Keresés

Részletes keresés

Zemanek Creative Commons License 2011.12.23 0 0 55772

AZ xr mellett általában sokkal lasúbb a fogyás, az hogy sima merckformint vagy meforalt a tapsztaltaim szerint már mindegy, csak ne xr legyen.

Előzmény: kore30 (55771)
kore30 Creative Commons License 2011.12.22 0 0 55771

Köszi, nagyon aranyos vagy! Képzeld! Sikerült beszereznem Meforalt, amiről azt olvastam, hogy általában jól beindítja a fogyást, és hátha nálam is ez lesz, merthogy 3hete megálltam. Az úgy történt, hogy felírattam a házodokival a Merckformin XR helyett a simát (merthogy az endodokim 2000XR-t írt fel, de mivel az nem támogatott, a házidokimmal a 2.doboz felírásakor megbeszéltem, hisz mégis csak a tizede kb. ), megyek kiváltani, s oly szerencsés voltam, hogy csak egy dobozzal volt a patikában, az meg nekem ugyebár csak 2hétre elég. De mondta a patikus, hogy tud helyette adni Meforalt. Kérdem: biztos? Igen, merthogy a recepten nincs beikszelve, hogy nem helyettesíthető. Hát rögtön kiváltottam a 2havi adagot, úgy megörültem neki.

És te hogy vagy, mi van veled?

Előzmény: yoyo444 (55758)
Timike74 Creative Commons License 2011.12.22 0 0 55770

Sziasztok Csajok!

 

 

A régiek emlékeznek még rám, az újaknak üdv. itt, jó helyen jártok!

Én 2008-ban kezdtem fórumozni és nagyon sok segítséget kaptam a többiektől.

Aztán 2010-ben kitartó munka gyümölcseként spontán terhes lettem 18 év után,  ami 10 hetes korban sajnos elhalt.

 

Azóta számtalan változás állt be az életemben.

A házasságom a nyáron felbomlott, de ezt még tudjátok.

 

Azóta is folyton változik körülöttem minden és mindenki.

17 évig egy helyen, a helyi kórházban dolgoztam, nővérként.

 

Nyár végén rámtalált a szerelem, aminek most  az lett a "következménye", hogy elköltözöm oda, ahol a Szerelmem él. ( Tőlem 100 km-re )

Maradok a beteg emberekkel, csak közösségi gondozást fogok csinálni és nem kórházban dolgozni.

 

Egyszóval fenekestől felfordult az életem, de nem bánom, nagyon jól érzem magam :))))

 

Azért az örömben egy üröm is vegyült, mert december 6-án meghalt Apukám, mindenféle előzmény nélkül. ( ha  a 10 nap kómát nem nézem. ) Kapott egy tüdőembóliát, ami az agyát is érte.

 

 

Egyszóval mindenkinek csak azt tudom mondani, hogy küzdjetek, mert megéri!!!!

A kitűzött célokat el lehet érni, ha valaki elég kitartó és itt a csajok sok segítséget tudnak adni hozzá!

 

Minden kedves TOPIKTÁRSAMNAK BOLDOG KARÁCSONYT KÍVÁNOK!

Zemanek Creative Commons License 2011.12.22 0 0 55769

Én is azt írtam, hogy szépen javult és persze hogy az inzulin most a fontosabb, csak annnyit írtam, hogy emelkedett a cukrod egy kicsit, de nem vészes, ha tartod a diétát majd javulni fog. Egyébként normális ha javul az ir általában eleinte megemlkedik a cukor szint, majd beáll az is.

Előzmény: b.gina (55767)
Zemanek Creative Commons License 2011.12.22 0 0 55768

A normál tartomány az azt jelenit, hogy onnantól cukorbeteg vagy, de azon belül sem tökéletes minden, nézd meg pl inzulinnál 25 a felső érték éhgyomorra, holo 7 felett már ires az ember.

Előzmény: Mille45 (55766)
b.gina Creative Commons License 2011.12.22 0 0 55767

Szerintem is teljesen rendben van a vércukor... Teherbeeséshez amúgy is inkább az inzulin a lényeg, és az nagyon szépen javult :)

És igen, sima evésnél meg nem is megy fel ennyire, azért a terhelés mindig brutálisabb képet mutat :)

Előzmény: Mille45 (55766)
Mille45 Creative Commons License 2011.12.22 0 0 55766
De hat nezd meg, a kovetkezo hozzaszolasaban ott vannak a normal tartomanyok. Boven azon belul vannak az ertekei. Ne felejtsd el, hogy ezek nem etkezes utani eredmenyek, hanem 75 g glukoz utaniak. Vagy en ertek felre valamit?
Előzmény: Zemanek (55765)
Zemanek Creative Commons License 2011.12.21 0 0 55765

A 60 perces azért messze nem tökéletes és a 120 perces is picit magas.

Előzmény: Mille45 (55764)
Mille45 Creative Commons License 2011.12.21 0 0 55764
? Tudtommal ezek tokeletes vercukorertekek.
Előzmény: Zemanek (55760)
Zemanek Creative Commons License 2011.12.21 0 0 55763

Valóban sokat javult.

Előzmény: bibü_ (55761)
lilly8585 Creative Commons License 2011.12.21 0 0 55762

Sziasztok!

 

Bibü, nagyon szépek az eredményeid. Szerintem már majdnem tökéletes:)

bibü_ Creative Commons License 2011.12.21 0 0 55761

Igen, az most emelkedettebb, mint a múltkor de szerintem nem vészes.

 

Ez volt júliusban

 

LH 10.28 mIU/ml
FSH 5.06 mIU/ml
PRL 307.10 mIU/ml
Estradiol 81.66 pmol/l
TSH 2.078 mIU/ml

Glükóz 4,9 mmol/L 3,5 - 6,1
Glükóz terhelés 60' 6,5 mmol/L 3,1 - 10,5
Glükóz terhelés 120' 5,4 mmol/L 3,1 - 7,5

Inzulin 6,6 mIU/L 1,9 - 23,0
Inzulin terhelés 60' 43,8 mIU/L
Inzulin terhelés 120' 24,3 mIU/L

 

Ehhez képest az LH-FSH arányom gyönyörű, szerintem az inzulinom is max a terhelt emelkedett kicsit. Én nem várok tovább azt hiszem az inszemmel, már annyit vártam. Még van egy spontán próbálkozós ciklusunk aztán belevágunk. Mindenesetre örülök, hogy gyógyszert nem kezdtem el szedni.

Előzmény: Zemanek (55760)
Zemanek Creative Commons License 2011.12.21 0 0 55760

Én azt mondanám, hogy igen, bár a cukrod elég emelkedett.

Előzmény: bibü_ (55759)
bibü_ Creative Commons License 2011.12.20 0 0 55759

Sziasztok!

 

Voltam újra terhelésen a ciklusom 3. napján és ezek az eredményel lettek:

 

LH 6, 16 U/L
FSH 6, 23U/L

Glükóz fluoridos: 5, 0 mmol/L
Glükóz terhelés 60': 8, 1 mmol/L
Glükóz terhelés 120': 6, 5 mmol/L

Inzulin 3, 2 mIU/L
Inzulin terhelés 60': 30, 6 mIU/L
Inzulin terhelés 120': 18, 6 mIU/L

Total D Vitamin 58, 8 nmol/L * 75, 0 -

 

Ezzel már mehetek inszemre?

yoyo444 Creative Commons License 2011.12.20 0 0 55758

Szia kore! Én emléxem rád :) örülök, hogy javulásnak indultál. Szerintem lehet, hogy elég lehet az éhgyomri inzulin in, mert tényleg elég magas volt neked, és ha az csökkent, már az is jó eredmény. Múltkor a kontrollra nekem is csak az éhgyomrit kellett vinnem. Amúgy sem jó gyakran terhelésre járni, elég megszenvedi a szervezet. Szorítok nektek a babáért :)

Előzmény: kore30 (55755)
Zemanek Creative Commons License 2011.12.19 0 0 55757

Köszönöm. Hát megszenvedtünk érte, de megérte.Hát lehet hogy terhes nem tudom, én Tűű dokihoz járok, csak róla jókat hallottam.

 

Tejporhoz nem értek. De szerintem nem túl jó nekünk, ahogy a tej sem.

Előzmény: yoyo444 (55754)
marchesa Creative Commons License 2011.12.19 0 0 55756

Sziasztok, ezt most kaptam hírlvélben a Mensmentistől :-)

 

Megszűnhet a 2 hónapos várólista!

Januárban dr. Nas Katalin belgyógyász ismét nagyobb óraszámban fogadja a pácienseit, február elsejétől pedig a Mens Mentis EC társalapító belgyógyásza, dr. Breyer Helga megkezdi teljes munkaidős rendelését, ahol viszonylag gyorsan tudja fogadni:

 

  • a régi pácienseit
  • a MMEC gondozásában álló kismamákat
  • a meddőségi panaszokkal és/ vagy menstruációs panaszokkal küzdő, belgyógyászati kivizsgálásra szoruló eseteket
  • metabolikus szindrómásokat: túlsúlyos és/vagy magasvérnyomásos eseteket
  • inzulinrezisztens vagy diabéteszes pácienseket

    Mind a két felkészült és fiatal doktornőnkhöz bőségesen szabadítottunk fel helyeket – ezzel reméljük, hogy a sok panaszt okozó várólista jelentősen lerövidül.
    Időpontokat már most kérhet hozzájuk!
kore30 Creative Commons License 2011.12.19 0 0 55755

Sziasztok! Már egy ideje nem jártam erre, gondoltam, megosztok veletek egy jó hírt.

Ugye nekem nyár végi vizsgálatból szept. elején mondták a meddőgésiben, hogy PCOS (teli van mindkét petefészkem cisztával), elküldtek IR-re, ami szept. közepén kiderült, hogy brutál. (Akit érdekel: 54748-es hsz.) A segítségetekkel elkezdtem a diétát, nov. elején megkaptam a gyogyót is. Éééés:

Múlt héten elmentem egy nekem idegen nődokihoz, elmondtam, mi van velem, megUHzott:
mindkét petefészkem tiszta, ciszta-mentes, sőt a 9. napon (8mm-s endo mellett - de ez az itthoni nőgyogyim szerint mindig is jó volt) volt egy 14mm-s petécském. :-) Vagyis van spontán PÉ-em! A doki azt is mondta, hogy az IR-gyogyóval néhány hónapon belül sikerül általában spontán is a baba. (Igen, ezt már sokan mondták/írták.) És hogy 2012-ben biztosan pozitív tesztem lesz. :-))
Én ezt az egészet nem az IR-gyogyónak tudom be (hisz csak 1,5hónapja szedem), hanem a talpmasszázsnak (arra 4,5hónapja járok).
Bárcsak a testsúly is megindulna lefelé... (mert2,5 hónap alatt lement 9-10kiló, de már lassan 3hete stagnálok.)

A doki szerint 3hónap alatt simán elmúlhatnak a ciszták (és ő hisz a talpmasszázsban, vagyis az is segíthetett).

Inzulint nem nézettem még, most várok egy kicsit, hátha spontán összejön a baba (ahogy ez a nődoki mondta - bár én nem vagyok ennyire optimista), s majd kicsit később ellenőriztetek. Szerintetek elég lenne egy éhomi inzulin, vagy muszáj terhelés?

yoyo444 Creative Commons License 2011.12.19 0 0 55754

Zemanek gratula a babához, jó az ilyen pozitív példát látni :)

Lehet összekeverem valakivel, de nekem úgy rémlik, hogy NK most épp nem dolgozik, mert otthon babázik...

 

Mille én úgy tudom mindkettő belgyógyász, és azon belül ez a szakterületük, de szerintem van metszet halmaz :)

 

Szerintetek mi ehetünk tejport? Mármint sütibe kellene raknom, mondjuk ha nem szabadna, akkor is enni fogok belőle, csak hátha nyugodt lelkiismerettel majszolhatok, vagy van ami helyettesíti és jó?

Zemanek Creative Commons License 2011.12.15 0 0 55753

Mindenképpen hozzájuk menjél, lehetőleg Tűű dokihoz, de ha már nicns időponthozzá egyűáltalán ( ma halottam hogy állítólag már nem adnak hozzá új beteget) akkor Rencz vagy Nas doktornőhöz mennyél. AZ endokrinológus egészen más. Rajtunk a diabetológus nem segít.

Előzmény: Mille45 (55752)
Mille45 Creative Commons License 2011.12.15 0 0 55752
Igen, teljesen rendben van minden mas. Koszi, fel fogom hivni a Mensmentist, mar mashol is ajanlottak.
(az sose volt vilagos elottem, hogy az endokrinologus meg a diabetologus egymas reszhalmaza-e vagy mas szakterulet, vagy hogy is van ez)
Előzmény: yoyo444 (55747)
bibü_ Creative Commons License 2011.12.15 0 0 55751

Igen, amelyik sikerült. :) Köszönöm. Írtam neked mélt, lenne egy kérdésem.

Előzmény: Zemanek (55750)
Zemanek Creative Commons License 2011.12.15 0 0 55750

MÁrmint melyik lombikra, amelyik sikerült?

 

Az lh-fsh 1:1 volt az inzulinom 6 körül volt ha jól emlékszem.

Előzmény: bibü_ (55749)
bibü_ Creative Commons License 2011.12.15 0 0 55749

Szia!

 

Azt megkérdezhetem milyen volt az inzulin eredményed és az lh-fsh arányod amikor lombikra mentél?

Előzmény: Zemanek (55748)
Zemanek Creative Commons License 2011.12.15 0 0 55748

Most van egy kis időm, ha már csatlakoztam afórumhoz írok magamról pár sort ha nem baj.

 

Szóval 3 sikertelen lombik kezelés után, amibe majdnem belahaltam és közölték soha nem lesz gyerekem, kerültem Tűű dokihoz aki kezelésbe vett és pár hónap múlva mikor engedett minket lombikra, sikerült is. Így idén május 3-án megszületett a mi kis csoda babánk. Márciusban megyünk tesóért.

yoyo444 Creative Commons License 2011.12.15 0 0 55747

Szia Mille!

 

És a hormonjaid rendben vannak? Egyébként a pcos nem feltétlenül jár cisztás petefészekkel, ezért jó lenne látni a hormon eredményeidet is, vagy ahogy Zemanek mondta, esetleg érdemes lenne egy endokrinológussal is konzultálnod ezügyben.

Itt találsz nagyon jó szakembereket: http://www.mensmentis.hu/

Előzmény: Mille45 (55745)
Zemanek Creative Commons License 2011.12.14 0 0 55746

Inkább endokrinológiára mennyél ott tudnk segíteni, speciális ir diéta kell, csak ha nem kell fogyno dakkor több ch-val.

Előzmény: Mille45 (55745)
Mille45 Creative Commons License 2011.12.14 0 0 55745
Sziasztok!

Nem vagyok pco-s, hanem inzulinrezisztanciam / prediabeteszem van (konkretan emelkedett ehgyomri vercukor), tudom, hogy itt sokan kuzdenek hasonloval. Tanacsot kernek: tudtok ajanlani diabetologust, aki ezzel foglalkozik? A haziorvosom diagnosztizalt, de hogy mit is kene ezzel pontosan kezdenem, arrol megkerdeznek valami igazan hozzaertot. Maganrendeles erdekelne, beutalni nem akart engem sehova. Dietara fogott csak, amitol viszont fogyok, pedig lassan meg kene allnom, eleve nem voltam tulsulyos. Koszi elore is.
Zemanek Creative Commons License 2011.12.14 0 0 55744

Köszönöm.

 

 

Előzmény: b.gina (55742)
Szeleszte Creative Commons License 2011.12.14 0 0 55743

Szia korkis!

 

Nekem is ugyanilyen inzulin eredménnyel, és ugyanúgy cisztás petefészekkel öt éve IR-es vagyok. Minden évben reménykedek hátha javul, metforminos 3 éves kezelés mellett javult is. Most egy éve szünetel a met (gastro problémáim és egyéb gondjaim vannak) szerencsére stagnálok az inzulinom. Ha valami nagyon édesre rápróbálok pl gesztenyepüré a három órás cukorértékem a béka segge alá esik, szédülök, kovájgok, rosszul vagyok. sokáig vizsgálgattak ebbe az évben neurológus stb mi okozza a szédülés majd végeredményben megállapították, hogy a túl kevés ch beviteltől is képes vagyok falnak menni és persze a gyors ch fogyasztástól is.

 

Aviva torna: én kölcsönkaptam az egyik ismerősömtől a könyvet, igazából nyár óta nem jutottam el odáig, hogy kipróbálja, egyszerűen nem tudok könyvből tornázni, nagyon dvd párti vagyok.

 

Remélem nem keserítettelek el nagyon.

 

Üdv

 

         Szele

Előzmény: korkis (55719)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!