Keresés

Részletes keresés

Muity Mijo Creative Commons License 2012.07.19 0 0 71430

Hisztériázás helyett legalább olvass figyelmesen és értelmezz helyesen!

Mint mondottam, a kajszibarackot mosom és egyenként kimagozom, így óhatatlanul is jut a cefrébe víz, továbbá miután pépesítem a gyümölcs is elég jelentős mértékben levet enged. A cukor szárazon történő adagolása folyamatosan és elkeverés mellett történik (az eszközeim egy részét már bemutattam), mitöbb - újabb eretnekség részemről - nem vödrözéssel vacakolva, hanem egy az egyben a 80, max. 120 literes kiválóan záró fedelű műanyaghordóba.

Megköszönném, ha se te, sem más nem tekintene önmagam ellenségének, különösen a mai cukorárak mellett (sej, hol vannak már az egykori fahordós méhész inferz cukrok), ha ez így nem működne tökéletesen, akkor nem így csinálnám, kajszi- és szilvapálinka kihozatalban csodálatos minőség mellett még sosem csalódtam.

Egyébként én senkinek sem javaslom a módszereimet, csupán megosztom másokkal is.

Megismétlem: ki így, ki úgy ... :(

 

Előzmény: snapszmester (71428)
kezdö kotyvaszto Creative Commons License 2012.07.19 0 0 71429

üdvözlök mindenkit!

 

magam sem javaslom a bejelentest.

kitudja mijen döntest hoznak a jövöben a magänfözes szabalyozäsära!

Előzmény: vf1 (71421)
snapszmester Creative Commons License 2012.07.19 0 0 71428

Azt gondolom elég béketűrő ember vagyok.

Sok harcot megvívtam a minőségi pálinka főzés érdekében, Te már sok vagy.

Ide azért is járnak az emberek hogy tanuljanak. Olyan dolgokat kell javasolni ami biztosan beválik. Nem tesszük bele a cukrot szilárdan mert nem oldódik be garantáltan. És még van 1-2 majd figyelek. Nem az számít neked mi vált be.

A legnagyobb hiba az elhallgatás. Mi van ha rosszat találtál ki? Ekkora magabiztosság már bűn. És mi van ha jó? Nem osszuk meg a többiekkel? Irigységből, nagyképűségből, félelemből mert beszólnak. Te beszólhatsz mindenkinek, de neked ne tegyék?

 

Előzmény: Muity Mijo (71423)
csiga1974 Creative Commons License 2012.07.19 0 0 71427
sziasztok.kedves titusz volna egy keresem vizfürdösnek milyen vastag vizter kell.
Előzmény: TINTUS (71416)
szilvakukc Creative Commons License 2012.07.19 0 0 71426

Ugye!? Az ember fiát minduntalan aljas, gaz támadások érik, pedig tudhatná a sok hitetlen, hogy Te vagy létünk alapjainak eszkatalógiai manifesztációja, a tegola, mely kiutat mutat transzcendentális mivoltunk, és tetteink szádorgó szövevényéből.

Csak még azt kéne tisztázni, konkrétan melyik vagy, mint a példában:

"Mén a vasutas a sínek között.

 Hangot hall: Térj meg hozzám!

 Körülnéz, mi van?

 Megint: Térj meg hozzám!

 Látja a váltóból jön a hang.

 Hát te ki vagy?

 Én vagyok Jézus Krisztus, az Isten fia! Hát.....meg váltó:DDDDD 

Előzmény: Muity Mijo (71423)
Muity Mijo Creative Commons License 2012.07.19 0 0 71425

Ezt anno még apám és körei, ha jól emlékszem rozsliszt-szilvalekvár elegyéből oldották meg, de még középkategóriás hivatalos főzdékben alkalmazták a kemence és az üst réseinek a tömítéséhez. A képen a madarasi egykori főzde ilyen üstjei láthatók.

 

 

Előzmény: TINTUS (71415)
Muity Mijo Creative Commons License 2012.07.19 0 0 71424

Hát igen, ha van elég alapanyagod, akkor érdemes kapacitást növelni.

Nálam a nagy üst duplafalú, a kép szerinti kicsi a finomításhoz szimpla, ebbe a törésig 25 liter folyadék fér bele, kiváló olyan esetekben, amikor egy fajta tisztázandó anyagból ennél kevesebb mennyiség keletkezik.

 

 

Előzmény: Gasparius (71403)
Muity Mijo Creative Commons License 2012.07.19 0 0 71423

Hát igen, kolibritől struccig terjed a skála. A súrlódások csökkentését szolgálná ezt közölni másokkal.

Nem, nem tesz kárt sem magban, sem edényben, és a hatékonyságnöveléshez képest pofonegyszerű az átalakítása.

Vannak egyéb számomra lenyűgöző ötletei is a sógoromnak, melyek a főzéseimet segítik, megkönnyítik, de ez nem az a világ, ahol az ilyesmit bemutatja az ember csak azért, hogy alattomos támadások, provokálások célpontjává váljék.

 

Előzmény: Gasparius (71403)
csiba00 Creative Commons License 2012.07.19 0 0 71422

Nálam anno egy beszterceit vitt el és egy kajszit a vírus. A szilvánál még nem tudtam, hogy mi ez, így 2-3 évig simán hagytam. s lett. És mikor már elég nagy volt, tele volt gyümölccsel, majd szépen lehullajtotta szinte az összeset, akkorzdtem el gyanakodni, hogy itt valami komolyabb gond van. Locsolni locsolom én is rendesen a fáimat, szerencsére megoldható.

 

Az infókat nem kertészetektől, csemetésektől kértem, hanem internet és mezőgazdasági bolt. (az utóbbiban is volt olyan, ahol nem permetszert ajánlottak, hanem a kivágást).

 

Most merész vagyok, mert 3 besztercei fám van és egy stanley. Csak még picik. Az egyik besztercein van 2 termés. Próbálok odafigyelni rájuk, a nagy forróságokban 4-5 naponta öntöztem, rendszeresen permetezem táppal, a tövéhez is teszek ki trágyát... végül is ez m ajdnem olyan, mint egy embernek az immunrendszere. Védekezni kb úgy tudsz ellene, hogy erősíted, mert a vírusok ellen nincs gyúgyír. Persze az egyik legnagyobb gond ott van - szerintem -, hogy csak a saját kertedet tudod ápolni, a szomszédéba már nincs beleszólásod.

Előzmény: deszegregator (71417)
vf1 Creative Commons License 2012.07.19 0 0 71421

Tavaly az induláskor én is érdeklődtem Pesten a NAV-nál és az illetékes minisztériumban, és hasonló választ kaptam.

Természetesen itt a fórumon senki nem hitte ezt el nekem.

Én sem javaslom viszont a főző bejeletését, jobb a békesség.

Ugye a rosszakaró szomszéd most békén hagy, mert azt hiszi, minden szabályos...a többi nem érdekes.

Előzmény: Fémkohász (71413)
vf1 Creative Commons License 2012.07.19 0 0 71420

Pálinkás jóreggelt! 

  

Hogyan készítsünk jó pálinkát?  

Cefrézési, főzési ismertetők, főzőberendezések, tanácsok, videók, tesztek, gyakran ismételt kérdések a következő linkeken: 

 

http://www.snapszmester.try.hu/ 

 

Szárított fajélesztők hatása.

 

A pH beállításról Miklós1  69058-as hozzászólásában.


 Nem reklám!

 

Előzmény: vf1 (71326)
Cipurró Creative Commons License 2012.07.19 0 0 71419

Már meg ne haragudj,de szerintem butaság kilépni a névtelen otthonfőzők köréből,és lejelenteni a főződet a  NAV felé,névvel-címmel.

Most kedvező a helyzet,de ez változni fog,és én nem szeretném akkor az adataimat egy NAV tisztviselőnél tudni........

Előzmény: Fémkohász (71413)
deszegregator Creative Commons License 2012.07.19 0 0 71418

Az ilyen hordóban sajnos sok minden lehet ami nem belevaló, gondolok itt a zölden leverttől a rothadásnak indultig, de hátha szerencséd van, és zömében jó anyag...Élő embert nem ismerek, még csak hírből sem , aki ilyen tortúrán átment volna amiket írsz a főzőberendezéssel kapcsolatban, szerintem ez kamu....Járj utána...

Előzmény: Fémkohász (71413)
deszegregator Creative Commons License 2012.07.18 0 0 71417

Nem kell a fejsze után kapni olyan hirtelen.... A besztercei sajnos érzékeny a szilva himlővírusra, míg pl. a veres szilva  - éppúgy mutatva a levelein a betegség tüneteit - szépen kineveli a gyümölcsét. Egy nagy rosszindulatú kamu az amikor a beteg fa kiírtását javasolják. Rosszindulatú, mert tudni kell, hogy szinte minden szilvafa hordozója a vírusnak, csak nem mindegyiket betegíti egyformán, a növényguruk azért javasolgatnak ilyesmit, hogy kevesebb beteg fa legyen, vagy talán azért hogy az ő nyamvadt fáit ültesd az évszázadokon át bizonyított , állóképes pálinkafák helyett (veres, és bódi szilva pl...) A betegséget virágzásnál a méhek átviszik a virágporral, terjesztői a gyomfélék is, innentől kezdve nincs is miről beszélni... Vírus, tehát védekezés ez ellen nemigen létezhet, azonban a tüneteket lehet csökkenteni, sőőt! Az öntözött fáim egészen más képet mutatnak most is, mint amit nem tudok öntözni nálam is. A kék szilvafélék ( amit nemes egyszerűséggel "Berci szilvának" hívnak felénk , legyen az besztercei, vagy elfajzott Stanley, ki tudja miféle.. a lényeg, hogy a nyár végén érő, hasonszőrű szilvák) érzékenyebbek az aszályra, ilyenkor eldobálják éretlenül a termés jó részét. Ha van rá mód megfelelő víz , és tápanyagellátottság mellett szép termést lehet elérni a vírusfertőzöttség, érzékenység ellenére is. Jó példa a 2011 - es év, amikor sokaknak fülig ért a szája mifelénk, hogy végre sokat termett a Berci szilva ! Miért is? A 2010 - es év extrém nagy csapadékhozama komoly víztartalékot tudott képezni a talaj alsóbb rétegeiben is, ezáltal a fa jó kondícióba tudta hozni magát, bő termést tudott hozni, nem dobálta el a termését. Azok a besztercei szilva fák amiket öntözni tudok kielégítően teremnek, igaz az ágakat még soha nem kellett alátámasztani, amiket nem tudok öntözni azok esetleges termést hoznak, évekig sem tudnak komolyabbat produkálni néha...Vírusfertőzött mind..

Előzmény: csiba00 (71412)
TINTUS Creative Commons License 2012.07.18 0 0 71416

Barkócza!  amikor szellőztetjük akkor elpárolog az aroma? Ennyi szerintem nem számottevő ha párolog is. Hát eddig nem takartam  se a szűrőt se az edényt, dobjak rá egy rongyot? Akkor is marad hézag.....

Előzmény: barkócza (71299)
TINTUS Creative Commons License 2012.07.18 0 0 71415

A nokedlis tömítés rengeteg időmet elvesz - legalább 4 perc kell a felkenéséhez   de belefér abba az 1  órába míg elkezd csorogni és még egy stampi is belefér.....

Előzmény: Muity Mijo (71328)
TINTUS Creative Commons License 2012.07.18 0 0 71414

Zsoltika, ha van szakács ismerősöd akkor kérd meg szerezzen húshőmérőt. Szakácsok betolják a fövő husba és megállapítják, higy kell-e még főzni vagy már kész.Kicsi elemmel működik , sokáig bírja .

Mér   -50  és  +200 között.

Előzmény: zsoltika198502 (71407)
Fémkohász Creative Commons License 2012.07.18 0 0 71413

Nálunk nem könnyű jó árban hozzájutni kajszi barackhoz, ugyhogy megörültem neki hogy adódott ilyen lehetőség. Azt hittem hogy akkor szedik és ugy hozom el, de mikor odaértem jó pár km-re akkor szembesültem hogy már ez hordóban van. 

Este adtam hozzá pektinbontót is, aztan jól összekevertem, reggel megy hozzá a kénsav és a pH beállítás, így remélem elpusztul aminek nincs helye benne, valamint az élesztő. 1-2%-nyi napfényt is adok majd hozzá, hát meglátjuk mi lesz belőle. 

Már bánom, hogy nem vittem el a cefrefokolómat, de nem volt kéznél sajnos. 

Meglátjuk mi lesz belőle...

 

Egyik ismerősöm, aki főzőt akar most magának, hivatalosan, felhívta a NAV-ot. Ott azt mondták, hogy ha magának készít el, akkor kell irni egy kérvényt, melyben meg kell adni a gyártás helyét illetve, hogy utána hol kívánja üzemeltetni, illetve egy rajzot a lepárlóról, melynek nem kell műszaki rajznak lenni, csak a fő alakok és méretekkel. 

Kiváncsiság képpen én is felhívom őket és faggatózok, hogy mi van akkor ha én magamnak csinálok egy kis rendszert és a szomszéd bejelent, ez von e maga után bírságot, vagy pedig egyszerűen ez nem bejelentés köteles hogy én készítettem magamnak.

 

Üdv 

csiba00 Creative Commons License 2012.07.18 0 0 71412

Akkor valamennyire boldogabb lehetsz, mert a fát nem kell kivágnod. Az általam mutatott képen a himlő betegség van, és a jelenlegi tudás szerint csak egy gyógymód van rá, a beteg növény megsemmisítése.

 

Én vágtam már ki emiatt jó pár éve egy 6-7 éves szilvafát. A termés beérésére a gyümölcs 80-90%-a lehullott róla. És a legrosszabb az egészben, hogy a beteg növény más csonthéjas gyümölcsöket is meg tud fertőzni.

Előzmény: csalitos (71406)
sogi01 Creative Commons License 2012.07.18 0 0 71411

Sikerült egy kis korai nyári almához hozzájutni,amit be is cefréztem .

40 liter cefre lett ami kapott szárított élesztöt,pektinbontót és 2% napfényt.Végeredményről majd írok.Ha valamit elrontottam remélem a kolegák kijavitanak:)

Előzmény: sogi01 (71409)
stapika Creative Commons License 2012.07.18 0 0 71410

Ebből lehet"zöld szilványi"pálinkát készíteni.:-)

Előzmény: hal65 (71402)
sogi01 Creative Commons License 2012.07.18 0 0 71409

Szerintem a szárazság  vagy gomba. A termés mennyi része hullott le?

Nem mézgásodik?

Előzmény: csiba00 (71404)
csalitos Creative Commons License 2012.07.18 0 0 71408

   Ez a mi formánk. Nincs valami ismerősöd, jó haverod az égieknél? Vagy valaki akit meg lehet vesztegetni?

Előzmény: hal65 (71402)
zsoltika198502 Creative Commons License 2012.07.18 0 0 71407

szia!!!

 

lenne egy olyan kérdésem hozzád, hogy ilyen hőmérőt hol lehet kapni???

Vagy van-e olyan áruház ahonnan lehet rendelni??

Köszi előre is!!

Előzmény: TINTUS (71286)
csalitos Creative Commons License 2012.07.18 0 0 71406

   Nem ilyenek. Ez gombás betegség. Nálam az egész fa sugározza a vízhiányt. A szemek egészségesnek tünnek, kemények, halványkékek.

Előzmény: csiba00 (71404)
stapika Creative Commons License 2012.07.18 0 0 71405

Ez a főző hibája,hogy"tolod neki"?:-)

Előzmény: köműves (71385)
csiba00 Creative Commons License 2012.07.18 0 0 71404

Nem akarom az ördögöt a falra festeni, de hogy néznek ki a lehullott szemek?

 

Így:

Előzmény: csalitos (71401)
Gasparius Creative Commons License 2012.07.18 0 0 71403

Nos valóban így van, mint utaltam rá, nagyon jól jönne egy 100 literes, mag egy 60 literes is, ekkor talán ez, ami most van, csak finomítóüstnek lenne használva.

Itt sokféle "főzőmester" jön össze, sokféle eszközzel, nem csoda, ha az egyik módszer teljesen rossz más körülmények között, aztán jól lehülyézik egymást néha, pedig egyik se tehet róla.

 

A fordulatszámmal kapcsolatban ha azt a fogazottat használod, nem csoda, hogy elegendő az alacsony, szerintem a hatékonysága ezzel megduplázódik, ami esetleg elgondolkodtató, hogy nem töri-e össze a magot is?

Előzmény: Muity Mijo (71398)
hal65 Creative Commons License 2012.07.18 0 0 71402

Ne is mond. Most jöttem vissza a tanyáról. Ott is hullik, mint ha kötelező lenne:(

Mire beérne, talán nem is lesz rajta.

Előzmény: csalitos (71401)
csalitos Creative Commons License 2012.07.18 0 0 71401

   Jóvan na! Nyűgös vagyok egy kicsit! Aszalódik, töpped a szilva, meg hullik le. (lenekfele) Másfél hónapja egy szem eső nem esett. :-((

Előzmény: Feriba51 (71400)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!