Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

/manens 2012.01.19 Creative Commons License 1226

Most készül egy aprító és egy daraboló. Rengeteg dolgot vettem, szereztem, üzleteltem az előkészületek során, amiből több van, azt - mostmár, hogy letisztultak a dolgok - eladom.

A kések HSS anyagból vannak, jelenlegi állapotukban élezést nem igényelnek, ill. frissen élezettek.

Előzmény: ZZ. (1225)
ZZ. 2012.01.19 Creative Commons License 1225

manens 

neked van aprítógéped ?

kések milyen anyagból vannak amit árulsz ?

Zemiator 2012.01.18 Creative Commons License 1224

Ha nem lenne nagy gond akkor egy pár hetet várnék vele !

Már készül az aprítóm, útban vannak  hozzá a csapágyházak !

A Januári bevétellel meg nem nagyon dicsekedhetek !

De ha viszik mint a cukrot, akár le is mondhatom ! :-)

Előzmény: /manens (1223)
/manens 2012.01.18 Creative Commons License 1223

Megtörtént. Mikor jelentkezel érte ?

Előzmény: Zemiator (1221)
erbe 2012.01.18 Creative Commons License 1222

1. Olyan hosszú és vékonyodó etető tölcsér, hogy legfeljebb a fél tested is bepréselve érd el a behúzóhengereket. A késeket sehogy.

2. Védőkeret, aminek a megnyomására a behúzóhenger leáll, vagy továbbnyomva ellenkezőleg forog (kifelé hord).

3. Behúzóhenger nélküli szerkezetnél a védőkeret mozdítása válassza le a meghajtást.

4. A kések burkolatát felnyitva ne lehessen elindítani a szerkezetet.

5. Egyedül aprítógépet üzemeltetni tilos. Sajnos, nekem sincs segítőm, de a többi védőberendezés megvan.

Aki tud még ennél többet, egészítse ki!

Előzmény: alfi13 (1212)
Zemiator 2012.01.18 Creative Commons License 1221

Félretennél nekem egy olyat ,ami jól működik ?  Szeretnék egyet megmenteni !

Előzmény: /manens (1220)
/manens 2012.01.18 Creative Commons License 1220

A ház  ( aluminium ) maga, valamint a csapágyazás nem alkalmas darabolónak ( műszaki műanyag ) de a fogaskerekeket mintha erre teremtette volna a fenti. Egy tételben olcsóbban hozzájutottam, ezért vettem meg 5 garnitúrát. 12 ezret kérek darabjáért, amiből az aluminiumot el lehet használni, vagy adni, valamint marad egy tartalék kiskerék.Az egész szerkezet 19 kg.

Előzmény: Zemiator (1219)
Zemiator 2012.01.18 Creative Commons License 1219

Én is sajnálnám szétszedni, de egy kis átalakítás után valóban jó ágdaraboló lehet belőle !

Milyen csapágyai vannak, és mi az ára ?

Mennyire voltál mérges,hány darabot vettél ?  :-)

Előzmény: /manens (1218)
/manens 2012.01.18 Creative Commons License 1218

Ha valaki ágdarabolót szeretne építeni és fogaskerék-garn. hiánya van, nekem vannak felesleges fogaskerekeim. Vettem egy pár komplett csörlőt, nincs lelkem addig szétszedni. A nagy kerekek 200, a kis kerekek cca. 50 milisek. Szélesség 30 mm, tengelymélret 35 mm., azt gondolom, hogy a méretezés megfelelő a darabolóépítéshez.

Mérgemben vettem több darabot, amikor készíttetni akartam, 2 + 1 -es garnitúrát 60 ezerért akartak elkészíteni.

/manens 2012.01.18 Creative Commons License 1217

azaz.

Előzmény: kolken (1216)
kolken 2012.01.18 Creative Commons License 1216

Van egy telefonszámom 30-5362769 ez a tiéd ha igen akkor felhívnálak

/manens 2012.01.18 Creative Commons License 1215

Van még.

Előzmény: kolken (1214)
kolken 2012.01.18 Creative Commons License 1214

Üdv mindenkinek.

Manens megvannak még a hss késeid?

ZZ. 2012.01.18 Creative Commons License 1213

de a vidon is látszik hogy a kések ilyen laposvas szerúségből vannak és elég tompák

ha normélisan kiélezett élük lenne valamint ha a kés és a gép alja közötti rés kisebb lenne akkor elvinné szépen a kis gallyakat is kisebb darabokra ??  

alfi13 2012.01.17 Creative Commons License 1212

Szerintem az összes apritó daraboló gép nagyon veszélyes. Nagyon oda kell figyelni a használatakor. De ha hoszú 70-80cm adagoló részt készitek akkor biztonságosabb lessz. Mi a véleményed mivel lehetne fokozni a biztonságot.

Előzmény: erbe (1210)
alfi13 2012.01.17 Creative Commons License 1211

Igazad van én kevertem itt az apritó meg daraboló fogalmakat. Valóban ez a dongó problémám van nem tudom elképzelni hogy ez hogy müködik. Látni látom hogy müködik de nem hiszek a szememnek. Amiért mégis foglalkoztat hogy nagyon egyszerü megépiteni.

Előzmény: /manens (1209)
erbe 2012.01.17 Creative Commons License 1210

Aprít és gyorsan, az tény. De láttál rajta bármilyen biztonsági berendezést? Modjuk ha elkapja az ág a kabátujjadat és elesel a rántástól, ki húzza ki a karod maradványát a lyukból?

Előzmény: ZZ. (1201)
/manens 2012.01.17 Creative Commons License 1209

Nem, az a gép daraboló. Az aprító az aprítékot készít, a daraboló darabokat. Annak a gépnek nem kell ellenkés, de az igazán hatékony daraboló kettő, egymással szemben forgó késekből áll. A jelzett gép számomra olyan, mint a dongó, a fizika törvényei szeint nem repülhetne, mégis repül.

Előzmény: alfi13 (1208)
alfi13 2012.01.17 Creative Commons License 1208

Te a1201-es videon látható négykéses apritót akarod megépiteni? És annak az alsó lemezébe egy állitható ellenkést teszel? Ha nem értettem félre a szavaidat?

Előzmény: /manens (1207)
/manens 2012.01.17 Creative Commons License 1207

Az én gépem is most van készülőben. Én úgy oldom meg, hogy az ellenkést a házba úgy építem be, hogy az a vágókéshez viszonyítva állítható legyen, azért, hogy ha kopik az ellenkés, ill. köszörülődik el a vágókésekből, akkol is tartható legyen az optimális hézag.

Előzmény: alfi13 (1206)
alfi13 2012.01.17 Creative Commons License 1206

Köszönöm de a 200 q nálam szóba se jöhet. Csak a kertemben,  keletkezett hulladékokat illeta szomszédoktol kidobált gyümölcsfa metszéseket akarom összeaprítani. Szerinted ha megfelelő 10-12mm alsó lemezt tennék be azzal működőképes lenne?

Előzmény: golfdva (1204)
/manens 2012.01.17 Creative Commons License 1205

Többen kerestetek motort. Itt van egy, szerintem minden célra megrelelő, akinek nincs traktorja. Kis méretű, két hengeres, 28 LE-s, kuplungos - sztem fontos  ! - önindítós, ha kell, van egy saját kis méretű váltója is. Ami kell még hozzá : egy hűtő, és két kondenzátor. Eladó.

golfdva 2012.01.17 Creative Commons License 1204

Jól sejted,valami komolyabb "ellenkés"nélkül előbb vagy utóbb az alsó lemezt elnyomja,igaz én még csak 3mm lemezt láttam igy elverni,egy komolyabb 10-12 mm biztosan jobb lenne hozzá.

Legyen lényeges,hogy vágja össze a gallyakat is ha már egyszer megcsinálod akkor az legyen pipec,és kitudja egyszer csak eléd állnak,hogy lenne itt vagy 200q gally ledarálod és a Tiéd...Te meg csak vakarod a buksid :))

Előzmény: alfi13 (1203)
alfi13 2012.01.17 Creative Commons License 1203

Én is ezen a gépen gondolkodom . Nálam nem lényeges hogy nagyon apróra vágja csak vágja össze a galyakat. Csak félek tőle hogy nem fog jól működni. Nehezen tudom elképzelni hogy is vág ellenkés vagy ellendarab nélkül . Csupán az alsó lemez elég a vágáshoz? Valószínüleg nagyon jól kell a késeket beállítani minimális légrésre hogy el is vágja a galyakat.  Tudna ebben valaki segíteni ? Nagyon megköszönék minden segítséget.

golfdva 2012.01.17 Creative Commons License 1202

Yó a gép mekk egyszerű de miben szeretnéd elégetni az apritékot,kis vagy nagy kazánban?Mert ha kicsi az etetője és a tűztere akkor azokkal a gallyakkal amit olyan szépen 20-30 centis darabokban meghagy a gép gondjaid lesznek...persze ha egy nyugdíjas fűtőt felveszel az elbogarászgat majd vele.

Nagy kazánba belenyomod de a kicsinél csak a helyet foglalja....anno én is kipróbáltam,de csak az ellenségemnek kivánom.Szerintem egy kicsit állítani kellene,hogy teljesen vágja el,mert ha megnézed a vastagabbak vége is csak roncsolva van és nem szépen vágva mint a hasonlóakon.

Merre laksz,mert egy ilyen gép építésébe is beszálnék mert ilyen még nincs,gally meg lenne bőven.

Vagy van valaki aki vállalna a saját gépével egy kis munkát ,pénzért természtesen?Lenne vagy 30-40 q gally amit lekellene nyomni de mivel az én kezem friss műtött és az én gépemet nem a szálasabb anyagra találták ki így nem tudom de a közutasok már csipkadik a seggem,hogy jó lenne ha elvinném.

ZZ. 2012.01.16 Creative Commons License 1201

Hali !

Őszintén leírnátok hogy ezzel a géppel mi a baj? mert ezt már beraktam ide de csak rosszat írt róla mindenki 

szerintem ez a legegyszerűbb gép

golfdva 2012.01.16 Creative Commons License 1200

ez a legszebb de általában ennél nem sokkal nagyobb darabokkal,de amikor valakinek rostált-/ennél kisebbet is tudok csinálni/- kell akkor a nagyjával.....szoktam papirral is....hááát ez nagyon időjárás függő de mostanában napi 6-8 tejesládával és kb.20-30 kg fával mivel nincs még apriték égetőm,de a fát nem valami komoly daraboknak kell érteni mondhatni a gallyak vastagjaival....a szárítás még nyáron meg volt kint a napon meg fólia alatt van vagy 60 fok :))

Te is ezt a vonalat erősited?

Előzmény: sztanos (1198)
Isti betyár 2012.01.16 Creative Commons License 1199

Tengelyes aprítónál mennyi lehetne a 2 tengely közötti távolság? 5 cenits gallyakhoz.

sztanos 2012.01.16 Creative Commons License 1198

Azt írtad hogy aprítékal tüzelsz a kazánba.

Csak azzal vagy kevered valami mással?

Mennyi fogy el egy szezon alatt kb?

Hogy szárítod és mennyi idő alatt szárad ki?

Én is azzal fűtök az idén először.

Az enyém ilyen:

Előzmény: golfdva (1196)
/manens 2012.01.15 Creative Commons License 1197

Szerintem is legalább 15-20 LE teljesítmény szükséges ahhoz, hogy ne játékszer végeredménye legyen egy - egyébként szintén biztosan sokba kerülő, jól megépített - darálónak. Milyen lehet ezzel a motorral a teljesítőképessége ? Milyen lehetne egy rendes motorral ?

Előzmény: golfdva (1196)