Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Donci62 Creative Commons License 8 órája 0 0 263383

Van-e jelentősége a bal oldali dekli alatti papír tömítésnek (ami alatt a kuplung, variátor, ékszíj stb. található) a víz és porvédelmen kívül, illetve kiváltható-e ha összeszereléskor pasztával helyettesítjük?

jakuza80 Creative Commons License 15 órája 0 0 263382

A karbiba menő, és az onnan induló cső is hibátlan, falsot ott nem szív. De van a karbin egy gyorsgáz "pöcök", amit full gáznál benyomna  valami, na nem is éri el az a valami...

Előzmény: jakuza80 (263381)
jakuza80 Creative Commons License 16 órája 0 0 263381

A motor 3.000 km-t futott. Gyönyörűen jár, csendes, erős. Bármikor pöccre indul, de nincs alapjárata , csak pár másodpercig. Szivató is fura, összevissza működik. Menet közben minden ok, de melegen is ha megállok, pár másodperc múlva leáll. Akkor is azonnal indul..

Előzmény: bogyo112 (263380)
bogyo112 Creative Commons License 17 órája 0 0 263380

A hibajelenség ismerős, én is ezzel küzdök (gyári, ellenőrzött, hibátlan karburátorokkal). Egyelőre nem tudom a megoldást rá...   Sajnos egyéb okokból felmerült a kompresszióvesztés, szelepbeégés réme is.

Előzmény: jakuza80 (263379)
jakuza80 Creative Commons License 18 órája 0 0 263379

Üdv!

Sikerült elvinnem szerelőhöz a Hyosung GA 125 Cruisert. 

Hiba az volt, hogy se hidegen, se melegen nem volt alapjárat. Amúgy minden rendben.

Szétszedte a karbit, átmosta, stb. Összerakás után már kezdte mondani, hogy ez nem a gyári lehet, meg kettőből lett összerakva. Beállítani sem tudta, mert csak 2 állapot van: vagy nincs alapjárat, vagy kb 4000. 

Új karbi nem létezik, bontott is csak 2-3 ebayen, de az meg lutri.

Más karbit nem lehet feltenni? Vagy ez mitől függ? Itt van pár kép a gyári karbiról:

tcaoe Creative Commons License 18 órája 0 0 263378

A közepessel ötezer-hatezer körül fog elindulni. Az elég magas fordulatszám, a gyári 3400 körül van. Egy sima sportkipufogóhoz bőven jók a gyári kuplungrugók, az erősebbel ugyan jobban fog indulni, de lassan menni szenvedés lesz.

Előzmény: bandi36 (263377)
bandi36 Creative Commons License 20 órája 0 0 263377

Értem.Csak egy sportkipufogó van,ami nem gyári rajta.Így a görgők is könnyebbek benne.Nem tudom ez befolyásolhatja,hogy mekkora rugó kell?

Előzmény: tcaoe (263376)
tcaoe Creative Commons License 1 napja 0 0 263376

Tökmindegy melyik, mind normális, de a gyári motorhoz úgyis csak a leggyengébb jó, tehát én egy gyári, vagy gyári kuplunghoz való utángyártott készletet vennék. Így lesz két készlet teljesen fölösleges rugód.

Előzmény: bandi36 (263375)
bandi36 Creative Commons License 1 napja 0 0 263375

Köszi a választ.Az S6-ról mi a véleményed?Érdemes megvenni?

Előzmény: tcaoe (263374)
tcaoe Creative Commons License 1 napja 0 0 263374

Be lehet építeni, a 32 mm hosszút könnyebb egy kicsit, az hamarabb is nyit.

Előzmény: bandi36 (263373)
bandi36 Creative Commons License 1 napja 0 0 263373

Sziasztok!Van egy Piaggio blokkos50ccm Gilera Runnerem.Kuplung kisrugót szeretnék cserélni benne.Viszont találtam 32mm és 30,5mm hosszút is.Mindkettőre azt írták,hogy jó bele.Tényleg nem gond a különbség?Melyik lehet a gyári méret?

http://www.egumotors.hu/4269-kuplung/3283-stage6-kisrugo-keszlet-piaggio/peugeot.html

http://www.egumotors.hu/3385-kuplung/5726-motoforce-racing-kuplung-v.2-rugokeszlet.html

http://www.egumotors.hu/4269-kuplung/3565-malossi-kuplungrugo-szett-piaggio/honda/kymco/peugeot.html

GARFIELD Creative Commons License 2 napja 0 0 263372

Nekem van egy jó eladó robogóm.... 50 köbcentins peugeot, nem tuningolt, nem széteső, megy. Csak megvettem a 125-öst, így nem kell :)

Előzmény: laller44 (263364)
Zsoltigcv Creative Commons License 2 napja 0 0 263371

Köszönöm!!!

Előzmény: Donci62 (263370)
Donci62 Creative Commons License 2 napja 0 0 263370

NGK  BPR7HS a kézikönyve szerint.

Előzmény: Zsoltigcv (263369)
Zsoltigcv Creative Commons License 2 napja 0 0 263369

Üdv azt szerem kérdezni hogy yamaha bws 50,full gyári mocihoz milyen gyújtó gyertya használandó??

Donci62 Creative Commons License 2 napja 0 0 263368

Az rendben van, hogy a szerződött partnerei adatait kezelheti a megfelelő adatvédelmi szabályok betartásával, de mi közük lenne az említett esetben egy másik fél (vevő) adataihoz.

Előzmény: foveon (263367)
foveon Creative Commons License 2 napja 0 0 263367

sztem a biztositok jogosultak adatkezelesre es van ra szabalyzatuk meg engdelyuk igy tarthatjak nyilvan. persze lehet hogy nem, nem neztem meg utana de igy kene mukodnie.

Előzmény: lapar (263366)
lapar Creative Commons License 2 napja 0 0 263366

"jogosulatlanul kiadom egy harmadik személy (a vevőm) adatait a biztosítónak. "

Ez semmi ahhoz képest, hogy pl. az Elmü lakás vásárlás esetén több (10) milliós szerződést akar másolgatni, ahhoz, hogy ajövőben az új ügyfél fizethesse a számlát.

Lehet mellékelni a biztosítónak is kitakart adatokkal a szerződést (persze, csak ami számára nem lényeges adat)

Előzmény: Donci62 (263361)
Roadkill Creative Commons License 2 napja 0 0 263365

Piaggio liberty, aprilia scarabeo-val próbálkozz.

De előre szólok: nagyon sok az igény.

Eleve a 100 ezer egy komoly határ, ami alatt turkálnod kell a romok közt. Ha egy értelmesbe belenyúlsz ami 5 ezren belül nem esik atomjaira már tedd össze a kezed.

Aztán meg megbízható, könnyű alkatrészt szerezni és még olcsó is legyen...háát, a motor használtpiaci árához képest lehet nem fognak tetszeni az alkatrészárak.

Előzmény: laller44 (263364)
laller44 Creative Commons License 3 napja 0 0 263364

Sziasztok! Robogót szeretnék vásárolni a közeljövőben és ehhez szeretném kérni a segítségeteket, tanácsaitokat. Abszolút városi használat 5-10 km naponta autó kiváltására. Szeretnék egy olyan motort amivel könnyen lehet tartani a városi forgalom ritmusát, illetve fontos a megbízhatósága és az olcsó és könnyen beszerezhető alkatrészek. Inkább két ütem mint 4. Kb. 100e  forint a keret.  Előre is köszönöm a segítségeteket! 

Donci62 Creative Commons License 3 napja 0 0 263363

Köszi, azt hiszem az lesz a biztos.

Van is itthon egy 4 példányos formanyomtatvány.

Előzmény: Roadkill (263362)
Roadkill Creative Commons License 3 napja 0 0 263362

Szerintem egyik formának sincs következménye, mivel smkp-nál nincs bónuszrendszer, és kötelező biztosítás is csak akkor kell rá ha közúton használod. (Ha nem kötsz rá akkor nem közlekedhetsz vele közúton, de azon kívül azt csinálsz vele amit akarsz: szabályt nem sértesz.)

Mikor lemondtam az smkp biztosításom, emlékeim szerint visszafizették arra is a további már befizetett díjrészletet, tehát csak ezért a pár száz/ezer forintért is érdemes.

Írjatok egy rendes adásvételit, az a biztos módja mindkét fél szempontjából.

Előzmény: Donci62 (263361)
Donci62 Creative Commons License 3 napja 0 0 263361

Sejtettem.

Csak az zavar ebben a dologban, hogy így, úgymond jogosulatlanul kiadom egy harmadik személy (a vevőm) adatait a biztosítónak. 

Előzmény: lapar (263360)
lapar Creative Commons License 3 napja 0 0 263360

Tudtommal elég akármilyen adásvételi, de nem árt minél komolyabbat kreálni, minél több adattal. A biztosítónál be kell jelenteni az eladást, csatolni az adásvételit (általában E-mailban is műxik a dolog) a sima nem fizetés nem javasolt. Ha be van fizetve az éves díj, akkor visszautalják a lóvét, v. jóváírják a másik (új) biztosításban, legalábbis gépjárműveknél így működött a dolog, gondolom, smkp-nál is.

Előzmény: Donci62 (263358)
SZ.LUI Creative Commons License 3 napja 0 0 263359

Szia,

Pont most adtam el az 50 cc. robimat. Rendes motor adásvételit töltöttünk. Azzal csattogtam be a biztosítóhoz lemondani a kötelezőt, tulajdonosváltás miatt.

Előzmény: Donci62 (263358)
Donci62 Creative Commons License 3 napja 0 0 263358

50 ccm robogó eladásánál kell olyan 4 példányos formanyomtatvány adás-vételit kitölteni, mint rendszámos járművek esetén, vagy elég valami sima kézzel írott adás-vételről szóló papír?

Le kell valahogy jelenteni a biztosítónál a tulajdonosváltást, vagy elég bejelenteni azt, hogy nem kívánom tovább a biztosítást igénybe venni, vagy elég csak nem fizetni tovább az esedékes díjat?

lapar Creative Commons License 3 napja 0 0 263357

Ez mind igaz, nem is mondtam, hogy ez jó módszer, és azt sem, hogy Ö így csinálja.

Én így kockáztatnék,(ha ebben a helyzetben lennék, szerencsére nem vagyok) talán a hamisított jóhiszemüség mentség lehet valamire.

A biztosításban is teljesen igazad van, még akkor sem nagyon akarnak fizetni, amikor tényleg kellene.

Előzmény: foveon (263356)
foveon Creative Commons License 3 napja 0 0 263356

a biztositot nem fogja rdekelni a magyarazas mert azt keresik hogy mikent ne ok fizessenek es ebben igen hatekonyak ;)

ecer volt itt egy srac aki leirta hogy jarta meg egy ilyen rendszam nelkuli 125-ossel, okozott valami nem tul nagy balesetet, de nem tudott lelecelni a helyszinrol. a vilag osszes xarjat ranyomtak, talan valami 800e lett a vege, mert mindent o fizetett, eljarasi koltsegeket, birsagokat, szabalysertesit, okirathamisitas, biztositasi csalas, okozott kar megterites (hogy a sajatrol ne is szoljunk), szoval kicsit lehet sporolni de jo nagyot bukni ha nem sikeredik a mutatvany.

Előzmény: lapar (263354)
Quattroman Creative Commons License 3 napja 0 0 263355

az is okirat hamisítás, és ha nemlétező személy nemlétező adatai szerepelnek rajta akkor Te vagy a hibás  mert ellenőrizted az adatok valódiságát...

Előzmény: lapar (263354)
lapar Creative Commons License 3 napja 0 0 263354

Én, ha rá lennék szorulva ilyesmire, akkor írnék (hamisítanék) egy adásvételit, hogy vettem Kanifaszi Gusztitól egy 50 ccm-es segédmotor kerékpárt. Bukta esetén ez se biztos, hogy kihúz a szarból, de magyarázkodára alkalmas.

Előzmény: Gepesz35 (263346)