Keresés

Részletes keresés

M.Kristòf Creative Commons License 2012.06.15 0 0 9495

Aki tud valami információt a 11.(munkácsi) honvéd gyalogezredről az kérem ossza meg velem köszönöm. Üknagyapám törzsőrmesterként szolgált itt több kitüntetést is kapott pl.: Arany Vitézségi Érdemérem. Részt vett a przemysl-i csatában majd 1917. Márciusában a román fronton éjjeli őrsége alatt lefagyott a lábaujja és amputálni kellett. (Ekkor az egység Udvarhely megyében Magyarosvölgynél volt.) Ennyit tudok sajnos többet nem.

 

Én eddig 1740-es évekig tudtam visszavezetni a családot mivel ekkor telepítették újra a várost és innen már nehéz tovább menni... A családi legenda szerint Erdélyből jöttünk de pontosan honnan azt nem tudni... Valakinek valami ötlete van hogyan tovább? Vagy itt már csak a vak szerencse segíthet? Vagy eddig van és kész innen tovább semmi?

 

 

M.Kristòf Creative Commons License 2012.06.15 0 0 9494

üdv,

 

Valaki esetleg tudna segíteni, hogy a familysearch.org-ra mikor kerül fel a Turai állami anyakönyvezés?

 

Másik kérdés, hogy megtaláltam én ezt a kramerius.cz-t de nem tudok benne eligazodni. Kiírja hogy 543-ik oldalt találom az 1917.07.13-as kiadásban de ott csak 63 oldal van. Ezek a sebesülési listák kikre nézve lettek kiadva? Minden sebesültre vagy csak akiknek nem értesítették a hozzátartozóit?

 

Esetleg ebben megtalálható egy olyan adat melyben csak tüdőgyulladásról ill. tüdőlövésről van szó? Üknagyapámat a bécsi levéltárban sikeresen fellelték de ezekben nincs benne pedig a mellékelt képen 1917.03.29 van ráírva a műtét időpontjának.

 

Köszönöm előre is a segítséget

 

Kristóf

 

 

U.I.: Akinek Tiszapolgári Makókról vagy Turai Surányi ill. Erdélyi családokról van tudomása kérem szóljon nekem. Köszönöm

dirhem Creative Commons License 2012.06.14 0 0 9493

Köszönöm a válaszodat!

Azóta egyik dédapámról kiderült a katonai egysége, Bécsből kaptam választ, egy kórházi elbocsátó papíron maradtak fenn az adatai, a 14. tábori tüzérezrednél szolgált. Ami elég érdekes, mert Jászszentandráson élt, így a IV. hadtest sorozási körzetébe tartozott, mégis egy pozsonyi hadtest alakulatához került. (Amennyire tudom  a lovasságnál meg a tüzérségnél a hadtest egész területéről soroztak, gyalogezredeknél volt külön sorozási körzet).

Másik dédapámról több adathoz jutottam egy helytörténeti könyvből, viszont az ebben talált adatokat nem tudta a bécsi levéltár megerősíteni.

 

Itt meg is említem ezt a könyvet, hátha másnak szüksége lesz rá:

 

Az I. világháborúban elesett gyöngyösi katonák midnegyikéről van leírás az alábbi könyvben(katonai alakulat, halál ideje, helye oka, feleség neve gyerekek száma, stb.), valamint a túlélő Gyöngyösiek neve is fel van sorolva, sajnos itt más adat nem szerepel.

 

Szűcs Gyula: A gyöngyösi hősök aranykönyve 1914-1918.

 

A Széchényi könyvtárban elérhető, valamint a gyöngyösi könyvtár helyismereti részlegében.

 

Előzmény: Prelleg (9481)
Andreas de Szered Creative Commons License 2012.06.14 0 0 9492

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni, ugyanis egy nemes családra bukkantam, és olyat még nem igazán kutattam. A Kempelen-Nagy Iván könyveket már átnéztem, de szerintem még sok forrás van, amelyekből többet tudhatok meg a Bulyovszky családról.

Sóskúton akadtam meg, az első ismert személy Bulovsky Ferenc, aki 1800-ban halt meg, és 1741 körül született, csak azt nem tudom hol. Honnan tudhatok meg többet róluk? A Pest Megyei Levéltárban már kikértem az általuk őrzött anyagokat, de nem hiszem, hogy Ferencről megtudhatok bármit.

A Szluha könyvet még nem néztem, ha valaki megírná nekem, megköszönném. Eredetileg Túróc vármegyei a család (dulici v. gyulafalvi), de átszármaztak Nógrádba.

Előre is köszönöm a segítséget!

 

Andreas

Andreas de Szered Creative Commons License 2012.06.14 0 0 9491

Például a legelső, Aba. Miért nem azt írták a 'Mixt'-hez, hogy 1754-1837?

 

1. Aba:

Szül.: 1837-1891 Ház.: 1837-1895 Hal. : 1837-1892 Mixt.: 1754-1895

Előzmény: rkyra (9489)
3A3a Creative Commons License 2012.06.14 0 0 9490

A mai mormon bovites hozott uj oldalakat is vagy csak kisebb modositasok voltak megint (en nem talaltam ujat...)

rkyra Creative Commons License 2012.06.13 0 0 9489

Település pl.?

Előzmény: Andreas de Szered (9488)
Andreas de Szered Creative Commons License 2012.06.13 0 0 9488

Értem, de néhol az van, hogy az 1700-as évektől 1895-ig, pedig szétválasztva is felsorolják előtte. Elég sok helyen. Azokon a helyeken tényleg vegyes, egészen 1895-ig?

Előzmény: rkyra (9486)
rkyra Creative Commons License 2012.06.13 0 0 9487

Azt tudja valaki, hogy Miskolc-Mindszent egyházi anyakönyvekből van-e másodpéldány Óbudán?

rkyra Creative Commons License 2012.06.13 0 0 9486

Mixt=vegyes. Egy-egy évkörben vegyesen vannak az anyakönyvek.

Előzmény: Andreas de Szered (9485)
Andreas de Szered Creative Commons License 2012.06.13 0 0 9485

Ugyanebben a könyvben az anyakönyvek felsorolásánál mit jelent a 'Mixt'?

Előzmény: Prelleg (9482)
Atomantiii Creative Commons License 2012.06.13 0 0 9484

Amúgy érdemes kifizetni azt a 6 ezer Ft-ot a radindexnél? Mármint utána örökre lehet keresni az adatok között vagy van valami korlátozás?

Előzmény: Prelleg (9483)
Prelleg Creative Commons License 2012.06.12 0 0 9483

Ezen könyvek egyikében lesz majd meg a keresett személy: http://www.radixindex.com/hu/adatbazisok/2/forrasok

Előzmény: akiróm (9461)
Prelleg Creative Commons License 2012.06.12 0 0 9482

A Kálniczky könyv szerint nem.

Előzmény: Andreas de Szered (9473)
Prelleg Creative Commons License 2012.06.12 0 0 9481

1, Ha az illető tiszt volt, akkor előfordulhat, hogy a Hadtörténeti Levéltár iratai közt, esetleg a sematizmusok valamelyikében van róla információ.

http://nagyhaboru.blog.hu/2010/11/29/csaladfakutatas_a_hadtortenelmi_leveltarban

Ha nem volt tiszt, nem halt meg és nem is esett hadifogságba, kevés az esély, hogy találsz róla valamit. A települések iratanyagaiban hogy van-e ilyesmi, nem tudom. A harmincas-negyvenes években néhány megyében készültek az adott megyékről könyvek, melyek személynévtáraiban a települések befolyásosabb tagjainak rövid életrajzai tartalmazni szokták azt is, melyik egységnél szolgáltak. Kutatni lehet még a Reé László által a Merkantil Nyomdánál megjelentetett könyveket is. Ezek a háborút túlélt katonák életrajzait tartalmazzák, és (ha jól emlékszem a tüzérekéről olvastam) a különböző kiadásokban előfordulnak különbségek a névtárakban.

A magyar huszár: a magyar lovaskatona ezer évének története / szerk. Ajtay Endre, Péczely László. Budapest : Reé, [1936] Budapest : Merkantil Ny.

A magyar tüzér: a magyar tüzérség története / szerk. Felszeghy Ferenc, Reé László. Budapest : Reé, [1938] Budapest : Merkantil Ny.

A magyar gyalogság: a magyar gyalogos katona története / szerk. Doromby József, Reé László ; bev. Szurmay Sándor. Budapest : Reé, [1941] Budapest : Merkantil Ny.

2, Arra majd figyelj, hogy a varsányi róm. kat. és evang. lakosok adatait a kb. 200 év alatt nem csak egy település anyakönyveiben vezették, volt, hogy más települések filiája volt Varsány. 

Előzmény: dirhem (9467)
dirhem Creative Commons License 2012.06.11 0 0 9480

Köszönöm a választ!

Igazad lehet, mert a mormonok keresője is Szécsényhez meg Rimóczhoz rakja Varsányt a polgári anyakönyveknél is!

 

Előzmény: a h (9475)
dirhem Creative Commons License 2012.06.11 0 0 9479

Köszönöm a választ!

Előzmény: 3A3a (9476)
Andreas de Szered Creative Commons License 2012.06.11 0 0 9478

Köszi!!

Előzmény: Alexander Demeter (9477)
Alexander Demeter Creative Commons License 2012.06.11 0 0 9477

Igen.

Előzmény: Andreas de Szered (9469)
3A3a Creative Commons License 2012.06.11 0 0 9476

3. Sajat szisztemat kovetnek, bizni kell, hogy a teged erdeklo hamarosan felkerul.

 

Üdv

Előzmény: dirhem (9467)
a h Creative Commons License 2012.06.11 0 0 9475

Csak a két könnyű kérdést lövöm le, az elsőt majd más megválaszolja:)

2. Érdemes a Kálniczky László — Körmendy Lajos — Tuza Csilla: A Magyar Országos Levéltár Filmtárában mikrofilmen őrzött anyakönyvek katalógusa : (Tematikus konspektus) c. munkában keresgélni ( http://www.archivportal.arcanum.hu/mltk/opt/a100322.htm?v=pdf&a=start_mltk itt elérhető), nem néztem meg, de a térkép alapján lehet, hogy Szécsény filiája volt.

3. Én nem tudok semmi publikált rendszerről, és gyanítom, hogy az átlagkutató sem.

Előzmény: dirhem (9467)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.10 0 0 9474

Pontosan nem tudom mettől meddig, de a két falu alkotott valamikor egy egyházközösséget. Én is kutattam Válon...

Előzmény: Andreas de Szered (9473)
Andreas de Szered Creative Commons License 2012.06.10 0 0 9473

Bár most, hogy gondolkodok, eszembe jutott, hogy mi van, ha Vál filiája volt Pázmánd mondjuk 1738-ig. Tud erről valaki valamit? Mert akkor nem is váli, hanem mégiscsak pázmándi volt ez a család...

Köszi!

Előzmény: Andreas de Szered (9471)
Andreas de Szered Creative Commons License 2012.06.10 0 0 9472

Elnézést, 20 km-re van Vál Ráckeresztúrtól.

Előzmény: Andreas de Szered (9471)
Andreas de Szered Creative Commons License 2012.06.10 0 0 9471

Kedves kerkuska!

 

A ráckeresztúri Damach Jánossal kapcsolatban vannak fejlemények, amelyek valószínűleg kizárják a pázmándi eredetet, de a kapcsolatot nem hiszem. Egy 1770-es ráckeresztúri összeírásban találtam meg a családot, ahol Jánosomat 34 évesként írták fel. Mit ad Isten, a 7 km-re lévő Válon pont született 1736-ban egy Domak János. Persze a házassági meg a halálozási kell még, de ez már bíztató.

Tehát köszönöm a segítőkészséget!

 

Andreas

Előzmény: Törölt nick (9423)
Andreas de Szered Creative Commons License 2012.06.10 0 0 9470

Szia H.K.F.!

 

Múlt hónapban jöttem elő a Libertinus kérdéssel. Nos megoldódott vagy legalábbis annyival egészült ki a dolog, hogy az illető apja nemes volt. Akkor marad az a magyarázat, hogy nem igazolta a fiú a nemességét vagy valami ilyesmi, de az biztos, hogy nem lett belőle jobbágy. Amúgy a családnév Verner, a nemes apa pedig Antal. 1746 körül született valahol...

 

Andreas

Előzmény: H.K.F. (9430)
Andreas de Szered Creative Commons License 2012.06.10 0 0 9469

Kedves Alexander Demeter!

 

Tehát akkor megerősíted, hogy bizonyosan Martinus Posmeg feleségéről van szó? Jó lenne most egy igen :)

 

Köszi!

Előzmény: Alexander Demeter (9468)
Alexander Demeter Creative Commons License 2012.06.10 0 0 9468

Relicta vidua = hátrahagyott ózvegy

 

Ebből a 'vidua' az özvegy.

A kifejezés mindiog nőre vonatkozik, de szokták csak a relicta - hátrahagyott kifejezést magában alkalmazni, 'özvegy' értelemben.

Előzmény: vörösvári (9465)
dirhem Creative Commons License 2012.06.10 0 0 9467

Tisztelt Kollégák!

Nem oylan rég kezdtem családfakutatással foglakozni, szeretnék tanácsot kérni néhány kérdésben:

 

1. Hol érdemes kutatni, ha arra lennék kíváncsi, hogy egy adott személy melyik ezredhez vonult be az I.világháborúban, vagy még a háború előtt kötelező katonai szolgálatra az Osztrák-Magyar Monarchiában? Előfordulhatnak-e ilyen listák az egyes települések iratanyagában(tanácsi iratok, alispáni jelentések stb.)? (Nem az elesettekről, hanem a bevonultakról). A katonai egységek iratanyagában a Hadtörténeti Levéltárban  Budapesten érdemes ilyen irányban kutakodni?

 

2. Egyik felmenőm halotti anykönyvében születési helynek Varsány (Nógrád  megye) van bejegyezve .  A MOL mikrofilm keresőjében nem találok iylen települést(római katolikus személyről van szó). Tudja esteleg valaki hol érdemes kerenem Varsányról születési adatokat?

 

3.A mormon egyház oldalán a polgári anyakönyveknél van-e valamilyen szisztéma, rend hogy milyen sorrendben kerülnek fel az oldalra? (Jászszentandrás község halotti anyakönyvei pl. 1911-ig vannak fenn, jó lenne tudni számíthatok-e a közeljövőben a folytatásra, vagy utazzak el inkább Szolnokra a levéltárba).

 

Előre is köszönöm, ha valaki tud segíteni valamely kérdésben!

 

 

 

Andreas de Szered Creative Commons License 2012.06.10 0 0 9466

Igen, és ezt bizonyítja az is, hogy a 'quondam' jelentése hajdan, régen, valamikor azaz 'néhai'. Az én olvasatomban így szól: "néhai Posmeg Márton özvegye..."

Előzmény: vörösvári (9465)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!