Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Törölt nick 2011.12.15 Creative Commons License 610

Mivel még egy bitch-nyi hosszú számsor sincs a cd és a floppy alatt, elbitcheztem valamit.

folyt köv holnap

Jah, tanították már nekem a linuxot, de régen volt, még angolul se tudtam, nagyon zavart, hogy a rövidítéseket magolnom kellett, ahelyett, hogy az értelmüket jegyeztem volna meg, így mindig le voltam maradva, és megutáltam. De bele fogok jönni!

Előzmény: Soproni Chardonnay (607)
Törölt nick 2011.12.15 Creative Commons License 609

Ja, megvan! Baloldalt logoutol, jobboldalt shotdownol. Hacsak ki nem húzom a szőnyeget alóla azzal a felső icike-picike ikszecskével.

Oké, magyarkodik!

nézem tovább, raidezni nem akarok

Előzmény: Soproni Chardonnay (606)
Soproni Chardonnay 2011.12.15 Creative Commons License 608

hoppá! Javítás:

fdiks -l < helyesen fdisk -l

Na, ennyi elütés után jobb ha megyek aludni:-) Délelőtt majd folytatjuk...

Előzmény: Soproni Chardonnay (606)
Soproni Chardonnay 2011.12.15 Creative Commons License 607

A /media könyvtár alá építi be őket, egy a kötetcimkére utaló névvel. Pl, nekem a külső diskem cimkéje DDS-S1, nekem az útvonal ilyenkor: /media/DDS-S1

Ha nincs cimkéje, akkor egy kurva hozzsű számsor van helyette, az un. disk azonosító

Előzmény: Törölt nick (605)
Soproni Chardonnay 2011.12.15 Creative Commons License 606

A magyar billentyű is megvan, de továbbra is csak angolosul tárgyal velem. Ez fix?

Ha telepítetted -ahogy alant ajáltam- a magyar nyelvi csomagokat, akkor tud magyarul is. Csak ki kell jelentkezni, majd a login képernyőn alul nyelvet kell váltani. Ott egy "Default" van most, ezt úgy érti, hogy ha nem szabszb meg mást akkor az alapértelmezett nyelvet fogja használni, ami angol. De ha ráböksz, akkor felajánlja a telepytett nyelveket, ami között ott lehet a magyar is.

Ami viszont nem okés, az az usb átalakítóra kötött vinyó, azaz a lényeg. Eztet nem leltem meg sehun, pedig ahogy írtad, rámountoltam a tálcáról.

A diskeket -amit lát a linux-  a Start Menu\Preferences\Disk Utility segédprogrammal ellenőrizhatet, hogy mit lát, illetve mit nem. Megmutatja azt is, hogy hova építette be.

Vagy paracssorból:

fdiks -l

ez a paracs listázza a diskeket, illetve azok partícióit.

Előzmény: Törölt nick (604)
Törölt nick 2011.12.15 Creative Commons License 605

"/mnt/hgfs/Pingvines" műxik

Az usb átalakítós IDE vinyót hol keressem a gnómban?

Előzmény: Törölt nick (604)
Törölt nick 2011.12.15 Creative Commons License 604

Na megvan.

Csináltam a D-re ahol a filmek is vannak egy "Pingvines" könyvtárat, ebbe egy "ezt kell látni.txt" fájlt. Na ezt meg is találtam a linux alatt :) Idáig megvagyunk.

A magyar billentyű is megvan, de továbbra is csak angolosul tárgyal velem. Ez fix? Bár tökmindegy, csak jó tudni, hogy lehet-e vagy sem.

Ami viszont nem okés, az az usb átalakítóra kötött vinyó, azaz a lényeg. Eztet nem leltem meg sehun, pedig ahogy írtad, rámountoltam a tálcáról.

Szóval itt elakadtam. Hogyan tovább?

Előzmény: Soproni Chardonnay (603)
Soproni Chardonnay 2011.12.15 Creative Commons License 603

Remek!

Egy proci is elég ha nem cifrázza az emberfia, nem lesz egy idegbeteg kapkodás, de a célnak tökéletesen megfelel így is. Inkább a memória szokta belassítani a virtuális gépeket, de olyan 512MB azért már elég.

Előzmény: Törölt nick (602)
Törölt nick 2011.12.15 Creative Commons License 602

a 3.1.5 okés

Előzmény: Soproni Chardonnay (601)
Soproni Chardonnay 2011.12.15 Creative Commons License 601

A francba, hardware követelményeket támaszt? Az a helyzet, hogy a legújabb verziót én még nem néztem, mert csak a régi (7-es) workstation van meg, amihez "jár" egy player is. Az 3-as verzió, a legújabb meg a 4-es.

Szerintem próbáld meg a régebbivel, mert az vinni fogja a procidat, nem baj ha csak egy core van. Onnan tudom, hogy a desktop gépem egy magos AMD, és minden cafrang nélkül felkúszott rá.

A hármas player:

http://downloads.vmware.com/d/info/desktop_downloads/vmware_player/3_0

a linux még véletlenül se akarja majd látni az ntfs partíciókat, ugye? :)

Dehogy nem, méghozzá írható/olvasható módban, és az új driverekkel már nem is lassú az írás sem. Legyen csak NTFS lehetőleg minden cserepartíció, mert a fat32 4BG-os korlátja pont multimédiás file-oknál gond, hamar túl tudjuk lépni.

Előzmény: Törölt nick (599)
Törölt nick 2011.12.15 Creative Commons License 600

Nem is kell összehuhogni a vinyót, megy az USB-ről is :)

Törölt nick 2011.12.15 Creative Commons License 599

Végül a VMware a telepítés elején kapásból beintett a procimra. Hát ez csak egy 5 éves 3Ghz-es P4, de valami duplabelsejű. Úgy látszik mégse.

Na de nem esünk kétségbe. A rögzítós vinyóra felrakom az uhulinuxot, meg egy plusz partíciót ami fat32-es. Majd azzal bútolunk, másolunk. Ugye abban is jó eséllyel bízhatok, hogy a linux még véletlenül se akarja majd látni az ntfs partíciókat, ugye? :)

A másfél napos eső is beintett, szaggat az eddig tökéletes DVB-T vétel. Reméltem, hogy nem kell, de cserélhetem az oszlopra rárohadt antennát és a kábelét. Ha szerencsém lesz akkor csak az erősítőjét kell. Majd ha felszáradt a cserép.

Előzmény: Soproni Chardonnay (597)
Törölt nick 2011.12.14 Creative Commons License 598

Köszi! Nekikezdek. :)

Előzmény: Soproni Chardonnay (597)
Soproni Chardonnay 2011.12.14 Creative Commons License 597

Végül az USB-s eszközök csatlakoztatása a virtuális linuxra.

A VMware program státusz sorában (alulsó csík) megejlennek a hardware eszközök (hangkártya, bluetooth, DVD, stb, az USB diskek is külön külön. Ha ezekre rákattintunk, akkor felajánlja, hogy csatlakoztatja a vendéggéphet (vagy lecsatolja).

Ezek az eszközök egyszerre csak egy gépen lehetnek, (nem egészséges, ha két driver kezeli egyidőben az adott eszközt), ezért mielőtt csatolná a linuxhoz, előtte lecsatolja a windows-ról.

A példában két USB-n csatlakoztatott eszköz kapcsolódik a linuxhoz, egy Toshiba külső HDD ami NTFS file renderű, a másik egy XFS file rendszerű pen drive:

Soproni Chardonnay 2011.12.14 Creative Commons License 596

Végül teremtsünk kapcsolatot a a gazdagép (windows) és a virtuális gép (linux) file rendszere között.

A VMware player -vagy workstation- virtuális gép beállításai (Settings) megengedik, hogy egy vagy több mappát kiajánljunk a virtuális gépnek. Alaphelyzetben a Hardware lapppal indít a Setting menüpont, de ha átváltunk az "Options" lapra, ott beállíthatjuk melyik mappáit láthatja a vengédgép (a virtualizált linux) a fő gépnek. A példában a C:\atm\HD mappa van engedélyezve.

A fő gépen (windows) a tartalma :

A virtualizált linux ezt a mappát és almappáit a /mnt/hgfs útvonalon látja:

Tehát van egy közös tárterületünk, amit mindkét operációs rendszer lát és kezel, írható/olvasható módon.

Soproni Chardonnay 2011.12.14 Creative Commons License 595

A két progi  (Krusader és Gnome-Commander) így néz ki:

Előzmény: Soproni Chardonnay (594)
Soproni Chardonnay 2011.12.14 Creative Commons License 594

A file kezelő.

Hát éppen van neki alapból, olyan amilyen. De fel lehet vágni olyan Total Commander félét is, ha az jobban fekszik az embberfiának. A menete:

- nyitunk egy parancssort

Start Menü\Kellékek\LXTerminal

- ebben átjelentkezünk root (Rendszergazda) felhasználónak

su -

majd kéri a root jelszót (ami ugye password), és ha sikeres, akkor a prompt megváltozik egy kettőskeresztre, ez jelzi, hogy  rendszergazdai jogokkal vagyunk ben. Itt a következő parancsot adjuk ki:

apt-get install krusader gnome-commander

Ha csak az egyiket akarjuk, akkor elhagyjuk a nem kívánt program nevét, tehát vagy a krusader -t, vagy a gnome-commander -t.

A telepítés a netről történik, ezzel elmolyol egy ideig.

Soproni Chardonnay 2011.12.14 Creative Commons License 593

Betűméret állítás:

Start Menü\Beállítások\Megjelenés Testreszabása

Az alapértelmezett font az Ubuntu, az alapértelmezett méret: 15.

Két helyen is szükséges állítáani, egyszer azáltalános fontkészlet méretét, és külön kezelendő az ablakcím mérete:

Előzmény: Soproni Chardonnay (592)
Soproni Chardonnay 2011.12.14 Creative Commons License 592

A billentyűzetváltás (immár magyar környezetben):

Start menü\Beállítások\LXKeymap

A felbukkanó ablakban mindkét oldalon szükséges kiválasztani a magyart. A bal oldali csak az országot jelöli, a jobb oldali pedig az adott nyelvi környezet bilelntyűzetvariációit. Alapesetben a Magyarország (baloldali), magyar (jobb oldali) elég.

Előzmény: Soproni Chardonnay (591)
Soproni Chardonnay 2011.12.14 Creative Commons License 591

Ha felvágva a linux vmware alá, akkor egy kevés módosítás a felületen, hogy jobban tudjuk használni. Ezek:

- nyelv váltás (mert angol az lapértelmezett, de tud magyarul is)

- billentyűzetváltás (szintént a magyart preferáljuk)

- betűméret állítás (valamiért nagy betűméretet az alapértelmezett)

Nyelv váltás:

Start menü\Preferences\Language Support -< itt a "Install / Remove Languages" gombra bökünk.

Itt a megjelenő listában a "Hungarian" -ra duplán kell rábökni, akkor lesz ténylegesen kijelölve, és akkor aktivizálódik az "Apply Changes" gomb.Itt majd molyol egy csöppet, mert a netről szedi lehe a nyelvváltáshoz szükséges csomagokat.

Ha kész, szükséges kijelentkezni, majd viszza. A bejelentkezési ablakon már választható lesz a magyar nyelv is.

Előzmény: Törölt nick (590)
Törölt nick 2011.12.14 Creative Commons License 590

Köszi!

Igen, tudom. Csupasz pisztoly :)

Töltöm is mindkettőt.

Előzmény: Soproni Chardonnay (587)
Törölt nick 2011.12.14 Creative Commons License 589

A probléma csak az, hogy a szappantartó simán lementi a streamet a vinyóra, pen-drájvra és ntfs-re, a samsung tv-nek meg csak az xfs jó, és dettóugyanazt a vinyóra dettóugyanolyan drótozás mellett egyszer aszondja, hogy oké, egyzer azt, hogy ez nem oké, és a pendrájvokat meg kiutálja. Akkor most melyik a fejlettebb? A szappantartó, vagy a tv?... A TV is streamet ment, ez a formázás után megadott elérhető kapacitásból látszik.

Előzmény: PET(758) (588)
PET(758) 2011.12.14 Creative Commons License 588

No látod, semmi ördöngőség nincs ebben :)

Gondolj csak bele, 1920x1080-as képet kell 50 fps-sel realtime MPG-be lementenie. Gondolod, hogy egy ősrégi IDE100-as HDD elég neki? :)

Minimum SATA-II interfész, USB2.0 stb. Ne csodálkozz, ha a régi, vagy olcsóbb minőségű lemezek nem működnek!

Előzmény: Törölt nick (584)
Soproni Chardonnay 2011.12.13 Creative Commons License 587

ps. még annyit, hogy a linux csomagban egy readme.txt is van, ami nagyon fontos belőle (hogy be tudj a linuxba jelentkezni:-):

User: user

Password: password

Root password: password

(Linux alatt a kis- és nagybetű nem ugyanaz, tehát ezek különböző felhasználóknak számítanak User, user, USER, erre figyeljél, mint fent írják csupa kisbetűvel...)

Előzmény: Soproni Chardonnay (586)
Soproni Chardonnay 2011.12.13 Creative Commons License 586

Persze.

Elsőnek le kéne tölteni a vmware playert:

http://www.vmware.com/download/player/

Lehet persze vmware workstationt is, de az fizetős. A player -többek között- egy lényeges funkcióval kevesebb: nem lehet virtuális gépet kreálni vele, csak futttatni. Persze linux esetén ez nem gond, mivel van egy halom ingyenes változata, ergo előre elkészített vmware virtuális gépeket (image-ket) is le lehet tölteni.

Itt az egyik lelőhely:

http://www.trendsigma.net/vmware/

én a Lubuntut javasolnám:

http://www.trendsigma.net/vmware/lubuntu1110t.zip

ez "light" desktoppal rendelkezik, nem egy csili-vili, cserébe gyors és nem igényel sok erőforrást. Ráadásul "windows like" start menüje  és tálcája van, ismerős lesz.

Ha ez megvan és már futkározik, akkor onnan már viszonylag könnyű dolgunk van. Szvsz ezzel egy ideig elleszel (töltés, kicsomagolás, install), a folytatást majd holnap írom meg.

Előzmény: Törölt nick (585)
Törölt nick 2011.12.13 Creative Commons License 585

Soproni Chardonnay,

Az xfs-kompatibilis wmvare linux howto-t el tudnád készíteni? Egyelőre semmi mást nem kell tudnia, csak ugyanannak a vinyónak az egyik (xfs) partíciójáról átmásolni a másik (ntfs) partíciójára, hogy avi-t tudjak belőle kreálni a freemake-el.

Ja lecsekkoltam, nekem se fogadta el a hubokat, és az usb átalakítós CF kártyát sem. Az alcornál ez is mindegy, az mindent megeszik.

Törölt nick 2011.12.13 Creative Commons License 584

Tatammm!

Pontosan nrm derítettem ki, hogy mi a sumákság, de működik a felvétel. Az eszköz-ellenőrzése-tesztelése és az alapértelmezett felvevőeszköz nyomogatási sorrendjénél van a hunyó. Működik a timeshift is. 7200-as 80-as IDE Seagate Barracuda, a lentebbmutatott usb bedugós átalakítóval, 1-1 amperes tápegységgel.

A kis tetű alcor500-am viszont tudja azt, hogy a műsor felvétele közben amit persze NTFS-re teszi, és teljesen kopasz, DRM mentes ts-ben. Ugyanazon a muxon át lehet kapcsolni másik adóra. Tehát veszem a parlamenti anyázást az M2-ről, és közben nézem a mesefilmet az M1-ről. De a retekklubra már nem enged átkapcsolni, mert az másik muxon jön. Na ezt samsungosék nem engedik meg. Ha rádugom a TV-re az alcort, akkor tudok felvenni vele, miközben másik adót is nézek, ja és ugye PIP-ben nézem a nagytévén, amin meg egy harmadik adót lehet nézni, illetve felvenni. Így akár 2 különöző adót tudnék felvenni. De mi a ráknak...

Előzmény: Törölt nick (583)
Törölt nick 2011.12.12 Creative Commons License 583

Aha, lehet, h csak ez a kis bigyó nem teccik neki. Biztos egy samsungos eleve usb2-es vinyót akar árukapcsolásban.

http://forum.samygo.tv/viewtopic.php?f=24&t=2782

No bad side effects as far as i know. PVR and timeshift works great. Firstly I had problem with passing test of disk speed (it was old ata 80gb disk in cheap enclosure with usb from something like ebay), but next I had connected WD "my book" external sata disk (wd5000h1u-00) and it is working like a charm.

Előzmény: Törölt nick (582)
Törölt nick 2011.12.12 Creative Commons License 582

Na szóval... ilyet vettem floppycsati a panelnek, nagycsati a vinyóra, mint egyébként. (Egy Y elosztóval oldottam meg) USB kábelnek meg egy szép kék gyári hosszút, illetve a TV-n egy 1 méteres feltekerőset. Delockék mindent gyártanak amit usb-be lehet dugni, most ezzel van beterítve az ország.

De ez se lenne rossz, ha valaki nagyban űzi az ipart

http://ipon.hu/elemzesek/tesztpadon_a_sata3_es_az_usb3/716/1

Aha! HDTach!

Törölt nick 2011.12.12 Creative Commons License 581

Na alakul.

Van 2 vinyóm, meg 2 nem tuti mobil rackom. Hát vettem egy DeLock (méd in csájna, 4100Ft) IDE-USB átalakítót, ilyet.

Volt otthon egy nem tudom már miből átalakított gyári dugasztápom (antennaerősítő, vagy laptop talán) amit még régen csináltam, kapott egy molex dugót. 1-1A-es, a vinyókra meg 0,72A (5V) és 0,35A (12V) van ráírva, tehát pont jó. Az is.

Számítógépen tökre jól működik, ki-be lehet rakosgatni, hiszen USB-s.

Egy 80Gb-os 7200-as Seagate Barracudán szolgál.

Első körben a D5500 kapásból felismerte, megformázta, aztán erre is kibökte, hogy nem nyert. Valami sumákság van. A számítógépen és a kis tetű Alcoron természetesen tökéletesen tudom használni. Az alcor simán felveszi rá azt amit akarok, de a nagyon okos samsung nem. Asszem tudom már miért smart a neve. Mert nem graduated.

Nálad mi is lett a nyerő megoldás?

Tud valaki valamilyen winchester birizgáló-adatkiíró-író-olvasó találkozós tachográfprogramot? Egyszerűt, kicsit, célnak megfelelőt. Mást nem kell tudnia. Ki kéne silabizálni mi a rákfenéje.

Előzmény: PET(758) (580)