Keresés

Részletes keresés

braun Creative Commons License 2012.02.05 0 0 11365

Köszi

 

Most éppen kinél?:) Találtam régi képeket, akkor még az SNCF FRET logójával próbáztak, azóta van változás a megjelenésükben?

Előzmény: gw (11364)
gw Creative Commons License 2012.02.05 0 0 11364

Kettő is van, dolgoznak nap mint nap. Igaz, nem mindennap ugyanannak a nevében, valahogy tavaly 3 cég zászlaja alatt is futottak :)

Előzmény: braun (11363)
braun Creative Commons License 2012.02.05 0 0 11363

Urak

 

Korábban volt egy Alstom Prima dízelgép egy szlovák magánvasútnál próbázni (ha jól emlékszem). Kerestem, de nem leltem itt azokat a hozzászólásokat. Lett abból végül valami, használják Szlovákiában?

gw Creative Commons License 2012.02.05 0 0 11362

Bár még igen messze van, de érdekes mellékprogram ígérkezik az idei, június 23-24-én tartandó pozsonyi nosztalgia járművek gyülekezetéhez. Ha minden igaz, akkor szombaton délután különvonat indul Pozsonyból Zohoron át Magyarfaluba (Záhorská Ves), onnan vissza Zohorba, majd tovább a már csak tehervonatok által járt Detrekőváraljára (Plavecké Podhradie - sajnos az utolsó 5 kilométer már járhatatlan Detrekőszentmiklósig). Innen vissza Zohorba, majd Jókúton és Jabláncon át a szintén csak tehervonatok által járt Berezó (Brezová pod Bradlom ) az úticél. Visszatérés Pozsonyba Nagyszombaton (Trnava) át.

Vasárnap is várható különvonat, ekkor délelőtt ha minden igaz Rajka és esetleg pozsonyi iparvágányok, és Vágsellyén át Negyed lesz az úticél.

Várhatóan 2 kocsi lesz a halandó utasoknak, de a vonat 5 kocsis lehet, vonóerőként különböző Bardotkák lépnek fel.

 

Kicsit korábban, június első hétvégéjén a szokásos ruttkai "gyermeknapi" vonatozásnak külön aktualitást ad, hogy idén 140 éves a Magyar Északi Vasút Zólyom-Körmöcbánya-Ruttka közötti szakasza (manapság 171/170-es számra hallgat), érdekesebb program itt még nem ismert.

GA0425 Creative Commons License 2012.02.02 0 0 11361

Ha jól látom, a Moravia szilivel megy Párkány felé. Lehet esetleg tudni, hogy a szili másik EC-t hoz visszafelé, vagy gm lesz?

sétáLós bácsi Creative Commons License 2012.02.01 0 0 11360

Köszönöm a tájékoztatást; megvettem a visszaúti jegyeket is.

 

Remélem, jók lesznek a tapasztalataim... Ha ébren leszek Breclav-ban, akkor ott is leszállhatnék kinyomtattatni ezeket a jegyeket. Decin-ben szűk az átszállás, inkább korábban próbálkoznék. Az elmúlt napok statisztikái szerint nem kell nagy késésektől tartani.

Előzmény: DVB (11359)
DVB Creative Commons License 2012.02.01 0 0 11359

Így néz ki: http://www.cd.cz/vnitrostatni-cestovani/jizdenka/jak-koupit/-3572/

 

Amennyire én emlékszem, a metró bejárata mellett biztosan van. (A leszállás után elindulsz az aluljárón és még egy szintet le kell menni). De a használatáról fogalmam sincsen - 1x szemeztem vele, de abban se vagyok biztos, hogy van-e rajta angol. Pénztárban tuti kinyomtatják neked. Valamennyire beszélnek is angolul még a belföldi pénztárban is. De ha az sem, mondd, hogy Vytisknout prosim és minden tuti lesz :)

 

Nem tudom Decinben mennyi időd lesz az átszállásra, de talán ott is le lehet ezt rendezni, ha éppen késik a metropol.

Előzmény: sétáLós bácsi (11358)
sétáLós bácsi Creative Commons License 2012.02.01 0 0 11358

Ahoj!

 

Megvettem online módom 2 db Sporo ticket-et, Prága-Rumburk viszonylatra, az alap jegyárhoz képest lényegesen olcsóbban. Azt írták, hogy a jegyet egy automatából (vagy az állomáson vmi pénztárnál) ki kell nyomtatni, mert a pdf-ben megkapott dokumentum nem jogosít utazásra. Van-e erről tapasztalatotok, hol az automata, vagy melyik pénztárhoz kell mennem? A Metropol 30 perces tartózkodása alatt kellene mindezt elintéznem.

 

Visszafelé útra, vasárnap délutánra is érdemes lenne megvennem a Sporo Ticket-et Rumburk-Prága viszonylatra; azonban csak Chribska-ból megyek (nem Rumburk-ból). Ki lehet-e ezt is előre nyomtatni (péntek hajnalban, Prágában)?

DVB Creative Commons License 2012.01.31 0 0 11357

Azért elég korrekten felkerült minden a CD honlapjára.

 

20.55-től megy a forgalom rendesen.

 

Ex 126 egyesítve meg a 710-es gyorssal.

 

A Haseket egyesítették az EC 74-es Franz Schuberttel.

 

Az 514-es Pendolino elkanyaradott és kivételesen megáll Kolinban és Libenben is.

 

Ahogy irtam a 270-es Avala Kolinig, a másik vonalon megy.

 

Ec 379 szintén H.Brod felé kerül - az EC 177 és a belőle kinővö Slovenska Strela pedig 120-150 perc késéssel közlekedik.

 

Bárcsak megélném, hogy a MÁVnál a honlapon ilyen információk fent lesznek, hasonló részletességgel. :)

DVB Creative Commons License 2012.01.31 0 0 11356

Kostenicénél gázolás miatt szépen borult minden. Az AVALA már Havlickuv Brod felé kanyarog a 250-esen.

 

Úgy tűnik ez egy ilyen nap. Prágánál a Slovan már csak épp a Hungária mögött volt - úgy tűnik az Avala is megirigyelte és be akarja hozni a Haseken a hátrányt.  :)

 

A tábla nagyon király - kár hogy Pardubice nincsen most rajta :) Vagy Brno.

gw Creative Commons License 2012.01.31 0 0 11355

Ismét egy érdekesség Csehországból: az infrastukrúra üzemeltető oldalán tesztüzemben látható egyes állomások indulási-érkezési táblája, mintha egy ottani kijelzőt néznénk, a link: http://provoz.szdc.cz/Tabule/default.aspx

vjano Creative Commons License 2012.01.30 0 0 11354

Ennek kapcsán nézegettem az albumod régebbi utazásait is.

Kroměřížben egy nap különbséggel majdnem összefutottunk..:-)

 

Előzmény: gw (11352)
sétáLós bácsi Creative Commons License 2012.01.30 0 0 11353

A 14 Euró már nem fér bele, így marad az ülőkocsi. A cseh ülőkocsival nem az a baj, hogy kicsit kényelmetlen (múltkor sikerült rajta aludni), hanem az, hogy csak Pardubicéig mennek a Metropol-lal. Mégis, valószínűleg ebben leszünk Pardubicéig, hiszen a magyar (Berlinig közlekedő) ülőkocsi sokkal népszerűbb; éppen elég lesz az út utolsó egyharmadát "ülőben ülve" megtenni. A cseh ülőkocsiban november végén, szintén csütörtök éjjel Budapesttől Pardubicégig saját, elfekvős fülkénk volt, és még csak küzdeni sem kellett érte.

Előzmény: DVB (11346)
gw Creative Commons License 2012.01.30 0 0 11352

Mostmár nézhető a szilveszter, bár elég sötét egy album lett, a fél napos sínjetizés után, viszont Bajorországba vissza kell menni :)

Előzmény: DVB (11351)
DVB Creative Commons License 2012.01.30 0 0 11351

A fönök egy bohóc, de nem teljesen hülye :)))

 

Amúgy, nincsenek ott az együttélésben akkora problémák, mint amiket szélsőséges véleményen lévők festenek. Vannak onnan ismerősök, nem mindenki akar ott konfrontálódni szükségtelenül...

Előzmény: gw (11348)
etwg Creative Commons License 2012.01.30 0 0 11350

Es aki csak magyarul tud?:))

 

 

Hasonloan Slotáékhoz, annak pechje van.....:-)

 

(lesz ebböl még cirkusz........)

Előzmény: Vumurt89 (11349)
Vumurt89 Creative Commons License 2012.01.30 0 0 11349

Es aki csak magyarul tud?:)) Mármint a francia es az angol mellett...

Előzmény: gw (11348)
gw Creative Commons License 2012.01.30 0 0 11348

A Regiojet szlovákiai leányvállalata továbbra is keres munkatársakat, többek között mozdonyvezető, vonatkísérő, telefonos ügyfélszolga és utazási szolgáltatás árusító (leánykori nevén: pénztáros) munkakörbe. A cég józanságát jelzi, hogy az utóbbi 3 munkakörben előny a magyar nyelv ismerete, illetve az utolsóban dunaszerdahelyi munkahelyre egyenesen kötelező :)

hol a nickem? :( Creative Commons License 2012.01.30 0 0 11347

Nekem klasszikus jött vasárnap reggel. :)

Előzmény: gw (11339)
DVB Creative Commons License 2012.01.30 0 0 11346

Ez így van - én hálókocsira még mindig csak Sparnight 2-t láttam, egyes kategóriát csak fekvőre. Alaphelyzetben szerintem nem tiltja semmi, hogy vegyél fekvőjegyet a kirándulójegy mellé - csak úgy most nem megy a cseh fekvő majd csak áprilistól. Esetleg megpróbálhatsz mellé fekvőjegyet venni 14 Euroért a magyar fekvőbe - ha belefér. (vagy 17.5 a négyesbe) Az ülőkocsi nem valami kényelmes, http://www.vagonweb.cz/fotogalerie/CZ/CD_Bmee.php itt az alján látható "Nové potahy sedadel od roku 2008." megjelölésű kocsi van benne. Pedig egy B kocsiban milyen jól el lehet feküdni :)

Előzmény: sétáLós bácsi (11345)
sétáLós bácsi Creative Commons License 2012.01.29 0 0 11345

Az online foglalás szerint már csak ún. "Spar Night 2" jegyek vannak a kiszemelt vonatokra. Ezek 10-10 Euróval drágábbak, mint a "Spar Night 1" jegyek. Gondolom, ez a késői foglalás miatt van. Úgy tűnik, marad az eredeti elképzelés: kirándulójegy Prágáig, majd onnan belföldi jegy, végig ülőkocsiban. A menettérti kedvezményt sajnos nem tudjuk igénybe venni. Pardubicéig nagy eséllyel a cseh ülőkocsit használjuk, azon múltkor sok üres fülke volt (miközben a MÁV-os berlini ülőkocsiban sokan voltak).

Előzmény: gw (11344)
gw Creative Commons License 2012.01.29 0 0 11344

Na igen, másodszorra már rövidítettem, az első verzióban úgy volt még, hogy "érvényes a váltást követő nap 24 óráig). Tehát ha pénteken veszed, az csak szombaton jó.

Előzmény: sétáLós bácsi (11343)
sétáLós bácsi Creative Commons License 2012.01.29 0 0 11343

A CS drágább lenne, mint a prágai kirándulójegy+cseh belföldi jegy; tehát most nem is baj hogy nem tudom online megvenni.

 

A német Spar jegyekkel járnám meg az utat a legolcsóbban. A 10 Eurós fekvő felár még éppen beleférhet, a német ülőben múltkor elég sokan voltak; elfekvésre nem hiszem hogy lenne esély.

 

A belföldi mtti jegyek 2 napos érvénytartama mit jelent? Ha pénteken megveszem a jegyet, akkor szombat vagy vasárnap éjfélig érvényes? (Vagy pontosan 48 órán át érvényes?) Nem sok az 5%, de ha lehetséges, akkor élnék vele.

 

Köszönöm a gyors és profi választ.

Előzmény: gw (11342)
gw Creative Commons License 2012.01.29 0 0 11342

egyszer már sikerült megírni a hozzászólást és benyeletni, remélem most sikerül :)

 

A magyar-német viszonylatú kocsikban a német díjszabás van érvényben, a szlovák-cseh viszonylatra is, csak a magyar-cseh viszonylatú kocsikon olcsóbb fekvő-/hálóhely. Még meggondolhatod a Budapest-Decin viszonylatra a német Sparnight jegyeket is, Decinig ki lehet adni ezeket gond nélkül (ülőben 29, fekvőben 39 eurótól).

 

Online nem lehet CS jegyet venni, csak pénztárban, Decinig kb. 63 euró mtti, Chribsáig kb. 68.

Cseh belföldi jegyet lehet online venni, de amint nálunk, csak adott vonatra érvényes, viszont az online vásárláskor kapsz 3% kedvezményt. A belföldi menettérti 5%-os kedvezményt jelent, de csak 2 napig érvényes.

 

Csoportos kedvezmény belföldi jegynél: a második személy 40, a továbbiak 50% kedvezményt kapnak, CS esetében elvben a másodiktól minden további 50%-ot (de szerintem ez cseh-szlovák viszonylatban kicsit máshogy van).

Előzmény: sétáLós bácsi (11341)
sétáLós bácsi Creative Commons License 2012.01.29 0 0 11341

Gw/egyéb szakértők!

 

Jövő héten Budapestről a csehországi Chribská-ba (majd vissza) kell eljutnom vonattal. Az biztos, hogy a Metropol-lal megyek Decin-ig, onnan pedig személyvonattal utazok tovább.

 

Eredetileg arra gondoltam, hogy a Bp-Prága-Bp útra a 49 Eurós kirándulójegyet választom, majd Prágában a fél órás tartózkodást kihasználva megveszem a Prága-Chribska jegyet, 229 koronáért. A Metropol-on ülőben mentem volna, mert a Bp-Berlin fekvőkocsiba viszonylag drága (14 Euro) a pótdíj. Tegnap hallottam (és mintha itt is lett volna szó hasonlóról), hogy Párkányból már jóval olcsóbbak a háló/fekvő felárak. A kérdésem: lehet-e venni a vonaton Párkány-Decin viszonylatú fekvő, vagy hálókocsi jegyet? Ha lehet, akkor mibe kerülnek (elsősorban a legolcsóbb verzió érdekel, csak feküdhessek)? Prágán túlta csak a magyar fekvő és a cseh háló megy. A magyar fekvőbe is olcsóbb a felár cseh-szlovák viszonylatban?

 

Aztán arra is gondoltam, hogy ha egy Bp-Párkány-Bp jegy mellé veszek Párkány-Decin-Párkány viszonylatú CS jegyet, akkor azzal is csökkenthetném a költségeket. Mibe kerül az említett CS jegy; és meg lehet-e ezt venni online módon? Csak akkor érek vele valamit, ha online módon meg lehet venni... Továbbá lehet-e venni online módon cseh belföldi jegyet (mert Decin-ben szűk az átszállás)? A cseh belföldi jegyet Prágában is meg tudnám venni, csak akkor meg kell szakítani az alvást.

 

A belföldi mtti jegyre van valami kedvezmény az egyúti jegyek duplájához képest? Mi a belföldi mtti jegyek érvénytartama (ez Prága-Chribska-Prága, vagy Decin-Chribska-Decin viszonylatban lehet érdekes; odafelé pénteken, visszafelé vasárnap utazok)?

 

Úgy emlékszem, már 2 főre is jár valami csoportos kedvezmény. Mi ennek a mértéke a belföldi, és a CS jegyeknél?

Nydqist Creative Commons License 2012.01.29 0 0 11340

Itt van az új jövevény:

 

gw Creative Commons License 2012.01.28 0 0 11339

Egy kis tegnapi.

Rengetegh László Creative Commons License 2012.01.27 0 0 11338

Úristen! Ennyi sületlenséget!

Előzmény: Vyrobené (11337)
Vyrobené Creative Commons License 2012.01.27 0 0 11337
etwg Creative Commons License 2012.01.27 0 0 11336

Tegnap Hidasnémetiben állt.

Előzmény: Törölt nick (11335)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!