Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

asx 2012. ápr. 16. Creative Commons License 3563

Hol kint? Mindketten Ausztriában?

Ha pl. van egy Hauptwohnsitz ott ahol te dolgozol és a férjed attól több mint 120 km-re dolgozik (ahonnan nem elvárható, hogy naponta hazajárjon ezért van neki egy zweitwohnsitz-e) akkor ő leírhatja. Vagy fordítva...

De ha mindketten egy helyen (városban) dolgoztok és egy lakásban laktok akkor hova akartok hazajárni?

Előzmény: Warnika (3554)
asx 2012. ápr. 16. Creative Commons License 3562

Update rendszám ügyben: állítólag két hete új törvényt hoztak amelynek értelmében ha bármilyen bejelentkezésed van Ausztriában akkor osztrák rendszám kell az autóra!

Két hét alatt 500 feljelentés, a kollégám 4 ismerősének hétvégén levették a magyar rendszámát, az autót kitiltották Ausztrából, úgy kellett nekik hazavitetni és közel 2ezer €uro a büntetés + évi 800 €uro azokra az évekre amelyeken magyar (vagy bármilyen külföldi, a németeket is levették!) rendszámmal közlekedett. Az évek megállapításához a Meldezettel dátumát vették alapul. Ez valami nagyon új dolog, erről én is ma hallottam először, eddig nem így volt. Úgyhogy jobb lesz vigyázni a külföldi rendszámokkal azoknak akiknek osztrák bejelentett lakcíme van!

Előzmény: Warnika (3553)
tiva59 2012. ápr. 16. Creative Commons License 3561

Csak hogy ne remenykedj, hogy nem fogsz fizetni! En 2008-ban mikor kijöttem 3 honapig fizettem otthon magam utan a TB-t. Aztan, mikor itt bejelentettek en is otthon bejelentettem az APEHnal hogy most mar itt fizetek. Termeszetesen elfelejtettek kitörölni a fizetesi kötelezettsegemet es ev vegen kiküldtek egy 60e Ft-os fizetesi felszolitast. Erre irtam valaszlevelet, majd közöltek hogy el fogjak törölni a követelesüket. Azota, minden evben besetaltam az APEH-hoz, kikertem a folyoszamlat, amin rajta volt a 60e tartozas, söt mar a kesedelmi is. Mindig irtam nekik egy levelet es az ügyintezö közölte mindig, hogy nyugodjak meg, ö sem tudja hogy meg miert nem töröltek ki, de ki fogjak.

Aztan most kaptam egy levelet hogy az automra foglalast rendeltek el es elidegenitesi tilalmat, igy ki kellett fizetnem ezt az összeget, aztan majd utolag probaljam visszakerni!

A magyar hatosagok ugy müködnek mint a kapitali jatek, ha belepsz egy rosz mezöbe, akkor fizetni kell!

Előzmény: Törölt nick (3556)
Törölt nick 2012. ápr. 16. Creative Commons License 3560

Ez tenyleg hulye otlet... Mo-n hany szazalek eselyt adnal ra, hogy igy talalnal valamit?? Mert akkor azt oszt el minimum 4-el, es akkor meg mindig optimista vagy... Plusz addig is itt valahol lenned kell, enned kell, stb.

Előzmény: laci.1970 (3559)
laci.1970 2012. ápr. 16. Creative Commons License 3559

Sziasztok!

Segitségeteket szeretném kérni,olyan hülye ötletem támadt,hogy beülök az autoba és találomra kímegyek Ausztriába munkát keresni,ha nettán valaki tudna,olyan helyeket amiket érdemes lenne megnéznem (bármilyen munka érdekel) az létszíves segitsen nekem és az email címemre küldje el a címet.

előre is köszi a segitséget...

emai: laci1970.05@gmail.com

Törölt nick 2012. ápr. 16. Creative Commons License 3558

Ez elvileg úgyvan, hogy minden magyarországon élő embernek (állandó magyar lakhelyeseknek tuti) fizetni kell a tb-t, pár éve vezették be (aki nem fizeti, annak szépen halmozódik, lesz büntető kamata és bírsága, ha nem fizeti be, a nav behajthatja). Ez azt jelenti, hogy vagy van munkája az embernek és a munkáltató fizeti, vagy ha nincs senki aki fizesse (cég, vagy egyéb, nem tudom milyen lehetőségek vannak), akkor a magánszemélynek magának kell fizetnie, de ekkor csak havi 4-5 ezer ft volt legutóbb, amikor pl. én kérdeztem ennek az összegét pár éve. Aki külföldön dologzik és fizet tb-t leadja erről az infót a megfelelő helyen és akkor nem zaklatják. Aki itthon fizet tb-t, az az EU kártyával kaphat eü. ellátást az EU-ban, gondolom van ennek egy inverze is, hogy eu-ban fizet tb-t és akkor valamilyen hasonló dologgal kaphat itthon is ellátást, ha kell. A hivatalos szerveknek mindig mindent jelenteni kell, annyi tuti, aki két országban mozog, annak 2 országban. Az állandó lakhely szerint kell az adókat, járukékokat, stb. fizetni, különösen fontos jelenteni a nem állandó lakcím szerinti külföldi munkahelyet.

Előzmény: scillla (3549)
dokiapa 2012. ápr. 16. Creative Commons License 3557

Na, az E-jelzésű nyomtatványokból már most elegem van. Már a jó ég tudja, hogy mennyit töltöttünk ki az idén. Most épp az E9-nél akadtam el, mivel ugye ahhoz kéne adóbevallás itt Mo-on, de mivel a férjem belefutott Németországban egy magyar Kft-be, akik felszívódtak pénzestől, papírostól, mindenestől, így nem tudom kitölteni neki az adóbevallását, ergo nem tudom intézni neki az osztrák adóvisszatérítését, ami pedig jól jönne. E-104-es nyomtatványon mi már túl vagyunk. Végre valami jó hír! :-))))

Szóval akkor az állás Nyúlz.. : NAV 

1       :   1          :-))))

Előzmény: Törölt nick (3556)
Törölt nick 2012. ápr. 16. Creative Commons License 3556

Na, most beszeltem az OEP-el, kiderult a turpissag, sajnos a NAV-nak is igaza van, meg nekem is. :S

Ugyanis az E-106-os nyomtatvanyt a WGKK-nal azzal a nappal allitottak ki, amikor kertem, es ami par honappal kesobbi, mint ahogy elkezdtem dolgozni. En erre nem figyeltem (nem tudtam, hogy kell), igy viszont az OEP-nel csak attol a datumtol ktivaltak a magyar TAJ szamomat, igy viszont van egy par honapos hiany. A megoldas: WGKK, E-104-es nyomtatvanyt kerni es ezt a NAV-nak megkuldeni. :S

Előzmény: dokiapa (3551)
Nachtstern 2012. ápr. 16. Creative Commons License 3555

Az osztrák rendszámmal nem cseszegetnek amennyiben kijelentkezel.

A biztosítás pedig nem drága, ha nem valami túl erös autód van. Meg nem kell hazamenni müszaki miatt :-)

Előzmény: Warnika (3552)
Warnika 2012. ápr. 16. Creative Commons License 3554

Még annyi: ha a férjem is kint dolgozik, akkor a hazajárás nem leírható, ugye?

Előzmény: asx (3548)
Warnika 2012. ápr. 16. Creative Commons License 3553

szia,

nagyon szépen köszönöm a segítséget. Hamarosan szerintem visszarázódok a németbe is, főként ha majd ott ülök Bécsben a kollégák között. Most is megy, mert albérlet ügyben folyamatosan telefonálok, csak sokminden még angolul hamarabb ugrik be. De szerintem max. fél év és visszahozom a középfokú tudásomat, aztán meg határ a csillagon ég.

Tényleg köszi, sokat segítettél, a könyvelő miatt pedig még kereslek majd, ha lehet :D

SZép hetet!

Előzmény: asx (3548)
Warnika 2012. ápr. 16. Creative Commons License 3552

köszi. megfontolom. úgyis egy éven belül cserélni akarjuk majd a kocsikat. csak a kötelező ne lenne olyan drága kint...meg az osztrák rendszámmal majd itthon ne cseszegessenek.

Előzmény: Nachtstern (3546)
dokiapa 2012. ápr. 16. Creative Commons License 3551

Szia! 

Nekem is épp a múlt héten hívta fel a TB-nél a figyelmemet erre egy kivételesen normális ügyintéző, hogy erre figyeljünk oda, mert súlyos tízezrekre büntetik az olyan embereket, akiknek hosszabb ideje nincs Mo-on biztosítása. Én is dobtam egy hátast, de ezek szerint  akkor tényleg valós a dolog. Így most már legalább én sem halogatom tovább, mert amilyen szerencsém van mostanában, tuti hogy engem is megtalálnának. A paranoiával én is úgy vagyok már, mint Te! :-)

Előzmény: Törölt nick (3545)
Nachtstern 2012. ápr. 16. Creative Commons License 3550

Visszajöhetne már a tavasz :-(

scillla 2012. ápr. 14. Creative Commons License 3549

Szia :) Azért az APEH (NAV)  talált meg, mert újabban a TB is alájuk tartozik.... Az OEP honlapon (ami azért még így érhető el) van nyomtatvány - gondolom, azt linkelték be neked az előbb -, amin be tudod jelenteni, ha kint élsz és ott vagy biztosítva.

Amúgy nem tudom, mennyire kötelező fizetni a TB-t, ha nem fizeted, akkor csak úgy látnak el, hogy ki kell perkálni a kezelés, vagy akármi költségeit - ezért nem tudom, hogy valóban köteleznek-e, vagy csak saját érdekedben kell itthon TB-t fizetni, amennyiben nincs munkáltató, aki fizetné utánad (vagy pl. ha fizetés nélküli szabin vagy).

Ezt az egészet én ügyfélkapun keresztül bonyolítottam, de azóta egy mukk reakció nem volt rá. Mikor novemberben fizetés nélkülire mentem, bementem személyesen, mondtam, hogy bakfitty van, aztán valamikor január végén, vagy február elején bírtak küldeni csekkeket, visszamenőlegesen befizetni. Ezekután, mikor biztosításom lett Ausztriában, ügyfélkapun keresztül elküldtem az ominózus nyomtatványt, no, eddig semmi duma rá, bezzeg már kiküldtek 12 csekket, hogy ugyan fizetgessem a havi TB-t :) Nem fizetem....

Előzmény: Törölt nick (3537)
asx 2012. ápr. 13. Creative Commons License 3548

Nézd, én kikerestem neked, hogy hol tudsz pontosan utánanézni és belinkeltem. Mégis mit kellene még szerinted tennem? Szabadidőmben lefordítani és ide bepötyögni neked a szöveget magyarul?

Most csak azért mert nő vagy válaszolok a két kérdésedre:
1. Én ebbe a rendszámos őrületbe nem akarok belefolyni...
Egyrészt azért mert nem is érdekel, másrészt pedig senki nem ismeri ki magát benne!
De ha az én privát véleményemre vagy kíváncsi akkor ha Ausztrában dolgozol és Mo.-n van az állandó lakcímed, ott él a családod ahova minden hétvégén hazajársz akkor jó a magyar rendszám. Természetesen: ohne Gewähr! :))
2. Házastársi (vagy élettársi) viszonyben élők hetente, egyedülállóak havonta egyszeri hazautazást írhatnak le. Az egyedülállóak félévig (mivel feltételezik, hogy fél év után odaköltözik a munkahelye közelébe) a házastársi (vagy élettársi) viszonyben élőknek ez két év. Vannak természetesen kivételek, indokolt esetben tovább is le lehet írni...

Könyvelőt is tudnék ajánlani, de magyarul nem tud. Gondolom az meg nemjó neked...

Előzmény: Warnika (3541)
defcon 2012. ápr. 13. Creative Commons License 3547

Sajnos ez a tipikus magyar hozzáállásból ered...

Magyar vagy? Itt (is) van lakóhelyed? Mi az hogy nem itt dolgozol? Nem fizetsz TB-t? Nem adózol? Még a rendszámod is külföldi? Te tuti titkolsz valamit! Még talán lopsz is! Meg hazudsz! Meg a stb...

Ezzel sajnos együtt kell élni mindenkinek, aki magyar állampolgár, de másik országban él és dolgozik.

Ezek után tényleg elképzelhető, hogy meg fogják adóztatni a külföldi jövedelmeket is (nem lehet adó, mert azt az EU nem engedné, de lesz majd szolidaritási hozzájárulás vagy valami hasonló...)

Előzmény: Törölt nick (3545)
Nachtstern 2012. ápr. 13. Creative Commons License 3546

Szerintem neked egyértelmüen osztrák rendszám kell. A hétvége rövidebb mint a hét többi napja, vagyis föleg Ausztriában laksz, ott is dolgozol.

Előzmény: Warnika (3541)
Törölt nick 2012. ápr. 13. Creative Commons License 3545

OK, koszi, szerintem jovo heten bebattyogok a Krankenkasse-hoz, aztan elintezem... Szeretek joban lenni a hatosagokkal, de kicsit duhit, hogy mi kozuk hozza, ha egyszer nem veszem igenybe a szolgaltatasaikat. Kicsit amolyan felesleges adatgyujtesnek erzem, amibol Mo-n mostanaban egyre tobb van... :( Es zavar, hogy minek... :( De en foglalkozasombol adodoan paranoias vagyok... :)

Előzmény: defcon (3543)
Álom-Álom 2012. ápr. 13. Creative Commons License 3544

Barátaim, munkát kereső MAGYAROK Ausztriában!!!

Kérlek benneteket, hogy kezeljétek a következő információt "diszkréten" és ahol csak tudjátok, osszátok minden fórumon!!!

A következő Cég szakmunkásokat keres ausztriai munkákra:

Cég: Solution Group Internacional KFT. (Keszthely)

Ügyvezető: Lörinczy Iván

Tulajdonosok: Alen Ilik & Lars Renke (fantasztikus páros)

Szöveg:

• ausztriai munkalehetőség egész évben
  • asztalos, lakatos, üvegező-és szobafestő-mázoló szakmunkások részére
  • biztos és stabil jövedelem hivatalosan
  • azonnali munkakezdési lehetőség

Tehát aki ezen szövegkörnyezet valamelyikével is találkozik annak felhívom figyelmét: VIGYÁZAT, SZÉLHÁMOS TÁRSASÁG!!!

A ígéretekből SEMMI nem igaz!!!

+ infó: egy Marcsányi Gábor nevezetű ember veszi fel a telefont és ügyintézkedik Lörinczy Ivánnal együtt (a magyar ügyintézés sztem. elég korrekt, de az idő elteltével minden ígéret semmivé lesz valami miatt)

ÉN ÉS PÁR VOLT MUNKAVÁLLALÓ RAJTA VAGYUNK EGY BÍROSÁGI KERESET BENYÚJTÁSÁN!!!

TEHÁT:

SOLUTOIN GROUP INTERNATIONAL KFT. = CSALÓK!!!

XXL

defcon 2012. ápr. 13. Creative Commons License 3543

Igen, ilyen előfordulhat, hogy visszamenőlegesen is ki akarják fizettetni veled a TB-t. Azért írtam, hogy küldj nekik egy Versicherungszeitennachweis-t. Nekem is volt ilyenből problémám egy visszatérítés miatt, és akkor gond nélkül elfogadták. Jobb ha te küldöd el mert hát a magyar bürokrácia nem a leggyorsabb…

Előzmény: Törölt nick (3542)
Törölt nick 2012. ápr. 13. Creative Commons License 3542

Csak mert egyik ismerosom, aki Angliaban dolgozik, azzal fenyegetett, hogy ha nem jelentem nekik, akkor visszamenolegesen kikuldenek egy szep sarga csekket egy szep osszeggel, hogy fizessem be, allitolag egyik ismereso, aki szinten Angliaban el, igy jart. Viszont azt mondta, hogy irjak nekik egy levelet, adjam meg az osztrak TB adataimat es irjam meg, hogy kerjek ki a biztositasi adataimat a WGKK-tol. Allitolag megcsinaljak.

Előzmény: defcon (3540)
Warnika 2012. ápr. 13. Creative Commons License 3541

köszi, ez egy építő hozzászólás volt. Sajnos hiába tanultam 8 évig németül még általánosban és gimiben az eltelt tizenpár év alatt csak az angolt használtam, emiatt néha könnyebb szövegek megértése is MÉG gondot okoz, nemhogy az amit küldtél. ezért merészeltem kérni a bővebb kifejtést, hogy akkor most mizu? igazából két kérdésem volna még:

- egyrészt ha kinti bejelentett munkám van, itthoni állandó és kinti ideiglenes lakcímem, hétközben Bécs hétvége Magyarország akkor most lehet vagy nem magyar rendszámom??? eddig úgy tudtam, hogy így lehet.

- ezt a Familienheimfahrt-ot igénybe veheti, aki kint dolgozik, de magyar bejelentett állandó lakcíme és saját ingatlan tulajdona van?

Értsetek meg: az itthoni kollégáim nem tudnak segíteni, a kintiek szintén nem, az első magyar leszek kint, akit oda is jelentenek be, ezért tényleg nagyon hálás lennék, ha segítenétek :)

köszi. Ja és tervem, hogy felkeresek egy olyan könyvelőt, aki ebben profi, ajánlani tudtok ilyet?

Előzmény: asx (3529)
defcon 2012. ápr. 13. Creative Commons License 3540

Ők szentek és sérthetetlenek...

(de amúgy nekik is kötelező lenne...)

Előzmény: Törölt nick (3539)
Törölt nick 2012. ápr. 13. Creative Commons License 3539

"Kötelező Magyarországon a járulékfizetés..."

Na, ezt nem tudtam... De mi van azokkal, akik pl. nem regisztralt munkanelkuliek, meg mi van a sok kissebbsegivel?? Ok is fizetik maguk utan a TB-t?

Előzmény: defcon (3538)
defcon 2012. ápr. 13. Creative Commons License 3538

Kötelező Magyarországon a járulékfizetés...

Ha nem dolgozol itthon akkor a TB-nek be kell jelentened, hogy külföldi biztosítási jogviszonyod van. Nyomtatvány: Bejelentő lap TAJ számmal rendelkező magyar állampolgár részére, aki EGT tagállamban biztosított személy

http://www.oep.hu/portal/page?_pageid=34,26645934&_dad=portal&_schema=PORTAL&tmodule=1

A NAV-val meg ne foglalkozz, küldj nekik egy Versicherungzeitennachweis-t, amit az illetékes SV-nél kapsz. Ennyi elég nekik a hiányzó jogviszony igazolására.

Előzmény: Törölt nick (3537)
Törölt nick 2012. ápr. 13. Creative Commons License 3537

Megtalalt az APEH, illetve mostmar NAV, hogy lassan 2 eve nincs biztositasom, es igazoljam, mi van. Mas nem kapott ilyen tartalmu levelet toluk? (Nekem ugye nincs lakcimem Ausztriaban...)

Felhivtam oket, es mondtam az ugyintezonek, hogy jol latja, valoban nincs biztositasom Magyarorszagon. Es akkor mi van? Erre elkezdett hebegni, hogy de hat ez nem igy mukodik, mert hat akkor nem lehet, meg ize, mert ha kulfold, akkor jelenteni kell, meg a munkahelyet es E104 meg E106, meg hat akkor is, hogy gondolom... :O Mondtam neki, hogy E104 es E106 tudtommal akkor kell, ha Mo-n is igenybe szeretnem venni az ellatasokat. Hat, igen, de a bejelentesi kotelezettseg, meg hat o nem tudja, mert pestrol kuldtek ki a papirokat, es o Gyorben van, de hat neki azt mondtak, hogy kell...

Szerintetek van barmi koze az APEH-nek ahhoz, hogy van-e biztositasom kulfoldon? Mo-n nincs, es nem is veszek igenybe semmilyen TB altal tamogatott szolgaltatast. A tobbihez meg mi kozuk van??

tt16 2012. ápr. 13. Creative Commons License 3536

Sziasztok, Teodóra vagyok.

Kapcsolatban élő lány vagyok, és szeretnék kimenni ausztriába dolgozni, voltam már kint, de haza jöttem, mert nem bírtam egyedül, a párom egyenlőre nem tud jönni. Szerintem ezzel a nehézséggel, nem csak én szembesültem már. Kérem,hogy jelentkezen olyan lány,aki szintén szeretne kint dolgozni, de egyedül nem mer neki vágni, vagy nem tudja hogyan induljon, de itthon a helyzete már nem igér tul sok jót és szeretne változtatni. Szívesen segítek, sokkal könnyebb ha nem vagy egyedül, sokat segít. Nem leányálom, dolgozni kell keményen, és távol vagy a szeretteidtől egy idegen országban. Szóval keresem lány társamat, hogy segítsünk egymásnak. Kérlek akkor jelentkezz, ha komolyan gondolod és tudsz németül, legalább alap kommunikáció legyen, mert anélkül nem lehet. Szép napot Nektek. Ez az e-mail címem, ha ott írnál: t.t.16@citromail.hu.

dokiapa 2012. ápr. 12. Creative Commons License 3535

Azért köszi, hogy válaszoltál. A kislányomtól nem is félek, mert bár igaz, hogy már ő is 7 éves lesz szeptemberben, de ha 8 évesen kezdi a sulit, akkor sincs még nagy gáz. Hanem a kisfiam már 8 éves lesz szeptemberben és még ovis, mert van egy kis gond a rövidtávú memóriájával, tehát neki már nem nagyon szabadna még évet ismételnie sem. Szóval emiatt nagyon nehéz! Találtam az előbb egy olyant a neten, hogy "Bécsi magyar iskola", de nem érdeklődtem utána, hogy mi is ez valójában. És tényleg köszönöm!!! :-)

Előzmény: asx (3534)
asx 2012. ápr. 12. Creative Commons License 3534

Ehhez én nem értek (talán jön majd valaki aki igen) de ha jól sejtem akkor ha nem sikerül neki az első év akkor évet ismétel...

Egy év alatt meg megtanul németül.

Előzmény: dokiapa (3533)