Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Roadkill Creative Commons License 45 perce 0 0 263573

"Pl. te is nyilván nem véletlenül toltál be egy használtat"

Azért toltam be használtat mert hőzöngtél az olx-en. Amúgy heidenauba K58 mintával nincs.

Nem értem honnan jött, hogy meg akartad velem osztani, hogy ilyen gumi mennyire ritka. De ha már akartad ezzel pont nem volt nehéz vitáznom mivel pont akartam is ilyet venni anno.:)

"Maradjunk annyiban, hogy a 2T Vinoba befér hátra a 90/90 és a 100/80 is."

Ebben maradhatunk.

Előzmény: tcaoe (263572)
tcaoe Creative Commons License 1,5 órája 0 0 263572

Mit is tudunk meg egy olyan Jogról, amin nincs hátsó sárvédő?

Közben megnéztem, pont ilyen Vinora keres gumit a kolléga, amin pont így nincs sárvédő.

Emlékeztem én, hogy mintha fekvő minát emlegetett volna, de egy pillanatig bedőltem annak, hogy egy 4T Vinot linkeltél nagy okosan, a 4T Jogon meg pont ugyanolyan van, de annak bizony a 90/90-es gumija fölött van két centi hely még.

Namost a nem nagyon van, az azt jelenti, hogy nem nagyon van. Pl. te is nyilván nem véletlenül toltál be egy használtat, jó esetben egy-két típust találni újban, míg 100/80-ból van húszféle.

Maradjunk annyiban, hogy a 2T Vinoba befér hátra a 90/90 és a 100/80 is.

Foglaljuk össze: ott vagyunk, hogy a két sudár platánfa alatt összetákolt suzukid nem mond semmit arról, hogy egy Yamahába mekkora gumi fér. Van olyan érved, ami ennek ellen tudna mondani?

Előzmény: Roadkill (263571)
Roadkill Creative Commons License 2 órája 0 0 263571

Na, szóval már láttál jogot csak nem emlékszel milyen. Legalább a márka stimmel, ez is haladás.

Segítek emlékezni erre is egy olx-es képpel:

Meg ha ennyire szereted az olx-et linkelek neked róla egy 110/90-10-es gumit is, csak mert nincs.

Előzmény: tcaoe (263570)
tcaoe Creative Commons License 2 órája 0 0 263570

Hmm? Én nem azt mondtam, hogy a 120/90 fér be oda, hanem azt, hogy a 120.

Másrészt a rossz hír az, hogy a 100/90 simán befér minden jogba (de valószínűleg a 110/80 is, merugye két centi, 110/90 meg nem nagyon van tízesben).

Ami ugye csak kopottan, leeresztve. Mármint szerinted, aki túrtál egy képet az OLX-ről.:)

Előzmény: Roadkill (263569)
Roadkill Creative Commons License 2 órája 0 0 263569

"Már ha láttál ilyet élőben."

Ha nem láttam akkor még 3 is, ugye? Mert az előbb még a 120-as is befért oda.:)

Benned ritkán csalódni.

Előzmény: tcaoe (263568)
tcaoe Creative Commons License 3 órája 0 0 263568

Ügyes választás volt, ennél minimum 2 centi van a sárvédő és a 90/90-es gumi között.

Már ha láttál ilyet élőben.

Előzmény: Roadkill (263567)
Roadkill Creative Commons License 3 órája 0 0 263567

Nem, mert kb ugyanúgy van a kerék felett egy belső műanyag sárvédő. Attól nem fog elférni.

Mutatok képet, hogy láss is egyet életedben:

Előzmény: tcaoe (263566)
tcaoe Creative Commons License 6 órája 0 0 263566

Az nem baj, hogy ez nem egy három darabból tákolt Suzuki, hanem egy Yamaha?:) Hátul valószínűleg a 120 is elfér (bár nem jó, mert nehezen fordul vele), az első a kérdéses.

Előzmény: Roadkill (263565)
Roadkill Creative Commons License 6 órája 0 0 263565

100/90 már nagyon necces, nem ajánlanám próbálkozni vele.

Sokáig jártam olyannal (az enyém is 80/90-10 volt gyárilag), de hátra felrakáskor le kellett teljesen eresztenem és fizikai erőszakot alkalmaznom. A helyén is nagyjából éppen csak azért fért el, mert már kopott volt.

Előzmény: Jonny Sniper (263558)
Carli Harper Creative Commons License 7 órája 0 0 263564

üdv . tanácsot kérnék kymco  robogomal az a probléma hogy ha felkapcsoloma filágitást ojan mintha elmene a szikra fulad. durog. majd leál. milehet a probléma?

jester0926 Creative Commons License 8 órája 0 0 263563

Michelin Power Pure 2CT, ragad, mint a rágó. :)

Előzmény: Jonny Sniper (263561)
tcaoe Creative Commons License 8 órája 0 0 263562

Ilyen kicsiben bármelyik márkás. A legolcsóbb valószínűleg a ContiGo lesz.

Előzmény: Jonny Sniper (263561)
Jonny Sniper Creative Commons License 9 órája 0 0 263561

Van egyébként preferált márka vagy típus? Autóknál vannak prekoncepióim és valós tapasztalataim is,

de motor/robogó gumikkal kapcsolatban nem vagyok képben.

Előzmény: lapar (263560)
lapar Creative Commons License 11 órája 0 0 263560

"És ott magasság miért nincs megadva?"

Mert az a 100 % a diagonál guminál.

tcaoe Creative Commons License 12 órája 0 0 263559

Ezek keskenyebbek, de igen, colos.

Michelinből biztosan van 80/90 is, de nézd meg, ha elfér a 90/90, az is jó lesz.

Jonny Sniper Creative Commons License 12 órája 0 0 263558

Azt nézem, hogy elméletileg a gyári mérete a Vino-nak 80/90 10"

Külföldi fórumokon azt olvastam, hogy sokan előre 3/10-eset, hátulra 3,5/10-es kereket tesznek.

A 80/90 10" esetében gondolom cm-ben megadott szélesség/magasság, mint a kocsiknál.

A másik típusú méretnél a 3 illetve a 3,5 az collban szélesség? És ott magasság miért nincs megadva?

Egyébként 80/90-es abroncs nem is nagyon létezik. Helyette pl a 90/90 vagy esetleg a 100/90 felrakható?

Üdv,

JS

Előzmény: tcaoe (263557)
tcaoe Creative Commons License 14 órája 0 1 263557

Ez gyanítom, hogy jól teszed.:)

Előzmény: Jonny Sniper (263555)
Jonny Sniper Creative Commons License 14 órája 0 0 263556

Egyébként a zebrák pont nem gázosak....ami nekem feltűnt, az a felezők egy része, meg pl a Bajcsy-n, Soroksárin a BUSZ feliratok a sávban....nem vészes, csak fura volt elsőre.

Előzmény: Roadkill (263554)
Jonny Sniper Creative Commons License 14 órája 0 0 263555

Import robogó, megnéztem rajta a gumikat.  :)

DOT számig nem jutottam, azt majd munka után.(érdekel a kora)

Ami tuti, az az, hogy elöl Gumonder abroncs van rajta, made in Taiwan, európában nem is nagyon kapható.

Hátul valami Jetty vagy mi, de nagyon az az érzésem, hogy annak ellenére, hogy nem kopottak, ezeket lecserélem.

Előzmény: Roadkill (263554)
Roadkill Creative Commons License 15 órája 0 0 263554

Úgy általában nyilván nem a zebra felfestésén kell megpróbálni az utolsó 1 másodpercet megnyerni, de a 10-es kerekű letsemmel sosem zavartak a felfestések/jelek. Kivéve a Pesten extrém ritka igazán vastagokat, mert az úthibákat a nulla futóművével és általam használt keréknyomással egyáltalán nem vette jól. Szóval a tied ha jól veszi az úthibákat, csak az marad, hogy csúszik.

És akkor tényleg durván szar gumi lehet rajta, mert én erre egy forintot nem költöttem végig: mások által már ledobott gumikat koptattam el.

Előzmény: Jonny Sniper (263552)
lapar Creative Commons License 17 órája 0 0 263553

"pl a buszsávban lévő feliratokon olyan, intha picit meg-meg csúszna a motor"

Azok a jelek , csíkok, amik nem festéssel készülnek (ragasztás, v. valami más anyag az aszfaltban) más motort is "félrevisznek" egy kicsit. De néha a festés is, ha jó vastag.

Ja, és csúsznak rendesen.

Előzmény: Jonny Sniper (263552)
Jonny Sniper Creative Commons License 1 napja 0 0 263552

Köszi, sanszos, hogy sorra fog kerülni.

Most kb 300km-t használtam, mióta megvettem.

Teljesen meg vagyok vele elégedve egyébként, de tervezem elvinni egy szervízve,

hogy nézzék át teljesen és amit kell, azt csinálják meg.

Szíj, vario, kuplung, fékek, stb...ekkor egy karbi tisztítás és beállítás is bele fog férni.

Ami még feltűnt és nem tudom, hogy mivel van összefüggésben, mert nincs tapasztalatom, azok az útra festett jelek miatti instabilitás. Úthibákat jól vszi, de pl a buszsávban lévő feliratokon olyan, intha picit meg-meg csúszna a motor. Nem tudom, hogy ez a 10-es kerék, a motor relaíve kis súlya vagy adott esetben a rossz minőségű(?) gumiköpeny iatt lehet.

Előzmény: tcaoe (263543)
gabrielke Creative Commons License 1 napja 0 0 263551

Én így ránézésre nem tudom megmondani, hogy elgörbült-e a telószár vagy sem.

Ha elgörbült akkor nyilván hiába teszik rá az új szimmeringet meg teszik tele olajjal, úgyis kifolyik: csak erre gondoltam.

Ha szerinted érdemes még egyszer megpróbálni akkor persze megpróbálhatom.

Ha van javaslatod, hogy hova vigyem, annak nagyon örülnék, nyilván kevéssé van értelme ugyanoda megint visszavinnem.

Előzmény: lapar (263547)
Amtibácsi Creative Commons License 1 napja 0 0 263550

Ha vákumos a karbija, akkor nézd meg, nincs e kiszakadva.

Előzmény: eccamerecc (263549)
eccamerecc Creative Commons License 1 napja 0 0 263549

Sziasztok!

Van egy 50-es Yamaha Jog 3KJ robogóm. 

Egyik télen letettem, majd tavasszal mikor elővettem azt produkálta, hogy nem volt semmi ereje. Parton felfelé volt, hogy meg is állt és 30 fölé nem tud menni sík terepen sem.

Karbit kitisztítottam, varióból kapott új szettet. Kuplung nem csúszik, egyszerűen erő nincs benne.

Az alapjárat tökéletes, szépen jár, indul 1 rúgásra. Ha sztenderen húzom neki kipörög teljesen.

Mit kellene még megnézzek, vagy cseréljek ?

Köszi előre is!

Üdv,

Gábor

lapar Creative Commons License 1 napja 0 0 263548

Asszony nem boszorkány, inkább gyújtson be, amíg én seprek.

Rálehel, oszt jóvan :-)

Előzmény: GARFIELD (263546)
lapar Creative Commons License 1 napja 0 0 263547

Ezen az elven akkor semmit nem érdemes megcsináltatni, mert ha szarul csinálják meg, akkor úgyse lesz jó.

Előzmény: gabrielke (263545)
GARFIELD Creative Commons License 1 napja 0 0 263546

Segítek Neked. Ma reggel elég a söprű...

De a zassszony nem lesz mérges, ha lenyúlod a járművét???? :D :D :D

Előzmény: lapar (263544)
gabrielke Creative Commons License 2 napja 0 0 263545

Van egy 50-es Aeroxom, szerintem kuka benne az első teló.

Egyszer már megpróbáltam felújíttatni, annyi lett a vége, hogy tiszta olaj lett az első fék, majdnem ciki volt megállni...

Érdemes használtat venni? Akár felújíttatnám rögtön, mert elég sokat használom a gépet, jónak kéne lennie.

Ha felújítás, hol csináltassam?

XVI kerületben lakunk.

Köszi!

lapar Creative Commons License 2 napja 0 0 263544

"a hófokjelző mutató"

olyat még nem láttam, de nem lenne rossz, mert reggel az ágyból látnám, hogy lapát kell, vagy elég lesz a seprű. :-)

Bár már nem aktuális szerencsére.

Előzmény: Nachtstern (263541)