Keresés

Részletes keresés

hadsz Creative Commons License 2012.07.31 -1 0 13648

De az! :-)

Előzmény: Ridley4Lev (13646)
Ridley4Lev Creative Commons License 2012.07.31 0 0 13647

Teljesen igazad van.

Előzmény: Volt tüzér (13644)
Ridley4Lev Creative Commons License 2012.07.31 0 0 13646

Jó képek, már gyanakodtam oly rg voltál itt!!

Az ott nem a remageni híd pillére?

Előzmény: hadsz (13643)
Volt tüzér Creative Commons License 2012.07.31 0 0 13645

Szerintem az olvtársnak az a baja, hogy eldicsekedtek itt, mi minden van bent, képeket is közöltök róla. És hamarosan megindul a gyüjtögető turizmus az ott lévő értékek hasznosítása érdekében.

 

Előzmény: Törölt nick (13625)
Volt tüzér Creative Commons License 2012.07.31 0 0 13644

Kifejezetten nem vagyok megelégedve a rend éber őreivel, mert azért azt kapásból meg kell tudni állapítani, ha egy UHK akna gyakorló. Ugyanis rá van festve. Bár az igaz, hogy hajdan a főkapitányságom fegyvermestere nem hitt a szemének, amikor egy 30-as gyakorló töltényt eléje raktak. Nem volt neki elég a felirat, nem volt elég neki a csappantyú helyén a támasztó rúd, szét kellett barmolnia az egészet, hogy rájöjjön arra, amit én az elejétől mondtam. Felsoroltam az összes ismertetőjelet, de erre csak jött a kérdés: "Te ezeknek hiszel?"

Szerencsére a két megtalált gyakorló töltényből csak az egyiket barmolták szét, a másik meg megmaradt nekem. Azóta is őrizgetem.

Na szóval. Azért a rendőröknek illenék egy ilyesmit megismerniük. Bár igaz ami igaz, ezek a nagytudású, öt hónap alatt "kiképzett" rendőrök nem sok mindenre alkalmasak.
Na de azért a cikk írója is egy nagy barom.

Először is: A jobbikos önkormányzati képviselő mi az apja faszát keres ott, ahol veszély van? Ha netán éles dolgokat találtak volna, lett volna mivel dicsekedni? Vagy hősi halott szeretett volna lenni?

Jó lenne, ha tudná a cikk írója, hogy ezek a szarok a cigitől akkor sem robbannak fel, ha véletlenül éles dologról van szó. Viszont lehet vele fikázni a rendőröket.
Én is azt teszem, de nekem legalább van rá okom.

Ugyanis:

"Az ügyben robbanóanyaggal és robbantószerrel visszaélés bűntett megalapozott gyanúja miatt, ismeretlen tettes ellen indult eljárás."

Ezek barmok! Ahhoz, hogy a tényállás meg is álljon, csupán két dolog hiányzik, a robbanóanyag és a robbantószer. Viszont jól hangzik.

Előzmény: gauls (13618)
hadsz Creative Commons License 2012.07.31 -1 0 13643

és az utolsó adag:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: hadsz (13642)
hadsz Creative Commons License 2012.07.31 -1 0 13642

továbbiak:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: hadsz (13641)
hadsz Creative Commons License 2012.07.31 -1 0 13641

még néhány:

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: hadsz (13640)
hadsz Creative Commons License 2012.07.31 -1 0 13640

Sziasztok,
hétvégén értünk haza egy nagyon szuper,felejthetetlen kirándulásról.Főként a Saar vidéken és Lotaringiában mozogtunk.Egészen döbbenetes helyekre sikerült eljutnunk,kezdve a Maginot vonal legnagyobb erődítményétől,Verdun és Bastogne emlékhelyein át az egykori NSZK néhány igen fontos kormányzati illetve híradó bunkereinek meglátogatásáig.Noha nem kifejezettem katonai téma /és így picit off ebben a topikban/ de az egyik leglátványosabb helyszín az 1986-ban bezárt egykori hatalmas vasmű Völklingennél.Ez volt az első ipari létesítmény ami '94-ben felkerült az UNESCO világörökségi listára.Nagyon gazdag és tartalmas haditechnikai /meg persze minden más,ami a közlekedéssel,technikával kapcsolatos / kiállításokat néztünk meg a Speyer-i és a Sinsheim-i technikai múzeumokban.Több ezer fotó készült,ezeket hamarosan - ahogy időm engedi - feltöltöm a képtáramba. Addig néhány ízelítőnek :)

 

 

 

 

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2012.07.31 0 0 13637

off

vameg

on

 

Előzmény: Törölt nick (13636)
Ridley4Lev Creative Commons License 2012.07.31 0 0 13633

Kérlek a kuruc infót mellőzd erről az oldalról!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Előzmény: gauls (13618)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.31 0 0 13631

Szinte minden raktárhoz tartozott betonozott, úttal ellátott rakodó rámpa, mindent visszavett a természet, hálistennek.

 

Előzmény: Törölt nick (13628)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.31 0 0 13627

Törölt nick Creative Commons License 2012.07.31 0 0 13625

teljesen törvényesen, engedéllyel voltunk bent, nem részletezném.

 

Előzmény: Törölt nick (13621)
gauls Creative Commons License 2012.07.31 0 0 13618

Harckocsiaknákat loptak az oláhcigányok Baján Tegnapelőtt (július 24-én) este rendőrjárőrök állítottak meg román cigányokat Baján a Korsós utcában, akik utánfutón 66 darab harckocsiaknát szállítottak. Az idióta tolvajok azt sem tudták, hogy mit loptak a volt laktanya területéről, "azt hitték, valami kerekek" - tájékoztatta a Kuruc.infót Jaszenovics Istvánné, a Jobbik önkormányzati képviselője, aki jelen volt este 10 órakor a veszély felmérésénél.
Ez az interneten terjedő kép szinte biztosan a szóban forgó esetről készült
(forrás: femkeresok.europefreeforum.com) A tűzszerészek egyesével vizsgálták át az aknákat. Mint kiderült, csak gyakorló aknák voltak, ettől függetlenül potenciálisan veszélyeztették a lakosokat. A városba települt román cigányokkal egyre több a baj, a tanyákat fosztogatják, szétbontják, kábelt égetnek, szennyezik a környezetet a kibelezett hűtőszekrények folyadékával, gázaival, szétvert tévék darabjaival stb. - ismertette a helyzetet Jaszenovics Istvánné. Még szerencse, hogy rend van... (Kuruc.info) Frissítés: Olvasónk "élményei":
Kedves Kurucok! Az említett oláhcigányok esete a (gyakorló) harckocsiaknákkal épp az ablakomtól 15 méterre történt. Egy-két dolog meglepett az esettel kapcsolatban. Először is, már vagy fél órája bohóckodtak a rendőrök, mire én magam mentem ki megkérdezni, mi is történt az utcában. Ekkor a fiatal suhanc (merthogy mind az volt, akit kiküldtek) rendőr higgadtan közölte velem, hogy semmi gond, csak (?!) egy utánfutónyi taposóaknát (ekkor még nem tudták, hogy harckocsi-aknák) szállító férfit kaptak el, és úgyis szólnak majd, ha ki kell üríteni a környéket, ne aggódjak. Gondoltam, rendben, ők tudják, szépen besétáltam a házamba. Azért néha-néha kinéztem az ablakomon, mi is történik odakint, bár tudtam, hogy ez nem volt bölcs dolog, de kíváncsi voltam. Sötétedés után még mindig “dolgoztak” odakint a rend héber őrei, ekkor már tűzszerészek és tűzoltók társaságában, elég sokan. Észrevettem valamit, pontosabban valamiket a sötétben járkáló rendőrökön. Kis piros világító pöttyöket... Cigaretta lógott az agyoniskolázottak szájából!! Hogy lehet ilyen hülye valaki? Ráadásul egyszerre ennyi? Oké, tudom, hogy rendőrök, de ehhez már tényleg fogyatékosnak kell lenni. Egy rakás harckocsi-aknától néhány méterre cigizni? Erre már tényleg nehéz bármit is mondani. Pedig nem sokszor volt gondom a bajai rendőrökkel, egyáltalán nem tartoznak a kötekedő, ostoba fajta közé (országos viszonylatban), de ez tényleg kiverte a biztosítékot. Szolgálunk és védünk... Gratulálok! Üdvözlettel: Skorzeny 2. frissítés: Újabb aknákat találtak Egy keddi közúti ellenőrzésen talált szállítmány után újabb tizenöt harckocsi-elhárító aknára bukkant egy járókelő Baja külterületén – közölte a Bács-Kiskun Megyei Rendőr-főkapitányság sajtószóvivője pénteken. Mihályné Bornemisza Eleonóra tájékoztatása szerint egy helybeli nő csütörtökön értesítette a Bajai Rendőrkapitányságot arról, hogy kutyasétáltatás közben a város külterületén, a korábbi esetről szóló televíziós tudósításokban látottakhoz hasonló szerkezeteket talált. Az 55-ös számú úttól nagyjából egy kilométerre a lakatlan, gazos területen szétszórva heverő fémtárgyakat már az előző napokban is látta, ám azoknak a sajtóhírek megjelenése előtt nem tulajdonított jelentőséget - mondta a bejelentő. A nő által felfedezett tizenöt szerkezet feltehetőleg ugyanabból a forrásból származik, amelyből egy keddi rutinellenőrzés során 66 darab, robbanószert nem tartalmazó taposóaknát már lefoglaltak. Az újabb szerkezeteket a rendőrség körbekerítette, azok elszállításáról és megsemmisítéséről a HM tűzszerész szolgálat gondoskodik – tette hozzá az alezredes. Baja belterületén kedden intették le a járőrök azt a személyautót, amelynek utánfutójából 66 harckocsi-elhárító akna került elő. Az autóban ülő öt embert - egy bajai, egy bátyai, valamint három román férfit - előállították. A kihallgatásuk során azt állították, hogy fémhulladék gyűjtése közben, a város külterületén, egy árokparton találták a gyakorlóaknákat, amelyeket hulladékként akartak értékesíteni. Az ügyben robbanóanyaggal és robbantószerrel visszaélés bűntett megalapozott gyanúja miatt, ismeretlen tettes ellen indult eljárás. (MTI) 3. frissítés: Egy másik olvasónk kisétált a helyszínre egy fényképezőgéppel:



További részletek: http://kuruc.info/r/2/99217/#ixzz22DOmFiZq

Törölt nick Creative Commons License 2012.07.31 0 0 13617

Ja, és első!! Még az egyéb nemzetiségűek sem voltak.Egyes részek fesz. alatt, működőképes, de kikapcsolt több kW-os szünetmentes, stb.Ép tetők, ablakok, ajtók.(kivéve, amelyekhez nem volt kulcsuk, ott berúgás, zár a földöm. nem mi!! :))

Előzmény: Törölt nick (13616)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.31 0 0 13616

Sziasztok! MN 6220, Bakonysárkány háromnegyede megvolt, közeljövőben tervezünk egy hosszabb bejárást.4 óra, cc 6-7 km gyaloglásra, 32 raktárra, kevés volt.Fényképeket Mariskanéni tesz fel, nekem fizikailag elszállt a vinyóm.Remélem csak az...

Volt tüzér Creative Commons License 2012.07.31 0 0 13614

1976-ban és 1977.ben voltam ott. Marha régen volt.

 

Előzmény: Törölt nick (13613)
Ridley4Lev Creative Commons License 2012.07.30 0 0 13612

A területet airsoftosok bérlik, mi velük találkoztunk, de nem ők hanem a terület gondnoka kísért be, szabadon mozoghattunk szerencsére. A neten könnyű rátalálni az airsoftosok oldalára.

Előzmény: Dolmi mackó (13610)
Dolmi mackó Creative Commons License 2012.07.30 0 0 13611

Szeretem ezt a topikot, viszont sokszor elfog a rossz hangulat ha az ilyen képeket nézem :-(

 

 

Előzmény: Törölt nick (13608)
Dolmi mackó Creative Commons License 2012.07.30 0 0 13610

Ma épp Gyömrő mellett jöttem el, kinek a gondozásában a terület, engedélyt kell kérni a bejáráshoz?

Előzmény: Bandi.S34 (13599)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.30 0 0 13609

Annyit a képekről, hogy közvetlen a laktanya melletti területről készültek, úgy mint :gyengélkedő, orvosi rendelő, tiszti lakások, nőtlen szálló, elkülönítő, etc.

Előzmény: Törölt nick (13608)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.30 0 0 13608

Sziasztok! 

MN 6220,ma még csak a külső terület, holnap bejárás, fotózás.(rövid gatyában voltam, szandállal...)Szerintem itt még tőlünk a madár sem járt.

Ridley4Lev Creative Commons License 2012.07.28 0 0 13606

Tessék, itt vannak az általam készített fényképek:

 

https://skydrive.live.com/?ppud=4#cid=51ACD7B5F282567E&id=51ACD7B5F282567E!309

 

Jah és találtunk régi dokumentumokat is, valamelyiken nevek is voltak 83-ból, remélem Bandi.S34 hamarosan felrakja azokat is. :)

Előzmény: Volt tüzér (13605)
Volt tüzér Creative Commons License 2012.07.28 0 0 13605

Amint látom, az SZNR fedezéket, harcálláspontot, 40 személyes óvóhelyet láttátok. Mit láttatok még? Szakaszfedezékek, készenléti épület, megvannak még?

Előzmény: Bandi.S34 (13604)
Bandi.S34 Creative Commons License 2012.07.28 0 0 13604

 

Bandi.S34 Creative Commons License 2012.07.28 0 0 13603

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bandi.S34 Creative Commons License 2012.07.28 0 0 13602
Bandi.S34 Creative Commons License 2012.07.28 0 0 13601
Bandi.S34 Creative Commons License 2012.07.28 0 0 13600

Képek:

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!