Keresés

Részletes keresés

kiss_atti Creative Commons License 2 órája 0 0 22503

Kedves Richárd,

még egyszer elolvastam a hozzászólásomat, hogy volt-e benne valami félreérhető, vagy Önt bármily módon bántó/kioktató felhang, de nem találtam ilyet. Smiley-jelet annál többet, egy kis "mundérbecsület-védelmet" szintén, valamint gyakoroltam némi önkritikát.

Ezért nem értem a hozzászólását, de semmi baj, lépjünk túl a problémán és hagyjuk, hogy azt megoldják.

:-))

Előzmény: Ricsipii (22498)
Ricsipii Creative Commons License 8 órája 0 0 22502

Ok.Köszönöm neked is.Előre is

Előzmény: -!Gabesz!- (22497)
0l0 Creative Commons License 9 órája 0 0 22501

Mivel ma az őszinteség napja van, meg merek szólalni a témában. Igazából egyet is értek a hibázás lehetőségének fenntartásával, amire vigyázni kell az a mérték. Sajnos amit volt szerencsétlenségem tanulmányozni az kissé elvetette a sulykot ilyen szempontból.

A következők voltak a hibák a teljesség igénye nélkül (szerintem):

Rendesen alá nem támasztott párkányok és könyöklők, 1 db falsíkkal nem párhuzamosan berakott ablak, purhabbal félig-meddig kifújt tok-káva hézagok (volt ahol kívülről látszott a rögzítő csavar), falsíkból jócskán kilógó pontatlan bejavítások, bejavításnál  összevissza a "hőhídmentesség" igénye nélkül bedobált EPS darabok gipsszel megszórva, belső redőnytok mellett ökölnyi hézagok. A pontosságot jellemzi, hogy a redőnyautomaták egy része nem hajtható rá a káva síkjára, mert a gipszkarton eltartja. 

A pozitívumokat sem hallgatom el, a nyílászárók függője és vízszintje rendben volt, mind nyílnak- csukódnak rendesen. Szintén elismerésre méltó, hogy két ember rakta be pontosan a mázsa körüli ablakokat is. Ezek a legfontosabbak, de ha ezekre sikerül figyelni, akkor kérdés a többire miért nem?

Nem öncélúlag írtam ezt le, csak azért, hogy az esetlegesen ilyesmire hajlamos alkalmazottaknak mikre lehet érdemes nyomatékosan felhívni a figyelmét bevetés előtt, különösen ha a mesterük nem felügyeli a munkát.

Ricsipii Creative Commons License 10 órája 0 0 22500

Köszönöm a választ.

Előzmény: ganser (22499)
ganser Creative Commons License 10 órája 0 0 22499

Jól érted.

Előzmény: Ricsipii (22496)
Ricsipii Creative Commons License 10 órája 0 0 22498

Már bocsánat,de úgy érzem, nem támadtam le senkit. Én a szerelővel beszéltem egyenlőre, csak mivel tőle nem kaptam kielégítő választ, ezért bátorkodtam a fórumon belül véleményt kérni esetleg mástól. Ez már csak nem tiltott dolog?

Továbbra is  bízom az ablakosomban!

Előzmény: kiss_atti (22495)
-!Gabesz!- (X) 10 órája 0 0 22497

Ahogy Attila is írta, hamarosan rendezzük a problémát. (Köszi Atti... :))

... Kicsit késő van, és hogy őszinte legyek fáradt vagyok, de amit leírtál megpróbáltam felfogni, és abból arra a következtetésre jutottam, hogy igen, jól érted amit korábban leírtam.

Előzmény: Ricsipii (22496)
Ricsipii Creative Commons License 10 órája 0 0 22496

Köszi!

Akkor a gyakorlatban ez azt jelenti, hogy ha mondjuk 19 cm lesz a padló rétegrend (a végleges padlóburkolat teteje a szerelőbetonhoz képest)és a vonal ehhez mérten lett feljelölve a falra, akkor gondolom a nyílószárny aljának aluküszöb esetén min. 1-1.5 cm- re kell lennie a majdani burkolat felett. Hogy mondjuk legalább még egy szőnyeg esetleg beférjen oda. Jól értem?

Előzmény: -!Gabesz!- (22493)
kiss_atti Creative Commons License 11 órája 0 0 22495

Nem kell gyanakodni semmire,

csak az nem hibázik, aki nem dolgozik. Ma szedettem ki túlképzett beépítőm kollégáimmal egy 2800*2600 mm-es nyílásba készült, félmilliós bejárati ajtót, mert nem sikerült - elsőre - vízszintbe rakniuk...

:-))

De mondhatok még egy mai történetet - én, mint elkövető -, normálisan felmértem két ablakot, majd a gyári megrendelésre már nem írtam rá a 60 mm-es toktoldót méreten belül. Lett két ablakom, az Ügyfélnek meg szélvészsebesen gyártatok két odavalót... Szóval nincsen ember hiba nélkül, csak a kezelés módja nem mindegy. Ahogyan Gabeszt ismerem, hamarvást rendezni fogja a dolgot...

:-)))

Előzmény: Ricsipii (22492)
Ricsipii Creative Commons License 11 órája 0 0 22494

Köszönöm.Remélhetőleg csak beállítás lesz. Bízom a szakértelmetekben.

Előzmény: -!Gabesz!- (22491)
-!Gabesz!- (X) 11 órája 0 0 22493

1 méter fel van jelölve a tokra, a tokon, illetve a falon található jelölés egymáshoz van igazítva, tehát a szerkezet a métervonalhoz igazítva van beépítve, ez azt jelenti, hogy a szerkezet alja (tokküszöb, vagy alumínium küszöb) 1 méterre helyezkedik el a kőműves, vagy burkoló által feljelölt jelhez képest.

(A métervonalat a végleges padlószinthez képest illik, illetve kell megadni, legyen ez akár meleg, vagy akár hidegburkolat)

Előzmény: Ricsipii (22489)
Ricsipii Creative Commons License 11 órája 0 0 22492

Köszönöm, szépen. Ez legalább megerősíti a gyanúmat..

Előzmény: kiss_atti (22490)
-!Gabesz!- (X) 11 órája 0 0 22491

Helytelen a finombeállítás (remélhetőleg nem a beépítés), ezeket a kollegáim a következő helyszíni kiszálláskor korrigálni fogják.

Előzmény: Ricsipii (22488)
kiss_atti Creative Commons License 11 órája 0 0 22490

Mivel Ön volt nálam,

és egészen ajánlatig jutottunk, ezért én nem szólok semmit...

:-)))

Előzmény: Ricsipii (22487)
Ricsipii Creative Commons License 11 órája 0 0 22489

Továbbá olyan kérdésem is volna mesterekhez, hogy ha ki van jelölve a falra a "0" pont (majdani burkolat felső teteje", akkor alap esetben mennyire kellene lennie ettől az nyíló bejárati ajtó aljának. A válaszokat előre is köszönöm

Előzmény: Ricsipii (22488)
Ricsipii Creative Commons License 12 órája 0 0 22488

Bocsi, lemaradt a kép.

Előzmény: Ricsipii (22487)
Ricsipii Creative Commons License 12 órája 0 0 22487

Sziasztok! Olyan kérdésem volna, hogy a képen látható bejárati ajtó beépítéséhez,beállításához mit szóltok? Ugyanis a kilincs felőli oldal kb 4 mm-rel lejjebb van, mint a pántos oldal.

0l0 Creative Commons License 1 napja 0 0 22486

Aki a beépítést végezte annak illik a feltehetőleg szükséges utánaállítást is megejteni ebben az esetben...

Előzmény: salieri81 (22482)
salieri81 Creative Commons License 1 napja 0 0 22485

Köszi!

-!Gabesz!- (X) 1 napja 0 0 22484

Vannak bizonyos esetek (beépítések, szerkezetek...) ahol a beépítés után egy kis idővel, ahogy elkezded használni a nyílászárót, egy finombeállítást, utóállítást igényel a szárny, ez kivitelezhető vasalati finombeállítással, vagy az üveg átékelésével.

kiss_atti Creative Commons License 1 napja 0 0 22483

Rosszul gondolod, nem az okozza.

salieri81 Creative Commons License 1 napja 0 0 22482

Sziasztok!

Pár hete beépített nyílászáróim közül 2db olyan "szorulósan  nyit-zár"

Eddig nem volt vele gond.

Most ,hogy lement egy picit a hőmérséklet ,gondolom ez okozza?

Előzmény: ganser (22481)
ganser Creative Commons License 2 napja 0 0 22481

Én meg gyáli vagyok.

Előzmény: jegmadar74 (22473)
0l0 Creative Commons License 2 napja 0 0 22480

A minimum töltés valójában levegő, mert az a legolcsóbb és meg sem szökhet, sőt ki sem lehet spórolni.... Ettől függetlenül nyilván erősen kopóban van, mert sokat javít a nemesgáz töltet a K-n.

A még minimumabb töltés valamilyen értelemben a vákuum lenne, de ott már felmerül egy-két probléma.

Előzmény: -!Gabesz!- (22477)
0l0 Creative Commons License 2 napja 0 0 22479

Érdemes low-e bevonatost választani és nem mellékesen érdemes gáztöltetes üveget berakatni, mert mindkettő jelentősen javítja a hőszigetelési értéket. A gáztöltet ráadásul a fénybeeresztést sem befolyásolja. Ez manapság tényleg alapfelszereltségnek minősül, és nem jelent óriási felárat.

A különbség, ami az árban jelentkezik gyorsan meg is térül....

Egy K értékre 1.X gáztöltetes low-e és egy 2.X-es hagyományos kétrétegű üveg közt óriási a különbség. Pl. Amikor esetleg az egyiken patakokban csurog lefelé a pára a másik teljesen száraz tud maradni.

Még ha a régi fajta ingyen van, akkor sem kifizetődő hosszú távon fűtött helyiségbe ilyet berakni, így a konkrét árkülönbségnek ami megjelenik mondjuk új gyártásnál nincs is nagy jelentősége. A levegőtöltetes low-e nélküli üvegek használt piaci értéke ezért közel is van a nullához, hasonlóan a gerébtokos ablakszárnyak üvegezésének esetéhez inkább negatív értéket képviselnek. Ólakba meg ide-oda persze kiválóan megfelelhetnek ettől...

Előzmény: wartburgospeti (22476)
kiss_atti Creative Commons License 2 napja 0 0 22478

Én "hallottam",

ám mivel forgalmazom az általuk gyártott termékeket, ezért a véleményem nem mérvadó.

-!Gabesz!- (X) 2 napja 0 0 22477

... "levegő töltetű" ?! Tudomásom szerint minimum Argon a két üveg közötti töltés, és Low-e, tehát lágy fém bevonat, amitől kicsit zöldes árnyalata lesz az üvegnek, már mindegyik gépi thermoplan hőszig üveg rendelkezik vele.

wartburgospeti Creative Commons License 2 napja 0 0 22476

Sziasztok!

-Fenstherm West-ről mint gyártóról hallottatok már és ha igen mi a véleményetek róla?

-Érdemes egy levegő töltetű üvegnél Low-e bevonatost választani? Árban lehet tudni,hogy milyen differencia van négyzetméterenként a "simához" képest?

Szép estét!

jegmadar74 Creative Commons License 3 napja 0 0 22475

Szia Attila!

Átküldtem.

Üdvözlettel: jegmadar74

Előzmény: kiss_atti (22474)
kiss_atti Creative Commons License 3 napja 0 0 22474

Hátha ..

:-)

Előzmény: jegmadar74 (22473)