Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

loggol 2012. jún. 4. Creative Commons License 16607

Az egyik fok (Balling), a másik százalék (alkohol). Durván hármas szorzóval számolhatsz. (Barnánál többel mint a világosnál.)

Az említett szakirodalmat (Hagymásy András: Prágai kocsmakalauz) minden elfogultság mellett én is ajánlom.

Előzmény: csomotamas (16605)
OPi 2012. jún. 4. Creative Commons License 16606

Libeň pl. http://www.pragaikocsmakalauz.hu/reszletek.html#ho

{ a fennt említett szakirodalom beszerzése amúgy is ajánlott erősen }

Előzmény: csomotamas (16605)
csomotamas 2012. jún. 3. Creative Commons License 16605

Köszönöm a segítséget.

Lebuktam. Nem sok cseh sört ittam eddig, és örülök, hogy most tanultam e téren...a százalékot is illetően. Meg fogom figyelni. Egyszer volt szerencsém Belgiumhoz. Ott kollégámat "megütötte" egy korsó sör, 12%-ra emlékszem...de ezek után már nem tudom az a százalék mire utalt. Ebből indultam ki. Kultúráltan szeretném megízlelni a cseh söröket, természetesen nem berúgni. 

A Morva veréb nekem szimpatikus. Szerintem nejemnek is tetszeni fog. Sajnos válaszotokat nem mutathatom meg neki...csak annyit tud, hogy megyünk valahova. Prágáról álmodozott régebben, akkor erre mondom inkább, hogy remélem a meglepetésem "ütős" lesz. 

Havelska korunát már be is jelöltem a Google Earthon. (a koordinátákat beteszem a telefonomba) A honlapjukat is megtaláltam, sőt a fényképet is a Morva verébről. Nagyot nyeltem, tetszik (105 CZK). Közben egyre többet olvasok vissza, és kigyűjtöttem olyanokat, mint kilőtt szem, víziló, kandúrhoz, medvebocsokhoz, tigris stb. Mindet bejelöltem, és a bőség zavara. Azt hiszem amelyik éppen útba esik oda nézünk be. Valahogyan be kellene osztanom, mert Prága is érdekel. Sajnálom, hogy csak 3 napra megyek. Azt a "Libent" még nem értem, de majd utána nézek.

Gondolkodtam, hogy a szállásnál keressek ingyenes parkolót, hiszen csak letenném, majd harmadnap beleülnék, de sok helyről az jön le, hogy kockázatos a parkolás közterületen. Naívan gondolnám, hogy nem rázósabb, mint nálunk a fővárosban, de mivel nem saját autóval megyek, gondoltam nem kockáztatok. Azért még gondolkodom a dolgon.

Borravaló adása hasonló mint nálunk? Elvárják, ajánlott, vagy esetleg sértésnek veszik?

Belépők szempontjából találok ilyet, hogy kis-kör, nagy-kör...érdemes valamelyiket megvenni? Hol keressem?

Fényképezésért külön kell fizetni a frekventált helyeken?

Minden hasznos infót szívesen veszek. Lehet, olyanokat kérdezek, amit már rengetegen feltettek, ha van időm olvasgatok vissza, de talán új információ is előbukkanhat ami másnak is hasznos. Nyugodtan írjatok, megpróbálom beépíteni az utunkba. 

szedipet 2012. jún. 3. Creative Commons License 16604

"... Nektek köszönhetően már tudom, hol parkoljak (P+R C metró Opatov megálló)..."

Szerintem a szálló környékén parkolhatsz ingyen az utcán.

Előzmény: csomotamas (16601)
vjano 2012. jún. 3. Creative Commons License 16603

"....sörök is ütősek százalékban..."

A sörök:

nem százalékban, hanem ízben, zamatban, tisztaságban és valami különös vonzerőben "ütősek" ami miatt minduntalan visszatérünk (én már kb. 35 éve...)

Ételek:

az én kedvencem pl. a Morva veréb (Moravský vrabec), ami nem veréb, hanem sertéssült "verébnyi" darabokban, párolt káposztával (zeli) és knédlivel (knedlík)

A cseh klasszikus a "Knedlo – vepřo – zelo" sertéssült párolt káposztával knédlivel.

A belvárosban talán a Havelska korunát ajánlanám, ami  a prágai belvároshoz képest elfogadható áron adja a cseh klasszikusokat.

(vidéken ill. külvárosban u.ezeket kb. 60%-on  kapod.... de elsőre feleséggel mégse ajánlhatjuk Libeň-t-:)

loggol 2012. jún. 3. Creative Commons License 16602

"Jahhh, és hallottam, hogy a sörök is ütősek százalékban."

Nem térnek el alapvetően az idehaza kapható sörökétől. Mi sem azért rúgunk be, mert erősek a sörök, legfeljebb azért mert sokat iszunk. (Ha egy sörön az látod, hogy pl. 12 fokos, az nem az alkoholfok, hanem az erjesztés előtti szárazanyag-tartalom -- Balling fok).

De az átlagsörnél (klasszikus söröknél) nagyobb alkoholtartalmú pl. a PU újonnan bevezetett Master sörcsaládja, abból is leginkább a Tmavy. Ez viszonylag kevés helyen kapható.

csomotamas 2012. jún. 2. Creative Commons License 16601

Üdvözlök mindenkit a topikban.

Sok információt kaptam az előzmények elolvasásával. Autóval mennénk egy hét múlva. Nektek köszönhetően már tudom, hol parkoljak (P+R C metró Opatov megálló), hol sörözzek ( Fekete Ökör) stb. Szeretnék még kérdezni tőletek egy-két dolgot.

A C+P parkolóban OK behajtok. Ott van valaki személyzet, akivel rendeznem kell valamit, vagy csak az automata. Az automatánál vételezzek parkolójegyet, amit majd 3 nap múlva leadok a kasszánál? Olvastam „BKV” kedvezményről, ami a parkoló jeggyel érvényes. Valóban ugyanannál az automatánál kell váltanom, ahol a parkolójegyet? A „budai oldalon” lenne a hotelünk. Tehát, hogy eljussak oda, át kell majd szállnom a belvárosban villamosra.  A parkolóban váltható kedvezményes „BKV” jeggyel átszállhatok, és ugyanígy vissza is három nap múlva? Vagy az csak egyszeri, egy vonalra vonatkozik, tehát a belvárosig, majd ott kell vennem másik jegyet? Azt is olvastam, hogy nem ajánlott lógni, nem is akarok. Majd belerázódom, de a kezdeti lépéseknél nem akarok hibázni. Ezért kérném segítségeteket.

A siklót érdemes beilleszteni a programok közé? Olvastam, hogy a „BKV” jegy jó oda. Melyik, az átszállós, vagy valami speciális?

A várban nagy a forgalom. Minden napszakban, vagy valaki tapasztalt már valami kedvezőbb napszakot, időpontot?

Az étteremajánlatokat, és oldalakat is böngészem, de a cseh nyelvet, azt akár csukott szemmel is nézhetném…semmit nem mond nekem. Az étlapok esetében előfordul magyar nyelvű is, vagy csak világnyelv? Vagy az sem? Kérdezném, hogy ki mit ajánlana, mi a speciális, mégsem aranyáron futó étek…,de gondolom a válasz az, hogy ízlések és pofonok. Ez igaz, de hátha kedvet kapok valamelyikre. Azt hiszem, olvastam valahol hasonlókat itt a fórumon, de akkor még nem jegyzeteltem azokat, most meg nem szeretném újra olvasni.

A The Bridge hotelban szállunk meg. Csak egy érintőleges hozzászólást találtam itt a fórumon. Valaki megszállt már ott? Amennyiben valaki ismeri, majd akkor még kérdeznék.

Mint írtam, tervezek éttermet, sörözőt…ez csak természetes, végre mondhatom, „hogy muszáj megkóstolnom mindegyik sört”… Erről jut eszembe, nejemnek ez az út meglepetés lesz, ezért próbálom körültekintően megszervezni, remélem „ütős” lesz. Jahhh, és hallottam, hogy a sörök is ütősek százalékban. Már nagyon várom, persze a város nevezetességeit is. Az étkezéssel kapcsolatban, megkóstolnék valami „Lacipecsenyés” félét is az Ő ízeikkel. A belvárosban, van valami egyszerű, beállós, vagy csak pados, mint itthon?

Melyik időjárásjós oldal lehet a legmegbízhatóbb? Egyelőre rossz idő ígérkezik, de lesném az „igazit”, ha van olyan.

Lennének még kérdéseim, de azok még nem születtek meg, csak most kezdem felfogni, hogy már nincs egy hét hátra.

Előre is köszönöm a segítséget.

OPi 2012. jún. 2. Creative Commons License 16600
loggol 2012. máj. 31. Creative Commons License 16599

Egy könyv azoknak, akiknek Prágáról leginkább a sör jut az eszükbe: megjelent Jack London Alkoholmámorban című könyve a neves kocsmográfus ajánlásával.

„Jack London oly érzékletesen ábrázolja a kocsmák közösség(de)formáló világát, oly plasztikusan mutatja be az alkohol személyiség(le)építő hatásait, oly kézzelfoghatóan festi le saját testi és lelki kínjainak gyönyöreit, oly pátosszal értekezik a zsugorodó alkotói elme alkohol általi főnixszárnyalásáról, oly mértékű odaadással magasztalja az alkoholizmus mindent felperzselő fenséges fertőjét, oly kívánatossá teszi az élet nevű halálos betegség éber nirvánában való átvegetálását, hogy az olvasó a végére kedvet kap mindezt a szörnyűséget saját irhájának mentése érdekében azonnal kipróbálni…”

Hagymásy András kocsmográfus,

a Prágai kocsmakalauz című könyv szerzője

OPi 2012. máj. 28. Creative Commons License 16598

{ ülnék én már szívesen, de június sajnos felejtős . . . }

Előzmény: loggol (16597)
loggol 2012. máj. 27. Creative Commons License 16597

Elég borongós időnek tűnik. Ilyenkor be kell ülni egy kocsmába, nehogy elázzunk...

Előzmény: OPi (16594)
loggol 2012. máj. 27. Creative Commons License 16596

Köszönöm, ezt én nem tudtam.
A napijegy hogy van csehül?

Előzmény: 630518 (16595)
630518 2012. máj. 27. Creative Commons License 16595

A METRO kártyát elfogadják,ott ahol Metro áruház van! Csak napijegyet kell kérni a recepciónál! 

Előzmény: loggol (16586)
OPi 2012. máj. 27. Creative Commons License 16594

Tycho Brache 2012. máj. 24. Creative Commons License 16593

Jövő hétvége?

Előzmény: OPi (16588)
OPi 2012. máj. 23. Creative Commons License 16592

Ennyire futotta:  dualis straropramen

Előzmény: vjano (16590)
OPi 2012. máj. 23. Creative Commons License 16591

. . . hmmm, elő is kell vennem a tigrises korsómat, és teletöltenem Pislner Urquell-el . . .

Előzmény: vjano (16590)
vjano 2012. máj. 23. Creative Commons License 16590

Előzmény: vjano (16589)
vjano 2012. máj. 23. Creative Commons License 16589

Komoly ember ilyen apróságok miatt:

1. nem aggódik

2. nem változtat sörözési szokásain:-)

Előzmény: OPi (16585)
OPi 2012. máj. 23. Creative Commons License 16588

nem rossz ötlet, Tychoval kellene ötletelni kicsit az időpontról

Előzmény: loggol (16587)
loggol 2012. máj. 23. Creative Commons License 16587

Ne aggódj, inkább az emelésig menjünk ki.

Előzmény: OPi (16585)
loggol 2012. máj. 23. Creative Commons License 16586

Az én kártyámra az írva, hogy "Metro Kereskedelmi Kft." tulajdona. Ebből arra jövetkeztetnék, hogy csak itthon használhatod.

Előzmény: szedipet (16584)
OPi 2012. máj. 23. Creative Commons License 16585
szedipet 2012. máj. 16. Creative Commons License 16584

És milyen igazad van ...

Megnézem nálunk a Tescóban (bár nem emlékszem rá).

Párkányban is csak a 10° és a 12° világos szokott lenni, de 3-4 hónapja azt se látom. Viszont Master Polotmavý 13° van. Igaz 1.14 EUR!

Köszi az ötletet!

Nézegettem a kinti reklámújságokat, ott a Makroban (Metro) van a legnagyobb választék és talán a legjobb ár.

Szerintetek ott lehet vásárolni? (Itthoni Metro kártyával?)

Előzmény: vjano (16583)
vjano 2012. máj. 16. Creative Commons License 16583

Barna Budvar: azért  mielőtt elindulsz nézz körül itthon is, pl. nálunk (Tatán) a Tescóban is mindig van barna, és jó áron is gyakran.

Így a helyet más, itthon be nem szerezhető finomságokkal is kitöltheted a csomagtartóban...:-)

Előzmény: szedipet (16572)
loggol 2012. máj. 16. Creative Commons License 16582

Én sem használtam még, de valójában logikus elnevezés. A Wikipedia azt írja a szemináriumról: "... a hallgatók aktív részvételével történik a szeminárium anyagának az elsajátítása". És ugyan mi is lehet egy kocsmában az "aktív részvétel", és mi "az anyag elsajátítása"?

Halványuló emlékeim szerint a szemináriumokon beszélgettünk. Egyrészt egymással. Másrészt egy személy fontosabb volt a többieknél, nem tartozott a szűken vett társasághoz, de ő határozta meg a szeminárium menetét, és ha ő megszólalt, rá általában mindenki figyelt. Őt hívhatták pincérnek?

Előzmény: Tycho Brache (16580)
loggol 2012. máj. 16. Creative Commons License 16581

Ezek szerint két étkezéssel és 20 sörrel számolsz. Rendben.

Előzmény: Hendo1985 (16578)
Tycho Brache 2012. máj. 15. Creative Commons License 16580

Ünnepélyes szemináriumnak még sosem neveztem azt, hogy elmegyünk és beb*szunk. De tetszik a szakkifejezés, alkalmazni fogom!

Előzmény: alineakiado (16573)
vjano 2012. máj. 14. Creative Commons License 16579

Ha nem a Vár-Károly híd-Óváros tér vonal lehúzos helyeibe mész, akkor igen.

Előzmény: Hendo1985 (16578)
Hendo1985 2012. máj. 14. Creative Commons License 16578

ezek belvárosi árak?vagy a külvárosi tesco sör árai? :-)

kb 12 ft most egy korona,ezek szerint 1000 koronából már jól fogom magam érezni? :-)