Keresés

Részletes keresés

Retrogery Creative Commons License 20 órája 0 0 267319

Honda FJS 600 Silverwing-eket néztem, eddig mindnek szép hangja volt, úgyhogy nem aggódom túlságosan, csak gondoltam egy próbát megér, hátha.

Előzmény: zsoca26 (267317)
DrazséHadvezér Creative Commons License 1 napja 0 0 267318

Szerintem ez olyan neki mint autósoknak a festékvastagságmérő. Lát a két oldal közt 10 mikron eltérést és máris karambolt sejtet és százötvenezret lealkuszik az árból. :) 

zsoca26 Creative Commons License 2 napja 0 0 267317

Milyen motort néztél?

Nekem van kompresszió mérő,de még így vásárláskor nem méregettem,eszembe sem volt,hogy azt megmérjen.

Azt annyiból jó megmérni,hogy megtudod menyire kopott a gyűrű.

De szerintem nem sok ember van aki ezt megengedné.

De ha kipróbálod akkor is kiderül,hogy annak a motornak,hogy kéne mennie.

Nekem 4t van már 67e km van benne és nem volt még bontva,lehet meg mérem kíváncsiságból menyi elehet... :)

Előzmény: Retrogery (267315)
Quattroman Creative Commons License 2 napja -1 0 267316

többhengeres motornál a gyertya is lehet tízezer és neked nem ér meg hétezret hogy befektess egy kompressziómérőbe ha ilyen becsípődésed van?

a kompresszió mérés nem releváns adat, függ a motor hőfokától, fojtóretesz nyitottságától, az olaj minőségétől, de még az akksi kondiciójától is. (indítási fordulat)

továbbra is fenntartom, elhajtanálak a .....ba a kompressziómérős kívánsággal ha én lennék az eladó

Előzmény: Retrogery (267315)
Retrogery Creative Commons License 2 napja 0 1 267315

Megvannak a gyári ajánlások a kompresszió értékekre, pl. ha 9 bar alatt van az már elég kopott ahhoz hogy indokolt legyen megbontani a blokkot, ha meg 2 bar különbség van a hengerek között pláne. Lényeg az hogy ha szarok az értékek bele kell majd nyúlni a motorba ami nem olcsó és vagy le lehet alkudni, vagy csak nem veszem meg.

Ha meg nem engedi akkor még lehet hogy ő is tisztában van vele hogy baj van és ezért akar szabadulni a géptől. Egy ilyen mérés kárt nem tehet a motorban, a legrosszabb esetben a gyertya kuka, az még nem akkora tétel egy motor árához képest hogy ne fizessem ki.

Viszont nem akarok 7000-ért kompresszió mérőt venni azért hogy egyszer használjam.

-vacak- Creative Commons License 3 napja 0 1 267314

Ebben nagyon tévedsz, a kompresszió elég sokat elárul, de valóban nem minden.

Előzmény: zsoca26 (267313)
zsoca26 Creative Commons License 3 napja 0 1 267313

Abból nem sokat tudsz meg,ha megméred.

De a puding próbája az evés :)azaz ki kel próbálni,meghallgatni milyen a hangja,átnézni....

Előzmény: Retrogery (267311)
Quattroman Creative Commons License 3 napja -1 0 267312

ki az aki úgy ad el neked motort hogy megengedi hogy beledugdoss egy kompressziómérőt és ha akad ilyen mit fog neked mutatni/mondani az érték?

Előzmény: Retrogery (267311)
Retrogery Creative Commons License 3 napja 0 0 267311

Sziasztok,

Budapest környékén keresek motorvásárláshoz kölcsönözhető kompressziómérőt, esetleg olyan szakit aki vállal vásárlás-támogatást, tudtok ilyenről?

Köszi

csirke joe Creative Commons License 3 napja 0 0 267310

Sziasztok!

Miért küldi a biztosító (K&H) a nemzetközi biztosítást, minden évben? Most akkor lehet vagy nem lehet, külföldön kismotorozni?

Én már voltam külföldön 3x robogóval.  Ausztriában még a EU-s de személyi ig korszakban. Egyszer lazán átengedtek, második alkalommal a rendszám hiánya miatt félreállítottak, majd hívták a Magyar kollégát aki nevetve átengedet.

Szlovákiában már b@szlattak, igazából ott a nemzetközi biztosítást hiányolták.

BenQhun Creative Commons License 5 napja 0 0 267309

Sziasztok!

Vásároltam egy robogót 1 hete, azóta vettem bele teljes variátor szettet illetve variátor szíjat.

Valami zörög ha áll , ha megyek vele,viszont ha jobbra megdöntöm a motort akkor teljesen elhallgat.

tcaoe Creative Commons License 5 napja 0 0 267308

Meg az ergonómia. Illetve hát főleg az.

Előzmény: Quattroman (267304)
vorikiraj Creative Commons License 5 napja 0 0 267307

Ha a rendszám felszerelését kérdezed: igen.. Bár nem voltam ott, a kereskedő vizsgáztatta..

Előzmény: PufiFuxi (267306)
PufiFuxi Creative Commons License 5 napja 0 0 267306

Kifúrták a kasztnit és popszegecs az ?

Előzmény: vorikiraj (267305)
vorikiraj Creative Commons License 5 napja 0 0 267305

Quattroman Creative Commons License 5 napja 0 0 267304

nyugi, bármennyire is ellenérzésed van akkor is a konvenciók alakították ezeket a dolgokat.

Előzmény: tcaoe (267297)
Quattroman Creative Commons License 5 napja 0 0 267303

van mopedautó rendszám

Előzmény: lapar (267296)
vorikiraj Creative Commons License 5 napja 0 0 267302

Elég ha csak kérdezel.. Csak rendesen..és biztosan lesz válasz..

etniez Creative Commons License 5 napja 0 0 267301

Még az is eszembe jutott az oldalsztenderrel kapcsolatban, hogy ha mindegyik egy irányba dől, akkor lehet hogy egyszerűbb tárolni, szállítani, parkolni a motorokat.

Tök banális kérdésnek tűnik, ne essetek azért egymásnak, egyelőre maradjunk az elméletek gyártásánál.

A kipufogókat teszik ide-oda, az egykaros lengővillák is megkapják mind a két oldalt, ahogy a hajtásláncok/kardánok is.

Picit offoljuk, megpróbálok majd utána google-ni.

lapar Creative Commons License 5 napja 0 0 267300

akkor bocsánat vissza minden, ezek szerint le vagyok maradva egy brossúrával.

És akkor ezeket már a rendőrök sem basztassák?

yenoee Creative Commons License 5 napja 0 0 267299

Idesüss:

tcaoe Creative Commons License 5 napja 0 0 267298

A mopedautókra kell rendszám, olyan pici van nekik, mint amilyen a segédmotorokra is kellene, ha végre valaki rendet akarna csinálni.

tcaoe Creative Commons License 5 napja 0 0 267297

Javíts ki, ha tévedek, de a világ nagy része felhagyott ezzel a balos közlekedéssel.

Plusz azért nem elhanyagolható a történelem során azoknak a lovasságoknak a sikere, akik nem bohóckodtak ezzel a honnan szállok fel a lóra dologgal (bár látom, hogy nem lovagoltál sokat, mert akkor tudnád, hogy ha a lónak éppen olyan kedve van, akkor a másik oldaláról fogsz felszállni rá, kard, nem kard):)

Mire az oldaltámaszok megjelentek egyáltalán a mai formájukban, ez a balos dolog marginális lett. Ugyanakkor a fék és a váltó elhelyezése meg kezdett egységesedni, bár mindig van pár egyénieskedő. Szóval még mindig logikusabb azzal magyarázni az elhelyezését, hogy a motorok 95 százalékán ott van jó helyen, mint azzal, hogy mit sejtenek egyes történészek a rómaiakról.

Előzmény: Quattroman (267293)
lapar Creative Commons License 5 napja 0 0 267296

Ne írjál hülyeséget, most mopedautó, vagy rendszámos?

(esetleg rá van írva a rencámára, hogy "Józsi" ? :-)

Előzmény: vorikiraj (267295)
vorikiraj Creative Commons License 5 napja 0 0 267295

Hali! kb 80% kig felújított rendszámos!! mopedautómat cserélném: egyeztetéssel, 50es robogóra. Mail: vorikiraly@gmail.com   //  06 70 31 31 724..Almásfüzitő.

MaCS Creative Commons License 6 napja 0 0 267294

Alegtöbb motoron akár két oldaltámasz is elférne -- sokszor (legutóbb tegnap este) baromi jól jönne, ha jobbra döntve is le tudnám állítani.

MaCS

Előzmény: etniez (267292)
Quattroman Creative Commons License 6 napja 0 0 267293

és mi alakította a balos közlekedést?

visszatértünk a kardhoz és a lovakhoz.

a jellemzően jobbkezes emberiség (figyelsz tacoe?) egymásnak rontva mindig a jobboldalára engedte a szemből támadót hisz ott volt a fegyvert tartó kéz és a legtávolabb a szív...

Előzmény: etniez (267292)
etniez Creative Commons License 6 napja 0 0 267292

Nekem az jutott eszembe, hogy régen balos közlekedés volt és ha leparkoltál, akkor jobb volt balra dönteni a motort, mert jobban elfértek mellette jobbról.

Majd ha lesz egy szabadnapom, áttúrom az angolszász sajtót, hátha meglesz az infó.

Előzmény: Quattroman (267274)
gencsydani Creative Commons License 6 napja 0 0 267291

Persze hogy berúgom (a KTM-et, nem a Cirmit):)

BTW a Husky 410/610-eseknek, meg a klasszik Husabergeknek is baloldalt volt a berúgó és azokon ráadásul sokkal rövidebb is a kar meg bénábban van elhelyezve.

Előzmény: tcaoe (267289)
lapar Creative Commons License 6 napja 0 0 267290

Nem elég, ha csak azt mondod neki: sicc! ?

Előzmény: gencsydani (267287)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!