Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

csikarc Creative Commons License 12 órája 0 0 21780

Öreg vagyok én már ehhez a mai világhoz . Értem én , hogy kevés a meló de a buta marketing duma azért még felbosszant .... no de azért még mindig beolvasgatok ide már csak a vérnyomásom szinten tartása miatt is .

Előzmény: ganser (21778)
Freedomocska_ Creative Commons License 19 órája 0 0 21779

nocsak, eltűnt a nickje kedves uram ??

Előzmény: csikarc (21773)
ganser Creative Commons License 19 órája 0 0 21778

Rég láttalak!

Nem érted Te ezt Öcsém!

Hát nem figyelted meg,hogy a focimeccsen is a kommentátor a legnagyobb szakértő!

JóKilátásAblakstúdió Creative Commons License 21 órája 0 0 21777

Ha dobsz egy email-t, akkor rögtön megmondom. Itt nem szeretek árakat irkálni, meg nem is ez a felülete egy árajánlatnak.

Előzmény: Varek1 (21775)
kiss_atti Creative Commons License 21 órája 0 0 21776

18.000 - 55.000 között mozog,

a beépítése 3.000 - 10.000 ft körül alakul.

Előzmény: Varek1 (21775)
Varek1 Creative Commons License 22 órája 0 0 21775

Egy 60 x 90 es műanyag ablak mennyi lehet vajon ?

És mennyi a beépítése ??

Előzmény: JóKilátásAblakstúdió (21774)
JóKilátásAblakstúdió Creative Commons License 25 órája 0 0 21774

Köszönjük az építő jellegű hozzászólást / kritikát. A lényeg, hogy neked a kisujjadban van a szakma, és szereted a vizes kiflit. Ennek nagyon örülök, és jó látni, hogy valaki ennyire otthon van az ablakozásban, ablak használatban, ablak beépítésben. Szükség van ilyen szakemberre is. Valaminek legalább is biztosan. Egészségedre, és további szép napot!

csikarc Creative Commons License 26 órája 0 0 21773

Háááát őszintén megmondva én még egy vizes kiflit sem vennék tőled - csorogsz a ócska és aljas marketing dumától holott fingod sincs az ablakbeépítésről-használatról .

Előzmény: JóKilátásAblakstúdió (21756)
Scytha Creative Commons License 27 órája 0 0 21772

Szerintetek m2-re vetítve egy Rehau ED70-es (kétrétegű 1.0) és egy ED86-as (háromrétegű 0.6) között kb. 5500 ft különbség reális, korrekt? Illetve megéri ez a ráfizetés?

-!Gabesz!- (X) 3 napja 0 0 21771

Nincs. Ezeket amiket viszont leírtál, érdemes is alkalmazni!

Előzmény: csipkebogyo (21770)
csipkebogyo Creative Commons License 3 napja 0 0 21770

A 8 év úgy értendő, hogy rendszeresen karbantartottad, vagy csak használtad?

Mint leendő új műanyag ablak tulajdonos érdeklődök, hogy milyen karbantartásokat kell az ablakon eszközölni, hogy megőrizze jó állapotát? Gondolom valamilyen szilikon ápolóval a gumi tömítést lefújni/átkenni javasolt, ill. a vasalatot olajozni, kitakarítani a vízkivezető rést. Van még egyéb teendő?

Előzmény: berben (21769)
berben Creative Commons License 3 napja 0 0 21769

"

Abban benne van az acél, az itthon gyártottban meg nincs? Gondolom halom számra rendelted és vagdostad szét az ablakokat, és ez után tetted ezt a kijelentést?!

Én nem azt mondtam, hogy az itthon gyártottban nincs benne az acélmerevítés. Ha nem, hogy az itthon gyártott Gelan ablakban, egyébként Marshall gyártmány, fele olyan vastag acél sincs, mint az Igloban.

Konkrétan 2 db elrepedt tokos gelan ablakot vágtam szét, mivel már nem lehetett használni. És kb. 4-5 Iglo ablakot, mert garanciális volt. Szállításnál ugyan is a színes ablak egy 2 mm-es helyen meg volt karcolva, illetve volt repedt tok is.

A garanciát 2 hét alatt lehet érvényesíteni. Minden gond nélkül.

Egyébként súlyra is érzeni, nem kell hozzá szétvágni.

Mi lesz 5 év múlva? Nekem 8 éve van bent Iglo ablak. Semmi gond nincs vele. És még mindig a piacon vannak, nem tűntek el.

Ha egy normális ablakos megy ablakot szerelni, szerintem mielőtt kibontja a régi nyílászárót, megnézi a beépítendő ablakot, és még egyszer rá mér. Mert ugye bár mi előfordulhat. Nem esik neki "mint borjú az anyjának." És ha véletlenül hiba van, akkor a megrendelő inkább vár még 2 hetet, mint ott álljon kibontott nyílással, ablak nélkül. Főleg, hogy máshol a gyártási idő 6-8 hét. Sőt egy győri cégnél, nem akarom a nevét leírni /kömmerling ablak gyártó/, a májusban rendelt ablak, októberben érkezik, hiányosan, ráadásul.

Természetesen mindenkinek szíve joga, és persze pénztárcája, hogy olyan ablakot vegyen amilyet akar. Csak egy kicsit dühítő, hogy mindig a lengyel ablak van pellengéren. A román és a török ablak sokkal olcsóbb, abban tényleg nincs acélmerevítés, már amit én láttam, és még sem foglalkozik vele a kutya sem. Pedig attól kéne csak igazán megóvni a vásárlókat.

Előzmény: JóKilátásAblakstúdió (21744)
-!Gabesz!- (X) 3 napja 0 0 21768

Mea culpa, de nem tudhatok Én sem mindent szerencsére! :)

Előzmény: Petya79 (21767)
Petya79 Creative Commons License 3 napja 0 0 21767

Én sem ilyen helyről vásárolok; csak furcsállottam, hogy nem ismered azt a magyarországi forgalmazót, aki az előbb említett kereskedelmi láncokat, és egyes tüzépeket látja el török gyártású nyílászárókkal.

Előzmény: -!Gabesz!- (21766)
-!Gabesz!- (X) 3 napja 0 0 21766

Soha nem foglalkoztam, és nem is fogok barkácsáruház, tüzép... által forgalmazott nyílászárókkal foglalkozni, szerencsére nem volt még közvetlen kapcsolatunk, és nem is lesz... Biztosan igazad van, ebbe Én nem mennék bele mélyebben.

Előzmény: Petya79 (21765)
Petya79 Creative Commons License 3 napja 0 0 21765

"lehet hogy egyátalán nem kerültek be a hazai piacra, legalábbis Én nem igazán tudok róla..."

...és sem, ha a barkácsáruházakat, multikat, meg jópár tüzép telepet nem veszek figyelembe. :-)

Előzmény: -!Gabesz!- (21763)
Petya79 Creative Commons License 3 napja 0 0 21764

CanDo? ;-)

Előzmény: -!Gabesz!- (21763)
-!Gabesz!- (X) 3 napja 0 0 21763

Török, illetve Cseh gyártású ablakok nem nagyon, sőtt lehet hogy egyátalán nem kerültek be a hazai piacra, legalábbis Én nem igazán tudok róla... A románok által gyártott ablakoknak sem jobb a híre itthon, mint a lengyelnek... pedig ha a gyártó, és a profil jó, akkor nem rosszak a nyílászáróik.

... az, hogy mi lesz 5 év múlva az ablakaiddal, ezt így előre nem lehet megjósolni szerintem ...

Előzmény: Petya79 (21760)
wiedi Creative Commons License 3 napja 0 0 21762

Köszönöm a segítséget.

Előzmény: kiss_atti (21751)
gabeeen Creative Commons License 3 napja 0 0 21761

"Illetve továbbra is nyitott kérdés, hogy mire számíthatok az ablakokkal 5 év múlva? "

Amennyiben a beépítést követően és az azóta eltelt időben nem volt problémád akkor semmi rosszra.

Előzmény: Petya79 (21760)
Petya79 Creative Commons License 4 napja 0 0 21760

Ez teljesen érthető, főleg, ha gigászi mennyiségú gyártásról van szó, több országba történő exporttal. A tömegtermelésnek és az olcsó árnak értelemszerűen következménye van. De ha ez a működést nem befolyásolja, akkor az engem pont nem érdekel.

A másik, amit nem értek, hogy miért pont a lengyelek lettek kipécézve, és nem mondjuk a törökök, vagy a csehek (?). Illetve továbbra is nyitott kérdés, hogy mire számítatok az ablakokkal 5 év múlva?

Előzmény: -!Gabesz!- (21759)
-!Gabesz!- (X) 4 napja 0 0 21759

Szereltünk anno Avantgarde Ovlo-t, illetve GL System-et is... Mindkettő szerkezet legyártva Lengyelországból érkezett, valóban nem sok probléma volt a szerkezetekkel, és azóta igencsak eltelt némelyik nyílászárónál 10 év a beépítés óta, ha azonos profilról beszélgetünk, akkor az bármelyik országban ugyanaz, a gyártón nagyon sok múlik... Minőség, esztétika, összeszerelés, stb... Megkell válogatni legalább annyira a gyártót is, ha nem jobban, mint a profilt! 

Előzmény: Petya79 (21758)
Petya79 Creative Commons License 4 napja 0 0 21758

Vagyis azt állítod, hogy legkésőbb 4-5 év múlva valamilyen hiba jelentkezik majd az ablakoknál? Konkrétan milyen meghibásodásra célzol? Szerkezeti, mechanikai, esztétikai hiba?

-!Gabesz!- (X) 4 napja 0 0 21757

Van Renault-om is, meg Fiat-om is a cégben... Mindkettő hibátlanul teljesít évek óta, nem ebbe a topikba tartozik, de úgy éreztem hogy az általad leírtak alapján megkell védenem a munkaeszközeinket! :)

JóKilátásAblakstúdió Creative Commons License 4 napja 0 0 21756

Inkább egy Renault vagy egy Fiat-hoz hasonlítanám. Azok is elmennek 3-4-5 évig hiba nélkül, aztán meg ráköltöd az összes fizetésed.

Aki rövid távra gondolkodik annak jó a rosszabb is, de aki számításba veszi, hogy egy ablakot 25-30 évre vásárol, annak nem szabad kompromisszumokat kötni. Ezt kellene helyre rakni a legtöbb magyar ember fejében.

Előzmény: ganser (21755)
ganser Creative Commons License 4 napja 0 0 21755

Nekem meg Suzukim van,"de eddig még nem tapasztaltam hátrányát".

Azért egy Audi biztos jobb lenne,de mivel olyanom még nem volt,ezért nincs összehasonlítási alapom!

Előzmény: Petya79 (21753)
Apaxp Creative Commons License 4 napja 0 0 21754

Lépcsőházi hirdetésekben szereplő vállalkozások aranyszabálya:

jól, gyorsan, olcsón dolgozunk.

A három opcióból kettő választható :D

Petya79 Creative Commons License 4 napja 0 0 21753

Nálam lengyel profilból készült nyílászárók vannak mindenütt, de eddig még nem tapasztaltam hátrányát.

Előzmény: ganser (21752)
ganser Creative Commons License 4 napja 0 0 21752

Az elmúlt 10-15 évben jelentek meg itthon a lengyel gyártású ablakok.

Tapasztalatom alapján-és mondhat akármit is-messzemenően nem jellemző a minőségi termék.

Az alacsony ár igen.

A kettő együtt nem jellemző.Sem én,sem az itteni "szakik" nem találkoznak ilyennel.

Megnyugtatlak!

Az hogy a "legnagyobb" ablakgyártó nem a minőség színonimája!

Az hogy milyen minősítése van,úgyszinten nem!

Szállítanak Németországba?

Tudom,köpködnek is a svábok rá rendesen!Olyan occsó hogy egy 150*150 BNY-t 300euróért adnak!

A merevítést illetően mondhat nekem akármit is,úgysem hiszem el.

Sajnos én ilyet sokkal többet láttam,szereltem mint Ön.

A vasalatot illetően: ezek már mindenhol alapfelszereltséghez tartoznak!

A garanciális problémákak megoldására az Ön által elmondottak nem jelentenek megoldást!

Tájékozodnom nekem nem kell ezeket illetően,én ebben élek 22 éve.Olyan sok újdonságot nem fog tudni mondani.Főleg nem laikusként.Ha nem laikus,hanem Drutex forgalmazó,akkor értem....

Gondolom azért vagdososa szét a profilt.Vagy csak lett egy fölösleges ablaka?Esetleg selejt terméket kapott?

Előzmény: berben (21742)
kiss_atti Creative Commons License 4 napja 0 0 21751

Amiből a Brill készül

( VEKA Softline 70 AD) az egy "A"-kategóriás profil, amiből a Marshall ezen ablaka, az meg egy "B" kategóriás profil ( tudomásom szerint).

Ugyan én az elsőben vagyok érintett, de azt gondolom, hogy ez a napi használatban nem fog számottevő különbséget okozni a két szerkezet között.

Ilyenkor azt szoktam javasolni, hogy amelyik kereskedő a szimpatikusabb, meggyőzőbb ( és Te is utánuk néztél legalább alapszinten a netes NAV-os, feketelistás adatbázisokban), azt válaszd. Ha valamelyikről esetleg van a környéken referencia, hogy hogyan dolgozik, esetleg ismerősnél cseréltek ablakot, stb, stb.

Előzmény: wiedi (21750)