Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

topikolos Creative Commons License 1 napja 0 0 22407

Ja, tehát fent rögzítem, alul pedig csak átkanyarítom a peremen, és a másik végét a tokhoz csavarozom. (?)

De akkor alulról/belülről látszik a szalag. Vagy még mindig nem értem. :)

Utólag felülről egyébként nem férek hozzá, mert már kész szigetelésbe vágtam már neki így is a helyet.

Előzmény: kiss_atti (22406)
kiss_atti Creative Commons License 1 napja 0 0 22406

A doboz tetejéhez rögzíted a szalag egyik végét, a másik végét meg a falhoz.

Odahúzod a szalaggal a falhoz a dobozt.

Előzmény: topikolos (22405)
topikolos Creative Commons License 1 napja 0 0 22405

Ezt most nem értem. Ha a doboz alsó élét összekötöm a tetejével, attól még  fal irányában nem lesz merevebb az egész. 

Előzmény: kiss_atti (22404)
kiss_atti Creative Commons License 2 napja 0 0 22404

Igen,

a szélességet harmadoljad, 60-60-60 centi.

A redőnydoboz tetejéhez rögzítsed, azt úgyis elvakoljátok.

Előzmény: topikolos (22403)
topikolos Creative Commons License 2 napja 0 0 22403

Köszi!

Hogy érted a kettőt? A széleséget harmadoljam, és úgy 2?

És hogyan fúrjam a tokhoz, hogy ne látszódjon?

Kívülre is van esetleg valami megoldás a merevítésre? 

Előzmény: kiss_atti (22402)
kiss_atti Creative Commons License 2 napja 0 0 22402

viszont eléggé ingatag, simán hajlik vagy fél centit a közepe kifelé,

---

Több gyártó ezt

két hiltiszalag gyári felszerelésével küszöböli ki, amit vissza lehet fúrni a falhoz/áthidalóhoz.

Szerintem ezt Te is meg tudod csinálni, ha nincs rajta. Két kicsi önmetszővel a tok peremezéséhez fogatod.

Előzmény: topikolos (22401)
topikolos Creative Commons License 2 napja 0 0 22401

Köszi.

Most ideiglenesen felkerült, és valóban elég jól fogja.

A lyukakat viszont annyira a szélére fúrták, félek, nagyon az ablak szélén fog a csavar, nehogy átszakadjon. Pedig simán mehetett volna beljebb 1-2 cm-t.

Az 180-as redőnydoboz palástja viszont eléggé ingatag, simán hajlik vagy fél centit a közepe kifelé, rést hagyva az ablaktok és a doboz között. Rovartanya lesz így. Kívül is eléggé mozog, ha ráglettelek, nem tudom, idővel nem fog-e repedni valahol a vakolat. Tudom, túlaggódom... :)

Most pedig megpróbálom bekötni és kipróbálni, működik-e. 

Előzmény: kiss_atti (22400)
kiss_atti Creative Commons License 2 napja 0 0 22400

Azt is kell/érdemes csavarral rögzíteni?

---

Nem szükséges.

Szorosan bele fog "kattanni" a lefutó .

Előzmény: topikolos (22399)
topikolos Creative Commons License 2 napja 0 0 22399

Sziasztok!

Még mindig redőny:

A lefutó 2 helyen van előfúrva csavarnak, úgy, hogy a csavarfej átmegy a külső lemezen, és a belsőt fogja majd.

A redőnydoboz két lenyúló szárán van U alakú bevágás. Azt is kell/érdemes csavarral rögzíteni? Csak mert akkor azt  nekem kell kifúrni, és nem is fog a meglévő furatokkal függőlegesen egy vonalba esni.

Köszi.

hotibi Creative Commons License 2 napja 0 0 22398

Meg van rendelve a spray, szerdán jön a telepítő és neki is megmutatom, és megkérdem mi a vélemyénye.  Lehet igazad van és 4 hónappal ezelőtt sem jött volna le!  De hogy tudom ezt bizonyítani gyártó felé?  Olvasni fogok a jogszabályban  hogy  garancia idő alatt kitt  terhel a bizonyítási kényszer!  köszi!

Előzmény: kiss_atti (22396)
hotibi Creative Commons License 2 napja 0 0 22397

rendben köszi!

Előzmény: -!Gabesz!- (22395)
kiss_atti Creative Commons License 2 napja 0 0 22396

Ha jól látom,

5.000,- Ft. Én kipróbálnám a helyedben, mit veszthetsz vele ?? Először egy kis darabon persze.

Egyébként ezt az egészet nem értem... 4 hónap alatt semmi nem történhet vele, ami ilyen ráégést okoz.

Szerintem ez a gyártó ( vagy a panel beszállítójának) sara, nem a beépítőé.

Nem vagyok orákulum, de ez a fólia négy hónappal ezelőtt sem lehetett a topon, ha most így - nem - jön le.

Előzmény: hotibi (22394)
-!Gabesz!- (X) 2 napja 0 0 22395

Én nem tudok róla, hogy lenne rajta gyártási idő. Hozzám a panelek fóliázva, kartonpapír csomagolásba érkeznek, nem szokott ilyen gond lenni velük szerencsére. A spray-t meg nem ismerem, úgyhogy nem tudok róla véleményt alkotni.

Előzmény: hotibi (22394)
hotibi Creative Commons License 2 napja 0 0 22394

Köszönöm!  Beszéltem a telepítőkkel, akik szerint ez csak ugy fordulhat elő ha a panel régóta áll a telephelyen. Amint meg akarom kezdeni feltépni a fóliát azonnal be is szakad kis négyzetmiliméteres darabokban :-(  A panelen van valami azonosító amiből kiderülhet hogy mikori gyártás?

http://www.minosegiablak.hu/remover.html

Erről esetleg vélemyény?  

Előzmény: -!Gabesz!- (22393)
-!Gabesz!- (X) 2 napja 0 0 22393

Tényleg nincsen rá megoldás, sok kitartás kell hozzá, meg kedv a kapargatáshoz kézzel. Esetlegesen még annyit megpróbálhatsz, hogy kompressorral, levegőpisztoly segítségével megpróbálsz aláfújni, amikor megkezdted valahol a védőfóliát, lehet valamennyit fog segíteni.

Előzmény: hotibi (22392)
hotibi Creative Commons License 2 napja 0 0 22392

picit bonyolódni látszik a dolog!  Igy továbbra is várom és kérem azon szakemberek segítségét  akik érdemben tudnak tanácsot adni  hogy mivel hogyan jön le a bajárati ajtó panelről a fólia? előre is köszönöm!

Előzmény: hotibi (22387)
kiss_atti Creative Commons License 2 napja 0 0 22391

Gödöllőn is van,

valamint Veresegyházán is olyan cég, amely forgalmaz VEKA-t.

Többet nem segíthetek, az már direkt reklám lenne .

Előzmény: kevin_111 (22390)
kevin_111 Creative Commons License 2 napja 0 0 22390

Köszi. Esetleg tudsz kereskedőt akitől érdemes még ajánlatatot kérnem Vekára?

Előzmény: kiss_atti (22389)
kiss_atti Creative Commons License 2 napja 0 0 22389

Én elfogult vagyok.

de tutti a VEKA-t választanám ebből a négyből. ( Bár sosem értettem a 82 mm-es rendszer létjogosultságát a Softline 70 és az Alphaline 90 között, de ez nem is az én dolgom, hanem a VEKA-é..)

:-)))

Előzmény: kevin_111 (22388)
kevin_111 Creative Commons License 2 napja 0 0 22388

Üdv Mindenkinek!

Meglehetősen új vagyok a témában, most tartok ott, hogy ablakokat szeretnék cserélni, ehhez kérnék véleményt tanácsot.

Már ezer véleményt olvastam, beépítőket kérdeztem....

Az alábbi ajánlataim vannak:

1. Hevestherm Salamander 36mm-es üveggel

2. Hevestherm Aluplast 70mm profil 36mm-es üveggel

3. Hevestherm Aluplast Balance 85mm profil 36 mm-es üveggel

4. Windoortrade Veka Softline 82mm profil 44mm-es üveggel

Minden ablak kívül aranytölgy, belül fehér.

Az ablakok 70 százaléka színes aranytölgy alu motoros redőnnyel kell.

Az 1-es és 4-es egy áron van. A 2-es és 3-as drágábbak.

A Veka profil műszaki tartalma számomra többnek tűnik, mint az összes többi. (a falam 40cm-es ikersejt tégla)

Valaki tud véleményt mondani ezzel kapcsolatban? Valamint a Windoortrade-t ismeri valaki? A Kőnig műveknél gyártatják a VEKA ablakokat.

Üdv

Zoli

hotibi Creative Commons License 2 napja 0 0 22387

nem sajnos nem!  Egyenlőre  várok mert teljesen korrekt  megkeresést kaptam a kereskedőtől!  Remélem pozitivan záródik a dolog és nem kell tovább foglalkoznom a gódologgal!  Én Forióumoztam olvastam választottam megbiztam valakit valamivel!  Nem egy ablakról van szó, hanem komplett uj épitkezés teljes nyilászáróinak beépítéséről! Mindössze egy bejárati ajópanel fólia eltávolításáról lenne szó. Gyártó, jászablak, kereskedő, beépítő, felhasználó..vettünk részt a dologban! Meg fog oldódni a dolog és be fogok számolni!

Előzmény: ganser (22386)
ganser Creative Commons License 2 napja 0 0 22386

Nem működik jól a szisztéma úgy látom....

Előzmény: hotibi (22385)
hotibi Creative Commons License 3 napja 0 0 22385

igen a fólián rajta volt valóban.  Angolul.  Angollal nincs is baj. De  beépítő aki egy itteni fórumtárs  azt mondta tavaszig maradjon..csak a vakolás után vegyem le.  De nem is azzal van a baj, mert azok simán lejöttek.

A bejárati ajtópanelon lévő átlátszó nejlon szerű anyag makacskodik!

Én megrendeltem..hogy a kereskedőnél mennyit állt azt nem tudom.  De gondolom  nem fogják azt mondani hogy áá  uram gariban cseréljük ..mert itt állt már egy éve a napon. 

Jászablakot hívtam és semmi tanyáccsal nem tudtak segíteni.  Annyit mondtak hogy gariban nem lehetséges megoldani.

Azért választottam innen a fórumról szakit akitől rendeltem meg aki  telepítette mert  megbizható forumtársnak bizonyult!  De semmi szándékom megemliteni a nevét nyilvánosan mert szerdán jön ki hozzám a helyszínre!

Előzmény: topikolos (22382)
hotibi Creative Commons License 3 napja 0 0 22384

rendben  köszi! Igyelókszem óvatosnak lenni!  Használtál esetleg valamit ami le is hozza a fóliát a bejárati ajtó panelről?

Előzmény: ganser (22378)
hotibi Creative Commons License 3 napja 0 0 22383

értettem a poént!  Utólagosan is boldog szülinapot a srácnak!

Előzmény: csikarc (22377)
topikolos Creative Commons License 3 napja 0 0 22382

A fólián is rajta szokott lenni. Nekem akkor volt ilyen, mikor egy évig rajta maradt és érte rendesen a nap.

4 hónap után nem kellene szerintem ilyen nehezen lejönnie. Belül, ahol nem érte a nap, ott nem is volt gond hosszab idő után sem. Nem lehet, hogy állt már valamennyit a kereskedőnél, mielőtt megvetted?

Előzmény: hotibi (22376)
-!Gabesz!- (X) 3 napja 0 0 22381

Várunk sok szeretettel! 

Előzmény: bicskeyd (22379)
kiss_atti Creative Commons License 3 napja 0 0 22380

Ezt a mezőtúri gyártót nem ismerem,

de az Általad említett profilból szoktak magyar gyártók normális minőségű ablakokat/ajtókat gyártani.

Azt javaslom, nézz meg egy-két, általuk gyártott szerkezetet, és ha tetszik, vágj bele.

Előzmény: bicskeyd (22379)
bicskeyd Creative Commons License 3 napja 0 0 22379

Sziasztok!

Egy 1973-ban épült B30-as téglaházon szeretnék ablakokat cserélni. A régiek egy részét kivettem és az áthidalót kicseréltem előkészítettem az ablaknyílást. Egyenlőre csak ablakokat szeretnék redőny előkészítéssel.

Később szúnyoghálót is redőnnyel. A párkányokat hódfarkú cserépből fogom megcsinálni.

A Ház Martfűn van és mivel járok sűrűn Mezőtúrra (25 km) kis teher autóval ott van egy gyártó akik ebből a profilból gyártanak:  GEALAN S 8000 IQ profilrendszer 6 légkamrás, hőhídmentes, 74 mm tok és szárny vastagság, horganyzott acél merevítés, optimális hangszigetelés, íves üvegezőléc, szürke dupla gumitömítés, hibásműködtetés gátlóval.

A legolcsóbb lengyel termékektől azért megbízhatóbb és tartósabb ablakokat szeretnék,

de azért számomra megfizethető áron 2 rétegű üvegezéssel.

Van itt a fórumon egy ablakos akinek Dunakeszin van a bemutató terme, Pestre is járok heti rendszerességgel. Oda is szívesen benéznék.

Kérdésem a Gealan profil és a hazai gyártóval valakinek tapasztalat esetleg véleménye van e?

Köszönöm! Üdv: Dávid

ganser Creative Commons License 3 napja 0 0 22378

Csak óvatosan ezzel az eltávolító cuccal!

A panelek felületét gyakran mattá teszi és elég csúf lesz.

Zsíros,olajszerű réteget húz,amivel aztán küzdhetsz megint.

Előzmény: hotibi (22376)