Keresés

Részletes keresés

szidona Creative Commons License 2012.03.16 0 0 1342

Nem kell valami nagy dologra gondolnod. Kb.olyan mint egy akvarium. 70x25x25-os. Igy egy 18W-os fenycso elfer felette. Majd teszek fel kepet. De mar lattam tobb masfajta megoldast is. Sokan nikecell (hungarocell) lapokbol allitanak ossze egy ladat es abba tesznek egy energiatakarekos izzot es az is feltudja futeni a kivant hofokra a belso teret, persze probalkozni kell vele, hogy ne legyen tul meleg se, de azert bekapcsolt allapotaban tudjon 10-15 fokkal melegebbet csinalni. Nekem annyibol jo, hogy uvegbol van, hogy lehet ki nyitogatas nelkul latni, hogy mi zajlik odabent.

Előzmény: unartis (1329)
Ádám(Szeged) Creative Commons License 2012.03.16 0 0 1341

Egy kép lemaradt. Szóval ő az a yucca stricta. Néhány hét és mehet is kifelé.

Előzmény: Ádám(Szeged) (1326)
Ádám(Szeged) Creative Commons License 2012.03.16 0 0 1340

Köszi az infót.

Nem is beszéltük meg, hogy mikor megyünk Benke Péterhez!? :) Az 1985.8-glauca-ból tudnál nekem adni majd 5 darab magot?

Az 1985.6-glauca-ból majd tudok adni neked, de már csak növényként. Én már 3 csomag magot elültettem az 5-ből és az is közte volt.

Előzmény: unartis (1335)
Ádám(Szeged) Creative Commons License 2012.03.16 0 0 1339

Baromi szép növény, büszke lehetsz rá. Én is ( a "hajak miatt") a yucca angustissima-ra tippelnék.

Előzmény: unartis (1336)
szidona Creative Commons License 2012.03.16 0 0 1338

A szarmazasi helyet tekintve lehet Yucca angustissima is.

Előzmény: unartis (1336)
unartis Creative Commons License 2012.03.16 0 0 1337

Yucca baccata: pótlólag itt van az elmaradt kép

 

unartis Creative Commons License 2012.03.16 0 0 1336

Köszönöm, de tényleg jó helyük van, teljes déli fekvésben egy előkertben, Békés megyében, sóderbe ültetve!

 

Már néhány éve kint vannak, a Y. baccata-t és a Y. baileyi-t 2005 nyarán vettem a füvészkertben J. Demetertől. A Y. gloriosa szintén innen lett vásárolva 2006-ban, abban az évben ki is ültettem a jukkákat, azóta kint vannak(a Y. baccata első 2 évben felülről egy téglákra tett üveg lappal telelt!) 2007-től takarás nélkül telel. A Yucca elata-t és Y. rostrata-t 2010-ben Bodó Barnától kaptam, azokat egy ionvizes palackkal takartam eddig 2X.

Yucca recurvifolia:2006-ban kaptam egy gyulai házból, a tulaj, minden évbe be ki cipelte az anyatövet, én két sarjat kaptam tőle, amit kint hagytam megfogta.

A Y. stricta: pálmaligetes rendelés, sajnos csak ez az egy maradt életben, 3 pálmaligetes Y. elata ment ki a 2008-as-2009-es télen.

 

 

 

Az említett ismeretlen növényről annyit, hogy Barna Jánostól kaptam 2006-ban(ebből 2011-ben is kaptam):

Yucca sp: származása: (Tuba city, Kayenta):

Eddig takarás nélkül szépen telelt, 3 képet tettem fel, mert nagyon érdekes fehér színű, szőrszerű rostok veszik körbe a zöld levelek tövét, törzs nélküli, félgömbszerű, keskeny fűszerű levelekkel. Kb fele akkora, mint a Y. baileyi.

Előzmény: szidona (1333)
unartis Creative Commons License 2012.03.16 0 0 1335

Szia!

 

Most, hogy mondod, én is átnéztem a rendelési listát, hiányzik egy százas tétel Y. glauca, (1 dollárosként szerepel):

 

1985.6-glauca /18/ narrow leaves, tall large flower spike                  3.50

 

Az ami neked nincs abból megkaptam a 100 csomagot (1985.8-ból), a papíron az általam feltüntetett tétel nem szerepel(szerintem elfogyott)

Az általad kért "1985.8-glauca" viszont szerepel "2"dolláros-ként és 3.5 dollárosként(amit én rendeltem).

 

Lehet hogy elöbb az USA beli igényeket elégítették ki, utána a külföldi igényeket.

Holnap elküldöm beszkennelve a lapot, hogy tanulmányozd.

Előzmény: Ádám(Szeged) (1331)
parga 010 Creative Commons License 2012.03.16 0 0 1334

Szidona! Köszönöm a segitséget. Holnap megpróbálom beszerezni a hozzávalókat  és indulhat az ültetés. Ma vásároltam yucca rostrata magokat. Már nagyon várom hogy legyenek ilyen kis növénykéim.Milyen gyorsan nőnek ezek a növények?

szidona Creative Commons License 2012.03.16 0 0 1333

Szia,

 

Nagyon jol neznek ki a jukkaid. Mennyi idosek? Miota vannak kiultetve? Szerintem nagyon jol eltalalt helyre vannak ultetve. En most epitem at a sziklakertemet aztan majd mennek ki bele a kis jukka magoncaim meg egy-ket agave.

Az azonositatlan jukkad mennyi idos es honnan szarmazik? Lehet, tudok segiteni a beazonositasaban.

Előzmény: unartis (1327)
Ádám(Szeged) Creative Commons License 2012.03.16 0 0 1332

Ádám(Szeged) Creative Commons License 2012.03.16 0 0 1331

Hello Zoli.

 

Megnéznéd nekem azon a lapon, hogy az "1985.8-glauca" jukkából mennyi lett rendelve?

Most nézem, hogy a hatból egy nekem hiányzik, az előbb említett. A többi az megvan:

 

1985.6-glauca

1985.7-glauca

1985.72-glauca

1997-glauca

1997.81-neomexicana

Előzmény: unartis (1330)
unartis Creative Commons License 2012.03.16 0 0 1330

Kedvet kapok itt a többi Y. gloriosa változathoz is!

Nagyon tetszetősek,a wikipedia-n rengeteg változatról írnak nézd meg.

Előzmény: Ádám(Szeged) (1325)
unartis Creative Commons License 2012.03.16 0 0 1329

 

 

Akkor a keltetést már profin csinálod, ma voltam a Mesagardenes magokért Szegeden,

rendeltem néhány százat belőlük.

Eddig kisebb mennyiségben konvektoron keltettem ki, úgy, hogy kicsi edényekbe forralt vízzel nedvesített perlitre vetettem.

 

Engem érdekelne a keltető géped, vetted valahol, vagy házilag készítetted?

A leírásból nem lehet bonyolult. (tudnál képet mellékelni)

Előzmény: szidona (1320)
unartis Creative Commons License 2012.03.16 0 0 1328

Szia!

 

Nagyon szépek így együtt.

 

Kertbe kifogsz belőlük ültetni?

 

A Y. brevifolia-t próbáltad már szabadban teleltetni?

Előzmény: szidona (1316)
unartis Creative Commons License 2012.03.16 0 0 1327

Mint ígértem felrakok néhány képet a jukkák idei teleléséről:

 

A legrosszabb "bőrben" a Yucca stricta van, sajnos eddig nem a legjobb helyre volt ültetve, csak délelőtt érte a napfény, így elég megviselt állapotba ment neki az ősznek, remélhetőleg az új helyén meg fog erősödni:

 

Yucca stricta:(takarás nélkül telelt)

 

 

Yucca baileyi:(takarás nélkül telelt)

 

 

Yucca elata:(csapadékvédelemmel telelt)

 

 

Yucca sp:(Tuba city, Kayenta): (takarás nélkül telelt)

Szerintetek milyen faj lehet? A növény közepén, a középrügy körül fehér hajszerű kunkorodó rostok vannak, félgömbforma üstököt nevelt, kisebb mint a Yucca baileyi:

 

 

Yucca rostrata: (csapadékvédelemmel telelt) sajnos nem készült róla kép, hamvas kékes levelű!

 

Yucca filamentosa változatok: (természetesen takarás nélkül teleltek)

A világos csík szegélyezi a leveleket

 

 

sárga csík fut a levélen:

 

 

Yucca recurvifolia (balra) és Yucca gloriosa (jobboldalt):

 

 

 

 

Előzmény: unartis (1314)
Ádám(Szeged) Creative Commons License 2012.03.16 0 0 1326

Sziasztok!

 

Unartis topiktárssal ma sikerült 1-2 (vélhetően) yucca stricta példányhoz hozzájutnunk. Sérülés érthette a növények, valamiért ki voltak szaggatva. A képen nincs rajta, de ezektől jobbra voltak.

Ádám(Szeged) Creative Commons License 2012.03.15 0 0 1325

Yucca gloriosa 'bright star'

 

Ádám(Szeged) Creative Commons License 2012.03.15 0 0 1324

Yucca gloriosa 'tiny star'

 

Ádám(Szeged) Creative Commons License 2012.03.15 0 0 1323

Ki kellene menni külföldre 1-2 új különlegességet behozni az országba!

 

Yucca recurvifolia 'margaritaville'

 

 

Ádám(Szeged) Creative Commons License 2012.03.15 0 0 1322

Még annyit, hogy gyűjtőszámokat kérhetnék?

Köszi.

(Amúgy az ország melyik részén laksz?)

Előzmény: szidona (1316)
Ádám(Szeged) Creative Commons License 2012.03.15 0 0 1321

Hello. Köszi.

A yucca angustissima példányaidra "vérszemet" kaptam :) Sajnos az idei mesa garden listában sem volt belőle :(

Előzmény: szidona (1319)
szidona Creative Commons License 2012.03.15 0 0 1320

 

 

Szia!

 

Nekem a kovetkezo modszer valt be:

 

Cserep aljara egy-ket centi gyongykavics, majd erre egy fold keverek kb. a cserep feleig 2/3-ig, majd erre kb.1 centi kvarc homok (0-4mm) es erre jonnek a magok. Es ezt betakarom meg gyongykaviccsal a cserep tetejeig, nalam ez kb.1-2 centi reteget jelent.

A foldkeverek legyen laza, hogy a kis gyokerek konnyen belehatolhassanak. Azert nem ultetek egybol foldbe, mert akkor a magok konnyen berothadtnak, foleg a lassabban kelok. Igy egy kelloen nedves, de levegos (ha lehet igy mondani) kozegben vannak a magok. A gyongykavics takaras pedig azert is jo, mert megtamasztja a magoncokat es kozte szepen ki is tudnak bujni.

Es ha ez megvan, akkor jon egy Dithane-os felszivatas. Majd mennek a "keltetobe". Ahol, ha a fenycso be van kapcsolva, akkor kb. 30 fok van, ha pedig nem megy, akkor 20 fok korul van. Kb. egy het mulva megjelennek az elso magoncok, ahogy probalnak utat torni a gyongykavicsok kozott.

 

Teszek fel par kepet is.

 

 

 

Dithane-ban.

 

Ha minden jol megy, akkor kb. ilyesmire szamithatsz. Kb.egy honapos Yucca torreyi-k.

 

 

 

Es ezeket a kavicsokat, kvarc homokot hasznalom, de kis tetelben a diszallat boltban is lehet venni kb. 100-150ft/zacsi.

 

 

Előzmény: parga 010 (1318)
szidona Creative Commons License 2012.03.15 0 0 1319

A magok kulfoldi forrasbol vannak, javaban Mesa Gardenes magok.

 

vannak korabrol megmaradt magjaim. A napokban csinaltam beloluk egy probavetest, kivancsi vagyok, hogy 5 ev utan milyen a kelesuk. Yucca glauca, angustissima, baccata, elata, harrimaniae. Bar meg tavaly is jol keltek a 2007-es magok.

Előzmény: Ádám(Szeged) (1317)
parga 010 Creative Commons License 2012.03.14 0 0 1318

Én pont ma rendeltem a golden...tól jukka rostata magokat.Egy kicsit meglepődtem, hogy milyen kicsi arányban kelnek ki. Kiváncsi leszek ki fognak-e kelni? Hogyan kell csiráztatni?Kinek, mi jött be?még nics tapasztalatom benne, ez az első rendelésem.

Ádám(Szeged) Creative Commons License 2012.03.13 0 0 1317

Hello. Köszi a képeket.

A magok honnan vannak?

 

Előzmény: szidona (1316)
szidona Creative Commons License 2012.03.12 0 0 1316

par kep az 1 eves jukka magoncaimrol.

 

Y.angustissima

 

Y.baccata

 

Y.baccata

 

Y.glauca

 

Y.glauca

 

Y.brevifolia - tobb evesek

 

 

unartis Creative Commons License 2012.03.07 0 0 1315

Ha lesz időm, fel teszek néhány képet...

Előzmény: unartis (1314)
unartis Creative Commons License 2012.03.07 0 0 1314

A múlt hétvégén jártam az eleki kertben, minden jukkám gond nélkül vette a telet, igazából a Yucca elata-t és a Y. rostrata-t féltettem, azok csapadék védelemmel szépen átteleltek. Most a hétvégén lett eltávolítva a csapadékvédelmük. A többi kiültetett takarás nélkül volt. 

A Yucca strita-m ami kicsit megviseltes, tavaly nyár végén ültettem át egy naposabb helyre, előző helyén csak vegetált, a reggeli fény érte csak. Most kicsit le vannak konyulva a levelei.

Reményeim szerint a tavaszi enyhe napsütésben, hamar összeszedi magát.

A két db. Y. glauca és Yucca sp. szépen telelt hideg zárt helyen voltak cserépben.

A többi magonc jukka hideg, de zárt helyen telelt.

 

unartis Creative Commons License 2012.03.07 0 0 1313

Azt olvastam, hogy a Y. gloriosa önmagával is porozható, sajnos nekem nem jött be, nem fogta meg, nem lett belőle mag.

Tetszik amit csináltál, várjuk a magoncaid keléséről készült fotókat is.

Előzmény: szidona (1309)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!