Előzmény: Törölt nick (4583)
sancibácsi Creative Commons License 2013.01.21 0 0 4587

Én 2,5 kW és 6,5 kW közötti méretben építettem eddig tömegkályhát (bár dán is volt közöttük, de ez a két szélső méret harang volt.)

Hogyne kellene méretezni!

Előzmény: eeiizzoo (4586)
eeiizzoo Creative Commons License 2013.01.21 0 0 4586

Most egyszerűsítek:

 

Én az összes kályhát amit láttam az kívül kb. egy méretű.

Nyilván belül sincs nagy különbség köztük. Az, hogy a torok 5 v 6cm, a tűztér magassága 8 v 9 sor  stb. - ezek mekkora teljesítmény növelést vagy csökkentést tesznek lehetővé (mondjuk százalékban kifejezve)? 

Előzmény: ab69 (4585)
ab69 Creative Commons License 2013.01.21 0 0 4585

Szelesseg,melyseg, magassag, tuztermeret, torok, magassag, kiomlok merete esetleges padka. Csak ennyit. Es persze vannak korlatai, van ahova egyszeruen nem lesz eleg...

Előzmény: eeiizzoo (4584)
eeiizzoo Creative Commons License 2013.01.21 0 0 4584

ab69 nem neked címeztem a hozzászólást.

 

Én a dán kályháról beszélek és beszéltem eddig is. Ezen mit méretezel?

Előzmény: ab69 (4581)
ab69 Creative Commons License 2013.01.21 0 0 4582

Csak hát az a kérdés képes e ezt a hőmennyiséget tárolni nagy hatékonysággal.

 

A legtöbb tömegkályha véleményem szerint nem és ennek az oka a tégla, amely lelassítja a kályhát.

Az hamis válasz, hogy ha rakjuk éjjel nappal, akkor igen, majd átjön a meleg. 

 

A teglanak van egy adott, nem tul gyors holeado kepessege, a szimpla teglakopeny pl. nincs tul nagy hatranyban mondjuk egy normal cserepkalyhahoz kepest,nem kell tragikusn hosszab ido, hogy futeni kezdjen. Ez elony, ha egyenletes homersekletet akarsz es hatrany, ha gyors felfutest. 

 

Nem a teglakopeny az egyetlen hotarolo, ott van a kalyhamag is, illetve anelkul is lehet novelni a hotarolokepesseget, hogy a falat vastagitanank.

 

A te esetedben erdemes lett volna egy takarektuzhellyel, vagy fozolappal kombinalni a kalyhat, meg lenne a hirtelen felfutes lehetoseg es a hotarolas is.

 

Egyik dan baratomnak hasonlo problemai voltak, van ugy hogy 10 napig is tavol van, tehat bitangul ki tud hulni a haz, meleg meg azonnal kellene. Ilyen helyzetekben epit,- o csak ugy nevezi fekvo tomegkalyhakat. Ez gyakorlatilag  ket tuzteres, ket fozolapos tuzhely, a ket fozolap felulete vetekszik egy meretes kandalloeval, tehat igen hamar be tud futeni. Valtokapcsoloval tudja iranyitani, hogy a hotarolo tomeget futi vagy szaunazni akar, ha nincs durva hideg csak egy, ha meg az van akkor ket tuzteret hasznal es mellesleg a meleg vizet is itt gyartja.

 

Tehat vannak meg lehetosegek...

 

Nyilvan nem wattra pontos meretezesrol van szo, de legalabb annyira be kell loni, mint egy cserepkalyhanal, a gyakorlatban ott is okolszbalyokat hasznalnak, de mivel nagy a szoras hazak szigetelese kozott, konnyen borulhat a keplet.

ab69 Creative Commons License 2013.01.21 0 0 4581

Tevedni tetszik, ha egy kalyha alulmeretezet az annyit jelent, hogy nem tudja leadni a megfelelo homennyiseget, magyarul, tolhatod bele a fat talicskaszamra, akkor se fog tobbet futeni, van amikor ez csak -20-nal jon elo, de van amikor +5, nel az utobbi azert mar egy kicsit problemas, innettol pedig fazabalo szornyetegkent kezd viselkedni a kalyha. Ugyanis az eget futod vele mert nincs meg a megfelelo felulet amin keresztul a szoba fele adhatna le a hot. Mindemellet persze az eszetlen tuzeles kisse tulterheli a kalyha szerkezetet es a kelletenel kicsit hamarabb szetesik. Ez a legdragabb Tulikivitol az eozinmazas cserepkalyhaig barmelyikkel megtortenhet. De ha elolvasod a topicinditot, mar ott is megemlitette vackor a jelenseget.

 

Ehhez neha nem kell mast enni minthogy a nagytudaso masolo betolja a fal melle , vagy mindjart a sarokba, de mar olyannal is talalkoztam, hogy  a lepcsofeljaro ala. 25-50 akar 75% futofeluletet is siman el lehet vesziteni ilyen apro okossagokkal, igen, a teljesitmeny szempontjabol az sem mindegy hova kerul az a kalyha.

 

A tulmeretezes az mondjuk ritkabb, de mivel igen nagy szoras van a szigetelesek kozott, meg abba is bele lehet nyulni, ha nem figyel az ember. Van egy marha nagy kalyhad tehat, amit ha rendelteteszeruen megpakolsz akkor ugy fut, hogy a gatyad is leolvad, ez egy dolog. Elkezdesz mondjuk kevesebb faval futeni, ha tuztered is nagy, keves faval nem hozza a hatasfokot. Tovabba nem ered el az ugymond uzemi homersekletet esetleg egy nagy kalyha keves fa kombinacioval, kicsit tul alacsony lesz a kilepo fusthomersekleted, tehat kondenzacioval szamolhatsz, szelsoseges esetben akar a kalyhan belul is, aztan csodalkozol, ha egeszseges putriszag lesz a szobadban.

 

Ehhez meg laboratorium sem kell, barki kiprobalhatja.

 

Erdekes, egy cserepkalyhanal ugye tok evidens, hogy meretezni kell, talan ezert nincs is akkora tolongas a barkacsolni szandekozok kozot, meg hogy adjatok rajzot egy alap kalyharol. De ha meg jancsikalyhat vagy egyeb badogdobozt vagy futoeszkozt szandekozik valaki venni, ha kicsit is erti a dolgat az elado , meg fogja kerdezni a kedves vevotol, hogy ugyan mar mekkorat szandekozik vele futeni. Es nem feltetlenul lehuzasbol fogja esetleg a nagyobbat es dragabbat ajanlani. A tomegkalyha ugyanmar miert lenne kivetel?

 

Persze  ha megemliti valamelyik szaki, hogy a kalyhat esetleg a tuzteret is meretezni kellen akkor tuti, hogy megjelenik valami nagytudasu, aki eloadja mondjuk, hogy  eleg am ha szomszed kalyhajat lekattogtatja a mobiljaval, harom masik meg adja ala a lovat. Sancibacsi meg talan kerjen elnezest hogy erthetoen elmagyarazta a hoszuksegletszamitast.

 

A tuz eg, a fust kitalal fut is valamennyit, igaz hogy kicsit reped, de keves faval elvan, mihez kepest? Amit eddig gazra fizettel, a totya kazanhoz kepest, esetleg egy jol megepitett es meretezett tomegkalyhahoz kepest? Ja azt nem tudjuk mert amirol masoltak,  azt is ugy kokanyoltak.

 

Erre a forumra egy jo ideje mar az a jellemzo, ha megprobal valaki segiteni, akkor jo esellyel egy elfajulo vitaban talalja magat, raadasul alap osszfuggesekrol ismeretekrol szol a tortenet, ami nelkul jobb ha neki sem all az ember az epitesnek. Ha ezen nem tudunk tuljutni, akkor  milyen kepletekrol, meg rajzokrol beszeljunk? Mintha valaki a szorzast nem ismerne de mar azon duzzog, hogy nem kapja meg a ketismeretlenes egyenlet megoldokepleteit. Na meg aki van olyan mazochista, hogy megprobal segiteni,garantaltan tobb lebacast fog itt kapni, mint koszonetet. Ugy kb. ennyit a segitsegrol meg a Maltai Szeretetszolgalatrol.

 

De tudod mit,legyen igazad, felejtsuk el a meretezest, igerem nem hozom szoba tobbet.

 

Ilyen aprosagok nelkul is meg lehet epiteni a vilag legjobb kalyhajat, meg csodbe vinni Tulikivieket.:D

 

Előzmény: eeiizzoo (4579)
eeiizzoo Creative Commons License 2013.01.21 0 0 4579

El kéne már felejteni ezt a méretezést!

 

Tömegkályhánál az ember a méretezés - ha kevés gyakrabban, ha sok ritkábban gyújtok be.

Ilyen egyszerű.

 

koalacica Creative Commons License 2013.01.21 0 0 4576

Miért gondolod,hogy nem értenénk a te tényleges teljesítmény mérésedet?..Már ha, az igazoltan reális..és 2 jegyző aláírta a hitelességét..mert addig csak vetítés a köbön...

.

Előzmény: Törölt nick (4575)
ab69 Creative Commons License 2013.01.20 0 0 4573

Reszemrol, nem kivanok Maltai Szeretetszolgalatta valni, mar regen elment tole a kedvem...

 

Epp most kerult elo az a franya hoigeny szamitas...remeltem ebbol egyertelmuve valt , hogy nincs igazan alap kalyha.

A nagyerdemu amugy is ugy barkacsol ahogy neki tetszik, masolnivalot meg eddig is talalt aki nagyon akart.

 

Egyebkent meg miert az altalad butanak, szakmajukhoz nem erto kalyhasoknak lenne kotelesseguk ezt megtenni, illetve miert lenne kotelesseguk? Raadasul az altalad rettenetesnek tartott anyagbol, teglabol epitenek.Elotted is nyitott a palya...

Előzmény: Törölt nick (4571)
ab69 Creative Commons License 2013.01.20 0 0 4572

Felhivnam egy aprosagra a figyelmedet, mindjart az elso kep alatt ezt talalod...

 

(ed note: 85% efficiency, using the European definition (HHV), 
equals approx. 75% efficiency, using the North American definition (LHV).)

 

Erdekessegkent emlekeztetlek arra is, hogy a multkor belinkelt, primitiv raketakalyhanal ami teglabol epult ugyanezek az eszek-amerikaiak 83%-ot mertek...

 

Es elarulok egy titkot is, de majd ha mericskelsz, rajossz magadtol , egy olyan  tomegkalyhanal aminek papiron mondjuk 75% a hatasfoka, siman merhetsz 90% koruli ertekeket...

 

 

Ami az ilyen automatikus izeket illeti.

Az ok, hogy mar gyerekkorunk ota azt  sulykoljak belenk, hogy az a franko ha mindent agyon automatizalunk, nyilvan uzleti erdek, annal tobb folosleges vackot el lehet adni. Rossz hir szamodra, hogy egyre tobben jonnek ra, hogy sok esetben mindez teljesen felesleges es koszonik nem kernek belole, raadasul koszonik nem kernek a multik vackaibol es szabvanyaibol.

 

Erre tipikus pelda a tomegkalyha, nem fogja erdemben novelni a hatasfokot, cserebe viszont kiszolgaltatotta tesz az elektromos rendszer fele(amig nagy ivben ki nem hajitod), tovabba kapsz egy halom, hibalehetosegeket, plusz koltsegeket. A nyereseg erosen a nulla fele konvergal, de lesz aki majd jo penzert orommel ellenorzi, beallitja hitelesiti az automatikadat. Ezt nyilvan nem fogod beismerni, kulonosen, ha ilyen vackokat is szeretnel elsozni.

 

Szamtalan peldat lehetne hozni meg az epiteszetbol, amikor viszonylag egyszeru technologikkal multimentes anyagokbol igen jol mukodo dolgokat lehet osszehozni, pl. szalmahaz, de lehet mast is...

 

Szoval letezik egy un. low tech vonulat is, ami pont azt igyekszik elkerulni amit te, vagy az eu szabvanyok es multik , probalnak rankeroltetni. Egyebkent ha eddig nem tunt volna fol ide tartozik a tomegkalyha is.

Hogy a kobor lovafok ideje lejart-e? Nem hiszem, azt viszont igen, hogy az eu ideje lejart, a kerdes csak az hogy egy elhetobb vilag kovetkezik vagy az eu bankar es multidiktaturava valasa, eroteljes fasizalodasa. Egy biztos, a diktatorikus rendszerek elobb utobb sajat magukat, es  megalkotoikat is felzabaljak, a kerdes persze a szokasos, hanyan elik tul?

 

Minel joban szoritanak valamit, az ellenallas is annal nagyobb lesz.

 

Szoval en a kobor lovagokkal vagyok...

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (4565)
ab69 Creative Commons License 2013.01.20 0 0 4570

Tultargyaltuk, nincs szukseged segitsegre nem is kapsz, legalabbis tolem biztos nem. A mantradat meg hiaba nyomod tovabb , figyelmen kivul hagyom, tehat foloslegesen ne faraszd magad.

 

Előzmény: Don Michael Corleone (4569)
Don Michael Corleone Creative Commons License 2013.01.20 0 0 4569

Már megint eltévesztetted a házszámot.

 

Nekem nincs szükségem sem a te, sem a haverjaid segítségére !

Ezt vésd jól az eszedbe, és tartsd szem előtt !

 

Mivel ezt már sokszor leírtam, csak arra tudok gondolni, hogy szándékosan kavarod itt a szezont a fazonnal, kelted az indulatokat, az ellentéteket, és magyarázod félre a szavaimat.

 

Jeleskedj inkább konkrétumokkal!

 

Én semmit, ismétlem semmi olyat nem követelek, amire te itt utalsz.

Egyszerűen szeretném, ha a fórumon ne a kettős mércét "alkalmazók" kerülnének túlsúlyba.

 

Te, ti mit is tettetek le az asztalra?

Szalai Péteren kívül itt senki, ismétlem senki sem tett le az asztalra dokumentálható, számokkal bizonyítható munkát.

 

Mivel megint nem a fórum szakmai részéhez szóltál hozzá, ezért jó lesz ha ügyelsz magadra, mert személyeskedésből nem kérünk !

 

Nos, előhozakodhatsz számításokkal, tervekkel, vagy letehetsz az asztalra bármit.

 

 

 

Előzmény: ab69 (4566)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2013.01.20 0 0 4568

"http://mha-net.org/docs/v8n2/wildac09e.htm"

 

A szürke kályhánál először tévedésből lyukat csinált valaki a hamutér oldalára? Kettőt is?

 

Viszont az üveg-tisztántartó levegő megoldása zseniális (már ha jól is működik)

Előzmény: Törölt nick (4565)
sancibácsi Creative Commons License 2013.01.20 0 0 4567

Teljesen jó a logikád.

Első a ház hőigénye.

Ez alapján határozzuk meg a kályha hőleadó képességét.

Ehhez tűzteret,.. stb, ahogy írtad.

Talán azzal egészíteném ki, hogy a külső hőleadó képességet jó ellenőrízni, hogy párosul-e belső hőfelvevő képesség hozzá. Például a cserépkályhánál a külső m2-t belső járathosszal vetik össze, ökölszabály alapján.

Az pedig hogy itt:

http://www.tuz-mester.hu/kalyhatipusokaloldal.html

csak árak vannak, vagy más is; mindenki ellenőrízheti.

(fajlagos hőleadó képesség,...) Ez nem kazánra, cserépkályhára, hanem kizárólag tömegkályhákra vonatkozik.

Előzmény: Törölt nick (4561)
ab69 Creative Commons License 2013.01.20 0 0 4566

Szerintem le kene higgadnod egy kicsit es atgondolni a helyzetedet.

 

Mindenkinek szive joga eldonteni, mennyi informaciot es kivel oszt meg, te pedig nem vagy olyan helyzetben, nem tettel semmit azert, hogy barkitol barmit is kovetelj, netan elvarj.

 

Konnyen elerheted, hogy az altalad emlegetett illetve ruhellt emberek lelepjenek, aztan tied a palya, ha szakmai hozzaszolasokat akarsz, eddig sem akadalyozott meg senki.

Van aki azt is ertekeli amit eddig kapott toluk, biztosan halasak lesznek neked, ha ezutan ennyire sem szamithatnak.

 

Volt idoszak, amikor sokkal tobb olyan ember volt itt aki segiteni tudott, illetve meg a szandek is megvolt bennuk. Nem artana elgondolkodni azon, miert leptek le ezek az emberek, akik esetleg maradtak, azok meg miert csak annyit mondanak amennyit mondanak. Meselhetnek torteneteket az elmult evekbol.

 

Bizonyos stilussal es megnyilatkozasokkal el lehet am erni, hogy akkor sem segitenenek neked ha fizetnel erte, es mivel ez egy nyilvanos forum, esetleg az is megszivja aki eppencsak Lars kalyhajat nezegetne skp.-ban. Az elet mar csak ilyen igazsagtalan. Raadasul ugy nez ki pont azokra fujtatsz akik tudnanak segiteni , ha pedig megsem, akkor eleve foloslegesen pazarlod az energiadat, de ha neked megeri...

 

 

Előzmény: Don Michael Corleone (4559)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!