Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

JohnRyder 2012. szept. 11. © 13392

Hello!

Ebből a Closanasol az ami látványosan hat, én is azt használom, pár nap alatt eltűnt a sömör 80%-a. Hátránya, hogy nem tart túl sokáig, ezért kell mellé vagy utána valami más.

Előzmény: Ficzek Úr (13385)
registration 2012. szept. 6. © 13391

Kedves Ficzek Úr!

Nem akarom bonyolítani az Rp-t, de megjegyzem, h a gyógyszerésznek az elkészítésében van bizonyos mozgástere, és ő helyesen járt el, az Rp-ben nem szerepel víz, ezt ő adta hozzá, és ezért javasoltam én is a fülpiszkálós kenegetést..a karbamid a Dream-féle krémben is szerepel, tehát ismerem, de az én krémemnél a hordozó alapkrém tartalmaz annyi vizet, h a karbamid abban fel tudjon oldódni..

Ami az ízületi gyulladásaidat illeti, ha ez súlyosak, meg kellene próbálkoznod az MTX-es kezelési móddal (Trexan 2,5 mg X 100 db), de ezt csak szakorvosi javaslatra ajánlanám, habár a háziorvos is kiírhatja TB támogatás nélkül..

Nagyon jó eredményeket lehet vele elérni, érdekődj itt a fórumon, van akinek már nagyon régen ez segít, és a PS-re is igen hatásos, de mint minden gyógyszer, ez is kétélü..tehát csak egy lelkiismeretes, hozzáértő orvos által javasolt a szedése..

Előzmény: Ficzek Úr (13390)
Ficzek Úr 2012. szept. 6. © 13390

Köszönöm a válaszodat. A gyógyszerésznő állítása szerint az Aqua purificata(destillata) a desztillált víz,ami ami a feloldáshoz kell,és abból is 22 gr szerepel. Nem értek ezekhez a dolgokhoz,de ez a kenőcs volt eddig ami a legtöbbet segítette. Biztos vannak mellékhatásai,de az ilyen kevert és nem készen kapott kencékhez még soha nem kaptam semmilyen leírást.Sajnos elég nagy területen vannak redváim,de igazán az időnként intenzív izületi gyulladás okoz komoly problémát,mert a munkám elvégzését teszi nehézzé.De megoldom,nincs más választásom.A jókívánságot köszönöm,rámfér. A későbbiekben is "beszámolok" a dolgokról,remélem hosszabb távon is segíteni fog. Üdv: Ficzek

Előzmény: registration (13389)
registration 2012. szept. 6. © 13389

Kedves Ficzek Úr!

Örülök, h belinkelted az Rp-t, de rendes volt a gyógyszerész, aki elkészítette, mert módosította az összetételt a szakma szabályai szerint, nyugodtan meg is tagadhatta volna az elkészítését, mert a karbamid feloldásához víz szükséges, legalább a karbamid mennyiségével azonos mennyiség, azaz 22 gr, és ez nem szerepelt az Rp-ben, emiatt csökkentenie kellett a Cremor refrigerans mennyiségét, így viszont kissé híg lett a krém..javaslom, h fülpiszkálóval kend be a PS-es felületeket, így kevesebb anyag is elég, és csak oda jut, ahova kell, tehát nem az újjadra (is)..

A Cremor refrigarens jó gyulladás- és viszketés csökkentő krém, sok minden pakolható bele, és 3 néven hozzák forgalomba..jó egészséget kívánok..

Ha a Closanasol kenőcs mennyiségét le tudnák csökkenteni 1 tubusra, azaz 25gr-ra, akkor már több ideig is használhatnád a mellékhatások jelentkezése nélkül, az említett fülpiszkálóval..persze ez csak a saját véleményem, nem ismerem az állapotodat sem..

Előzmény: Ficzek Úr (13385)
registration 2012. szept. 6. © 13388

Kedves mms2!

Őszintén megmondom, h gondolkodtam azon, h válaszoljak-e a számomra számon-kérőnek tartott hsz-ára, annál is inkább, mert ezt személyes jellegűnek ítélem, (és ez nem feltétlenül erre a fórumra tartozik) de mivel engemet személyemben érint a személyes adataim részbeni kiszolgáltatása miatt (amihez soha senkinek nem járultam hozzá) ezen a fórumon válaszolok, és szeretném, ha ez a válasz nem kerülne törlésre..

Ha a Dream-féle krémre gondol, amit itt, ezen a fórumon is belinkeltem, segítő szándékkal tettem közé egyes PS-es betegek tüneteinek enyhítésére, netán tünetmentesítésére..ez valóban az én szellemi termékem, de ezen a fórumon már megpróbálták "tovább fejleszteni", azaz belekontárkodni.. a krém hatásosságáról egedtessék meg nekem belinkelni egy véleményt a sok közül, melyek szintén hasonlóak, legyenek azok akár országhatáron belüliek, akár azon túliak..(volt olyan személy, akinek a talpát támadta meg ez a kór, és gyakorlatilag nem tudott emiatt járni, most tünetmentes, nem kishazánkban él)..és egy másik link:

"soooemi     válasz | megnéz | könyvjelző     2011.11.01 18:17:04 © (12433)

Szia!

Jó régen nem írok már, de néha benézek ide.

A sömim  alig látszik már, a szteroidos cuccok nálam már kiiktatva. A  krémedet nagy ritkán használom, csak ha kezd kicsit pirosabb lenni, de akkor nagyon hatásos, eddig nekem bevált :))

Előzmény: registration (12427)"

Remélem, soooemi, nem haragszol azért, h mégegyszer aktualizálom a linked egy részét..

Az általam belinkelt krém 5% szalicilsavat tartalmaz..nálunk a % számítást így tanítják, és aki kijárta a 8 osztályt, az meg is tanulhatta, ha elégségessel osztályvizsgát tett..erre tettem én saját véleményként, h a 11% szalicilsavat soknak tartom egy PS elleni krémben, mellesleg: egy tyúkszem írtó pasztában meg kevésnek..

Előzmény: mms2 (13387)
mms2 2012. szept. 6. © 13387

Drága Kedves Vegyészmérnök Úr!

Árulja már el az itt fórumozóknak, hogy az Ön által belinkelt,  (saját szellemi tulajdonának ) tartott krém, 10%-os szalicilsav tartalmához képest, miért tűnik, a belinkelt kenőcs 11%-os szalicilsav tartalma "IGEN SOKNAK" ????

Előzmény: registration (13371)
katemonok 2012. szept. 6. © 13386

köszönöm a válaszokat:)

Előzmény: Ficzek Úr (13374)
Ficzek Úr 2012. szept. 6. © 13385

Ahogy ígértem,a pontos leírás: Closanasol kenőcs 50gr,Acidum salicylicum 22gr,Ureum(Carbamidum) 22gr,Aqua purificata(Destillata) 22gr,Cremor refrigerans fono VII 84gr.  Üdv: Ficzek

Ficzek Úr 2012. szept. 5. © 13384

Nekem se voltak pár éve ilyen problémáim,de a sors közbeszólt,a válság a családomat is érintette. Annak örülök hogy egyáltalán van hol dolgoznom,nem kevés ember került az utcára a szakmámba is,üzleteket zártak be,sok helyen 4-6 órásba tették át a dolgozókat,akik ezért kevesebbet is keresnek. Az egykulcsos módosítása nekem havi 20 ezer buktát jelentett. Nem szeretném ha félre érthető lennék,kerültek nálam sokkal rosszabb helyzetbe emberek,én annak örülök amim van. De időnként le kell mondanom dolgokról,és ebbe a gyógyszer is beletartozik. De ez nem politikai oldal,ezért ezt a témát nem feszegetem tovább.

Előzmény: zoliee81 (13382)
Ficzek Úr 2012. szept. 5. © 13383

Ami lemaradt: ez a fél óra előtte,utána a homeopátiás szerekre általában vonatkozik,nem csak a sulfurra.

zoliee81 2012. szept. 5. © 13382
Sajnálom nagyon, én nagyon sok lóvét feccöltem bele míg meg nem találtam a sulfurt... Rengeteg lóvét...
Előzmény: Ficzek Úr (13380)
Ficzek Úr 2012. szept. 5. © 13381

Ehhez nem tudok hozzászólni,úgy szeded ahogy Neked jó. Homeopátiás orvos is így mondta,és homeopátiával foglalkozó köny is ezt írja. Bajom nem lett tőle hogy én így szedem.

Előzmény: zoliee81 (13379)
Ficzek Úr 2012. szept. 5. © 13380

Olcsóbbat nem tudok,én pesten 680 Ft-ért szerzem be,nálunk vidéken 900 körül van,de sokszor(mivel 2 henger kell) az 1400 Ft nekem sajnos sok.

Előzmény: zoliee81 (13377)
zoliee81 2012. szept. 5. © 13379
Lemaradt: én sose foglalkoztam az előtte utánna 30 percel,sem a fémmel, sem a többivel.
Nekem ígyis hat.
Előzmény: Ficzek Úr (13375)
Ficzek Úr 2012. szept. 5. © 13378

Szia! Dupla adagot kértem az előzőhöz képest,nem tehetem meg hogy havonta menjek a közeli városba a bőrgyógyászhoz. Amit írtál az nem megnyugtató,de nincs más lehetőségem,eddig ez a legbíztatóbb. Egyébként köszi az infókat. Üdv: Ficzek

Előzmény: registration (13371)
zoliee81 2012. szept. 5. © 13377
:) vitatkoztunk, szerintem a 9-es de ez most mndegy.
A lényeg: havi 600 forint egy henger, ha ennél olcsóbbat tudsz figyelek :D
Előzmény: Ficzek Úr (13375)
zoliee81 2012. szept. 5. © 13376
Szia!

Azonnali hatás: szteroidos krém.
Mellékhatásokat itt már többen többször leírták...

Üdv:

Zoli
Előzmény: katemonok (13372)
Ficzek Úr 2012. szept. 5. © 13375

Ezen egyszer már vitatkoztunk,minél nagyobb a higítás,annál erősebb a gyógyszer. Ez miatt a 15ch az erősebb szerintem.Mivel nem ez az egy homeopátiás szer amit szükség esetén használok(legtöbb esetben sikerrel),elég sokat olvastam róluk. A másik ok ami miatt nem mindíg tudom szedni,az az anyagi oldala a dolognak. Nem részletezném,nem gondolnám hogy én vagyok az egyetlen ember ebbe az országba aki sz@rba van. Ha tudom szedem,ha nem akkor nem,így jártam. Üdv: Ficzek

Előzmény: zoliee81 (13373)
Ficzek Úr 2012. szept. 5. © 13374

Szia! A fiadat nem küldhetik el a suliból,mert ez a betegség nem fertőző. Én élelmiszer kereskedelembe dolgozok,és nem piszkál senki pedig én az eladótérbe is mozgok,egy szakács pedig ritkán mászkál ki a vendégek közé. Ha olyan gyógymód lenne ami gyorsan segít,ez a fórum se nagyon létezne. Amit lehet javasolni,hogy próbáljatok utána járni hátha valamilyen gyulladásos góc van a szervezetébe,mert ez is okozhatja(mandula,fog,ki tudja még). De ez csak egy lehetőség,de megér egy próbát. Sok sikert. Üdv: Ficzek

Előzmény: katemonok (13372)
zoliee81 2012. szept. 5. © 13373
A 9ch erősebb.
Én azt szedek.
Egy valamit nem tudok elégszer elmondani: NE hagyjátok abba a sulfur rendszeres szedését, mert CSAK akkor használ...
Előzmény: Ficzek Úr (13362)
katemonok 2012. szept. 5. © 13372

Sziasztok!

A fiam 17 éves és most derült ki hogy pikkelysömörös. Diprosalic oldatot kapott a hajára, és Diprosalic krémet a testére, meg egy patikában kevert krémet. Ha valakinek van olyan gyógymódja ami gyorsan segít, kérem a segítségét,mert nagyon el vagyok keseredve, a fiam ugyanis végzőz szakács tanuló, félek elküldik a suliból.

registration 2012. szept. 5. © 13371

Szia!

Valóban megdöbbentő, h egyes helyeken ilyen Rp-ket írnak..szinte hihetetlen..

A 200 g készített krémben 2 tubus (25 g) ilyen kenőcs van, ez a fő hatóanyaga és 11 % szalicilsav, ami igen soknak tünik..egy hatóanyagot nem tudtam elolvasni..a kenőcsről itt olvashatsz:

CLOSANASOL KENŐCS 1X25G

Hatóanyagok:

Clobetasolum propionicum
0.5 mg klobetazol-propionát 1g kenőcsben.

Hatáserősség:
    + (egykeresztes), erős hatású (+)
Terápiás javallatok

A Closanasol kenőcs akut, súlyos, nem felülfertőzött, száraz, glukokortikoszteroid kezelésre reagáló, állandó viszketéssel illetve hyperkeratosissal járó bőrgyulladások lokális, rövid ideig tartó kezelésére szolgál. A készítmény akkor alkalmazandó, amikor az enyhébb hatású glukokortikoszteroidok alkalmazása nem hatékony. A Closanasol adása indokolt: seborrhoeás dermatitis, kontakt ekzema, atopiás dermatitis, psoriasis inveterata, lupus erythematosus, erythema multiforme, discoid lupus erythematosus, súlyos viszketéssel járó lichen planus, lichenoid ekzema esetén.

Adagolás és alkalmazás

Lokálisan, az érintett bőrfelületet kis mennyiségű kenőccsel kell bedörzsölni, naponta 1-2 alkalommal. A készítmény nem használható occlusiv kötés alatt. A kezelés maximális ideje megszakítás nélkül két hét.
Hosszú ideig való alkalmazást kerülni kell. Hosszú idejű, nagy felületen való kezelés a mellékhatások számának növekedésével jár, és az oedema, hypertensio, hyperglykaemia és csökkent immunválasz lehetőségét növeli.

Még annyit, h fedőkötés alatt nem használható..

Előzmény: Ficzek Úr (13369)
Ficzek Úr 2012. szept. 5. © 13370

Sajnos kissé homályos,de rákattintva kinagyítható,és akkor szerintem olvasható. Az én technikai felszereltségemmel ennél jobbra nem tellik. Üdv: Ficzek

Ficzek Úr 2012. szept. 5. © 13369

Szép napot mindenkinek! Ahogy ígértem,felteszem a receptet,de mivel gyógyszertárba csak pénteken jutok,registration kérésére felteszem a recept fényképét mert ő ígérete szerint ebből is látja az összetevőket. A gyógyszertári "fordítás" pénteken lesz,akkor is jelentkezem. Üdv: Ficzek

Előzmény: registration (13353)
registration 2012. szept. 4. © 13368

Sztem nem válogatás nélkül, de néha a szimpátiát és az unszimpátiát sem mellőzik..elvégre ők is emberek..

Előzmény: Jázmyn2000 (13361)
registration 2012. szept. 4. © 13367

Pedig az elosalic elég ütős..jó lenne ezeket fülpiszkálóval felvinni a bőrfelületre, minél vékonyabba..

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__nok-egeszsege__680009-a-pikkelysomoromre-elosalic-kenocsot-hasznalok-az-utobbi-idoben-tobbet-hasznalt

Előzmény: B.GY (13366)
B.GY 2012. szept. 3. © 13366

Én Pesten lakom,de itt is kézzel írták a receptet.Nem tudtam én sem elolvasni:)2 tubus elosalic van benne azt elbírtam olvasni,meg egy csomó adalék.Múlni nem nagyon múlik tőle,de legalább nem viszket.

Ficzek Úr 2012. szept. 3. © 13365

Szia! Valóban javulás van,de majd ha tartós lesz akkor fogok ujjongani. Ennél a kencénél tapasztaltam először hogy néhány kenés után komoly eredmények vannak,de hogy hosszabb távon is így lesz-e,az majd kiderül. Egyenlőre ennek is tudok örülni,azért is írtam róla. Van hol kísérletezni sajnos mert a lábaim tele vannak,a kezeimen is van bőven,és a hátam is egy vírusos betegség után "kirügyezett". Az alkaromról egy folt eltűnt,a combomról több kb 50 Ft-os nagyságú is,egy 8 éves ami a legelső volt a könyökömön elkezdett összemenni,és a sípcsontomon lévő hatalmas redva is alakul már. Mivel csak kis tégellyel kaptam,ezért a kritikus helyen lévőkkel kezdtem. Ezért szeretném ha a doki ugyan ezt írná fel,mert a sok éves tapasztalataim alapján eddig ez a legjobb. Persze estem már arcra elégszer,de mivel megfizethető(ami nem utolsó a mi helyzetünkben),remélem hosszabb távon is használható lesz. Üdv: Ficzek

Előzmény: Jázmyn2000 (13360)
Jázmyn2000 2012. szept. 3. © 13364

Lényeg,hogy az összetevőket megfigyelted,és ezzel már lehet kísérletezni.Illóolajból talán egyik sem fog ártani,ha gyulladáscsökkentő.hámosító hatása van.

Előzmény: molnarzsoltattila (13354)
Jázmyn2000 2012. szept. 3. © 13363

Én örülök a javulásodnak,mert reményt kelt,hogy előbb.utóbb megtaláljuk a nekünk megfelelő kezelést:)Nem vagy egyedül,mert az én receptjeim is kézzel és olvashatatlanul írta a bőrgyógyász....bár én magánrendelőben voltam,ahol az asszisztensnek nics ideje a receptekkel foglalatoskodni,más dolga van.A 2. krém receptjét lefénymásoltam,jó ha megmarad,mert sosem tudni melyik válik majd be.Én azt gondolom,hogy a betegnek joga van tudni,hogy mit ken magára,és szerintem a gyógyszerész el fogja neked mondani.

Le is írhatod magadnak.

Előzmény: Ficzek Úr (13352)
_gaq.push(["_setCustomVar", 5, "Status", "anonymous", 2]); _gaq.push(["_setCustomVar", 1, "Level-1", "SOS_Forumcsoport", 3]); _gaq.push(["_setCustomVar", 2, "Level-2", "Egeszsegugyi_forumok", 3]); _gaq.push(["_setCustomVar", 3, "Level-3", "Borgyogyaszat", 3]); _gaq.push(["_setCustomVar", 4, "Level-4", "Pikkelysomor_gyogyitasa", 3]);