Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

straega Creative Commons License 2012.07.12 0 0 17930

195/65 R15 a gyári méret

Előzmény: Dózerbike (17928)
AAAAAAAAAAAAAAA
VauxhallVectra Creative Commons License 2012.07.12 0 0 17929

Mivel az autó működőképes így kár lenne elbontani , ráadásul még gáz is van benne. Amúgy nem sokat kapnál érte elbontottan sem mert az elejét törted össze. Álltalában az eleje van összetörve egy autónak máris buktad a jó árú dolgokat lámpák, lámpa mozgató motor, lökhárító , motorháztető stb. A beltérből csak kis alkatrészeket tudsz eladni. Napellenzőt kerestek nálam váltógomb meg ilyen kis apróságok.

 

Előzmény: extrembmx (17925)
Dózerbike Creative Commons License 2012.07.12 0 0 17928

tudom mar kerdeztem, de nem talalom meg a hozzaszolast. 1998as Vekihez kellene nyari gumimeret. Az egyik munkatarsam foglalkozik hasznalt gumikkal, es lehet veszek töle valamit ha lesz valami jo vetel.

Vlad19 Creative Commons License 2012.07.12 0 0 17927

Egyben felejtsd el, nem kapnál érte 100-150.000-nél többet. működőképes (igaz papírok nélküli) B Vekik mennek ennyiért. Alkatrészenként többet kapnál érte, és az új kuplungodra meg még pár apróságra már volna is egy vevőd - jómagam :)

Előzmény: extrembmx (17925)
fuzer17 Creative Commons License 2012.07.12 0 0 17926

Üdv mindenkinek! Szerintem itt biztos tudtok segíteni, Vectra B-m van és olyan gond van vele, hogy kopogó hangot ad hátulról, de ami jobban aggaszt, hogy a hátsó kerekek szemmel láthatólag kifele állnak. Szóval úgy vettem észre, hogy koptatja már egy bizonyos szinten az abroncs belső részét. Nagyon laikus vagyok, autoszerelésből, de ezt csinálhatja a lengéscsillapító, vagy szilentek? Segítségeteket előre is megköszönöm.

extrembmx Creative Commons License 2012.07.12 0 0 17925

egyenlőre nézegetjük... várom a rendőrségi papírt...


nos a képeket látva,és abból kiindulva hogy van egy hibátlan full ledes beltér,hibátlan ülések,ergó egy full jó beltér,összes sötétített üveg műbizonylattal,egy hibátlan sértetlen motor,ami jár,és a gáz szett is vált ,és münködik, a kocsival ha törött is de kiálltam az utcára megfordultam és betolattam a mostani helyére,karosszérián pedig ami sértetlen az a jobb hátsó elem,és a csomiajtó fedél.. a többi valami módon sérült.
futóműben is vannak jó dolgok...

Így kiárulva mennyit lehetne érte kapni, esetleg így ahogy most van járó motorral ( amiben kb 500km-t megtett full új teljes kupplung van,kinyomócsapágy és szerkezet aki tudja hogy mennyi annak nem kell részletezni,pár napos a kupplung szerkezet ),olaj megvan a cseréhez,mert lassan esedékes lett volna,mennyit  lehetne érte kérni? papír van mindenről,műszaki még több mint 1 év.

hegyilama Creative Commons License 2012.07.12 0 0 17924

Ok. Köszi az infót.

Contitech szíjszett, Airtex vízpumpa párosítás megfelelő lenne?

Ez van aLángautó-nál és a munkahelyemen keresztül megrendelve közel 50%-al olcsóbb mint a listaár.

Előzmény: kiskaldi! (17923)
kiskaldi! Creative Commons License 2012.07.12 0 0 17923

Nem kell hanem KÖTELEZŐ minden tartozékával együtt cserélni a szíjat. Ha megáll a vízpumpa menetközben az nagy szopás tud lenni...

Előzmény: hegyilama (17919)
MBman Creative Commons License 2012.07.12 0 0 17922

Nem kell, csak érdemes.

Lelet, hogy elmegy a következő cseréig, de ha pár ezer km-rel a szíjcsere után kezd el folyatni, az igencsak nagy szívás.

Előzmény: hegyilama (17919)
flenfer Creative Commons License 2012.07.12 0 0 17921

Kár érte, mert tényleg szép volt. Ha esetleg bontanád, a km. óra érdekelne.

Előzmény: extrembmx (17910)
MBman Creative Commons License 2012.07.12 0 0 17920

Ha B vekiben gondolkodsz, akkor mindenképpen egy donort vegyél, amibe átokosítod ennek a kocsinak a papírjait. A komplett beltért lényegében fél nap alatt át lehet rakni, ledesített kapcsolókat, műszerfalat mindent. És akkor lesz egy egy eladó beltered kompeltten. Ebből még jól is kijöhetsz, csak ez elején kell beruházni egy kicsit, kell venned egy papírok nélküli kocsit.

 

Ha leadod a kocsit bontóban, akár lecsupaszítva, akár nem, azt hiszem, hogy a motort is le kell vele együtt adni.

 

A digit klímás részt el tudod adni a levegőelosztó boxal együtt, például olyannak, aki manuális klímát akar digitálisra átépíteni.

Előzmény: extrembmx (17907)
AAAAAAAAAAAAAAA
hegyilama Creative Commons License 2012.07.12 0 0 17919

Sziasztok!

X16XEL, motornál vezérműszíjcsere alkalmával ki kell cserélni a vízpumpát is?

novoz Creative Commons License 2012.07.12 0 0 17918

Szia.

Először is sajnálom, ami történt. Nagyon szép volt a géped. Nagyon kár érte.

Kérdésem lenne, hogy a belső tükröd milyen állapotban van? Engem érdekelne, ha eladod. Az enyém sajnos úgy ki van kopva, hogy nagyobb fékezésnél, de kanyarnál is elállítódik. Meg még ez+az lehet, hogy érdekelne. Ha kiárulod az autüót, akkor légyszi dobj már egy mailt umpumpakukacfreemailponthu.

Köszi.

Előzmény: extrembmx (17910)
flenfer Creative Commons License 2012.07.12 0 0 17917

Mégiscsak igazad volt! Semmiben nem különbözik a sedan hátsója az 5 ajtósétól, simán lá lehetne tenni, csakhogy ez A vectrán volt. Csak akitöl vettem, ennyit ért hozzá. Sajnos nem jó a B sedanra sem.  

Előzmény: errorHUN (17883)
Ascer Creative Commons License 2012.07.12 0 0 17916

HOgy sikerült megcsúszni? Gyors voltál vagy minden előjel nélkül valamiért cska megcsúszott?

Előzmény: extrembmx (17910)
extrembmx Creative Commons License 2012.07.12 0 0 17915

mennyire sürgős... Sztem az enyémben az megmaradt,vagyis a szervó münködik stb stb.. a többi része mehetett el.. Rövid időn belül kiderül,hogy bontom vagy sem a roncsot...

Előzmény: mumtaz (17914)
mumtaz Creative Commons License 2012.07.11 0 0 17914

Ha láttok valahol, kéne egy kormánymű a vekimbe. Neten találni, de rengeteg a régi hirdetés.

Találtam egy elfekvőben lévő vdiújat is 80000-ért, de az már nem fér a keretbe.

Rolika88 Creative Commons License 2012.07.11 0 0 17913

Valaki nem tud véletlen Vectra küszöbspoilerhez patentokat??? Sajna egy kettő megadta magát és elég bután áll a küszöb spoilerem....

 

pár kép a gépről fényezés után :)

 

ez pedig karbon mintás jelnélküli rács, és füstszínű irányjelzővel:

Rolika88 Creative Commons License 2012.07.11 0 0 17912

Kár érte, részvétem :( nagyon szép gép volt, de az a lényeg, h nem lett komolyabb baj, bár ez is éppen elég komoly :(( nekem nagyon tetszett a géped!

Előzmény: extrembmx (17910)
VauxhallVectra Creative Commons License 2012.07.11 0 0 17911

Hello,

Én is jártam így ahogy te , de nem kell elkeseredni. Félreteszed és a neten veszel egy B2 200e ért angol táblást. Nagyon profin össze lehet rakni a kettőből egyet. Nem is beszélve az extrákról. Nekem azóta van ködlámpám fűthető tükör, elektromos tükör stb.

Előzmény: extrembmx (17910)
extrembmx Creative Commons License 2012.07.11 0 0 17910

pár kép .. a beltér minden hibátlan, a fóliázott papíros ablakok is mind hibátlan,a jobb első tükör is,és talán a jobb hátsó sárvédő elem.. 1 kerék már tuti kuka,mert nagyobbat üt mint egy rossz 28 as.. ergó szettben már nem megy el... 
motor és a gáz szett is hibátlan.

AAAAAAAAAAAAAAA
bocinyuszi Creative Commons License 2012.07.11 0 0 17909

Ez így van. Ha megoldod hogy átkerüljön az alvázszám, akkor maradhat minden gáz meg minden benne, hiszen akkor "ugyanaz" a kocsi marad. Opelnál egyébként nem egy eget rengető dolog. Ha szabad ilyet írni, mi is csináltunk már ilyet és azóta két eredetvizsgán volt amiől én tudok....  Kivonatni is ki lehet hogy megmaradjon a kocsi. Ahol dolgoztam, ott vettünk át "roncsautókat" egy elég ismert bontó megbízásából, akik kb két hetente elszálították tőlünk őket. Úgy működött, hogy ha hoztad a kocsit, rendszámot papirokat stb, akkor 6000 pénzt letettél és kaptál egy igazolást ami alapján az ocsmányiroda kivonta végleg. Ha nem hoztál csak rendszámot, papirokat és egy 5x25 centis darabon kivágott alvázszámot, akkor valami 25ezer pénz körül kellett letenni ugyanezért az igazolásért.

 

Előzmény: MBman (17905)
Vlad19 Creative Commons License 2012.07.11 0 0 17908

Képet tudsz felrakni esetleg róla hogy azért mégis milyen állapotban van, meg hogy úgy nagyjából látszólag mi használható belőle ha úgy alakul? Alkatrészei még lehet sokunk autójában tovább fog élni ha úgy döntesz hogy szét lesz bontva :)

Előzmény: extrembmx (17907)
extrembmx Creative Commons License 2012.07.11 0 0 17907

egynelőre ki van vonva,3 hónapra...
Nemsoká megnézzük mi lesz a sorsa... 
Ha végleg kivonatom,ilyen papíros okossággal,akkor az utolsó csavarik szétbontom ,és az üres vázat leadom vasba,a többi része pedig eladó lesz! 
Van egy komplett egyedi ledezett egész műszerfal.. münködik a digitklíme vezérló minden ami van benne,csak a kaszni kuka... Motor is megy...Beltér hibátlan.Ahol darabokra bonthatom van helyem tárolni.. csak hogy nálam maradjon mindene ezért kellene valahogy úgy kivonatni okosan...

Előzmény: MBman (17905)
Sankaka Creative Commons License 2012.07.11 0 0 17906

Sziasztok,

 

Olyan kérdésem volna, hogy X20XEV motorkódú autómba cserélnék szelepfedél tömítést. Van egy korábbi alig használt tömítésem (kb. 3 hónapot volt bent) látszólag semmi baja, látható összenyomódás, deformáció nincs rajta.

 

Az volna a kérdésem, hogy vissza lehet-e ezt rakni vagy mindenféleképpen újat kell vegyek? Nem nagy összeg, de ha tudom használni, akkor nem vennék.

 

Köszönöm!

MBman Creative Commons License 2012.07.11 0 0 17905

Ha az alvázszámot el tudod intézni, akkor se a gáz szettel, se forgalomból való kivonással nem kell bajlódnod.

 

"Most azon filózom ,hogy elintázni valahogy azt hogy kapjak egy papírt újabb pár 10esért,hogy leadtam bontóba és a rendszámot leadni,de a kocsi megmaradna és az utólsó csavarig kiárulni..."

 

Ilyet nehéz lesz, mert ha nem haver a bontós, akkor nem fogja kockáztatni az üzletét olyannal, hogy esetleg az általa hivatalosan kivont autó valahol az útszélén végzi évekkel később, vagy netán újra forgalomba kerül.

Ha ki akarsz árulni belőle mindent, akkor a következőt csináld: Vonasd ki ideiglenesen a forgalomból, és árulj ki belőle mindent a blokk kivételével. Csupaszítsd le a kocsit teljesen, hengerfejet, dugattyúkat, mindent leszerelhetsz róla. Csak a kasztni maradjon. Ha ez megvan, akkor fogod és betolod a kocsit a bontóba, alvázszám és motorszám alapján pedig kivonják a forgalomból, megkapod róla a papírt, aztán fakereszt. Persze mire eladsz mindent az évekbe telhet.

 

Egy ismerősöm hasonlóan cselekedett, ajtókat, sárvédő íveket, mindent leszedett a kocsijáról, a bontó előtt még a kerekeket is leszedte a kocsiról. Csak ő nem akart várni, és volt helye, ezért előre lecsupaszította a kocsit, betolta a bontóba az alvázat meg a motort, az alkatrészeket otthon tárolta, míg el nem vitték tőle. Választhatod ezt a megoldást is.

 

A gáz szettet eladni nehéz lesz, mert használt gázszett beépítéséhez nemigen fogja egyik cég sem a nevét adni. Szóval azt is csak maximum alkatrésznek.

Előzmény: extrembmx (17898)
straega Creative Commons License 2012.07.11 0 0 17904

Fakereszt ! Én is sajnálom tényleg jó autó volt, szinte alig van amit nem cseréltél ki benne.

Én kivonatnám ideiglenesen forgalomból így elvileg nem kell fizetni utána semmit.

Előzmény: extrembmx (17898)
Ascer Creative Commons License 2012.07.11 0 0 17903

Bakker....

 

Sajnálom nagyon, szép autó volt, és egyben is volt. De szerencsére nem lett bajotok és ez a lényeg. EZ a legfontosabb. Ha kiderül mi lesz a sorsa szólj mert biztos lesznek dolgok amik érdkelnek.

Előzmény: extrembmx (17898)
flenfer Creative Commons License 2012.07.11 0 0 17902

Előzmény: bocinyuszi (17897)
flenfer Creative Commons License 2012.07.11 0 0 17901

Egy kicsit karcos, 2 részből van, de szét lehet szedni. én 15-ezerért vettem.   

Előzmény: bocinyuszi (17897)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!