Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

-!Gabesz!- (X) 8 órája 0 0 22027

Nem minden esetben!

Előzmény: Parci (22026)
Parci Creative Commons License 17 órája 0 0 22026

jó, de RAL beépítésnél meg még kijjebb lett volna, konkrétan konzolon a szigetelésben, nem? ezért nem is értettem.

Előzmény: -!Gabesz!- (22022)
-!Gabesz!- (X) 18 órája 0 0 22025

Én a tokon keresztüli rögzítést preferálom! Viszont az aluredőnyre valóban szükséged van?!? A redőny nem biztonságtechnika, hanem árnyékolástechnika, ezt nem szabad elfelejteni! 3 rétegű üveg elé Én nem biztos hogy ajánlanám az aluredőnyt... Mert minek..?!? Persze, ha van olyan méretű szerkezeted, amihez műszakilag szükséges az alu lamella, az más.

Előzmény: Yana VW (22023)
Yana VW Creative Commons License 18 órája 0 0 22024

Az tuti,hogy nem lesz passzív ház :) sima nikecelt tervezek 10cm-rel.Jó lenne ha a végleges állapotában nem lógna ki a redőnytok.

Köszi!

Előzmény: Parci (22021)
Yana VW Creative Commons License 18 órája 0 0 22023

Hát igen redőny térén marad a külső típus :) nem vakolható,ami a végleges külső síkból nem lógna ki,de aluban gondolkozom cserébe.

Akkor kérek még árajánlatot az általad felállított típusokból is.

Szerinted a tok rögzítése megfelelő lehet átmenő csavarral vagy ragaszkodjak a lemezes rögzítéshez?

Köszi!

Előzmény: -!Gabesz!- (22020)
-!Gabesz!- (X) 18 órája 0 0 22022

Amit így ugyebár szerelőfüllel kell beépíteni, nem beszélve arról hogy ki fog lógni a fal sikjából a redőnydoboz, ami sem esztétikailag, sem műszakilag nem jó! Jó lenne az a megoldás amit írsz, de ezesetben vannak hátrányai.

Előzmény: Parci (22021)
Parci Creative Commons License 18 órája 0 0 22021

biztos, hogy érdemes ezzel vesződni ebben az esetben? passzív ház úgy sem lesz (vagy PIR-rel szigetelsz? :)), hőtechnikailag meg tökéletesen megfelelő volna a tégla külső síkjára tenni, a szigeteléssel pedig rálógni a tokra.

Előzmény: Yana VW (22019)
-!Gabesz!- (X) 18 órája 0 0 22020

A poliuretan hab hiába nedvszívó képességű, sem a kültéren, sem a beltéren nem marad közvetlen kapcsolatba az időjárással. Kívűl a dryvit, belűl pedig vakolás, vagy gipszkarton (esetleg PVC takaróléc) takarja a szerelési hézagot. A Veka egy jó profil, jó választás lehet a későbbiekben. A nyílászárókat minnél közelebb építed be a külső falsíkhoz, annál jobb lesz a hőszigetelésed, tehát ezt tudom ajánlani. Esetlegesen egy vakolható redőny rendszer is jó döntés lehetne, csak gondolom nincsen lépcsőzetes áthidaló, amely lehetőve tenné a vakolható redőny felszerelését, így csak a toktoldózással, redőnyelőkészítéssel tudnád a nyílászáróidat felkészíteni a vakolható doboz fogadására, amit a későbbi dryvittal tudnál takarni, így nem látszóda a redőnydobozod, csak alulról, mivel onnan szerelhető.

(Rehau, Inoutic, Schüco, Kömmerling, Gealan, stb... Ezeket tudom ajánlani még a Veka mellett)

Előzmény: Yana VW (22019)
Yana VW Creative Commons License 19 órája 0 0 22019

Igen,lesz 10cm külső szigetelés.

A beépítést a két árajánlatot adó cég vállalja,úgy adta az árajánlatot is és persze úgy érvényes a garancia is.A RAL beépítés értelmét abban látom,hogy jobb lesz a párazárás és nem lesz akkora hőhíd.A levágott PUR hab nedvszívó hatással rendelkezik.

Ablak térén mi lenne a javaslatod?A Veka egyik kamrája habbal szigetelt.így jónak tűnik.

Érdemes az ablakokat a külső falsíkhoz közel tenni kb. 7cm-re?/kb. úgy lenne szintbe a későbbi redőnytok a szigeteléssel.

Köszi!

Előzmény: -!Gabesz!- (22018)
-!Gabesz!- (X) 20 órája 0 0 22018

Ha tervben van a homlokzat hőszigetelése is, tehát egy dryvit rendszer az épületre... Akkor érdemes a 3 rétegű üvegezéssel + melegperemmel ellátott nyílászáró beépítése. Érdemes jó minőségű magas műszaki tartalommal rendelkező profilt vásárolni egy megbízható partnertől, egy jó gyártótól, utánna már csak egy jó beépítő csapatot kell találni, aki ezt szakszerűen beépíti. (érdemes azzal beépítettni, akitől a nyílászárókat vásárolod). A RAL szerinti beépítés egyre elterjedtebb itthon, ezzel szemben viszont még csak kevesen ismerik a technológia részleteit. Jelentősen megnöveli a beépítés költségét, ha nem a hagyományos beépítést választod, hanem a RAL szerinti beépítést. Ha a feltételek adottak hozzá, és minden megengedett, akkor érdemes a drágább beépítést választanod, ha van értelme. Egy trioplex, vagy komprimált szalag alkalmazásával történt beépítés jó választás. A páraáteresztő, párazáró szalagok alkalmazásáról egyeztess majd a felmérővel, aki kimegy a helyszínre a szaktanácsadás, és méretfelvétel miatt.

Előzmény: Yana VW (22017)
Yana VW Creative Commons License 20 órája 0 0 22017

Sziasztok!

Kérdezni szeretnék Műanyag ablak ügyben.

Vásárlás előtt állok egy új építésű családi házhoz szeretnék műanyag ablakokat.

Azt tudom,hogy három rétegűt /4-16-4-16-4/ szeretnék.Esetleg meleg peremmel.

Amit a házról tudni érdemes,hogy nem a legszebb a falazás,38-as pincefalazóból  van a szuterén és 38-as  porothermből a többi szint.Hőhíd lesz bőven,de szándékozom a minimálisra csökkenteni.

Érdemes profi ablakokat vennem ?

Összesen 21db nyílászáró lesz./ebben van 1db erkélyajtó és 1db bejárati ajtó 140x210/

Amit idáig kaptam ajánlatokat:

Euroline ablak,12db toktoldóval.Fehér ablak 1,5M ft:

Spectrum 86mm 6 kamrás kerekített Roto biztonsági vasalat 4-12-4-12-4 LOW-e,Argon Ug=0,6W/m2K

Windok kft. / Ablakoutlet/12 db toktoldóval bejárati ajtó nincs benne! Fehér ablak 1,4M ft / fehér-dió szín 1,5M ft :

Veka Alphaline /Ergono/  90mm 6 kamrás 4 mm low-e/16 argon/4 mm float/16 argon/4 mm low-e,

Ug=0,6W/m2  Uw=0,8 W/m2K 

Még várom az ajánlatot erre:

Salamander BluEvolution 

92 mm-es 6 légkamrás profil

92 mm-es 6 légkamrás ablakszárny profil

MACO biztonsági vasalat, legalább két ponton peremes feszítés biztos záródási pontokkal

Hőátbocsátási tényezők 3 rétegű üvegezés esetén:

Ug=0,67 W/m2K ( 3 rétegű üveg)

Uw=0,8 W/m2K (teljes szerkezet kétrétegű üveggel)

Hőátbocsátási tényezők meleg peremes 3 rétegű CLIMAGUARD üvegezés esetén

Ug=0,5 W/m2K (üvegezés)

Uw=0,73 W/m2K (teljes szerkezet)

Érdemes a RAL beépítést választani,ennek van felára?

Köszönöm a segítséget!

Üdv:János

-!Gabesz!- (X) 1 napja 0 0 22016

Több esélyes a dolog, vagy a Rehau olcsó, vagy a többi drága. :)

Egyébként az eredeti Salamander szerkezettel semmi probléma nincsen, az is egy jó profil, nem összekevereneő a Brügmann Salamanderral... Nem kell azt elfelejteni.

Előzmény: kersa48 (22014)
balbp Creative Commons License 2 napja 0 0 22015

Tanúsítványt kértem a szállítótól, de nem kaptam meg, mert a gyártó honlapján sok verzió van...

Felejtős?

kersa48 Creative Commons License 2 napja 0 0 22014

Köszönöm Mindkettőtök segítségét, ami a legérdekesebb, hogy a REHAU-t  ajánlják a legolcsóbban.

Előzmény: JóKilátásAblakstúdió (22013)
JóKilátásAblakstúdió Creative Commons License 2 napja 0 0 22013

Ezek közül csakis REHAU! A Többit felejtsd el!

Előzmény: kersa48 (22011)
-!Gabesz!- (X) 2 napja 0 0 22012

Rehau, Salamander, Triumph... Számomra ez a sorrend! 

Előzmény: kersa48 (22011)
kersa48 Creative Commons License 2 napja 0 0 22011

Üdv.  a Hozzáértőknek!

Segítséget kell adnom egy családtagomnak, de én sem vagyok jártas ezen témában! Tehát  kis városunkban a következő gyártmányú ablakprofilok vannak REHAU, TRIUMPF, SALAMANDER / remélem jól írtam /. Kérdésem, melyiket kellene  javasolnom ? Mindegyiket öt rekeszes kivitelben ajánlják!

JóKilátásAblakstúdió Creative Commons License 2 napja 0 0 22010

Kömmerling, Gealan, Deceuninck (Inoutic) mind nagyon jó profilok. Ezekkel nem fogsz mellé. Én pl. a Deceuninck Prestige profilját nagyon szeretem, és az egyik legjobbnak tartom a kategóriájában.

Előzmény: Ildsza (22009)
Ildsza Creative Commons License 2 napja 0 0 22009

Sziasztok,

Sziasztok,

Több helyről kértem árajánlatot műanyag nyílászárókra, minőségi ablakokat szeretnék viszont kérnék segítséget hozzáértőktől:

Kömmerling - ez eddig befutó,

Gealan - szintén jónak tűnik nekem

A Horizon PS Penta+A és a Deceuninck ablakokkal kapcsolatban azonban nem tudom, hogy mennyire lehetnek jók.

Tudnátok segíteni ebben? Érdemes foglalkozni velük? 

Előre is köszi a segítséget!

ganser Creative Commons License 4 napja 0 0 22008

Kb 30 boltból álló országos bolthálózat.

Szerintem talán a legnagyobb forgalmat produkáló kereskedő cég.

Nem is mai megalakulású a cég,van legalább 10 éves.

Három fővárosi boltjuk van,ezekben Grewines Kömmerlinget forgalmaznak.

Az azért elég megbízhatónak számít már...

(Nem vagyok teljesen elfogulatlan,mert mi elég sokat építünk be nekik.)

Nem lesz velük semmilyen problémád!

Előzmény: Milyen a JOLA ablak (22006)
-!Gabesz!- (X) 5 napja 0 1 22007

Én nem ismerem őket, nincsen közvetlen véleményem róluk, viszont a weboldaluk alapján egy igen komoly cégről beszélünk. Az oldalukon található termékkínálatukból az is kiderül, hogy inkább a minőségibb termékek teszik ki kínálatukat. Több profilt is forgalmaznak, tehát tudni kellene, hogy Te melyik rendszerükre kaptál árajánlatot, ahhoz hogy véleményezni tudjuk. Az árajánlatnál amire oda kell figyelni, az az, hogy tartalmazza azokat az anyagokat, kiegészítőket, munkálatokat, amire Neked szükséged van, és ne legyenek a végén rejtett plusz költségek.

Előzmény: Milyen a JOLA ablak (22006)
Milyen a JOLA ablak Creative Commons License 5 napja 0 0 22006

Szeretném a régi fa ablakaimat műanyagra cserélni. Elég jó árajánlatot kaptam a JOLA cégtől.

Milyen minőségűek a termékeik? Mire kell figyelni az árajánlatnál?

-!Gabesz!- (X) 5 napja 0 0 22005

... egy kis kiegészítés: (gép elé kerültem, fejből még nem megy minden) :)

Profil hőátadási tényező: Uf = 0,94 W/m2K

Hőátadási tényező (A teljes nyílászáró hőértéke): Uw = 0,79 W/m2k (3 rétegű üvegezés esetén, Ug = 0,6 W/m2K, melegperemmel 1230*1480 standard vizsgálati méret esetében)

Üvegezés: (javasolt) 3 rétegű, Ug = 0,5 W/m2K, 4-18-4-18-4 (48mm) rétegrendű üvegezés, opcionálisan polimer távtartóval (melegperem), 51mm mélységig üvegezhető. Ez esetben elérhető hőszigetelés Uw = 0,72 W/m2K.

Előzmény: balbp (22002)
-!Gabesz!- (X) 5 napja 0 0 22004

Üdv a fórumon!

A Rehau új passzívház minőségű (ellenben passzívház minősítéssel nem rendelkező) 80 mm beépítési mélységű 7 légkamrás középtömítéses rendszerének a gyártása, illetve forgalmazása hamarosan elkezdődik ~ más középkategóriás szerkezet árán, tehát passzívház minsőség középkategóriás áron. Ha nem szükséges a minősítés, csak a minőség, és a műszaki tartalom, akkor lehet hogy erre is érdemes lenne bekérned egy árajánlatot. Ami számít, az az U érték! 

A Ral szerinti beépítés egy hasznos dolog, ha megvannak ehhez a körülmények, és van hozzá egy olyan szerkezeted, amit érdemes ezzel a technológiával beépíteni. Szerintem az építse be az ablakaidat, ajtóidat, akivel leszerződsz a nyílászárók gyártására, és leszállítására vonatkozóan, ez a későbbiekben esetlegesen sok kellemetlen "vitától", problémától megóvhat.

kiss_atti Creative Commons License 5 napja 0 0 22003

Szia,

egyértelműen a VEKA Alphaline 90 MD. A Gealan 9000 is egy "ál"-középtömítést tartalmaz - a tokprofilban kialakított nútba behúz a gyártó egy flexibilis gumit, amihez a szárnyprofil közepe hozzázár -, ellenben a VEKA a tokprofil anyagából alakított ki egy tényleges vízgátat, amihez a szárnyprofilban elhelyezett normál gumitömítés zár.

balbp Creative Commons License 5 napja 0 0 22002

Üdvözlök mindenkit!

London26-hoz hasonló kérdésem lenne, csúcskategóriás ablakot keresek passzívházat megközelítő szintű házhoz.

Eddigi árak alapján az Internormot nem fogom választani, 70%-kal volt magasabb az ajánlat, mint a Geneonál.

Rehau Geneo szerintem szintén túlárazott, 25%-kal volt magasabb az ajánlat, mint a három versenyző ajánlata, de szerintem tudásban ennél jóval kisebb az előnye.

Rehau EU86-os árban jó lenne, de tudásban a másik három kiszemelt alatt van meglátásom szerint.

A három még versenyben lévő a Veka Alphaline 90 (vagy Softline 82+), Gealan S9000 IQ, illetve a Kömmerling 88+. Ezek nagyjából 1,5 millióból kijönnek nálam (bár még a Veka ajánlatot várom).

Kicsit a Kömmerlinget gyengébbnek érzem az Uf=1,0 miatt, de még akkor is marad két szereplő.

Melyiket ajánlanák és miért?

Van értelme egy jó árat adó kereskedőtől csak megvenni és valaki mással beszereltetni (RAL)?

Köszönöm.

-!Gabesz!- (X) 5 napja 0 0 22001

Mondhatnám azt is akár, hogy régen volt már hajnal 4, amikor keltem, és kicsit fáradt vagyok. De akár azt is mondhatnám, hogy nem olvastam kellő odafigyeléssel, de ez nem így van! Aki Veka Future-t forgalmaz, azt a kereskedőt kell választani, az a baj hogy minden potenciális ügyfél az interneten kitanulja a szakmát, és csak utánna fordul szakemberhez, erre nem tudok mit mondani. Én mától Rehau Euroline-t árusítok majd, ez bearanyozta az estémet :)

Előzmény: kiss_atti (22000)
kiss_atti Creative Commons License 5 napja 0 0 22000

Gabiiii,

nincs ilyen szerkezet.... a VEKA.nak nincs 76-os rendszere.

:-))

A Future a Profine GmbH ( Kömmerling, Trocal, KBE) 76-ból készül. Nálunk Trocal fóliás.

Előzmény: -!Gabesz!- (21998)
kiss_atti Creative Commons License 5 napja 0 0 21999

Kaptam árajánlatot Veka Future /76mm/ ablakra is

---

Ha tőlem kaptad,

mindenképpen ezt válasszad !!!!

:-)))))))))))

Bár ilyen ablak nincsen ugyan, de jó kiindulási alap.... :-))))

Előzmény: Szasza1234 (21997)
-!Gabesz!- (X) 5 napja 0 0 21998

Az általad felsoroltak közül, igen! Ezt válaszd!

Előzmény: Szasza1234 (21997)