Keresés

Részletes keresés

Martinka. Creative Commons License 2012.09.27 0 0 62323

3 aláírásból 2 már rajta van. A harmadikra várni kell mert elutazott az illetékes főfőfőnök.  Emiatt még nincs a kezemben, de ma holnap vagy hétfőn meglesz. 

Előzmény: matthiasii (62320)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.27 0 0 62322

Ezt nyilván elírták a szerződésben, a gázterv és azt azt elfogadó szolgáltatói szakvéleményben fűtés szerepel.

 

A gázszerelőm meg be van fosva minden illegalitástól... megvolt a meo, megvolt a kéményseprő szakvélemény, felrakták az órát, de még most is nyaggat, hogy nem tud rendesen aludni, míg valami szifont nem teszek fel a kondenzvíz elvezetéshez a kéményhez (jelentem egy csővel, erős bilinccsel és PET palackkal meg van egyébként oldva, de szerinte ez nem szabályos - a gázos és kéményes meón érdekes nem kötöttek bele).

Előzmény: matthiasii (62321)
matthiasii Creative Commons License 2012.09.27 0 0 62321

  "erre az egyetemes szolgáltatási szerződésben fűtés+főzés szerepel."

 

 Hát akkor mi az akadálya, hogy egy hivatalos gázszerelővel megcsináltasd a leágazást ?

Nem holmi 3 m-es flex csővel, hanem úgy ahogy elő van írva !

Előzmény: Törölt nick (62317)
matthiasii Creative Commons License 2012.09.27 0 0 62320

 A gázterv csak akkor lesz igazán terv, ha azt a szolgáltató jóváhagyja.

Ilyen van már ??

Előzmény: Martinka. (62303)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.27 0 0 62319

Ergo: akkor marad a PB-üzem. A palack egyébként 11,5 kg-os.

 

A fűtőérték előny, viszont a PB-gáz ára az utóbbi 4-5 évben megugrott 3500-ról 5500-ra. Ahogy tudom a 11,5 kg-os palackban lévő folyékony anyag kb. 5 m3 gáznak felel meg. Lehet okoskodás, de ha 2,5-szeres a fűtőérték, akkor ez 12,5 m3 földgáznak felel meg.

12,5 * ~150 Ft =  1875 Ft ugyanennyi.  Cirka 3 havonta kell palackot cserélni a főzésnél, így mondhatni havi egy ezressel lenne olcsóbb ugyanez földgázzal. Csak ugye a hivatalos beüzemelés sok tízezres lenne, úgyhogy akkor marad így- ahogy van. A fűtőértékkel majd vígasztalom magam.

 

 

 

Előzmény: sokadszorra (62318)
sokadszorra Creative Commons License 2012.09.27 0 0 62318

NEM. Fúvókacsere és beszabályozás a tűzhelynél szerelővel az alap, azt meg nem szabályos leágazásra kötött tűzhely esetén nem fogja megcsinálni. Ja, azt is illene megtudni, hogy egyáltalán az adott épületben ilyen méretű palackos gázt szabad e tárolni, illetve használni? 

 

Vizet, lefolyócsövet gányolj ahogy akarsz, maximum az alsó szomszéd fog péklapáttal jobb belátásra téríteni, ha a nyakába folyik a víz, vagy a sz@r - a gáz az nem játék, nem barkácskedvű emberek szórakozása - nagyot tud szólni ugyanis, és ha néhány lakást meg esetleg a benne tartózkodókat nullára amortizál egy ilyen pukk, akkor sz@r dolog lesz a vádlottak padján ücsörögve azon töprengeni, hogy "okosba" megoldani mégsem volt jó ötlet.

Előzmény: Törölt nick (62317)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.27 0 0 62317

Sziasztok!

A gáztervet és az engedélyeket csak fűtésre kértük, erre az egyetemes szolgáltatási szerződésben fűtés+főzés szerepel.

A bonyodalmak miatt és pénzhiány miatt maradt az új gáztűzhely - megfelelő fúvókákkal - PB üzemen.

A gázkazántól kb. 3 méterre van a gáztűzhely, okosba flexicsővel össze lehet hozni? Létezik ilyen elosztó idom?

Ha ne bajlódjak - tudom, mert meghalok - akkor marad a PB üzem, csak ott a palack foglalja a szekrényben a helyet, igaz talán magasabb a fűtőértéke, mint a földgáznak.

 

 

Gyurco78 Creative Commons License 2012.09.27 0 0 62316

Na igen erre nem gondoltam...a gázterv tuti bekavar.

Előzmény: Martinka. (62315)
Martinka. Creative Commons License 2012.09.27 0 0 62315

Ehhez nem kell gázterv? Azaz a terv már megvan, pontosabban cserélhetek-e kazánt a régi gázcsöveket megtartva? Ha igen akkor a kazánhoz turbócső, 1 radiátor +pár méter cső meg idom 100K kb. Megoldható? Szabályos dolog ez így? 

Előzmény: Gyurco78 (62314)
Gyurco78 Creative Commons License 2012.09.27 0 0 62314

Ja, a főzőlap miatt...valóban. Bár attól nem hinném, hogy bárki megfulladna, de mindegy, a szabály az szabály.

És ha már megvan a kazán, beépíted a fürdőbe, egy törölközőszárítós radiátorral, meg egy fapad termosztáttal? Így csinálná a melegvizet, akkor lenne meleg a fürdőszobában, amikor akarod, és betömheted a lukat is.

Csak egy megfelelő teljesítményű csőradiátor kell a betervezett helyett, és még termofej sem kell a szelepére.

Az utánad jövő meg befejezheti a konvektorok cseréjét a radiátorokra...ha akarja.

 

Előzmény: Martinka. (62310)
Martinka. Creative Commons License 2012.09.27 0 0 62313

Mámint köszönöm a figyelmeztetést! 

Előzmény: Martinka. (62312)
Martinka. Creative Commons License 2012.09.27 0 0 62312

:) így is lehet nézni... De úgy is hogy a lakásnak van egy 12cm átmérőjű szellőzőkéménye, amin bőven elég levegő be tud jutni. Emellett kifúrták a fürdőszoba falát egy 10cmes lyukkal. A fürdőszobán len és fen 20x20 cm-es szellőzőrács a folyosóra néz, a konyhán meg nincs ajtó. Szal az a tokszellőző eltörpül a többi mellett. De tudom hogy kötelező és a "figyelmeztetést" is!

 

Előzmény: sokadszorra (62311)
sokadszorra Creative Commons License 2012.09.27 0 0 62311

Nem állítólag kötelező. Aereco EHA 753 cca. 11E Ft plusz beszerelés. Egy temetés költsége jóval magasabb.

Előzmény: Martinka. (62310)
Martinka. Creative Commons License 2012.09.27 0 0 62310

Műanyag ablakba be kell marni egy  automata szelőző vackot, ami beengedi a levegőt. Gáz főzőlap miatt kötelező állítólag. 

 

A megtérülés miatt gondolkodok rajta nagyon. Valszeg elköltözök addig mire megtérül, de az tény hogy a lakás értékét kicsit megdobja, viszont kettő együtt sem éri el a beruházsi költséget. Szeretném is meg sokallom is. Nem tudom mit tegyek. 

Előzmény: Gyurco78 (62309)
Gyurco78 Creative Commons License 2012.09.27 0 0 62309

Ha mondjuk a turbós kazán 20%-al jobb, mint a konvektor, és tudod az éves gázfogyasztást, kiszámolható, hogy mikor térül meg. 20 év múlva?

Ez a tokszellőző mi?

Előzmény: Martinka. (62307)
Martinka. Creative Commons License 2012.09.26 0 0 62308

Ja a kazánhoz turbócső kb 55-60. Csak a gáz része 60, a maradék a cső+idom+egyéb.

Előzmény: Martinka. (62307)
Martinka. Creative Commons License 2012.09.26 0 0 62307

Csövek, idomok, gázórától minden cső lebontása, új réz cső kazánhoz főzőlaphoz, fali gázóra tartó, tokszellőzők, radiátorszelepek, stb stb...

 

Én sem akartam hinni a szememnek. Kazán van, csak radiátor+pár m cső meg idomok, gondoltam megáll 150-200ba. Hát a dupájába sem. :)

 

Emiatt töröm a fejem hogy hol fog ez megtérülni!? Igaz a lakás értékén valamit dob, de erre nem alapozhatok. 

Előzmény: Gyurco78 (62306)
Gyurco78 Creative Commons License 2012.09.26 0 0 62306

Jah, hogy 350 kazán nélkül az anyag? Ha ebből a radiátorok 150, mi a maradék 200? A csövek+idomok?

Előzmény: Martinka. (62303)
Gyurco78 Creative Commons License 2012.09.26 0 0 62305

Az enyém nem jött ki ennyiből, rá se merek gondolni, mennyi volt, pedig már 3 éve, hogy elkészült...

Előzmény: Émile (62302)
Vernichter Creative Commons License 2012.09.26 0 0 62304

 Így már más a leányzó fekvése !!

Előzmény: Martinka. (62303)
Martinka. Creative Commons License 2012.09.26 0 0 62303

Gáztervező egyben fűtéstervet is csinált. Ő irta ki mi kell, többek közt a radiátorokat is. A 350 az anyagköltség kazán nélkül szerelői kedvezménnyel. A többi 100 a papír része.  A szerelő rokon, mukadíja barterba megy. 

 

Jól elbeszélgetünk erről, még a végén hülyének leszek nézve, pedig én csak ajánlott üzleteket keresek ahonnan árajánlatot kérhetnék. 

Előzmény: Gyurco78 (62301)
Émile Creative Commons License 2012.09.26 0 0 62302

 Szerinted kijön annyiból ?

Előzmény: Gyurco78 (62301)
Gyurco78 Creative Commons License 2012.09.26 0 0 62301

Egy villanybojler olcsóbb lett volna :)

450 ezer nem rossz ár egy központi fűtésért amúgy. A radiátorok méretezve lettek, vagy csak úgy hasraütéssel lettek kiválasztva?

 

Előzmény: Martinka. (62296)
Martinka. Creative Commons License 2012.09.26 0 0 62300

Szerencsére 4. emelt lapostető, így csak kb 55-60EFt a kémény. Az 5db radiátor viszont 140K az ajánlat szerint, ami több mint vártam. 

Előzmény: Émile (62297)
Émile Creative Commons License 2012.09.26 0 0 62299

 Azért a füdőszobába egy szabályozható légbeejtő beépítése talán csak nem akkor műszaki probléma, hogy  inkább egy ilyen nagy költségbe verd magad e miatt !!

 Aprópó mennyi a gázfogyasztásod évekre visszamenőleg ??

Előzmény: Martinka. (62296)
Émile Creative Commons License 2012.09.26 0 0 62298

 Nagyjából ezek fognak közreműködni a projektednél :

 

 

 

 

gázművek ügyintézői,

 gáztervező  35 eft, kéménybélelő (párban ),

 

kéménybélelés méretezést számítgatók  250 eft - nos ezek magányos farkasok (igaz a kéményseprők bizalmasai ),

 kéményt mérők, ellenőrzők - kémény szakvéleményt készítők.  40 eft,

 

no ezek után jöhet a gáztervező - megtervezi a munkát beadja a szolgátatónak azok jóváhagyják a tervet. Mint írtam ő  35 -ből kijön.

 Ha van jóváhagyot terved jöhet a kivitelező. Ilyen munkánál már párban dolgoznak 2 főnél azért több nem kell. Ők elkészítik a gáz és fütési munkákat,  legyen 200 eft  + az anyag  250  eft- nagy tétel a kazán  és a radiátorok, de a csövek se ingyért vannak, majd a gázt leellenőríztetik (nyomáspróbázzák stb. és a szolgáltató átveszei. Ekkor sincs még vége . ezután hozzák csak ki a gázórát. Legyen 25 eft Nyomás alá helyezik. ha minden ok. bekapcsolhatod a fűtést. Node azért ez sem olyan eccerű - ide meg kell a kazángyártó un. üzembehelyezője.  Ő kijön átnézi a kazánt és bekapcsolja, lepecsételi a papírt. ha rendes hasznos tanácsokat is ad, ha nem fölényesen távozik a fizetség után, ami természetesen jár neki. et szerencsés esetben 14 eft, de inkább 20 eft.

Jujj a villanyszerelőket meg kihagytam !! Ha minden jól megy 30 -ból kijön a szerelés és az EPH igazolás.

 Add össze !

 Nekem fejben olyan 850  eft. Ha ügyes vagy  megspórolhatsz kb. egy 100 -ast.

 

 

 

 "Olcsóbbat keresek."

 

 sok sikert !! 

 

Előzmény: Martinka. (62296)
Émile Creative Commons License 2012.09.26 0 0 62297

 csak a kéményre elmegy 250 eft, aztán a radiátorok kb. 120 -130 eft.

 soroljam ??

Előzmény: Martinka. (62296)
Martinka. Creative Commons License 2012.09.26 0 0 62296

Mi baj azzal a konvektoros fűtéssel ??

Megbizhatalan ? 

Tulajdonképpen nem! Pöccre indul, stabilan megy.

 

gazdaságtalan ?

Cirkóhoz képest egy kicsit az.

 

2 szoba+fürdő+konyha. Utóbbit kivéve mindenhol van konvektor. Nem a teljesítménnyel van gond. Fürdőben kéményfelújítás történt, és azóta brutál hangos és huzatos a kéményünk. Ha kint fúj a szél, a lakásban szinte dübörög a kémény, a kisfiam meg fél tőle. Ezen kívül fúrtak egy 10cm-es szellőzőt a fürdőbe, amin egy szivacsréteg az egyetlen ami baromira nem szigetel. Így belegondolva hogy a búbánatba fűtöm be a fürdőt ha egy 10cm-es lyukon dől be a hideg, és a "remekül" szellőző kémény meg kihúzza a meleget.

 

Emiatt gondoltunk egy turbós kazánra ami megoldja a kémény gondot, és a szellőzőt is egyben, mert azt betömnénk.

 

Nekem kb 450E Ft-os költségvetése van használt kazánnal. Ezt viszont sokallom, soha nem térül meg a beruházás.

 

 Az anyagkiírást nem beárazzák. Az anyagoknak ára van, egyik kereskedő ennyiért a másik meg amannyiért adja.

Játék a szavakkal... A lényeg hogy van egy lista és kaptam rá két féle árat. Olcsóbbat keresek. 

 

Émile Creative Commons License 2012.09.26 0 0 62295

 Mi baj azzal a konvektoros fűtéssel ??

 Megbizhatalan ?  gazdaságtalan ?

 alulméretezett - ez nagyjából annyit jelent kevés a konvektor. Egy 48 m2 -es lakást egy konvektorraknehéz kifűteni, de  2 - vel már igen.

 nekem van egy  47 m2 -es lakásom. Ott is 1 db konvektor van. Némi jó helyen elhelyezett elektromos fűtőtesttel kielégítő a fűtése .

 

 

 Tavaly láttam belülről vagy 40  ilyen méretű lakást. Fele konvektoros volt,  sok szerencsételen megoldással.

 Aztán bejött egy 54 m2 -es amiben  egy kombikazános fűtés lett a végén.

 Nagyjából 700 eft. De ha érdekel, feldobom a költségvetést, hátha hasznát veszed.

 Egyébként én is a kazánnal kezdtem, majd a radiátorokkal.

 

 A többit a szerelő vette meg !

 

 

 

  "Egy anyagkírás készült róla, amit 2 helyen beáraztak, de túl nagy különbség volt a kettő közt."

 Az anyagkiírást nem beárazzák. Az anyagoknak ára van, egyik kereskedő ennyiért a másik meg amannyiért adja.

 A kölségvetés kiírást árrazzák be. Abban van anyag mennyiségre , minőségre, aztán van munka mennyiségre minőségre.

 Ennek van egy ára. Habár ezzel is lehet manipulálni .

 

Előzmény: Martinka. (62294)
Martinka. Creative Commons License 2012.09.25 0 0 62294

Sziasztok!

 

Központi fűtést szeretnék kialakítani egy tárasház 4. emeletén (48m2). Jelenleg konvektoros fűtés van. Turbós kazán már megvan, az összes többi szerelvényt próbálom összeszedni ami kellhet. Egy anyagkírás készült róla, amit 2 helyen beáraztak, de túl nagy különbség volt a kettő közt. Szeretnék máshonnan is árat bekérni hogy tudjam melyik reális.

 

Segítséget kérnék ajánlott üzletekkel, webcímekkel kapcsolatban, ahonnan árajánlatot tudnék kérni. Szerelőm van, csak olcsó anyagra volna szükségem.

 

Pár radiátor márka közül mit ajánlatok és mit nem?

 

Delta

Buderus

Dunaferr

Purmo

szatmáriból valami török származású, de a márkanevét nem tudni

 

 

Köszönöm!

Martin

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!