Keresés

Részletes keresés

sogi01 Creative Commons License 2012.07.14 0 0 71113

a hűtőböl a pálinkának alul kell kijönnie

Előzmény: Tomi1990.08.02 (71112)
Tomi1990.08.02 Creative Commons License 2012.07.14 0 0 71112

 

Így Gondoltam el.Így jó ugye?

sogi01 Creative Commons License 2012.07.14 0 0 71111

lehet túl nagy a kép ide 512 kbyt -nál nagyobbat nem töltesz fel

Előzmény: Tomi1990.08.02 (71109)
vf1 Creative Commons License 2012.07.14 0 0 71110

Nem.....igen....

Előzmény: Tomi1990.08.02 (71108)
Tomi1990.08.02 Creative Commons License 2012.07.13 0 0 71109

Valamiért nem rakta oda a képet hiába illesztettem

De a kérdésre válaszoltok léci?

Tomi1990.08.02 Creative Commons License 2012.07.13 0 0 71108

Sziasztok. Én pálinkafőzőt akarok csinálni.

A tartálynak amibe a cefrét tesszük annak nem muszály réznek lennie ugye? Jó más saválló anyag is ugye?

Csak a tetejének kell réznek lennie.

Csináltam egy képet az elgondolásomról. így jó lenne?

stapika Creative Commons License 2012.07.13 0 0 71107

Ez lemaradt.

   E topicot egy nyitott közösségnek éltem meg,bárhogy hangoztassák is,hogy belterjes.

Még mielőtt ártanék valakinek,nem ismerek senkit személyesen,se innen ,se a ZD.-sek nél.

 Bocs,a ZD-seknél ismerek,de az nem ír ide.:-)

 

Előzmény: stapika (71106)
stapika Creative Commons License 2012.07.13 0 0 71106

Én is találtam valamit.(nem most)

  Az Emberi és Polgári Jogok Nyilatkozatára emlékeztetnék,amely szerint:

"minden ember szabadnak és jogokban egyenlőnek születik és marad,a társadalmi különbségek csakis a közösség szempontjából alapulnak"

foxrudi Creative Commons License 2012.07.13 0 0 71105

Ezzel csak az a baj,hogy egy "régi" tipusú főzőn ezt nem igazán lehet kivitelezni,szerintem.

  Ide legalább 2 pisztoriusz tányér kell,vagy oszlop,stb.

 

Előzmény: foxrudi (71104)
foxrudi Creative Commons License 2012.07.13 0 0 71104

Mit találtam!

  A pálinka finomítása során először a „rézelejét” (zöldes színű, réztartalmú vegyület, a rendszerben lévő rézanyag kioldása miatt), majd az előpárlatotválasztjuk el, mint párlatfrakciót. Az előpárlat az alkoholos jellegen kívül oldószerre, sósborszeszre emlékeztető szagú, könnyen illó anyagokat tartalmaz. A középpárlat az a tényleges pálinka, párlatrész, mely tisztán a várt, jellegzetes ízzel, illattal rendelkezik. Alkoholtartalma 60-86 V/V %. A párlás következő frakciója az utópárlat, mely jellegzetesen nehéz, büdös a kozmaolajoktól, majd legvégül különíthető el, az alkoholtartalom rohamos csökkenése mellett a savanyúvíz. A bérfőzdék a régebbi időkben ezen a ponton követték el a legnagyobb hibát a pálinkák főzésekor, ugyanis a középpárlati rész 50 V/V %-os alkoholtartalmának eléréséhez hosszan kellett az un. savanyúvizes utópárlatot főzni, tehát a pálinka savanyú, kaparós, kevésbé élvezhető lett. A jó megoldás: a középpárlatot 60-70 V/V %-os alkoholtartalomnál elválasztjuk, majd a párlat kívánt alkoholtartalmát lágyított ivóvízzel állítjuk be.

   (Forrás: Dr. Panyik Gáborné, Nagygyörgy László)

Előzmény: Miklós1 (71081)
deszegregator Creative Commons License 2012.07.13 0 0 71103

Nőknek szánt 50 - 52 fokos ital?! Ebbe belepirultam, az én 46 - 49 fokos páleszaimat kiknek tudnám ajánlani? Komolyan , miért ilyen magas szeszfokkal készült a termék? Amikor elolvastam , és nőkre kellett asszociálnom, azok az erdészetben dolgozó hölgyek jutottak eszembe, akiket az eldugott bükki falvakban láttam....Jobban ittak mint a férfiak, és a decis pohár járta...

Előzmény: Mr.Stratos (71094)
leparlo02 Creative Commons License 2012.07.13 0 0 71102

Pálinkásat

 

Kicsit régen voltam itt denem vesztem el.

Az lenne a kérdésem hogy van valakinek eladó gyűmölcse jó áron Veszprém megye kornyékén?

Snapszmestre te említettél cigány megyet gondolom arról lecsúsztam?

Más esetleg?

A bodzát hogyan érdemes cefrézni??

 

 

Köszi

csalitos Creative Commons License 2012.07.13 0 0 71101

   Hello stefán50

   Téged ki oktatott ki? Csak nem vetted magadra azt, amit egy másik fórumtársamnak írtam? Egyébként a nehezen kiharcolt név tiszteletben tartására hívtam fel kedves figyelmeteket. Elolvastad? Ha elolvastad, akkor valószínű meg is értetted, és nincs miért felháborodnod. Ha meg nem az a te bajod. A sok oldal leírása helyet egyszerübb az összeszedetten közzé ted törvényt belinkelése, nem? Ha nem tartod magad a törvényekhez az megin a te bajod.

   Itt a fórumon már írtam egyszer valakinek, hogy a kor az nem érdem, hanem állapot! Ép ezért én nem mondom néked, hogy mennyi idős vagyok, mert hátha kezétcsókolommal köszönnél, amit senkitől nem kívánok meg.

   Minden jót

   Józsipapa

   Ui: jó lenne, ha figyelnél rá, kinek is szól a komment. A keretben az utolsó sor: "Előzmények"

Előzmény: stefán50 (71098)
nabiti Creative Commons License 2012.07.13 0 0 71100

Tiszteld meg ezt az eredetvédett nevet és ne ragaszd rá semmi másra, akármily elfogadott. Persze, ez a kérés másnak is szól és ha lehet ne vedd személyeskedésnek.

 

Sztem a fenti sorokba nehéz   "kioktatást és paragrafust" belelátni, ...de ez neked sikerült. Kár ...

 

Ettől függetlenül én is kérem, hogy mi, -akik az "átlagnál" alaposabb ismeretekkel rendelkezünk a pálinka-kultúrában- viseltessünk nagyobb alázattal a név és a termék iránt !!  Köszönöm !!

Előzmény: stefán50 (71098)
NO-KUBU Creative Commons License 2012.07.13 0 0 71099

NO "KUBU" !!!

Előzmény: Mr.Stratos (71094)
stefán50 Creative Commons License 2012.07.13 0 0 71098

Szevasztok tudorok.

Én nem kioktatást sem paragrafust kértem-e nagyérdemű forúm tisztes résztvevőitől.

Hisz sok okos és hasznos jó tanács leiródott ezen a hosszú időt megélt fórumon,hogy én mit minek nevezek azt én a 62-évemmel eldőntöm,minden paragrafus nélkül.

Akit ez zavar neolvassa annak ott a paragrafus.

Előzmény: csalitos (71064)
vf1 Creative Commons License 2012.07.13 0 0 71097

Jól megfogalmaztam, kék nélkül.........:))))

Előzmény: vf1 (71095)
Mr.Stratos Creative Commons License 2012.07.13 0 0 71096

Szia ! Ezt beszéld meg majd a dizájneremmel...de most hogy így mondod...kevernünk kell bele egy kis vöröset ))))

 

vf1 Creative Commons License 2012.07.13 0 0 71095

Hát....én nem kérek.....az első asszociációm a női jellege, a színe miatt egy bizonyos havi rendszerességgel történő történés volt.

Mint Chuck Norrisnál:

 

 

Előzmény: Mr.Stratos (71094)
Mr.Stratos Creative Commons License 2012.07.13 0 0 71094

Egy hete még olyan meleg volt és ráadásul a város is tele volt melegekkel,hogy a pasaréti SATUVÉR pálinkaház

elérkezetnek látta az ídőt,hogy kijöjjön legújabb kollekciójával....

A világ valószínű legelső,kifejezetten nőknek szánt pálinkája a "Lady,s First",siker esetén újjabb változatokat is piacra dobunk.

A név egy komoly alapra épített,50-52 fokos ízes zamatos ,pink vagyis rózsaszín italt takar....sajnos a részletes receptet nem

árulhatom el...mert akkor meg kellene hogy öljelek Titeket..:)))))    100 üveg feletti rendelés esetén ingyenes házhozállítás

csiba00 Creative Commons License 2012.07.13 0 0 71093

Áááá, nem vagyok én ingerült :)

 

Az általam eddig készített pálinkákat vagy saját gyümölcsből főztem, vagy a patak partján szedett bodzából. De ha vennem kéne, és biztos fogok, mert pl a szilvafáim még kicsik és 2 szem van 4 fán összesen, akkor sem teszek pl bele cukrot.

Nem leszek öngyilkos, ahogy előbb mondták :)

 

 

Előzmény: Muity Mijo (71090)
csiba00 Creative Commons License 2012.07.13 0 0 71092

Üdv!

 

Az tuti, hogy a magasabb alkoholfok stabilabbá teszi, ahogy te is írod.

(Végül is, ha nézzük, az említett bor-pálinka összehasonlítást, részben a borhoz is ezért teszik a cukrot, hogy a megfelelő mustfoka meglegyen, ami kierjedve megadja az elvárt alkoholfokot és akkor már nem tud megromlani. Bár ugye a pálinka és a bor készítése teljesen más eljárás. Az elsőnél lényegében desztillálást végzünk, az utóbbinál ilyenről szó sincs, ezért is fontos a cukorral történő megfelelő mustfok beállítása. )

Mondjuk nekem eddig nam volt gondom a cefre stabilitásával, mióta már kotyogózok. Szerencsére az a lehetőségem is megvan, hogy pincében, kb állandó 20-22 fokon tudom tárolni a cefrét. De látod pl én a savat is ezért használom, hogy a pH megfelelő legyen, vagy próbálja a megfelelő közelébe vinni. Nem vagyunk egyformák :) Holnap fogok kinyitni egy olyan cseresznye horódót, amin a kotyogó már kb 3 hete áll. Szerintem nem lesz semmi baja, de majd kiderül. A másik hordót egy hete sikerült lefőzni, ott csak kb 2 hetet állt a kotyogó, de semmi baja nem volt.

 

Az általad írt módszerről még nem hallottam, bár eddig nem is voltak gondjaim a pálinka aromájával. Én azt vettem észre, hogy a megfelelő pihentetés az csodákra képes. Van még tavalyról cseresznyém, és össze nem lehet hasonlítani egy frissel. Persze tudom, mivel nem hekto liter számban gyártjuk a pálinkát, így sokszor ezt nagyon nehéz megállni, hogy az ember félretegyen.

 

Jaja, öngyilkosság :)

Előzmény: Feriba51 (71089)
vf1 Creative Commons License 2012.07.13 0 0 71091

Hát igazán a fene emlékszik már rá, hogyan csináltam, de biztos van valami leírás a tasakokon!

Amit lentebb leírtak az jónak tűnik, az a mennyiség és technológia valószínű mert az eltett oldatok még megvannak nekem is.

Tehát ebből következik: NE ÖNTSD KI a maradékot, -mint egyesek (hehe)-, zárd le jól, hátha kell később. 

Előzmény: sturmanek (71085)
Muity Mijo Creative Commons License 2012.07.13 0 0 71090

Eszerint rosszul érzékeltem bizonyos fokú ingerültséget tőled, ha valaki még ha diszkréten is, de cefre cukrozására mer vetemedni.

Természetesen a borászatra utalásom esetében is az alapanyagra, azaz a szőlő időnkénti igen alacsony cukorfokára céloztam, miként pálinkák tekintetében az adott gyümölcsére.

 

Még annyit: én ezt a cukortalanságot a mi mai szegényházi világunkban két esetben tartom kivitelezhető úri huncutságnak, egyrészt, ha pénz mint pelyva, és nem számít melyik gyümölcs mennyibe kerül, másrészt meg, ha az alapanyagot ajándékba kapjuk, vagy netán lopott. Nekem sajnos - mély sóhaj - ezek közül egyikhez sincs szerencsém.

 

Előzmény: csiba00 (71088)
Feriba51 Creative Commons License 2012.07.13 0 0 71089

Helló Csiba00!

 

Ha már Te vagy a soron, engedd meg, hogy én is megszólítsalak.

Én szoktam cukrozni 2-4% és nem a pálinkáért, hisz így sem fogy el az a kevés sem, ami megterem a kertemben, udvaromban. Nem vagyok nagy ivó. Én inkább a jó cefre érdekében teszem. Nem savazok és úgy látom, hogy a több alkohol stabilabbá teszi a cefrét.

 

Te, többek között az aromákat is nagyon félted, ezért tippelnék neked egy módszert. Nem én találtam ki, hanem csak átvettem. Igaz úgy tűnik, hogy a "dúsított cefre" elnevezést én adtam neki. A módszer pedig egyszerű. Egy adott cefre mennyiségének az 50-60% lefőzzük a klasszikus módon. Az így nyert alszeszt pedig belekeverjük a maradt cefrébe. Aztán pedig az így nyert cefrét már csak egyszer főzzük le (esetleg egy kicsit növelünk a deflegmáción) és kapjuk a pálinkát. Az eredmény egy aromákban dús pálinka. Logikus is, hisz a remélhetőleg illatos cefre csak egyszer van lefőzve és nem veszít annyi aromát, ízt, mint két főzésnél.

 

Nem akarlak bántani, de én nem engedtem volna meg azt a lukszust magamnak, hogy igyak abból a 2 liter bodza pálinkából, ami 100 liter cefréből lett. Nagy pazarlás lett volna a részemről:-))))

Na, ezért ismételtem el a fenti módszert, hogy talán egy kis cukrot is megengedhetsz és az aromák is megmaradnak. Igaz, ahogy téged ismerlek ez felér egy öngyilkossági kísérlettel:-)))

Jó nedűt!!!!!!

 

Előzmény: csiba00 (71088)
csiba00 Creative Commons License 2012.07.13 0 0 71088

Nem éreztetem ezt, csak elmondom a véleményemet úgy, mint bárki más. Mivel ez egy nyílvános fórum úgy gondolom ezzel semmi bűnt nem követek el. Soha nem akartam lebeszélni erről senkit, senkinek nem akartam megváltoztatni a szokásait. Azért mert megkérdezem, hogy miért tesz bele, vagy ha valaki megkérdezi, hogy hogyan cefrézzen, akkor én nyílván a saját véleményemet fogom elmondani és nem másét. Az majd elmondja a sajátját meg a harmadik is, és így tovább. Aztán aki válaszokat várt, majd leszűri és vagy megfogadja, vagy nem.

 

Szerintem meg általános szokásokról nem jó beszélni, mert ahányan vagyunk annyi szokás. Az általános max az, hogy mindenki használ gyümölcsöt a cefre készítéshez. Csak van aki 80%-ban, van aki 90%-ban és így tovább.

 

(A bor meg egy teljesen más terület, mint a pálinka.)

 

Ha valaki kérdez én ezután is le fogom írni a véleményemet.

 

Pont.

Előzmény: Muity Mijo (71087)
Muity Mijo Creative Commons License 2012.07.13 0 0 71087

Ez az egyéni ízlésedet tükrözi, amivel semmi baj nincs, hiszen szíved joga akár igazgyöngyökkel együtt is fogyasztani, de miért érzed, illetve érezteted másokkal úgy, hogy azok, akik a pálinkafőzési általános szokások által megengedett mennyiségben cukorral javítanak az adott év esetleges gyengébb cukorfokán - miként ezt időnként borok esetében is szükségszerű alkalmazni -, azzal égbekiáltó bűnt követnek el?

 

Előzmény: csiba00 (71084)
kovako79 Creative Commons License 2012.07.13 0 0 71086

Szia!

 

Elmondom én hogy csináltam.

2,5-2,5dl ioncserélt vizbe feloldottam a porokat külön külön.

Majd leöblítettem ioncserélt vízzel a mérőt, és beledugtam azt hiszem a 6,8 körüli ph értékűbe. Megnézve mit mutat a kis csavarhúzóval bálítottam arra az értékre 6,8.

Ezután ismét öblítés ioncserélt vízzel, majd bele a 4 ph értékűbe /nekem ott már annyit is mutatott/.

Ennyi.

De remélem más is válaszol mert nem biztos hogy jól csináltam!!

 

Előzmény: sturmanek (71085)
sturmanek Creative Commons License 2012.07.13 0 0 71085

A tippedre rendeltem egyert én is és meg is érkezett, kaptam hozzá két zacsit hogy  kalibráljam be azzal . De nem értem hogy a port mibe kéne beletennem, mert ha csapvízbe teszem annak már eleve van agy ph értéke nem ? és a mennyiség is gondolom számít. Tudsz ebben segíteni ?

 

köszönöm!

 

 

 http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=120743305269&ssPageName=ADME:L:OU:US:1123

Előzmény: vf1 (70202)
csiba00 Creative Commons License 2012.07.13 0 0 71084

Egyszerűen csak annyi, hogy én a kinyert pálinkát kizárólag a gyümölcsből akarom előállítani. Nem teszek semmi olyat a cefrébe, amitől pl. a várható kihozatal mennyisége növekedne. A hordóba csak a gyümölcs kerül. (+ pH érték beállítására sav, és élesztő az " irányított erjesztésért.)

Előzmény: snapszmester (71082)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!