Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

asdf_ 28 órája Creative Commons License 21079

A resszellozo az, amikor 2/3-ba forgatod a kilincsnet (olyan vasalatnal, mely biztositja ezen lehetoseget) es az ablak teteje megnyilik kicsit (meglepetes: RESnyire ;) ), es bejon a levego.  Az aereco az egy masik tortenet.

Előzmény: elemes2 (21078)
elemes2 29 órája Creative Commons License 21078

ez nem önmata? vagyishogy páratartalom-vezérelt?

Előzmény: zoli03 (21077)
zoli03 1 napja Creative Commons License 21077

A héten rakták be az ablakokat, de nem tudom, hogy a résszellőztető helyesen működik-e. Roto NT vasalat van az ablakokban, a konyhában kb annyira nyílik ki résszellőztető állásban, hogy az ujjam befér felül a gumitömítés és a tok közé (én ezt gondolom normálisnak). A szobában az egyik csak pár mm-re nyílik ki, de jól érezni, hogy jön be a levegő, a másik alig, ott már nemigazán érezni, a harmadik meg mintha semmit sem csinálna, ha odarakom a kezem, nem érzem a levegőt. Mivel nem volt még műanyag nyílászárom, ezért nem tudom, mennyire kéne kinyílnia résszellőztető állásban, de az szerintem nem ok, hogy mindegyik máshogy nyílik.

elemes2 1 napja Creative Commons License 21076

meg lehet próbálni saját kezűleg, de vegyél pár tartalék üveget is :)

szerintem nem egyszerű a technológia. olyasmi ez, mint az autóvezetés: attól, hogy valaki elmondja a megfelelő lépéseket, még "be kell gyakorolni," hogy egyedül is menjen, a megfelelő szerszámok kéznél legyenek és az üveg se törjön el. én sok mindent megcsináltam magam a ház körül, de néhány dolognál nem vagyok büszke az eredményre.

Előzmény: Szbubu (21072)
elemes2 1 napja Creative Commons License 21075

de (éppen az ékelés miatt) pluszmínusz 1 mm nem számít, hiszen az üveg kicserélésekor mindenképpen be kell állítani a pontos távolságokat.

próbaképp kipattintottam egy eldugott helyen levő ablak alsó rögzítőlécét, így néz ki az ékelés (a zsanér a jobb oldalon van), tehát látszik, hogy a két oldalon még csak nem is egyforma. a fekete műanyag kb 2 x 2 mm-rel emeli az üveg jobb sarkát, pontosabban (mivel az üveg merev) ennyivel emeli a nyílószárny bal oldali sarkát.

Előzmény: Szbubu (21073)
kiss_atti 1 napja Creative Commons License 21074

ha magam akarom kicserélni az ablaktáblát... :-)

--

Ez esetben gyorsan tanuld meg az ékelést is, mert egyébként egyik szárnyad sem fog működni.

Előzmény: Szbubu (21072)
Szbubu 1 napja Creative Commons License 21073

Bízom benne hogy nálam is stimmelni fog...

Előzmény: elemes2 (21069)
Szbubu 1 napja Creative Commons License 21072

Igen, műanyagról van szó. Aztán előbb-utóbb csak ki kell vennem az üvegléceket ha magam akarom kicserélni az ablaktáblát... :-)

Előzmény: Gabesz - W210E430 (21068)
elemes2 1 napja Creative Commons License 21071

bocsánat, én ezeket a szavakat nem ismerem, van még olyan is, hogy káva, nem?

Előzmény: Gabesz - W210E430 (21070)
Gabesz - W210E430 1 napja (X) 21070

Az a keret, az nyílószárny... A keret pedig a tok... átékeléssel viszont valóban lehet a beállítást elvégezni.

Előzmény: elemes2 (21069)
elemes2 1 napja Creative Commons License 21069

nekem húszéves BVK Panoráma ablakaim vannak és ott is stimmel az egy centi.

az üveg ki van ékelve a kerethez, és mivel az üveg merev, ezzel az ékeléssel lehet beállítani a keret "alakját" (téglalap vagy paralellogramma)

Előzmény: Szbubu (21067)
Gabesz - W210E430 1 napja (X) 21068

Műanyag szerkezetek esetében szinte "ökölszabály"...

Előzmény: Szbubu (21067)
Szbubu 1 napja Creative Commons License 21067

Köszi, ez "ökölszabály", vagy lehet ettől eltérő?

Az a helyzet, hogy fokozatosan, évről évre cseréltük le a régi ablakokat annak idején és valószínű nem egy gyártótól lettek vásárolva. 

Előzmény: Gabesz - W210E430 (21065)
Szbubu 1 napja Creative Commons License 21066

Igen azt tudom hogy a közepén kell elkezdeni, csak laikus lévén nem merek nekimenni, nehogy kárt tegyek.

Előzmény: elemes2 (21064)
Gabesz - W210E430 2 napja (X) 21065

Nem kell eltávolítani az üveglécet, hogy letudjuk venni az üveg gyártási méretét. Megméred az üvegléc külső oldalától a másik üvegléc külső oldaláig, és abból -1cm, ugyanez a szélesség, és a magasság is.

Előzmény: Szbubu (21063)
elemes2 2 napja Creative Commons License 21064

talán egy kiélezett spaklival, de ne a legjobban látható helyen kezdd a próbálkozást.

ilyen keresztmetszeti rajzokon látszik, hogy mit kell kipattintani és merrefelé:

az ablak hosszabb élének közepén lehet kezdeni, hogy a rugalmassága kiengedjen.

Előzmény: Szbubu (21063)
Szbubu 2 napja Creative Commons License 21063
Én még azt sem bánnám ha tudnám hogy szedjem ki a szegélyléceket hogy pontosan le lehessen mérni az üveg méretét...
Előzmény: elemes2 (21062)
elemes2 3 napja Creative Commons License 21062

én télikertet csinálok :)

úgy tervezem, faoszlopok közé rakom a táblákat (esetleg XPS csíkokkal megvédve a fa mozgásától-duzzadásától).

tavasszal pedig kiszedem őket és elteszem őket őszig. a tapadókorongos üvegtáblamozgató nagyszerű szerszám.

Előzmény: Szbubu (21061)
Szbubu 3 napja Creative Commons License 21061
Azt még nem tudom. Még nem döntöttem el hogy lesz-e csere...
Előzmény: elemes2 (21059)
Szbubu 3 napja Creative Commons License 21060
Szia!
Köszönöm, ilyesmi véleményre voltam kíváncsi.

Üdv.
Előzmény: kiss_atti (21058)
elemes2 4 napja Creative Commons License 21059

hova teszed a kiszerelt táblákat?

Előzmény: Szbubu (21057)
kiss_atti 4 napja Creative Commons License 21058

Én négy éve cseréltem ki

a saját ablakaimban az üvegeket, a komfortérzet jobb, a fűtési költségen nem észrevehető. Pontosítok: én olyan házban élek, ahol - a hálószobák kivételével - nem veszem észre.

Előzmény: Szbubu (21057)
Szbubu 4 napja Creative Commons License 21057

Szia!

Köszi, de biztos hogy nincs bevonat rajta. Inkább arra lettem volna kíváncsi hogy cserélt-e már valaki 2,8-ról 1,1-re és mi a tapasztalata?

Üdv.

Előzmény: Parci (21056)
Parci 4 napja Creative Commons License 21056

1. ha egy öngyújtóval odaállsz az ablakhoz, 4 lángot fogsz látni tükröződni benne. ha belülről a második vörösesebb színű, akkor van (és jó helyen van) low-e bevonatod, és akkor nem U=2,8, hanem U=1,4 W/m2K az üveg hőátbocsátási tényezője.

de ha nem jól írtam, majd kijavítanak a veteránok

Előzmény: Szbubu (21055)
Szbubu 4 napja Creative Commons License 21055

Hölgyek Urak! Tiszteletem mindenkinek.

Nem jártam még erre, de kérdeznék ha lehetséges.

1. Régebbi gyártású ( kb. 10 éves) kétrétegű müa. ablakaink vannak a házon, feltételezem hogy ezekben még 2,8 W/m2K üvegezés van. A távtartóba semmi nincs írva. A kérdésem az, hogy érdemes-e kicseréltetni az üvegezést 1,1 W/m2K értékűre?

Pontosabban arra lennék kíváncsi hogy van-e érezhető különbség hőérzetben a kettő között? A ház egyébként régi építésű téglaház, 8cm-es grafitos szigeteléssel körbe szigetelve.

2. Ha úgy döntök hogy kicserélem, milyen célszerszámmal tudnám lepattintani az üveget rögzítő szegélyléceket a pontos méret megállapításához?

Segítségteket előre is köszönöm.

Üdv.

Forze Zoltán 4 napja Creative Commons License 21054

Boldog Karácsonyt!

:-)

Forze Zoltán 4 napja Creative Commons License 21053

Kedves Mindenki!

Nagyon köszönöm a sok érvet ellenérvet, mindegyik előre vitt!

Ezen a héten hétfő beépítették a 17 db M9000 Marshall nyílászárót.

Tökéletes munkát végeztek a fiúk, köműves utómunka nincs, max egy két helyen esetleg szegélylécezés!

Amióta bent vannak az ablakok végre nem jár a szél a házba, ami nagyon észrevehető, hogy az utca zaja is sokkal kevésbé szűrődik be!

Köszönöm mégegyszer!

Boldog Karányocst!  :-)

Magamnak meg győztes pályázatot :-)

Petya79 4 napja Creative Commons License 21052

"Viszont valószínűleg L2 kategóriánál nem jobb az ablakod. Ekkor négyzetméterenként 6-9 köbméter légcsere van a nyílászáródon keresztül."

Aha. És mindez mekkora nyomáskülönbség mellett?

SzVis mezont valószínűleg L2 kategóriánál nem jobb az ablakod.

Ekkor négyzetméterenként 6-9 köbméter légcsere van a nyílászáródon keresztül.

Előzmény: ganser (21047)
Parci 4 napja Creative Commons License 21051

a tartalomra szerintem nem is érhet kritika, esetleg néha a formára... ;-)

de tényleg karácsony van, bennem sem troll honol :-))

Előzmény: kiss_atti (21050)
kiss_atti 5 napja Creative Commons License 21050

Nyilván hülyeségeket beszélek,

mert - ezzel foglalkozván - tizedannyi ilyen problémával találkozom, mint te, a 40 m2-es nappalidból.

:-)

Előzmény: Parci (21046)