Keresés

Részletes keresés

Ybasc02 Creative Commons License 2012.12.23 0 0 4112

" tűztér fajtája"

 

Ha már szóban hoztad gondoltam be linkesz valamit... segitek.

 

1.felső égésű

2.alsó égésű

3.forditott égésű

Forrás:http://www.stove.ru/index.php?lng=1&rs=116

 


Előzmény: Törölt nick (4109)
Ybasc02 Creative Commons License 2012.12.23 0 0 4111

"És mivel tudják a berakott fa mennyiségét és annak elégetésekor felszabaduló hőmennyiséget,

 

Na ezt tuti nem tudják"

 

"Mivel a fa elemi összetétele csak kis intervallumban változik, egyes fafajok égéshője nem különbözik nagymértékben egymástól. Magasabb a nagyobb lignintartalmú fák esetén pl.: fenyőféleségek, és nagyobb szén és hidrogén arányú, nagy gyantatartalmú fák égéshője. Viszont a poliózokat nagyobb mennyiségben tartalmazó fák égéshője kisebb. (Németh, 1998) A fa energetikai sajátosságait tehát elsősorban kémiai összetétele, az égéshője, valamint nedvességtartalma határozza meg."

 

Forrás:http://www.tankonyvtar.hu/hu/tartalom/tamop425/0021_Mezogazdasag_hulladekai/ch05s04.html

 

Előzmény: Törölt nick (4109)
Bobo772 Creative Commons License 2012.12.23 0 0 4110

Itt megint az a probléma ,hogy miböl építed. A téglakályháról van szó biztosan olcsóbb téglából. A szobámat ki lehet festeni tescos festékkel 1600/ doboz vagy hérával 5500/doboz vagy kevertetek festéket 25000/ doboz. Lehet egy kályha bontott  tégla vagy ki mihez jut hozzá, ezért nem értem mért kell eröltetni ezeket az árakat. Már írtam nekem egy opelem van teljesen jó nem kell a lexus vagy hummer és bentley árával összehasonlítani, ugyanazt a célt szolgálja mind a kettö elvisz oda ahova akarom csak a körítés más. Ha van pénzed építs egy olyan kályhát ami neked tetszik, írd le mi a tapasztalatod oszd meg,és akkor lehet tudnék egyet én is építeni a toredék összegéböl...

 

 

 

 

Kellemes Ünnepeket .

Előzmény: Törölt nick (4105)
vberko Creative Commons License 2012.12.22 0 0 4107

"Akkor nem csak én

 

Libik könyv

127 oldal

6.21 táblázat

Hatásfok a kilépő füstgázhőmérséklet függvényében"

Ezek szerint Libik is egy buta, hozzánemértő kontár ?

 

Bár ő olyat soha nem írt - mint ahogy más sem - hogy CSAK A KILÉPŐ FÜSTGÁZ hőmérsékletéből hatásfokot lehetne számolni. Csak te legfeljebb ennyit fogtál fel a dologból.

 

De hogy neked is legyen karácsony. Az egyszerűség kedvéért nagyvonalakban összefoglalom.

 

Eddig alapvetően 2 módszerrel láttam hatásfokot mérni. Pénztárca és lehetőségek függvényében.

 

1. Füstgázelemző (és nem csak hőmérő) használatával. Mivel itt kapsz egy égés hatásfokot valamint a kilépő füstgázod hőmérsékletét és ezekből számolják a kályha hatásfokát. Ezt fogadja el és használja az ipar leginkább. Tehát amikor ezt a módszert lehülyézed akkor az egész iparágat hülyézed le.

 

2. Mérik a kilépő füstgáz hőmérsékletet és a kéményen távozó füstgáz mennyiségét. Ebből egész jó közelítéssel ki tudják számolni a távozott hőmennyiséget. És mivel tudják a berakott fa mennyiségét és annak elégetésekor felszabaduló hőmennyiséget, a kettő különbségéből tudnak mondani egy hatásfokot.

 

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (4104)
vberko Creative Commons License 2012.12.22 0 0 4106

Akkor ezek szerint fölösleges a füstgázelemző ... elég lenne egy hőmérő is nem ?

 

 

Előzmény: Törölt nick (4104)
vberko Creative Commons License 2012.12.22 0 0 4103

"Sorold fel légyszives  a sebeket és ellentétjének is az előnyeit."

Amint legalább egyetlen konkrétumot írsz ...

 

"A füstgáz hőfokából levonni a teljesítményre következtetést szerintem butaság."

Iszonyatos fogalomzavarban vagy ...

Előzmény: Törölt nick (4082)
vberko Creative Commons License 2012.12.22 0 0 4102

"javítható persze, de minek?"

Akkor légyszíves valami konkrétumot ...

 

 

"Nekünk , úgy gondolom az a célünk hogy sorozatban gyártható és a tökéleteset megközelítő, alkalmazható (könnyű) és olcsó eszközt készítsünk.

Ami nem ilyen, az felejtős, nem érdemes vele foglalkozni."

Csak neked lenne az a célod

Előzmény: Törölt nick (4083)
vberko Creative Commons License 2012.12.22 0 0 4101

Egy ismerős megcsinálta, csak magasabbra mint a könyvben (és az alapterülete is nagyobb lett), olyan 1,8 magasra. Szóval valami harang/ellenáramú szerűség lett belőle.

Nyilván a felső harmada melegebb, de nagyon meg vannak vele elégedve.

Előzmény: sancibácsi (4095)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2012.12.22 0 0 4100

Az én adataimat egy "jóbarátom" bediktálta egy üdülési jogot árusító cégnek (szép temetése volt ;), akik elkezdtek meghívásokkal bombázni. Meguntam és elmentem az előadásukra, ahol is néhány "ártatlan" kérdéssel belezavartam őket jól felépített parasztvakító stratatégiájukba, szóval gondoskodtam arról, hogy aznap ott senkinek nem adtak el egy fia üdülési jogot sem. A végére az egész közönség (kb húsz fő) dőlt a röhögéstől, a marketinges+meggyőző csapat meg olyan ideges volt, hogy aznap valószínűleg mindegyikük nyugtatót vacsorázott  ;)

Azóta a nevem valószínűleg pirossal van vastagon kiemelve az összes ilyen cég adatbázisában: "nehogy meghívjátok".

Előzmény: Sárgamacska (4097)
kekov Creative Commons License 2012.12.22 0 0 4099

az biztos, hogy itt ezen a fórumon nics ilyen ...

Előzmény: sancibácsi (4098)
sancibácsi Creative Commons License 2012.12.22 0 0 4098

20.000 Ft-os ajándék, persze! Majd a többi balektól, aki vásárol beszedik a sokszorosát!

 

Ez valóban egy eladási/marketing stratégia. Nyomni, nyomni a sok szöveget, így 3-4 szeres áron el tudják adni a portékát, mint a konkurencia. Ugyanazt a dolgot drágábban, vagy sz..rabbat a konkurenciánál. Csak súlykolni kell az emberekbe.

Én kicsit régimódi vagyok. Szerintem a jó dolgok 'el tudják adni magukat'.

 

Olyan deja vu érzésem van. Ez a szó szaporításos (hogy mást ne mondjak) marketing olyan ismerős. Honnan, nem tudjátok :-) ???????

(Akinek inge nehogy felvegye).

Előzmény: Sárgamacska (4097)
Sárgamacska Creative Commons License 2012.12.22 0 0 4097

  "a rábeszélő marketing korában"

 

 

 

 Van a terézkötúton valami vállalkozás, kettőhavonta rámtelefonálnak, hogy ezt és ezt nyertem, el kell mennem át venni. Aztán kiderül, hogy előadást kell ezért hallgatnom .

 Egyszer pont arra jártam, gondoltam benézek - megmondom inkább az épület belső kialakítása érekelt- aztán egy ürge fosta a szót és az első 16 perc utánig semmi konkrétumot nem mondott.

 A 17 . percben felálltam és eljöttem. Oda a 20 eft - os ajándék> Pedig szerény ember vagyok. Ha egy ásványvízzel vagy kávéval marasztalhattak vólna tán még maradtam volna.

Előzmény: sancibácsi (4094)
Jonah Hex Creative Commons License 2012.12.22 0 0 4096

Köszönöm a választ.

Előzmény: sancibácsi (4095)
sancibácsi Creative Commons License 2012.12.22 0 0 4095

Ez egy alacsony, és elég kis kályha. Kimondottan kis huzatú kéményekhez lett kitalálva.

Egyébként jó kis kályha.

Megcsinálhatod téglából is.

Előzmény: Jonah Hex (4093)
sancibácsi Creative Commons License 2012.12.21 0 0 4094

"Erről  mi a véleményetek?
Idézek:"Manapság - a rábeszélő marketing korában - jól hangzó érvelések szólnak az északi téglakályhák utánozhatatlan kiváló tulajdonságai mellett azt sugallva, hogy csak ez az igazi TÖMEGKÁLYHA. Nos, én azt a mondást tartom, hogy "a messziről jött ember azt mond amit akar" - nézzünk tehát utána. Legkomolyabban Észak-Amerikában vizsgálnak falazott tömegkályhákat (masonry heater), a Lopez Lab laboratóriumában, azonban sok vizsgálat eredményét átböngészve sem találtam okot a "dicshimnuszra". A "másodlagos égőkamrák" és az "ellenáramú füstjáratok" vagy a "dupla harangok" érdekes megoldások, de nem bizonyított semmiféle varázslatos hatásuk a kályhák hatásfokát tekintve."

 

Elősször is tévedés, hogy minden cerépkályha tömegkályha lenne. A tömegkűályháknak más a tűztere (másodlagos égéskamra), és más a hőtároló része (ellenáramú, harang rendszerű). Legfeljebb az veszi egy kalap alá, aki nem ismeri :-)

 

Az meg, hogy szerinte nem bizonyított, arról meg csak annyit mondanék: messziről jött ember azt mond amit akar! Ez nekem olyan rábeszélő marketing szagú szösszenet a honlapjáról, semmi szakmai érv nincs melette.

Előzmény: Cadtamas (4063)
Jonah Hex Creative Commons License 2012.12.21 0 0 4093

Köszönöm a választ illetve válaszokat.Amit én néztem annak a tüztere egy kocka vgy téglatest a tetején 4db 12cm-es lyukkal és a tüztér hátánál van a füstjárat 1db és az alján megybe a füst és a tetején pedig a kéménybe és ezt veszi köröl a burkolat amit a könyv csempével ír hiszen cserépkályhás szakmaikönyvben néztem.

 

Előzmény: B.tibor1 (4089)
ab69 Creative Commons License 2012.12.21 0 0 4092

Ha esetleg van valakinek ötletete, hogy hogyan lehet a minimálisra csökkenteni agyaghabarcsban a fugák közti repedések kialakulását örömmel venném. 

 

Peldaul ugy, hogy nem epitesz bele jaratokat, cserepbeles helyett meg fekteted a teglat, az ilyesmit viszont tomegkalyhanak hivjak.

Azt is tegyuk hozza, hogy a jaratos elere allitott drotozott kalyha elete rovidebb mint a cserepkalyhae es toredeke egy tomegkalyhaenak. Nyilvan nehezebb es tobb anyag is van benne ennek minden kovetkezmenyevel.

Hatasfok ugyben meg ne tessenek elemzo olvtarsra hallgatni, lathatoan nem tudja mit beszel es sajat magaval is tobbszorosesn ellentmondasba keveredik.

Előzmény: B.tibor1 (4089)
B.tibor1 Creative Commons License 2012.12.21 0 0 4091

Nem, sajnos ez nem az agyagösszetételen múlik csak. Eleve nagyok a fugák egy téglakályha esetében.

Előzmény: Törölt nick (4090)
Törölt nick Creative Commons License 2012.12.21 0 0 4090

Szerintem jó minőségű agyaggal.

Ez az, aminek az összetételét az öreg kályhások titkolják.

Előzmény: B.tibor1 (4089)
B.tibor1 Creative Commons License 2012.12.21 0 0 4089

Igen, a drágább kályhacsempe helyett használható a tégla ! A kályha a nehezebb tömeg és a tégla rosszabb hőátbocsájtási tényezője miatt később fog felmelegedni mint ha ugyanaz a szerkezetű kályha csempéből lenne építve. Viszont épp a nehezebb tömeg miatt tovább fogja tartani a meleget. A begyútjátstól számítva eltelik kb. másfél óra míg dolgozni kezd  kályha. Hatásfok adataim nincsenek. Ez függ egyébként is a füstjáratrendszertől és a méretezéstől. Amire ügyelni kell, hogy a téglakályha forsíbolására ( utóbélelésére ) még nagyobb figyelmet kell fordítani, érdemes minden járatot utóbélelni. Valamint a hőtágulás okozta repedések a kötőanyagban elkerülhetetlenek ezért a fűtött kályhán repedések lesznek a fugák között. Szép rusztikus téglából nagyon hangulatos kályhák építhetőek.
Ha esetleg van valakinek ötletete, hogy hogyan lehet a minimálisra csökkenteni agyaghabarcsban a fugák közti repedések kialakulását örömmel venném. 

Előzmény: Jonah Hex (4088)
Jonah Hex Creative Commons License 2012.12.21 0 0 4088

Értem.A zavarosságot arra értettem hogy olyan ez itt már mint egy egyetemi elöadás ahol a sok diák versenyez ki az ügyesebb de az egyszerü halandó ember számára megfoghatatlan kifejezésekkel.De nem gond ez van.A kályhánál arra lettem volna kiváncsi elsösorban hogy a csepe borkolat helyet lehet élére állitott táglát alkalmazni persze ugyanugy kapoccsal az anyagiak miat.Mert ahol olvastam ott a fatüzelésü cserépkályhának jobbak az értékei és más a tüztere mint a sok járatosnak ha az utóbbit jól irtam egyáltalán.

Előzmény: Égető1 (4086)
Égető1 Creative Commons License 2012.12.21 0 0 4087

 Elméleti embör , ne báncsátok !!

Előzmény: Törölt nick (4085)
Égető1 Creative Commons License 2012.12.21 0 0 4086

  Három sorban nem lehet kifejteni !

 Zavarosak vagyunk ?

 Hát ilyen az élet !!

Előzmény: Jonah Hex (4084)
Törölt nick Creative Commons License 2012.12.21 0 0 4085

Zavaros?????????????

EZ A PÖCS SZÉTOFFOLTA A TOPICOT TÖBB HETE.

 

 

Kurvára unom.

 

 

Elemző ez neked szól

Jonah Hex Creative Commons License 2012.12.21 0 0 4084

Szép estét mindenkinek. Új vagyok itt olvasgatom a hozzá szólásokat de egyre zavarosabb mint a parlamenti közvetités csak itt irot változatban megy.

Azt szeretném kérdezni hogy a fatüzelésü cserépkályhát használ-e valaki és milyen a tapasztalata,mert azon gondolkodtam hogy egy olyat érdemes-e építeni ha a csempe helyet tégla van rakva.A válaszokat elöre is köszönöm.

vberko Creative Commons License 2012.12.21 0 0 4081

Az egy dolog, hogy a gyakorlatban több sebből vérzike ez az elképzel teszt, de a lényeg mégis csak az, hogy nem ismered el hitelesnek a füstgázelemzésen alapuló teljesítményadatokat.

 

Előzmény: Törölt nick (4079)
vberko Creative Commons License 2012.12.21 0 0 4080

Mivel tesztelgetett több tűztér típust és az elsők igen csak gyengén szerepeltek az elejétől fogva az utolsó mérésről (23-i mérés) van szó.

De ezt te pontosan tudod csak megint csúsztatni próbálsz konkrétumok helyett.

 

"57,35 Total pounds of maple

= 26,0369 Kg"

Ennyit a súlyról"

 

Mintha ilyesmit írtam volna "Egyébként nálam 30 lbs az 13,6 kg"

Szóval igen ennyit a súlyról.

 

Akkor továbbra is.

 

Combustion Effic: 96.20

Heat trans. Effic: 87.01

Overall Efficiency: 83.70

 

Ezeken az értékeken mit lehetne javítani ?

 

Az újabb terjedelmes tesztkörnyezeted ismertetése helyett légyszíves a már elég régóta kért konkrétumokról írhatnál valamit.

 

 

Előzmény: Törölt nick (4078)
vberko Creative Commons License 2012.12.21 0 0 4077

A 10m2 csak kb. érték volt, de akkor pontosítok: 11,63 m2

És a tűztér mivel külön volt (azt nem volt része a mérésnek) csak javít a helyzeten.

 

Igaz, hogy csak 4 órát mért, de abból a Mekk Elek ezermester által linkelt ábra alapján meg lehetne rajzolni a teljes grafikont.

 

 

Egyébként nálam 30 lbs az 13,6 kg fának felel meg, ami mégsem 26 kg. Így nem kell kísérteni semmit.

 

Akkor utoljára.

Combustion Effic: 96.20

Heat trans. Effic: 87.01

Overall Efficiency: 83.70

 

Ezeken az értékeken mit lehetne javítani ?

 

Ja és tudjuk, hogy a te kályhád minden másnál jobb, de maradjunk a tárgynál, vagyis a konkrét esetnél. Konkrétum ?

 

Illetve még mindig nem mutattál egy olyan konkrét példát sem amit a nagy elődök nem vettek észre, de az biztos, hogy úgy van ahogy azt te kitaláltad.

Konkrétum ?

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (4074)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2012.12.21 0 0 4076

Ehun van két tömegkályha felfűtés/kihűlés görbe (különböző kályhatömegek és famennyiségek):

 

Előzmény: Mekk Elek ezermester (4075)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2012.12.21 0 0 4075

"hanem inkább egy szép félkör alakú a görbe"

 

Mivel a lehűlés során egyre csökken a hőtömeg és a környező levegő hőmérséklet különbsége,

ezért logikus, hogy a hőelvétel (lehűlés) intenzitása is egyre csökken (egyre laposodik a görbe)

Előzmény: Törölt nick (4074)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!