Keresés

Részletes keresés

nedüpal Creative Commons License 2013.01.09 0 0 4446

Jó, hogy mondod most kapcsolok, hiszen a fal mögött víz van ami nem szabadna engednie, hogy megégjen a lemez ami ugye 20mm.es??? ez a vastag lemez szinte szigeteli,..szerintem itt a ludas"

Előzmény: dokeee (4444)
nedüpal Creative Commons License 2013.01.09 0 0 4445

Pedig a vasöntődébe is samottéglákkal van béleleve a kemence, mivel is lenne , mert ha vasba lenne ugyan ugy elolvadna, szerintem a vasat kellene védeni s nem forditva, persze ez én szerény kis véleményem. Üdv PÁl

Előzmény: ja nyugi (4443)
dokeee Creative Commons License 2013.01.09 0 0 4444

Anyámnál van egy orosz öntvénykazánunk kb. 35 éves, szintén lengyel szénnel, tökéletesen működik, abban nincs semmi betét.

Előzmény: ja nyugi (4443)
ja nyugi Creative Commons License 2013.01.09 0 0 4443

A samott nagyon jó, csak nem bírja a magas hőt.

A 20-as acél bélés megvédi a samottot, de eldeformálodik, és ahogy mondod kiég a szén belőle, és lemezesen hámlik, deformálodik. Emlékszem ezelött negyven évvel ezelött az akkori Anyósnak volt egy cserépkályhája, ami koksz égetésére volt kiépítve, ebbe szerintem egy ötvözött acél égéstérbe történt az égés. Na az bírta a strapát, egy olyan kellene nekem is. Váltásról előre láthatólag 5 6 évig szó se lehet, utána pedig, nagy valószínnűséggel, már semmilyen probléma nem fog izgatni.

Üdv:

Józsi

Előzmény: nedüpal (4442)
nedüpal Creative Commons License 2013.01.09 0 0 4442

Hali! Váltsál tömegkályhára! Vagy alacsonyabb cal. -u tüzelőre, azaz igasság, hogy idővel a szén főleg a magas hőfoknál kiég a szén a vasból s tönkre megy, probáltad bélelni samottal nem volt jo , kivácsi vagyok ki mit javasol.

Előzmény: ja nyugi (4438)
ja nyugi Creative Commons License 2013.01.09 0 0 4441

Hát persze, ha jó lett volna, akkor úgy is hagytam volna.

Nagy ötlet köszönöm!:-)))

Üdv:

Józsi

Előzmény: gmkiev (4440)
gmkiev Creative Commons License 2013.01.09 0 0 4440

Javaslat! Hagyd a kazánodat abban az állapotban ahogy azt a tervezője, gyártója megálmodta.

És minden jóra fordul!

Előzmény: ja nyugi (4438)
kiprobalom Creative Commons License 2013.01.09 0 0 4439

Július lesz, mire te a hivatalos méréseidet megcsináltatod.

Amúgy szívesen megnézném én is a csodát, az itallal se lenne gond, szeretem:) Mostanában itt a munka már az ital rovására megy.

Előzmény: Törölt nick (4437)
ja nyugi Creative Commons License 2013.01.09 0 0 4438

Hali!

 

Olvasgatom a tömeg kályhás hozzászólásokat, elmondanám itt is a gondomat, hátha gyógyírt lelek itt rá. Van egy négytagos öntvénykazánom, belülről bontott samott téglákat raktam bele. Nagyon hatásosan, megnőtt a tűztérben az égési folyamat. Lengyel szénnel tűzelek. A samott bélést rövid idő alatt elrepedt,darabokra esett. Második felvonás: 20 acél lemezből belső tűztér lett kialkitva a kazán fala, és a tűztélr közé samott tégla. Pompásan müködött egy darabig, majd az acél elkezdett revésedni összevissza deformálodott, nem vált be. Utána platni anyaggal béleltem a platni széttöredezett. Kályha rostéllyal védem a samotott, a rostély megolvadt, ennek ellenére, igy még használom. Valami tartós megoldást lenne jó.

 

Üdv:

Józsi

 

nedüpal Creative Commons License 2013.01.09 0 0 4436

Nagyön örülök, hogy egyet értünk! Valóban hamar be csapják az embert a mai világban....kell hogy jártas legyen az ember . Ha meg valamibe nem akkor utánna néz itt. Ugye én már utánna vagyok, van amit máspépp csináltam volna; mert hogy én azt hittem az enyém is töm kályha, de nem mert téglakályha Kóti féle, de olyan jol sikerült, meleg van /van mikor tulmeleg/ igaz először voltak repedéseim körbe vakoltam+ üvegszövet /grávithálo/ s most már nincs..fogom burkolni. 

Előzmény: Cadtamas (4433)
kiprobalom Creative Commons License 2013.01.09 0 0 4435

Hárman már biztos lesztek, jómagad, máhomok és  Don Michael Corleone. (Bár lehet, hogy ez a 3 inkább1) Fergeteges adatok fognak kijönni, minimális tüzelővel 25-30 C felületi hőmérséklet, és a helységhőmérséklet is akörüli. A dolog szépséghibája, hogy július vége lesz. És ti (?) jól ellesztek a kocsmában. Ott van klíma. :)))))))

Előzmény: Törölt nick (4420)
KalásziM Creative Commons License 2013.01.09 0 0 4434

 Ez a vita valószinűleg a tűztér méretezéséből generálódott !

 

 

 Nos legkönnyeben úgy tudunk ilyent méretezni, ha koppintunk.

 

 Megnézünk egy meglévő,  jól működő berendezést,  aztán memorizájuk vagy mobillal felvesszük és később rajzot készítünk róla.

 Azérz ez se tökéletes,  mivel nincs az embernek röntgen szeme és nem mindenki tud rajzoni.

 Kell hozzá némi fantázia,  fizikai szemlélet stb.

 Kár hogy az életben még tömegkályhát nem láttam.

 Láttam hatalmas nagyolvasztókat, hatalmas üvegolvasztó kádkemencéket   ... serényen dolgozó kovács kemencéket , hatalmas kéményeket,  némely 200 m magas volt lifttel mentünk fel az erkélyekre stb. sajnos pont halott hamvasztó kemencét nem volt szerencsém látni.

Előzmény: Cadtamas (4433)
Cadtamas Creative Commons License 2013.01.09 0 0 4433

Egyetértek veled.

Manapság sajnos ha az ember nem ért valamihez, akkor átverik aztán rá mutogatnak, hogy miért nem nézett utána.

Ha hitelt akarsz felvenni legyél jogász, (nemzetközi) közgazdász, bankár, adószakértő.
Ha építkezni akarsz legyél jogász, geológus, statikus, építész, éplületgépész, biológus, villanyszerelő.
Ha olajat kell cserélni az autóban legyél autószerelő, lakatos, karosszériás, műszereész.
Ha leugrasz a közértbe bevásárolni legyél kémikus, biológus, közgazdász.

Mert ha nem, akkor bizony átvernek.
Ha nem értesz a tömegkályhákhoz ne csodálkozz, ha (EZT SENKI NE VEGYE MAGÁRA, MERT NEM AZ ITT KOMMENTELŐKRE ÉRTEM!) kevesebb és gyatrább samott épül be a kályhádba, mint ami a számlán szerepel vagy 'véletlenül' sima habarcs lesz a téglák közöztt pedig samotthabarcsért fizettél. És a sort még lehet folytatni.

Elmesélek egy történetet:
Műszaki vizsgára vittem az autómat, ahol azzal fogadott a szaki, hogy nem tudja levizsgáztatni az autót, mert a bal első gömbcsuklót cserélni kell. De sebaj! Ő megoldja nekem 200.000.-Ft szakszervíz helyett 40.000.-Ft anyag + 20.000.-Ft munkadíjért.
Ami azért volt fucsa, mert pont ugyanezt az alkatrészt cserélte ki nekem 6 hónappal korábban 20+15e Ft-ért.
A vége az lett, hogy elvittem máshová, ahol csodák-csodájára levizsgázott az autó gond nélkül.
A dolog pikantériája, hogy pár hónapra rá kicseréltem a jobb első gömbcsuklót 20 perc munkával hozzáértés nélkül 12.000.-Forintért, gyári BOSCH gömbcsuklóra.
Szóval, bizonyára én vagyok ennyire szerencsétlen, hogy a sors mindig ilyen emberekkel hoz össze, de ha szakemberre van szükségem, inkább beállok a sarokba és magvárom amíg elmúlik.

Mindig az a munka van rendesen, tisztességesen elvégezve amit az ember saját magának csinál meg.

Tisztelet a kivételnek, akikbe természetesen minden itt kommentelő szakember is beletartozik. :)

Előzmény: nedüpal (4414)
Don Michael Corleone Creative Commons License 2013.01.09 0 0 4432

És még pár gondolat:

 

Ezen, más néven más topikokban is írok, /ahogy mások, és te is/.

Nem csak az indexen ....

A saját szakmámban bármilyen kérdésre válaszolok.

Képletek, számítások stb. ?

Nem gond.

 

Sohasem hívatkoztam még a 25 év szakmáben eltöltött igő alatt elköltött pénzmennyiségre!

Szakkönyvek, szabványok, előadások, mestervizsga, stb. stb. /miliós tétel volt már/

 

Ti itt annyira titkolóztók, mintha a "bölcsek kövét" eszkabálnátök össze.

 

Miért is?

Előzmény: ab69 (4428)
Don Michael Corleone Creative Commons License 2013.01.09 0 0 4431

Jajjjj dehogynem.

Ti követeltek itt elemzo999 kartárstól konkrétumokat!

 

Egyéb iránt, eltévesztetted a házszámot.

Nekem nincs szükségem képletekre !

 

Csak arra mutattam rá, hogy ti sem mutattatok még semmiféle konkrétumot.

Az hogy építettetek pár ilyen-olyan kályhát .....

valaki tesztelte?

 

Jobb mint egy barkácsolás?

Jobb mint elemzo9999 kályhája?

 

Ego, beszélgessünk, ötleteljünk, segítsük egymást. / már aki konyít hozzá /

Lehetőleg, ne kettős mércét alkalmazva, baszogassatok másokat, vagy követelőzzetek.

Előzmény: ab69 (4428)
Vernichter Creative Commons License 2013.01.09 0 0 4430

 Nos elég hosszú lettél, de nagyjából igazad van. Van  aki innen akarja megtanulni a szakmát, meg egyebeket minimális fizikai ismeret nélkül.

 Jó fordulatok ezek az un. 'visszaolvasások' !!

 

 Azt mondja akkor 4400 -at kéne visszaolvasni, én általában  3 -.4 -et  olvasok vissza.

Előzmény: ab69 (4428)
maguborka Creative Commons License 2013.01.08 0 0 4429
Szuper. Koszonom. Nem sorozom, ergo jo a kocsma vegtelen ciklusban ;). A muszereket nem varnam meg. Kezratetel meg egy homero boven eleg. Na meg egy stopper ;). Szoval koszonom, mindenkepp elnek s lehetoseggel. Udv. Andras
Előzmény: Törölt nick (4420)
ab69 Creative Commons License 2013.01.08 0 0 4428

Nos, akiket te ubereknek nevezel, azokra jellemzo legkevesbe a keplet meg tervrajz kovetelese, szoval nem tudom milyen kettos mercerol beszelsz.

 

Ezt az oldalt a kalyhas tankonyvbol mar lattam belinkelve, kicsit lapozgatnal meg benne, legalabb egy konkretummal maris kevesebben kene torni a fejed.

 

Igen, vannak kepletek, van amire meg csak sarokszamok, viszonyszamok, okolszabalyok. Ezek azok a dolgok amikert tanfolyamokon komoly penzeket szokas fizetni, es van beloluk boven, ugyhogy nem egy hetes tananyag.

 

Ertem en, milyen franko lenne, ha valaki kiperkalna a penzeket, vegigseggelne ezeknek az ertelmezest megtanulasat. Aztan mondjuk te csak feljonnel ide a forumra es ontanak rad a ”konkretumokat”. Ez neked jo bolt lenne, aki meg vegigkuzdotte a tortenetet annak kevesbe. Raadasul meg azt is el kellene varni tole, hogy meg is ertesse mindezeket, angyali turelemmel magyarazzon, ezek ugyanis nem egyszer egymasra epulnek, tehat lehetne kezdeni az almafatol.

Ugy ahogy a matekoktatast sem integralszamitassal kezdik, itt is van egyfajta sorrendiseg.

 

Lehet felejuk persze mindenfele elvarast tamasztani,osszak meg, meg tegyek kozze, csak ugye megis, mi alapjan?

 

A magam reszerol erre se ido, se energia es legfokepp a szanadek nincs meg. De eddigi tapasztalataim szerint a fogadokepes kozonseg sem, legalabbis itt.

 

Magyarul, amit te konkretumoknak nevezel, tolem nem igazan fogsz hallani, legalabbis itt nem. Elmelet, mukodesi elv ok, mit kellene, vagy kellett volna atgondolni barkacsolas elott szinten ok, de reszemrol nem tobb.

 

Az hogy ezek utan szemetladanak tartasz-e vagy sem legyen a te dolgod,en elmondtam hol huzom meg a sajat hatarvonalamat ebbe meg csak beletorodni tudsz.

 

Ha valasztanom kell akozott, hogy joskapista abbeli kesergese miatt nem all neki barkacsolni, mert nem mondtam neki eleg konkretumot, vagy egy lelkiismeretes szakmabeli azert csusszon le egy vagy tobb megrendelesrol mert tul sokat mondtam joskapistanak aki nagyon felbatorodott ezen.

 

Akkor keseregjen joskapista, vagy menjen el egy normalis tanfolyamra, vagy bizza a munkat egy lelkiismeretes szakira aki jo munkat vegez, annyi informaciot meg szivesen barkinek atadok, hogy el tudja donteni ki a lelkiismeretes szaki, tobbet viszont mar nem. Tobbet esetleg mashol es csak annak akinek en akarom.

 

Annak ellenere dontottem igy, hogy eleg messze vagyok ahhoz, hogy barmit mondhatnek, illetve ha a ”sajat asztalomra piszkitanek”, nem valoszinu hogy elerne hozzam a szaga.

 

Persze mondhatod azt is, hogy valojaban nem tudok semmit, nyilvan en is tudnek, illetve tanulok is ujat, de sajnos nem itt, akkor lehet, hogy en is kicsit maskepp neznem a dolgokat. Ezert lenne jo egy valoban szakmai es zartkoru meghivasos alapon mukodo forum. Azt sem kell elhinni amiket mondok persze, viszont talan erdemes vegiggondolni, leellenorizni. De ezt mindenki maga donti el, ez meg mar nem az en problemam.

 

 

Előzmény: Don Michael Corleone (4415)
Zoltanuss Creative Commons License 2013.01.08 0 0 4427

 Szerintem  a rendszernek és a gázvezetéknek - készülékeknek a biztonsági ellenenőrzéséhez egy jól képzett és lekiismeretes  gáz szerelő/ gázkészülék javító  elég !

 Vagy akkor mit tudnak a gázszerelők ??

 A mezei kéményseprőkkel kapcsolatban más szkeptíkus vagyok.

 Az még csak csak megállapíthatja ,hogy egy rendszer - amit az előbb bemutattam veszélyes, de egy készülék hatásfokát, annak elállítódását nemigen tudja megállapítan.

 Vagyúgy lesz mint az én nyári seprőm, mért ezt azt,  majd hol CO -ról hol Co2 ről beszélt és a műszert amivel mért gyorsan kitörölte mielőtt megnézhettem volna - hab a tortán nem működött a készülék áramszünet miatt , de ő mért !!

 Elemezte a nem létező égésterméket !!

Előzmény: gmkiev (4424)
Zoltanuss Creative Commons License 2013.01.08 0 0 4426

 Ehun van :

 

 

Őszi - tavaszi fűtés kiegészítésre a nappaliba vásárolnak egy 9 kW teljesítményű, vegyes tüzelésű kandallót. Nappali egy légtér a konyhával, ott páraelszívó melynek bekapcsolásával akkora léghiány keletkezett, hogy a kandalló kialudt, de ezzel egy időben a párhuzamosan épített kémény gázos ágán a fürdőszoba megtelt égéstermékkel.

 

 Ennek veszélyességét egy egyszerű szemlével meg lehet állapítani.

 Még különösebb mérés se kell hozzá.

 Alaphelyzet : begyújtanak a kandallóba, megvárják amig beindul az intenzív égés, kialakul egy egyensúlyi állapot.

 

 Aztán a házi asszony rákapcsolja az elszívót, ha van több fokozat,  a legerősebbet és nézik az égést a kandallóban az meg gyengül gyengül sőt esetleg visszajön a fűst  - ez a szerencse , de ha már abban a stádiumban van hogy fűstnélküli az égés, kijön a láthatatlan CO.

 Közben a nagylány elmegy tussolni - ez még a szerencsésebb, de ha nyakig a kádban merül és egy nyilt égésterű  gázvízmelegítő van szépen elalél - mert közben a papa  még az összes ablakot is bezárta.

  A jó erős elszívó  legyőzte a családot , ha ez este 1o órakor történik és a mama kényes szagokra , gondolja hadd menjen az az elszívó, a papa meg lök még egykis tűzelőt a kandallóra , az a nagylány had lúbickojon. Nyugóvóra térnek és nem ébrednek fel.

 Ennek a rendszernek a veszélyességének a megállapítására elég egy egyszerű szemle is.

Előzmény: Zoltanuss (4425)
Zoltanuss Creative Commons License 2013.01.08 0 0 4425

 Pedig azt modja a média, hogy idéntől a gázkészüléet is ők ellenőrzik. Kérdés hogy mire ?

 A múgy a régi GMBSZ.ben részletesen le van írva az  5 évenkénti ellenőrzés protokolja. Gázra !!

 

 

 Viszont a te példádban egy redszer van bemutatva.

 Minjárt idemásolom.

Előzmény: gmkiev (4424)
gmkiev Creative Commons License 2013.01.08 0 0 4424

Csakhogy a gázkészülék ellenőrzéshez min. gázvezeték és készülék szerelői mestervizsga, illetve Minősítő biztonsági felülvizsgálói jogosítvány kell. No ez nékik nincsen!

Előzmény: Zoltanuss (4422)
gmkiev Creative Commons License 2013.01.08 0 0 4423

Bizony ez is "lobbi" tevékenység eredménye. Csak rendszerben gondolkodnak!

 

A létrával nekem is volt dolgom, miszerint egy un. "Eldőlésgátlót" kellett volna építeni. Megnyugtattam a helyi hatóságosdit. Majd én fogom a létrát, ha ne adj Isten felmenekedne a seperő! :)

Előzmény: Zoltanuss (4421)
Zoltanuss Creative Commons License 2013.01.08 0 0 4422

 Újra kiszúrtam valamit  !

 Ime :

 

 

Őszi - tavaszi fűtés kiegészítésre a nappaliba vásárolnak egy 9 kW teljesítményű, vegyes tüzelésű kandallót. Nappali egy légtér a konyhával, ott páraelszívó melynek bekapcsolásával akkora léghiány keletkezett, hogy a kandalló kialudt, de ezzel egy időben a párhuzamosan épített kémény gázos ágán a fürdőszoba megtelt égéstermékkel.

Ezért érdeke és törvény előírta kötelezettsége minden fogyasztónak az ötévenkénti, minősítő biztonsági felülvizsgálat.

 

 

 

 Nos erre az esetre untig elég lenne az évenkénti kéményseprői sorellenőrzés .

 

 

 Ezzel ne azt mondom ,hogy a gázkészülékeket nem kell ellenőrízni  !

Előzmény: gmkiev (4418)
Zoltanuss Creative Commons License 2013.01.08 0 0 4421

 Nem elemezem ki az egész írást, de erre az állításra azért rákérdezenék .

 

 

 

   "Ezzel nem azt mondom, hogy nincs, de kéményépítésre bevizsgáltatott engedéyleztetett bizony, NINCS!!!!
"

Lehet ,hogy így van. de egy pl. saválló acéllemezzel bélelt kéménynél nem mindegy az hogy milyen  a tégla ? ,

 Az a tégla csak körítés.

 

 Legrosszabb esetben az utólsó 6 sor szétfagy, 35 év alatt !!!

 

 Más ! A tetőjárdákról. Egy rangos régi budapesti társaházban a nyáron szorgalmasan nézegette a kéményseperő a kéményeket fenn a tetőn a szédítő magasban. ok. Meg is jegyeztem az egyik lakótársnak, hogy milyen szorgalmas a fijú. Aztán vagy 3 hónap múlva megint összefutok a fiatalemberrel. Kérdem mester mi járatban ? Mondja gyütt a létrát lefényképezni, az új létrát, ami a bent a padlástérben vezet az egyik tető ablakhoz. Csináltatott a ház egy zárt szelvényből (acél )  egy létrát a másik 4 mellé, azok fa létrák. Csak arrébb kéne vinni ellenőrzéskor. És még le is fényképezik, jó hogy műbizonylatot nem kérnek, ( a maradék anyagot én vittem el )

 Károly körút  , jobb időket látott ház !!

Előzmény: gmkiev (4418)
gmkiev Creative Commons License 2013.01.08 0 0 4418

"1, a gyártók nem örültek(nek) a kémény túlszabályozásnak, de a szabályozásnak igen."

Te melyik országban élsz? Nem abban amiben mi???? MO. BP. Működési területem az egész ország!
Milyen szabály hiányzott?? A légellátás szabályozása! Ez a legjobban, de a kéményekre vonatkozóan is vennek értelmes dolgok. Persze itt nem a soha nem használt tetőjárdára gondolok.

A falazott téglakéményekre vonatkozott szabály (esetleg Te nem tudtad/ismerted):
-milyen anyagú falazó elemből (milyen anyagú (égetett tégla), milyen szilárdságú, tömör, nem lyukas,..)
-milyen szilárdságú habarcsba falazva,
-légtömörség (habarccsal kikenni,...)
-kürtő arányok (szélesség-hosszúság,..)
-és milyen kürtő keresztmetszetbe, adott hosszúságnál milyen teljesítményű fűtőberendezést lehet bekötni.

Ez bizony megszünt, igen prózai okból! MO.-on nem engedélyeztetett illetve vizsgáltatott be egy gyártó sem, kéményépítésre alkalmas téglát! Ezzel nem azt mondom, hogy nincs, de kéményépítésre bevizsgáltatott engedéyleztetett bizony, NINCS!!!!

Vajon milyen szabály kellene még???

Én nem mondottam a további szabályozások bevezetését, de azt már többször elmondottam hogy ajelenlegi "agyrém" kategóriába soroltakat el lehetne hagyni!
Egyébként ezek a szabályok ma is élnek!!!!
Ha 15 éve építette a dolgozó a házát, és falazott tégla kéménye van, akkor abba most a fenti SZABÁLYOK alapján beleköthet!

Abba csak a jelenleg hatályos jogszabályok szerint kötehet tüzelő/fűtő berendezést!
De ha most építi a házát, akkor ilyet már TILOS építenie, és kötelező a drága multi által előre gyártott félkész terméket megvenni, és beépíteni.

Igen! Köteles. De nem azért mert a "Multi" gyártotta, hanem azért mert a korszerű fűtő eszközök, hozzájuk illesztett kéményt és légellátást igényelnek. ( lásd: Pl.: pellet berendezések)
Kályhákra lebontva:
A kályhákra, legyen az csempe, ellenáramú, vagy harang rendszerű tömegkályha számítási módszerekkel (képletekkel ) utána lehet számolni a kályhának. Mármint aki tud.
De egyébként is, a valamire való szakembernek adatlapot/kivitelezői nyilatkozatot kellene adnia az általa épített kályháról, kandallóról..... Így igaz! Ma minden ezzel az iparral foglalkozó "iparos" köteles (lene) egy kivitelezői nyilatkozat (MACSOI) által kiadott kitöltésére. Én magam, mindig meg is követelem, ha nincs akkor a fogyasztó van megjelölve rajta felelős kivitelezőként!!!
Egy helyszínen elemekből (jól) megépített kályha sokkal jobb lehet, egy gyári dolognál, ahol a gyártó az árverseny miatt egyszerűsíteni, spórolni,... kényszerül.

Ezen nem vitázunk, ebben sok lenne a szubjektum. (Akadémikus vita)
Attól meg hogy egy gyártó a vasdobozához papírt is mellékel, attól még csak egy vasdoboz marad, amit soha be nem hoznék a lakásomba, hogy lecseréljem rá a kályhám.

Íme, a "szubjektum" gyakorlati megjelenése!

 

Üdvözlettel:

K.I.

Szervizes.

40 esztendeje!

 

 

És egy kis olvasmányos miheztartás! :)

 

                                 Szilárd tüzelés, a fűtéstechnika fehér foltja.

                                           (oxigén is kell az élethez)

Jelenkori fogyasztói reklamáció.

Igazából én, mint szervizes, nagyon szeretek dolgozni.

A gázkészülékekkel nincs is igazi probléma. Ott a folyamat bejárt, kimunkált.

Dönt a fogyasztó, új bekötés, vagy csere. Mindenképpen, (kivéve egykét potenciális öngyilkos jelöltet) szakemberek végzik a feladatot.

Tervezéstől az üzembe helyezésig.

De mi a helyzet a szilárdtüzelésű berendezésekkel?

Elmondom.

Ez senki földje, a fűtés technikában.

Egyedi fűtő eszközöket vesz, beköt, üzemeltet bárki.

Figyelmen kívül hagyva időnként még a józanész diktálta megoldásokat is.

Némely ember azt hiszi, központi fűtés az a fűtő berendezés, amelyet a fűtendő épület középpontjában helyezett el.

Itt nem veszi senki figyelembe a teljesítményhez tartozó, maximális helység nagyságokat.

Azt, hogy egy légteret, vagy egy fűtőberendezéssel, több helységet akar fűteni.

Figyelmen kívül hagynak olyan alapvető dolgokat, állapotokat, mint a hőszigetelés, vagy a fokozott zárású nyílászárók.

Volt eset mikor többszörös életveszélyes helyzetbe sodorták saját magukat.

Erről egyszer egy cikket is írtam.

Saját pénzemen jelentettem meg, éppen egy olyan valós eset után, ami a cikkben szerepel.

 

 

 

 

 

A cikk:

 

Tisztelt Olvasó.

 

Gázkészülékből származó szénmonoxid mérgezésben évente sokan vesztik életüket. Ez egyrészt következhet kémény hibából, gázkészülék hibájából de bekövetkezhet egy teljes véletlenből, ami a lakáskorszerűsítésekkel hozható közvetlen kapcsolatba. Energia felhasználásunkat szeretnénk kisebb számla értékekkel megoldani és ezért korszerű hőszigeteléseket, fokozottan záródó nyílászárókat építünk, építtetünk házainkba, lakásainkba.

A törekvés természetes, de ki figyelmeztette már a tulajdonosokat arra a veszélyre, amit akaratlanul idézhetünk elő egy ilyen pótlólagos beépítéssel, korszerűsítéssel. Továbbiakban megemlíteném, hogy gázkészülékeinket sem igazán akkor vizsgáltatjuk meg, amikor még a gyári értékek, fogyasztás vagy hatásfok komolyabb beavatkozás nélkül biztosíthatóak. Megvárjuk a teljes működés képtelenséget, és akkor fordulunk szervizhez.

Két példa arra, hogy lehet közvetlen életveszélyt elő idéznünk saját magunknak.

Garzonlakás. Adva van egy kéményes gázkonvektor, mint egyetlen fűtési lehetőség. Korszerűsítés alkalmával modern ablak, ajtó kerül beépítésre.

Konyha illatainak elvezetésére szabadba távozó kivezetéssel páraelszívót építenek be. Ezek mind tervezés, engedélyezés nélkül beépíthető tárgyak.

Következmény: a páraelszívó első fűtésszezonban történt bekapcsolása alkalmával a helységbe tartózkodók enyhe mérgezést szenvednek, ugyanis a megjelenő vákuum csak a kéményen át tud kiegyenlítődni, így visszajuttatva a gázkonvektor égéstermékét a lakóhelységbe.

A következő esetben nem történt baleset, de nagyon könnyen lehetett volna.

Gyönyörűen felújított pestkörnyéki épület, hőszigetelés, fokozottan záródó ablakok, az egyik legmodernebb kémény technológiával épített égéstermék elvezetés. Őszi - tavaszi fűtés kiegészítésre a nappaliba vásárolnak egy 9 kW teljesítményű, vegyes tüzelésű kandallót. Nappali egy légtér a konyhával, ott páraelszívó melynek bekapcsolásával akkora léghiány keletkezett, hogy a kandalló kialudt, de ezzel egy időben a párhuzamosan épített kémény gázos ágán a fürdőszoba megtelt égéstermékkel.

Ezért érdeke és törvény előírta kötelezettsége minden fogyasztónak az ötévenkénti, minősítő biztonsági felülvizsgálat.

Pillanatnyilag ezt a fajta vizsgálatot kerületünkben csak szervizünk végzi, a lehető legnagyobb kedvezményeket adva a XXII.- kerületi lakosoknak. Átalakítások, lakás felújítások elvégzéséhez fűtéstechnikai szaktanácsadással is segítjük a fogyasztókat.

Hogy nyugodtan hajtsuk álomra a fejünket.

 

                                                                                               K. I.

                                                                                               Szerviz vezető

 

Ez a cikk megjelenése nem kis pénzbe került.  

Hogy megérte e?                   

Üzleti szempontból, egyértelműen nem.

De az én lelkemen segített.

Itt, e területen sok az okoskodó, figyelmeztető, magyarázó, de erre áldozni is hajlandó, az nem sok.

Előzmény: sancibácsi (4410)
máhomok Creative Commons License 2013.01.08 0 0 4417

Érdekel a dolog .

Jan21.-e után szabadvagyok.


Előzmény: Törölt nick (4413)
maguborka Creative Commons License 2013.01.08 0 0 4416

Én is szívesen leutazom BP-ről egy villámlátogatásra - fecsegésre... , ha és amennyiben nem jelent gondot. mailcímem publikus...

Előzmény: Törölt nick (4413)
Don Michael Corleone Creative Commons License 2013.01.08 0 0 4415

Nos, én azzal a kéréssel fordulnék a másoktól képeket, rajzokat, terveket, stb. követelő "überekhez" /sanci, ab69 kekov,  stb. / , hogy ugyanmá', mondjatok ti is valami konkrétumot.

 

Például:  

  • hogyan kell méretezni a tűzteret, /képlet/
  • hogyan kell méretezni a "torkot" /képlet/
  • hogyan kell méretezni az első harangot /képlet/
  • hogyan kell méretezni a második harangot /képlet/
  • hogyan kell méretezni a füstjáratokat /pl. fűtött padka/

csak úgy kutyafuttában.

 

Valami ilyesmire gondoltam:

 

Ha ez "véletlenül nem sikerülne", akkor hagyják abba az említett "űberek" /is/ a kettős mérce alkalmazását.

nedüpal Creative Commons License 2013.01.08 0 0 4414

sancibácsi! Sok mindent meg lehet tanulni az internetről imhol vagyok, nem büszkeségből, de: megtanultam sörkollektot , pálinkafőzőt s most kályhát, de vill. szerelek, vizet stb. mert a szegénység megtanitja az embert igaz szerk. lakatos vok. meg hát voltam már zsákba is csucsába is ennyit az önkritikáról aki akar meg van huzalma az megtudja csinlni amit akar szerintem.

Előzmény: sancibácsi (4402)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!